Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 10 Ιούλ 2023, 22:15

πήζον bot έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 21:36
Εικόνα
Ποιος πάει στο δημόσιο με τα αρχαία μηχανήματα; Εμείς πάμε κατευθείαν στα ιδιωτικά με το παραπεμπτικό και κάνουμε την δουλειά μας με ελάχιστα χρήματα συμμετοχής, αλλά έχουμε σίγουρα αποτελέσματα.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 10 Ιούλ 2023, 22:55

Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:15
πήζον bot έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 21:36
Εικόνα
Ποιος πάει στο δημόσιο με τα αρχαία μηχανήματα; Εμείς πάμε κατευθείαν στα ιδιωτικά με το παραπεμπτικό και κάνουμε την δουλειά μας με ελάχιστα χρήματα συμμετοχής, αλλά έχουμε σίγουρα αποτελέσματα.
Αν κούφια η ώρα πάθεις κάνα έμφραγμα και καλέσεις το 166 πόση ώρα θα περιμένεις?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 10 Ιούλ 2023, 22:58

George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:55
Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:15
πήζον bot έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 21:36
Εικόνα
Ποιος πάει στο δημόσιο με τα αρχαία μηχανήματα; Εμείς πάμε κατευθείαν στα ιδιωτικά με το παραπεμπτικό και κάνουμε την δουλειά μας με ελάχιστα χρήματα συμμετοχής, αλλά έχουμε σίγουρα αποτελέσματα.
Αν κούφια η ώρα πάθεις κάνα έμφραγμα και καλέσεις το 166 πόση ώρα θα περιμένεις?
Το νοσοκομείο είναι δίπλα, στην Κόρινθο. Εσύ πόσο μακρυά είσαι; Ή το έχεις σταντ μπάι;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 10 Ιούλ 2023, 23:13

Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:58
George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:55
Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:15

Ποιος πάει στο δημόσιο με τα αρχαία μηχανήματα; Εμείς πάμε κατευθείαν στα ιδιωτικά με το παραπεμπτικό και κάνουμε την δουλειά μας με ελάχιστα χρήματα συμμετοχής, αλλά έχουμε σίγουρα αποτελέσματα.
Αν κούφια η ώρα πάθεις κάνα έμφραγμα και καλέσεις το 166 πόση ώρα θα περιμένεις?
Το νοσοκομείο είναι δίπλα, στην Κόρινθο. Εσύ πόσο μακρυά είσαι; Ή το έχεις σταντ μπάι;
Το ξέρεις ότι αν πάθεις έμφραγμα έχεις το πολύ μισή ώρα να σε πάνε νοσοκομείο έτσι?

Επειδή λοιπόν δεν το έχω σταντ μπαι η κοντα μου θέλω ένα εκαβ που να λειτουργεί σωστα.

Γιατί όταν ο μακαρίτης ο πατέρας μου έπαθε το εμφραγμα στο σπίτι στην Αθήνα τη νυχτα και όχι σε κάνα χωριό στην Κόρινθο το Εκαβ έκανε 55 λεπτά να έρθει.

Για να μη ζήσει άλλος το ιδιο πραγμα θέλω ένα λειτουργικό εκαβ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16621
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 10 Ιούλ 2023, 23:15

George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 23:13
Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:58
George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:55


Αν κούφια η ώρα πάθεις κάνα έμφραγμα και καλέσεις το 166 πόση ώρα θα περιμένεις?
Το νοσοκομείο είναι δίπλα, στην Κόρινθο. Εσύ πόσο μακρυά είσαι; Ή το έχεις σταντ μπάι;
Το ξέρεις ότι αν πάθεις έμφραγμα έχεις το πολύ μισή ώρα να σε πάνε νοσοκομείο έτσι?

Επειδή λοιπόν δεν το έχω σταντ μπαι η κοντα μου θέλω ένα εκαβ που να λειτουργεί σωστα.

Γιατί όταν ο μακαρίτης ο πατέρας μου έπαθε το εμφραγμα στο σπίτι στην Αθήνα τη νυχτα και όχι σε κάνα χωριό στην Κόρινθο το Εκαβ έκανε 55 λεπτά να έρθει.

Για να μη ζήσει άλλος το ιδιο πραγμα θέλω ένα λειτουργικό εκαβ.
:a040:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 11 Ιούλ 2023, 12:47

George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 23:13
Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:58
George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:55


Αν κούφια η ώρα πάθεις κάνα έμφραγμα και καλέσεις το 166 πόση ώρα θα περιμένεις?
Το νοσοκομείο είναι δίπλα, στην Κόρινθο. Εσύ πόσο μακρυά είσαι; Ή το έχεις σταντ μπάι;
Το ξέρεις ότι αν πάθεις έμφραγμα έχεις το πολύ μισή ώρα να σε πάνε νοσοκομείο έτσι?

Επειδή λοιπόν δεν το έχω σταντ μπαι η κοντα μου θέλω ένα εκαβ που να λειτουργεί σωστα.

Γιατί όταν ο μακαρίτης ο πατέρας μου έπαθε το εμφραγμα στο σπίτι στην Αθήνα τη νυχτα και όχι σε κάνα χωριό στην Κόρινθο το Εκαβ έκανε 55 λεπτά να έρθει.

Για να μη ζήσει άλλος το ιδιο πραγμα θέλω ένα λειτουργικό εκαβ.
Το σπίτι μου είναι 13 χλμ (15-20 λεπτά) από το νοσοκομείο. Τί μου λες τώρα.

Τελικά απαιτούμε ο καθένας μας από ένα γιατρό, ασθενοφόρο, μπάτσο, μηχανικό να είναι σταντ-μπάι για πάρτη μας.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 11 Ιούλ 2023, 13:05

Nandros έγραψε:
11 Ιούλ 2023, 12:47
George_V έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 23:13
Nandros έγραψε:
10 Ιούλ 2023, 22:58

Το νοσοκομείο είναι δίπλα, στην Κόρινθο. Εσύ πόσο μακρυά είσαι; Ή το έχεις σταντ μπάι;
Το ξέρεις ότι αν πάθεις έμφραγμα έχεις το πολύ μισή ώρα να σε πάνε νοσοκομείο έτσι?

Επειδή λοιπόν δεν το έχω σταντ μπαι η κοντα μου θέλω ένα εκαβ που να λειτουργεί σωστα.

Γιατί όταν ο μακαρίτης ο πατέρας μου έπαθε το εμφραγμα στο σπίτι στην Αθήνα τη νυχτα και όχι σε κάνα χωριό στην Κόρινθο το Εκαβ έκανε 55 λεπτά να έρθει.

Για να μη ζήσει άλλος το ιδιο πραγμα θέλω ένα λειτουργικό εκαβ.
Το σπίτι μου είναι 13 χλμ (15-20 λεπτά) από το νοσοκομείο. Τί μου λες τώρα.

Τελικά απαιτούμε ο καθένας μας από ένα γιατρό, ασθενοφόρο, μπάτσο, μηχανικό να είναι σταντ-μπάι για πάρτη μας.
Και ο πατέρας μου 12 χλμ από το νοσοκομείο ηταν. Αλλά το ασθενοφόρο έκανε 55 λεπτά να έρθει στις 4 το πρωί με δρόμους ανοιχτούς.

Και στο φινάλε όταν έχεις πάθει κάτι εσυ η καποιος δικος σου θα ήθελες να ακούσεις πραγματικα στην άλλη άκρη της γραμμής "δεν υπάρχει διαθέσιμο ασθενοφόρο τωρα" η ότι "θα έρθει σε 1 ωρα" ?

Και δεν απαιτουμε αυτό. Απαιτούμε να δουλεύουν οι υπηρεσίες. Όχι να μην υπάρχει ασθενοφόρο και να πηγαίνουμε με ότι βρούμε. Όχι να μην υπάρχουν γιατροί και να μην μπορεί κανείς να λάβει έστω πρώτες βοήθειες.

Το ξέρεις ότι στην Καλαμάτα με μεγάλο νοσοκομείο δεν υπήρχαν γιατροί για εγκεφαλικά?

Γνωστός μου που έπαθε εγκεφαλικό προ 3ετιας τον πήγαν στο νοσοκομείο Καλαμάτας και εκεί είπαν δεν έχουμε γιατρό για αυτό. Πηγαίνετε τον στην Τρίπολη. Και καθυστέρησαν και 1 ώρα γιατί είχε πρόβλημα το ασθενοφόρο (ασυντηρητο από τον καιρό του Νωε)

Και τον έτρεχαν τον άνθρωπο με εγκεφαλικό εν εξελίξει στην Τρίπολη. Πήγε να πεθάνει σαν το σκυλί στ αμπέλι γιατί δεν υπήρχε γιατρός στην Καλαμάτα.

Οπότε όχι δεν θέλουμε κάποιον από το κεφάλι μας. Θέλουμε να δουλεύουν οι υπηρεσίες σωστά για αν και όποτε τις χρειαστούμε.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.






Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7324
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 28 Αύγ 2023, 13:07

πήζον bot έγραψε:
06 Αύγ 2021, 21:21
Έχει υπαρξει στην ιστορία χειρότερη κυβερνηση απ αυτους τους καραγκιοζηδες?
Ναι του Συριζα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Αύγ 2023, 13:10

Αλιόσα έγραψε:
28 Αύγ 2023, 13:07
πήζον bot έγραψε:
06 Αύγ 2021, 21:21
Έχει υπαρξει στην ιστορία χειρότερη κυβερνηση απ αυτους τους καραγκιοζηδες?
Ναι του Συριζα.
Πρέπει να είναι ρεκόρ να καταφέρεις συνεχόμενα να είσαι και χειρότερη κυβέρνηση και χειρότερη αντιπολιτευση στα καπάκια.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18186
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Έχει υπάρξει στην παγκόσμια ιστορία χειρότερη κυβέρνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 29 Ιαν 2024, 23:24



Τέλος υποστήριξης Ubuntu/LTSP/Epoptes/sch-scripts από το ΙΤΥΕ Διόφαντος. Ζητείται νέος φορέας να υιοθετήσει το έργο!

Εδώ και 15+ χρόνια, η ολοκληρωμένη λύση Ubuntu/LTSP/Epoptes/sch-scripts χρησιμοποιήθηκε από 1000+ σχολεία για τη λειτουργία των εργαστηρίων Πληροφορικής με λογισμικά ανοικτού κώδικα. Εξοικονόμησε εκατομμύρια ευρώ στο Υπουργείο Παιδείας και στους φορολογούμενους, ενώ ταυτόχρονα έκανε την εγκατάσταση και συντήρηση των ΣΕΠΕΗΥ πανεύκολη και τη χρήση τους απολαυστική.

Δυστυχώς ένας πρόσφατος νόμος απαγόρευσε στο ΙΤΥΕ Διόφαντος την τηλεεργασία, και έτσι τα δύο μέλη της Υπηρεσίας Τεχνικής Στήριξης ΣΕΠΕΗΥ που είχαν απομείνει να αναπτύσσουν και να υποστηρίζουν τη λύση δεν μπορούν πλέον να συνάψουν σύμβαση απογευματινής εξωδιδακτικής απασχόλησης (είναι καθηγητές ΠΕ86 σε άλλη πόλη από την έδρα του ΙΤΥΕ).

Ένα από αυτά τα μέλη ήμουν κι εγώ. Ολόκληρο το 2023 συνέχισα να υποστηρίζω αμισθί αυτά τα 1000+ σχολεία με την ελπίδα ότι το ΙΤΥΕ θα έβρισκε τρόπο να διατηρήσει την ομάδα, αλλά η τελική απάντηση ήταν αρνητική. Ήρθε πλέον η ώρα να κατεβάσουμε τα μολύβια... Η τεχνική στήριξη των σχολείων πρέπει να γίνεται από επίσημους φορείς, δεν είναι ευθύνη κάποιων καλοθελητών.

(προς αποφυγή παρεξηγήσεων, το θέμα για μένα δεν είναι οικονομικό, η "απογευματινή εξωδιδακτική απασχόληση" αμείβεται 10 φορές λιγότερο από π.χ. τα ιδιαίτερα - "ψυχικό" κάνω για το καλό των σχολείων αλλά θα πρέπει αυτό να γίνεται σε επίσημο πλαίσιο)
Όμως παράλληλα είμαι Υπεύθυνος ΠΛΗΝΕΤ Ιωαννίνων, και από αυτή τη θέση θα συνεχίσω να αναπτύσσω και να υποστηρίζω τη λύση αλλά μόνο για τα σχολεία του νομού.

Τι θα γίνει όμως με την υποστήριξη των υπόλοιπων 1000+ σχολείων; Ελπίζουμε να βρεθεί φορέας να υιοθετήσει το έργο, αφού τα οφέλη του είναι πολύ σημαντικά και το κόστος του απειροελάχιστο. Οι ενδιαφερόμενοι φορείς μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου, είμαι ο κύριος προγραμματιστής των LTSP/Epoptes/sch-scripts και τα στοιχεία επικοινωνίας μου είναι εδώ. Όμως, αφιερώνω όλον μου τον χρόνο σε τεχνικά ζητήματα και έτσι δεν ευκαιρώ να ασχοληθώ με τα "γραφειοκρατικά" του έργου, αυτά θα πρέπει να τα αναλάβει ο φορέας.

Συγνώμη για τα άσχημα νέα! Καλή χρονιά σε όλους!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών