Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Uppercut

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 19 Σεπ 2021, 15:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:35
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:17


Άρα το πρόβλημα σου δεν είναι οι εντολές αλλά το ότι δεν παίρνεις τον κατώτερο θεσμοθετημένο βασικό μισθό για να τις εφαρμόσεις. Νομίζω αυτό μπορεί να λυθεί πανεύκολα. Να θεωρείται η θητεία κάτι σαν επιδοτούμενο 9μηνο σύμβασης εργασίας από τον ΟΑΕΔ ή απλώς σαν επιδοτούμενη ανεργία. Σιγά το δύσκολο.

Αν το εφαρμόσουν και στους λάθρο, θα αποκτήσουμε αυτομάτως τόσο αριθμητική όσο και ποιοτική αναβάθμιση. :lol:


Άντε βρε, σας δίνω και ιδέες.
Καλά κορόιδευε, όταν γίνω πρωθυπουργός και θα τρέχεις στην τράπεζα σπέρματος να προλάβεις από το καλό DNA θα δεις το αστείο. :lol:
Ναι, σιγά μην περίμενα να γίνεις εσυ πρωθυπουργός για να βρω καλό ντιενέι.




Μου δίνεις ιδέες πάντως. Θα ζητήσω από το γιο μερικές δόσεις για να το καταψύξω και θα το βγάλω σε πλειστηριασμό, αν έρθουν δύσκολες μέρες. :lol:
Συγγνώμη, μόλις έγραψες ότι θα πάρεις σπέρμα από το γιο σου;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70055
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 15:44

Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:35
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:24

Καλά κορόιδευε, όταν γίνω πρωθυπουργός και θα τρέχεις στην τράπεζα σπέρματος να προλάβεις από το καλό DNA θα δεις το αστείο. :lol:
Ναι, σιγά μην περίμενα να γίνεις εσυ πρωθυπουργός για να βρω καλό ντιενέι.




Μου δίνεις ιδέες πάντως. Θα ζητήσω από το γιο μερικές δόσεις για να το καταψύξω και θα το βγάλω σε πλειστηριασμό, αν έρθουν δύσκολες μέρες. :lol:
Συγγνώμη, μόλις έγραψες ότι θα πάρεις σπέρμα από το γιο σου;
Είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι έγραψα;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 19 Σεπ 2021, 15:50

Αν και συμφωνώ απόλυτα με τον Καβαλιέρε στο θέμα περί προσωπικών δεδομένων, ( έχω εκφράσει την άποψή μου στην περί Μπογδάνου διαγραφή..), θα ήθελα να πω, ότι και ο Όττο, μου είναι συμπαθής, ασχέτως με την άποψή του στο θέμα.
Είναι κρίμα αυτό που συμβαίνει και το εννοώ. Βρείτε τα. Λύστε το. Έστω με πμ. :-?
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Uppercut

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 19 Σεπ 2021, 15:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:44
Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:35


Ναι, σιγά μην περίμενα να γίνεις εσυ πρωθυπουργός για να βρω καλό ντιενέι.




Μου δίνεις ιδέες πάντως. Θα ζητήσω από το γιο μερικές δόσεις για να το καταψύξω και θα το βγάλω σε πλειστηριασμό, αν έρθουν δύσκολες μέρες. :lol:
Συγγνώμη, μόλις έγραψες ότι θα πάρεις σπέρμα από το γιο σου;
Είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι έγραψα;
Είπες «θα ζητήσω από το γιο». Εκτός κι αν ο γιος σου δουλεύει, ή θα δουλεύει σε τράπεζα σπέρματος. Αν δεν κατάλαβα, μάλλον φταίει το πώς έγραψες αυτό που ήθελες να πεις.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25527
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 19 Σεπ 2021, 16:23

Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:04

Θεωρείς ότι αυτό είναι το πρόβλημα μας δηλαδή με την ανεργία ?
Παντα αυτο ειναι το προβλημα της ανεργιας. Δε μπορεις να βαλεις τις ανεργες κοπελες της εστιασης να μαζεψουν ελιες

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70055
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 16:24

Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:44
Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:37


Συγγνώμη, μόλις έγραψες ότι θα πάρεις σπέρμα από το γιο σου;
Είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι έγραψα;
Είπες «θα ζητήσω από το γιο». Εκτός κι αν ο γιος σου δουλεύει, ή θα δουλεύει σε τράπεζα σπέρματος. Αν δεν κατάλαβα, μάλλον φταίει το πώς έγραψες αυτό που ήθελες να πεις.
Απο ό,τι ξέρω δεν χρειάζεται να εργάζεσαι σε τράπεζα σπέρματος για να γίνεις δωρητής σπέρματος.
Και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω καν πως λειτουργεί αυτό το σύστημα στην Ελλάδα, δηλαδή αν γίνεται με δωρεά ή πληρωμή για κάθε παρτίδα. Και σε αυτό αφορούσε το αστείο, που μάλλον σε σόκαρε.


Σε ό,τι αφορά πάντως το ντιενέι που "διάλεξα" εγώ αφορούσε στον πατέρα του γιου μου και όχι στο γιο. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70055
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 16:30

Υδράργυρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 16:23
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:04

Θεωρείς ότι αυτό είναι το πρόβλημα μας δηλαδή με την ανεργία ?
Παντα αυτο ειναι το προβλημα της ανεργιας. Δε μπορεις να βαλεις τις ανεργες κοπελες της εστιασης να μαζεψουν ελιες
Ούτε τα ανήλικα 18χρονα προσφυγόπουλα να δουλέψουν πάρτ τάιμ το καλοκαίρι, είναι εργασιακό κάτεργο. :011:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Σεπ 2021, 16:31

Υδράργυρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 16:23
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:04

Θεωρείς ότι αυτό είναι το πρόβλημα μας δηλαδή με την ανεργία ?
Παντα αυτο ειναι το προβλημα της ανεργιας. Δε μπορεις να βαλεις τις ανεργες κοπελες της εστιασης να μαζεψουν ελιες
Γιατί είναι η ελιές σταθερή εργασία; Ή θεωρείς ότι η ανεργία θα σου λυθεί με τη στροφή στην αγροτική οικονομία, όταν όλοι σου οι κλάδοι έχουν προβλήματα;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Uppercut

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 19 Σεπ 2021, 16:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 16:24
Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:44


Είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι έγραψα;
Είπες «θα ζητήσω από το γιο». Εκτός κι αν ο γιος σου δουλεύει, ή θα δουλεύει σε τράπεζα σπέρματος. Αν δεν κατάλαβα, μάλλον φταίει το πώς έγραψες αυτό που ήθελες να πεις.
Απο ό,τι ξέρω δεν χρειάζεται να εργάζεσαι σε τράπεζα σπέρματος για να γίνεις δωρητής σπέρματος.
Και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω καν πως λειτουργεί αυτό το σύστημα στην Ελλάδα, δηλαδή αν γίνεται με δωρεά ή πληρωμή για κάθε παρτίδα. Και σε αυτό αφορούσε το αστείο, που μάλλον σε σόκαρε.


Σε ό,τι αφορά πάντως το ντιενέι που "διάλεξα" εγώ αφορούσε στον πατέρα του γιου μου και όχι στο γιο. :lol:
Εντάξει, άρα εγώ σωστά κατάλαβα τι έγραψες, απλά ήταν αστείο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70055
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 16:34

Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 16:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 16:24
Uppercut έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:54


Είπες «θα ζητήσω από το γιο». Εκτός κι αν ο γιος σου δουλεύει, ή θα δουλεύει σε τράπεζα σπέρματος. Αν δεν κατάλαβα, μάλλον φταίει το πώς έγραψες αυτό που ήθελες να πεις.
Απο ό,τι ξέρω δεν χρειάζεται να εργάζεσαι σε τράπεζα σπέρματος για να γίνεις δωρητής σπέρματος.
Και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω καν πως λειτουργεί αυτό το σύστημα στην Ελλάδα, δηλαδή αν γίνεται με δωρεά ή πληρωμή για κάθε παρτίδα. Και σε αυτό αφορούσε το αστείο, που μάλλον σε σόκαρε.


Σε ό,τι αφορά πάντως το ντιενέι που "διάλεξα" εγώ αφορούσε στον πατέρα του γιου μου και όχι στο γιο. :lol:
Εντάξει, άρα εγώ σωστά κατάλαβα τι έγραψες, απλά ήταν αστείο.
Ναι, ήταν αστείο. Το ότι σε σόκαρε, μου έκανε εντύπωση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Uppercut

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 19 Σεπ 2021, 16:36

Εντάξει το βρήκα περίεργο αστείο. Οκ, πάμε παρακάτω.

Γιάννης

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 19 Σεπ 2021, 16:58

Otto Weininger έγραψε:
19 Σεπ 2021, 01:03
Cavaliere έγραψε:
19 Σεπ 2021, 01:01
Otto Weininger έγραψε:
19 Σεπ 2021, 00:58


Εντάξει. Ησύχασε τώρα, δες και έναν ειδικό να σου γράψει κάποια αγωγή και θα συνέλθεις.
Θα το κάνω, αλλά εσύ μπαίνεις στο οριστικό Ignore για μένα, είσαι σκουπίδι ηθικής, και υπάνθρωπος από ηθικής απόψεως.
Ναι αλλά είμαι όμορφος.
Κσέχασες να βάνεις #nohomo.. .

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 19 Σεπ 2021, 17:23

Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:58
Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:16
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:56

Ρε συ, έχεις 10 που κάνουν 1 και 2 και έχεις 1 που κάνει 4, ε η ψαλίδα θα κλείσει άμεσα.
Δεν θα κάνουν συνέχεια 4 μετά την δεύτερη γενιά. Αυτό τουλάχιστον έχει δείξει σε άλλες χώρες. Εάν όμως εσύ παραμένεις στο <1,4 θα είσαι αναγκασμένος να προμηθεύεσαι συνεχώς πρώτης γενιάς κουνέλες με 4<.
Γιατί θεωρείς ότι θα σταματήσουν να έρχονται νέοι με τεσσαρια, αν δεν αλλάξει η ευρωπαϊκή πολιτική ?
Το οτι δεν μπορείς να αυξάνεις το ΑΕΠ σου ενώ παράλληλα μειώνεις τον πληθυσμό σου, χωρίς συνεχή τεχνολογικά άλματα, και το ότι λόγω αυτού, η πολιτική της ΕΕ είναι φιλομεταναστευτική.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 19 Σεπ 2021, 18:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:31
Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:12


Ναι βρε, με ένα εκατομμύριο + άνεργους, αν γίνουν περισσότεροι, θα διαπρέψουμε. :lol:
Το πας τελείως αλλού. Ήθελες Ευρώπη; Ε, φα' την τώρα ποικιλότρυπα. :lol:
Συνεχίζω να θέλω Ευρώπη, γιατί παρά τις παπαριές της, προσφέρει οδούς διαφυγής από τις ποικιλότρυπες.

Άλλοι τις τρώνε και δεν τους αρέσει, απλώς δεν το μαρτυράνε. :lol:
Αυτό που αρέσει σε κάθε "πατριώτη" είναι το ότι ζει μεσα στο απατηλό όνειρο του Τσιπρα, αλλά με προοπτική προσπέρασης από δεξιά, ετσι ώστε κάποια μέρα να αλλάξει εκ των έσω την Ευρώπη σε ένα φρούριο του ανώτερου πολιτισμού. Επειδή όμως δεν ιδρύθηκε για κάτι άλλο, πέραν του να συναγωνιστεί το υπερατλαντικό και το ειρηνικό κεφάλαιο, γράφει στον ωραίο της το αμα θα σβήσεις σε κάποιες δεκαετίες σαν λαός, λόγω ακριβώς αυτού της του νταλκά, μέσα στα στιφη των προσκεκλημένων παραγωγικών δυνάμεων.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Σεπ 2021, 19:33

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 17:23
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:58
Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:16


Δεν θα κάνουν συνέχεια 4 μετά την δεύτερη γενιά. Αυτό τουλάχιστον έχει δείξει σε άλλες χώρες. Εάν όμως εσύ παραμένεις στο <1,4 θα είσαι αναγκασμένος να προμηθεύεσαι συνεχώς πρώτης γενιάς κουνέλες με 4<.
Γιατί θεωρείς ότι θα σταματήσουν να έρχονται νέοι με τεσσαρια, αν δεν αλλάξει η ευρωπαϊκή πολιτική ?
Το οτι δεν μπορείς να αυξάνεις το ΑΕΠ σου ενώ παράλληλα μειώνεις τον πληθυσμό σου, χωρίς συνεχή τεχνολογικά άλματα, και το ότι λόγω αυτού, η πολιτική της ΕΕ είναι φιλομεταναστευτική.
Mα ακριβώς επειδή είναι φιλομεταναστευτική, εφόσον δεν υπάρχει όριο και διαδικασίες εφαρμόσιμες, θα συνεχίζουν να παρτάρουν ανεξέλεγκτα. Δεν είναι πρόβλημα το να έχεις μετανάστες, νόμιμα και ελεγχόμενα, πρόβλημα είναι το να μην έχεις ιδέα ποιός περνωδιαβαίνει, τί συμφέροντα κλπ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών