Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 14:25

nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:22
Βασικά το δίκαιο θα ήταν εφόσον οι άντρες υποχρεούνται σε θητεία για το "καλό" της πατρίδος αντίστοιχα να υποχρεούνται και οι γυναίκες σε τουλάχιστον 1 παιδί μέχρι τα 30, αλλιώς θητεία με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις.
Για να κάνουν οι γυναίκες παιδιά πριν τα 30, χρειάζεται και η αντίστοιχη συμμετοχή των ανδρών που θέλουν να γίνουν πατέρες πριν τα 30.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 19 Σεπ 2021, 14:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:25
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:22
Βασικά το δίκαιο θα ήταν εφόσον οι άντρες υποχρεούνται σε θητεία για το "καλό" της πατρίδος αντίστοιχα να υποχρεούνται και οι γυναίκες σε τουλάχιστον 1 παιδί μέχρι τα 30, αλλιώς θητεία με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις.
Για να κάνουν οι γυναίκες παιδιά πριν τα 30, χρειάζεται και η αντίστοιχη συμμετοχή των ανδρών που θέλουν να γίνουν πατέρες πριν τα 30.
:smt005:
αυτό είναι το μόνο εύκολο καρδιά μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 14:31

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:12
Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:55


2,1 αρκεί, ώστε να μην μειώνεται ο πληθυσμός, ενώ τριγύρω αυξάνονται. Εαν έχεις σαν κράτος εστω και κουτσες υποδομές για να ζουν 10 μύρια και πηγαίνεις για να φτάσεις κάποτε στα 3, θα αναγκαστείς να φέρεις κόσμο από έξω. Εκτός και εάν έχεις στα σκαριά να κατασκευάσεις έναν στρατό από ανδροειδή που θα κάνουν όλες τις δουλειές.
Ναι βρε, με ένα εκατομμύριο + άνεργους, αν γίνουν περισσότεροι, θα διαπρέψουμε. :lol:
Το πας τελείως αλλού. Ήθελες Ευρώπη; Ε, φα' την τώρα ποικιλότρυπα. :lol:
Συνεχίζω να θέλω Ευρώπη, γιατί παρά τις παπαριές της, προσφέρει οδούς διαφυγής από τις ποικιλότρυπες.

Άλλοι τις τρώνε και δεν τους αρέσει, απλώς δεν το μαρτυράνε. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 14:35

nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:25
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:22
Βασικά το δίκαιο θα ήταν εφόσον οι άντρες υποχρεούνται σε θητεία για το "καλό" της πατρίδος αντίστοιχα να υποχρεούνται και οι γυναίκες σε τουλάχιστον 1 παιδί μέχρι τα 30, αλλιώς θητεία με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις.
Για να κάνουν οι γυναίκες παιδιά πριν τα 30, χρειάζεται και η αντίστοιχη συμμετοχή των ανδρών που θέλουν να γίνουν πατέρες πριν τα 30.
:smt005:
αυτό είναι το μόνο εύκολο καρδιά μου
Διάβασες συμμετοχή και χάρηκες, καρδιά μου;

Άλλο η συμμετοχή στο σεξ και άλλο στο μεγάλωμα των παιδιών, έτσι;

Άλλο οι άγριες και ά αλλο οι άγρυπνες νύχτες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 19 Σεπ 2021, 14:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:35
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:25


Για να κάνουν οι γυναίκες παιδιά πριν τα 30, χρειάζεται και η αντίστοιχη συμμετοχή των ανδρών που θέλουν να γίνουν πατέρες πριν τα 30.
:smt005:
αυτό είναι το μόνο εύκολο καρδιά μου
Διάβασες συμμετοχή και χάρηκες, καρδιά μου;

Άλλο η συμμετοχή στο σεξ και άλλο στο μεγάλωμα των παιδιών, έτσι;

Άλλο οι άγριες και ά αλλο οι άγρυπνες νύχτες. :lol:
Εγώ είπα τι είναι δίκαιο, βάσει των υποχρεώσεων των ανδρών. :lol:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70073
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Σεπ 2021, 14:45

nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:35
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:26


:smt005:
αυτό είναι το μόνο εύκολο καρδιά μου
Διάβασες συμμετοχή και χάρηκες, καρδιά μου;

Άλλο η συμμετοχή στο σεξ και άλλο στο μεγάλωμα των παιδιών, έτσι;

Άλλο οι άγριες και ά αλλο οι άγρυπνες νύχτες. :lol:
Εγώ είπα τι είναι δίκαιο, βάσει των υποχρεώσεων των ανδρών. :lol:
Σιγά το τεράστιο βάρος, βρε ταλαιπωρημένοι. :lol:

Με την 9μηνη θητεία ξεμπερδεύεις, με την 9μηνη εγκυμοσύνη, όχι.



Είμαι σαφέστατα υπέρ της γυναικείας θητείας, έτσι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Σεπ 2021, 14:47

nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:22
Βασικά το δίκαιο θα ήταν εφόσον οι άντρες υποχρεούνται σε θητεία για το "καλό" της πατρίδος αντίστοιχα να υποχρεούνται και οι γυναίκες σε τουλάχιστον 1 παιδί μέχρι τα 30, αλλιώς θητεία με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις.
Οπότε το κυοφορουμε 9 μήνες, όσο διαρκεί και εσάς η θητεία σας, και μετά το παρκάρουμε σε κάνα ίδρυμα και γιολο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 19 Σεπ 2021, 14:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:45
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:35


Διάβασες συμμετοχή και χάρηκες, καρδιά μου;

Άλλο η συμμετοχή στο σεξ και άλλο στο μεγάλωμα των παιδιών, έτσι;

Άλλο οι άγριες και ά αλλο οι άγρυπνες νύχτες. :lol:
Εγώ είπα τι είναι δίκαιο, βάσει των υποχρεώσεων των ανδρών. :lol:
Σιγά το τεράστιο βάρος, βρε ταλαιπωρημένοι. :lol:

Με την 9μηνη θητεία ξεμπερδεύεις, με την 9μηνη εγκυμοσύνη, όχι.



Είμαι σαφέστατα υπέρ της γυναικείας θητείας, έτσι;
Ε όχι και σιγά το βάρος. Πάνε 9 μήνες να παίρνεις διαταγές από καθυστερημένους και να ξυπνάς χαράματα χωρίς λόγο για κάτι που δεν έχεις συμφωνήσει με το κράτος να δεις. Ουσιαστικά είναι "νόμιμη" σκλαβιά την ίδια ώρα που οι γυναίκες πίνετε φρέντο εσπρέσσο και αρνείστε να κάνετε οικογένεια.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 19 Σεπ 2021, 14:52

Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:47
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:22
Βασικά το δίκαιο θα ήταν εφόσον οι άντρες υποχρεούνται σε θητεία για το "καλό" της πατρίδος αντίστοιχα να υποχρεούνται και οι γυναίκες σε τουλάχιστον 1 παιδί μέχρι τα 30, αλλιώς θητεία με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις.
Οπότε το κυοφορουμε 9 μήνες, όσο διαρκεί και εσάς η θητεία σας, και μετά το παρκάρουμε σε κάνα ίδρυμα και γιολο;
Όχι φυσικά να αναλάβεις και τις ευθύνες σου μετά.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Σεπ 2021, 14:54

nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:52
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:47
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:22
Βασικά το δίκαιο θα ήταν εφόσον οι άντρες υποχρεούνται σε θητεία για το "καλό" της πατρίδος αντίστοιχα να υποχρεούνται και οι γυναίκες σε τουλάχιστον 1 παιδί μέχρι τα 30, αλλιώς θητεία με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις.
Οπότε το κυοφορουμε 9 μήνες, όσο διαρκεί και εσάς η θητεία σας, και μετά το παρκάρουμε σε κάνα ίδρυμα και γιολο;
Όχι φυσικά να αναλάβεις και τις ευθύνες σου μετά.
Εσείς τι ευθύνες έχετε μετά τον στρατό; να μας τα πρήζετε ότι πήγατε στρατό και κάνατε βαβά; εντάξει και εμείς θα σας πρηζουμε για το 9μηνο εγκυμοσύνης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 19 Σεπ 2021, 14:57

Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:54
nyxtovios έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:52
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:47


Οπότε το κυοφορουμε 9 μήνες, όσο διαρκεί και εσάς η θητεία σας, και μετά το παρκάρουμε σε κάνα ίδρυμα και γιολο;
Όχι φυσικά να αναλάβεις και τις ευθύνες σου μετά.
Εσείς τι ευθύνες έχετε μετά τον στρατό; να μας τα πρήζετε ότι πήγατε στρατό και κάνατε βαβά; εντάξει και εμείς θα σας πρηζουμε για το 9μηνο εγκυμοσύνης.
Ωραία σύμφωνοι τότε.
Θα αναλάβει το κράτος να σου βρει ταίρι εφόσον είσαι κάτω των 30 ετών τότε. Αν είσαι άνω των 30 θα εφαρμοσθεί αναδρομικά οπότε πάλι δεν τη γλιτώνεις. Θα είναι τελείως τυχαία επιλογή. Ελπίζω να σου τύχει κάνας όμορφος. :lol:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Σεπ 2021, 14:58

Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:16
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:56
Ζενίθεδρος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:55



2,1 αρκεί, ώστε να μην μειώνεται ο πληθυσμός, ενώ τριγύρω αυξάνονται. Εαν έχεις σαν κράτος εστω και κουτσες υποδομές για να ζουν 10 μύρια και πηγαίνεις για να φτάσεις κάποτε στα 3, θα αναγκαστείς να φέρεις κόσμο από έξω. Εκτός και εάν έχεις στα σκαριά να κατασκευάσεις έναν στρατό από ανδροειδή που θα κάνουν όλες τις δουλειές.
Ρε συ, έχεις 10 που κάνουν 1 και 2 και έχεις 1 που κάνει 4, ε η ψαλίδα θα κλείσει άμεσα.
Δεν θα κάνουν συνέχεια 4 μετά την δεύτερη γενιά. Αυτό τουλάχιστον έχει δείξει σε άλλες χώρες. Εάν όμως εσύ παραμένεις στο <1,4 θα είσαι αναγκασμένος να προμηθεύεσαι συνεχώς πρώτης γενιάς κουνέλες με 4<.
Γιατί θεωρείς ότι θα σταματήσουν να έρχονται νέοι με τεσσαρια, αν δεν αλλάξει η ευρωπαϊκή πολιτική ?
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 19 Σεπ 2021, 15:01

Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:17
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:38
Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Σεπ 2021, 11:56


Προφανώς. Αν δεν γεννούν οι ελληνίδες πώς ακριβώς περιμένεις να είναι πλειοψηφία τα ελληνόπουλα; Είναι απλή αριθμιτική. Ο Μπογδάνος είναι 42 χρονών μαλάκας και δεν έχει προσφέρει στον τόπο ούτε ένα ελληνόπουλο. Ας μην τα περιμένει όλα από τους υπολοίπους.
Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί κάποια θα πρέπει να γεννάει σαν κουνέλα, για να παραμείνουμε "καθαρόαιμο έθνος"; Δηλαδή να φέρνεις στον κόσμο 4-5 παιδιά, που δεν μπορείς να τα ζήσεις πρακτικά, γιατί ουσιαστικά δεν μπορείς να ελέγξεις το μεταναστευτικό σαν χώρα και σαν ΕΕ; Και αν αποφασίσουν να κάνουν απόβαση οι Κινέζοι ας πούμε που είναι κάτι δις, θα πρέπει να κάνουμε δέκα παιδιά; Αν έρθουν και Ινδοί; Το πρόβλημα δεν είναι λίγο πιο σύνθετο;

Δεν έχεις κρατικές δομές να στηρίξεις πολυμελή οικογένεια, έχεις ανεξέλεγκτο το μεταναστευτικό, έχεις την ΕΕ που ουσιαστικά "χαϊδεύει" και τελικά η λύση που προτείνεις είναι η Ελληνίδα μαμά;
Οι μετανάστες έρχονται για να καλύψουν το κενό του πληθυσμού. Και μάλιστα υπό τη στήριξη, κρατών και οργανισμών. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές από επίσημα χείλη. Ή θα γεννάς εσύ ή θα έρχεται η λαθρομετανάστρια να γεννήσει. Διαλέγεις και παίρνεις.
Ποιο κενό πληθυσμού ? Έχεις λιγοστό εργατικό δυναμικό με 20+% ανεργία ?
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3541
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 19 Σεπ 2021, 15:01

Otto Weininger έγραψε:
19 Σεπ 2021, 11:11
Echelon έγραψε:
19 Σεπ 2021, 09:31
Βλέπω το ζήτημα προχώρησε και στα της γονιμοποίησης. Απαράδεκτο. Καλά ο Oto είναι ισχυρογνώμων, πιάστηκε από το γεγονός ότι η λίστα ήταν αναρτημένη στα κάγκελα του σχολείου για να δικαιολογήσει την παπαριά, αλλά και ο Cavaliere έκανε φάουλ, παρόλο που πιστεύω πως το "θα σε θάψω" του Cavaliere, από όπου και παρεκτραπη η συζήτηση, παρόλο που είχε παραθέσει ανάρτηση του Oto ήταν γενικολογο και δεν αφορούσε τον Oto. Απλά ο τελευταίος βρήκε ακόμη μια ευκαιρία να δείξει σε έμας και το πληκτρολόγιο του τα μπράτσα του.
Δεν ήταν καθόλου γενικόλογο, ήταν συγκεκριμένη τακτική και απαντήθηκε με τον ίδιο τρόπο.

Από κει πέρα λες τις ίδιες μαλακίες, κάπου καταντάει βαρετό.

Παπαρια συγκεκριμένη τακτική ήταν. Ο συγκεκριμένος δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα. Εσύ το εξελαβες έτσι για να δικαιολογήσεις το ακροδεξιό αφήγημα σου.

Από εκεί και πέρα, όλοι τις ίδιες μαλακίες λέμε. 15 χρονιά γράφουμε εδώ μέσα. Εγώ έχω πρήξει εσένα, εσύ έχεις πρήξει εμένα. Απλά εσύ λόγω κόμπλεξ νομίζεις ότι έχεις <<άποψη>>. Η οποία άποψη όλως τυχαίως πάντα συνάδει με την κομματική γραμμή της νδουλας.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ο σοκαριστικός κατάλογος μαθητών νηπιαγωγείου της Αθήνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 19 Σεπ 2021, 15:03

Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 15:01
Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Σεπ 2021, 14:17
Cecily Anne έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:38


Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί κάποια θα πρέπει να γεννάει σαν κουνέλα, για να παραμείνουμε "καθαρόαιμο έθνος"; Δηλαδή να φέρνεις στον κόσμο 4-5 παιδιά, που δεν μπορείς να τα ζήσεις πρακτικά, γιατί ουσιαστικά δεν μπορείς να ελέγξεις το μεταναστευτικό σαν χώρα και σαν ΕΕ; Και αν αποφασίσουν να κάνουν απόβαση οι Κινέζοι ας πούμε που είναι κάτι δις, θα πρέπει να κάνουμε δέκα παιδιά; Αν έρθουν και Ινδοί; Το πρόβλημα δεν είναι λίγο πιο σύνθετο;

Δεν έχεις κρατικές δομές να στηρίξεις πολυμελή οικογένεια, έχεις ανεξέλεγκτο το μεταναστευτικό, έχεις την ΕΕ που ουσιαστικά "χαϊδεύει" και τελικά η λύση που προτείνεις είναι η Ελληνίδα μαμά;
Οι μετανάστες έρχονται για να καλύψουν το κενό του πληθυσμού. Και μάλιστα υπό τη στήριξη, κρατών και οργανισμών. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές από επίσημα χείλη. Ή θα γεννάς εσύ ή θα έρχεται η λαθρομετανάστρια να γεννήσει. Διαλέγεις και παίρνεις.
Ποιο κενό πληθυσμού ? Έχεις λιγοστό εργατικό δυναμικό με 20+% ανεργία ?
Εξαρταται απο τα ποιοτικα χαρακτηριστικα της ανεργιας και του δυναμικου. Μπορει να εχεις 20% ανεργια, αλλα να σου λειπει 20% δυναμικο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών