Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Ναί
58
55%
Όχι
47
45%
 
Σύνολο ψήφων: 105

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 16 Σεπ 2021, 20:07

Uppercut έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:25
Δεν θες να απαντήσεις, ενώ ρωτάω για τέταρτη φορά. Καταλαβαίνουμε λοιπόν ότι Φωκίωνος δεν έχεις πάει εδώ και 30 χρόνια.
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:48
Ο,τι να'ναι. Ντε και καλα να αποδειξεις οτι εχεις δικιο ενω ολοι σου λενε οτι κανεις λαθος.

Εχω ζησει Ανω Πεντελη- Μελισσια. Ειναι στη λιστα σου με τις φυσιολογικες γειτονιες?
Φωκίωνος ήρθα πολλές φορές την περίοδο Μαίου-Ιουνίου. Έπρεπε να πουλήσω ένα διαμέρισμα (οικογειακή περιουσία) και έπρεπε να είμαι εκεί για κάποιες μικροεργασίες. Δεν είδα τις "βελτιώσεις" στις οποίες αναφέρεσαι.

Αν πράγματι υπήρχαν οι "βελτιώσεις" οι τιμές των διαμερισμάτων στην περιοχή θα είχαν πάρει την ανηφόρα, πολύ απλά γιατί θα υπήρχε ζήτηση για κατοικία. Αυτό δεν συμβαίνει. Σήμερα η τιμή ανά τ.μ. είναι πολύ χαμηλότερα από ότι ήταν κάποτε.

Και ναι, οι περιοχές της Άνω Πεντέλης και των Μελισσίων είναι φυσιολογικές. Αλλά απευθύνονται και σε διαφορετικής οικονομικής επιφάνειας ανθρώπους.
waldorf έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:55
Αν ξεκινάς με το επιτακτικό ερώτημα "έχεις ζήσει σε φυσιολογική γειτονιά" θεωρώντας φυσιολογική γειτονιά το Περιστέρι και το Αιγάλεω,τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Μπορεί να έχεις δίκιο!










Με ποιά λογική μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογική μια γειτονιά που μένουν εργαζόμενοι άνθρωποι; Φυσιολογική είναι μόνο μια γειτονιά σαν αυτή που περιγράφεται πιο πάνω. Όπου συνυπάρχουν Αφγανοί πρεζέμποροι, Αλγερινοί μαχαιροβγάλτες, κλεφτρόνια, πρεζόνια και όλα τα άλλα "φρούτα" που συναντάει κανείς στη Κυψέλη, στην Βικτώρια κτλ.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Uppercut

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 16 Σεπ 2021, 20:10

dtri2020 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:07
Uppercut έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:25
Δεν θες να απαντήσεις, ενώ ρωτάω για τέταρτη φορά. Καταλαβαίνουμε λοιπόν ότι Φωκίωνος δεν έχεις πάει εδώ και 30 χρόνια.
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:48
Ο,τι να'ναι. Ντε και καλα να αποδειξεις οτι εχεις δικιο ενω ολοι σου λενε οτι κανεις λαθος.

Εχω ζησει Ανω Πεντελη- Μελισσια. Ειναι στη λιστα σου με τις φυσιολογικες γειτονιες?
Φωκίωνος ήρθα πολλές φορές την περίοδο Μαίου-Ιουνίου. Έπρεπε να πουλήσω ένα διαμέρισμα (οικογειακή περιουσία) και έπρεπε να είμαι εκεί για κάποιες μικροεργασίες. Δεν είδα τις "βελτιώσεις" στις οποίες αναφέρεσαι.
Γιατί δε μπορούσες να περπατήσεις στην Φωκίωνος, όπως είπες; Νομίζω μετά από 20 φορές ακόμα και κάποιος σαν εσένα μπορεί να απαντήσει σε μία απλή ερώτηση.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 16 Σεπ 2021, 20:17

Πού να περπατησει στο γκέτο να πούμε. Τύφλα να χει η Βαγδάτη και οι φαβελες της Βραζιλίας

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2021, 20:31

Μ' αυτά που διαβάζω, θυμήθηκα την ηρωϊκή επίσκεψη του Πλεύρη στην πλατεία Εξαρχείων.

Ο 13ος άθλος. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 16 Σεπ 2021, 20:34

waldorf έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:55
Αν ξεκινάς με το επιτακτικό ερώτημα "έχεις ζήσει σε φυσιολογική γειτονιά" θεωρώντας φυσιολογική γειτονιά το Περιστέρι και το Αιγάλεω,τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Οντως ειναι καλες περιοχες για να μενεις. Ειδικα το περιστερι

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 16 Σεπ 2021, 20:36

Εισαγγελικη παρεμβαση για τον φασιστα. Πως διερευσε η λιστα και ποιος τη δημοσιευσε.

Uppercut

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 16 Σεπ 2021, 20:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:31
Μ' αυτά που διαβάζω, θυμήθηκα την ηρωϊκή επίσκεψη του Πλεύρη στην πλατεία Εξαρχείων.

Ο 13ος άθλος. :lol:
Στα Εξάρχεια τουλάχιστον, ειδικά ο Πλεύρης, είχε κάτι να φοβηθεί. Ο άλλος λέει ότι δε μπορεί να περπατήσει στη Φωκίωνος Νέγρη...


Βtw, ήμουν Εξάρχεια πριν λίγες μέρες και είδα μηχανές αστυνομίας να σταματούν και να κάνουν ελέγχους, άνετα, στην πλατεία και συγκεκριμένα στους γνωστούς που πουλάνε εκεί. Δε συχνάζω Εξάρχεια εδώ και πολλά χρόνια, αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι που το βλέπαμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 16 Σεπ 2021, 20:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Σεπ 2021, 20:42

Υδράργυρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:36
Εισαγγελικη παρεμβαση για τον φασιστα. Πως διερευσε η λιστα και ποιος τη δημοσιευσε.
Ας ελπίσουμε μια μέρα να παίζει τάβλι με το Μιχαλολιάκο παρέα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2021, 20:48

dtri2020 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:07
Με ποιά λογική μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογική μια γειτονιά που μένουν εργαζόμενοι άνθρωποι; Φυσιολογική είναι μόνο μια γειτονιά σαν αυτή που περιγράφεται πιο πάνω. Όπου συνυπάρχουν Αφγανοί πρεζέμποροι, Αλγερινοί μαχαιροβγάλτες, κλεφτρόνια, πρεζόνια και όλα τα άλλα "φρούτα" που συναντάει κανείς στη Κυψέλη, στην Βικτώρια κτλ.
Αυτοί που αναφέρεις δεν πολυκυκλοφορούν στη Φωκίωνος. Η Κυψέλη ήταν αστική περιοχή και τα κέντρα των αστικών περιοχών πάντα κρατάνε μια καλλιτεχνική ταυτότητα, που δίνουν στίγμα... άποψης.

Το πρόβλημα υπάρχει στους αφανείς παραδρόμους του κέντρου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

anax81

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 16 Σεπ 2021, 20:55

Εγώ όταν πήγα στην Αθήνα έκλεισα rbnb σε μια γειτονιά με πρεζάκιδες και αλλοδαπούς. Δεν υπήρχε κανένας "καθώς πρέπει¨

Ένας ναρκομανής Έλληνας με πλησίασε και πολύ ευγενικά μου ζήτησε χρήματα. Δεν του έδωσα αλλά με αποχαιρέτησε με καλοσύνη εγκαρδιότητα και χαμόγελο.

Ένας ασιάτης σχιστομάτης με βοήθησε με τα πράγματα στο ασανσερ και μου παραχώρησε τη θέση του

Αλλοδαπές καθάριζαν τους κοινόχρηστους χώρους καθημερινά

οι αλβανοί στο διπλανό διαμέρισμα δεν μου έκαναν ποτέ παρατήρηση για τη δυνατή μουσική

οι πακιστανοί καταστηματάρχες στα σοκάκια με χαιρετούσαν με πηγαία ευγένεια και ας μη με ήξεραν

Έφυγα, επισκέφτηκα μια φίλη μου στο Μαρούσι. πόνεσε το κεφάλι μου να ακούω παράπονα για τα πάσης φύσεως βλαχαδερά της γειτονιάς της. Γύρισα πίσω μεταμεσονύχτια, επέλεξα να περπατήσω από ένα σημείο μέχρι το σπίτι. Κανένας φόβος, ίσα ίσα ένιωθα ένα αίσθημα ελευθερίας απομακρυνόμενος από τα νεοελληνικά στεγανά, έμπαινα σε ένα κόσμο χωρίς κακία, χωρίς εγωισμό, χωρίς δηθενιά, χωρίς ωχαδερφισμό. Σε έναν κόσμο του μόχθου, της βιοπάλης, έναν υποτιθέμενο επικίνδυνο κόσμο δεύτερης κατηγορίας, απόκληρους που έχουν καθημερινά την αγωνία της επιβίωσης, το άγχος της αστυνομικής παρακολούθησης, αντιμέτωποι με το φάσμα της καταπίεσης και της εκμετάλλευσης από άλλους όπως εγώ που είναι ευνοημένοι. Δεν ξανα πήγα στο Μαρούσι, ένιωθα πιο άνετα στο γκέτο, είχε πως το λένε έναν αέρα ανθρωπιάς. Ήταν μια χαρά αλλά εν τέλει δεν το είπα πουθενά που είχα κλείσει rbnb. οι ψηλομύτιδες νεοέλληνες θα με κατακεραύνωναν, οπότε καλύτερα εγώ να έχω την ησυχία μου και να τους αφήσω να ζουν στο γυάλινο κόσμο τους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2021, 21:00

Uppercut έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:31
Μ' αυτά που διαβάζω, θυμήθηκα την ηρωϊκή επίσκεψη του Πλεύρη στην πλατεία Εξαρχείων.

Ο 13ος άθλος. :lol:
Στα Εξάρχεια τουλάχιστον, ειδικά ο Πλεύρης, είχε κάτι να φοβηθεί. Ο άλλος λέει ότι δε μπορεί να περπατήσει στη Φωκίωνος Νέγρη...

Βtw, ήμουν Εξάρχεια πριν λίγες μέρες και είδα μηχανές αστυνομίας να σταματούν και να κάνουν ελέγχους, άνετα, στην πλατεία και συγκεκριμένα στους γνωστούς που πουλάνε εκεί. Δε συχνάζω Εξάρχεια εδώ και πολλά χρόνια, αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι που το βλέπαμε.
Τα Εξάρχεια έχουν αρκετές ομοιότητες με την Κυψέλη και παλιότερα "μάζευαν" τις ίδιες φυλές ανθρώπων με ροκ τάσεις (με την ειδική αλλά και γενικότερη έννοια). Εκπροσωπούσαν αμφότερα τη ζωντάνια του κέντρου, που δεν έχει σχέση με τα βπ και τα νπ. Οκ, τώρα έφυγε η παλιά αυθεντικότητα και παίζει περισσότερο το εναλλακτικό στοιχείο, μια δηθενιά, ένα περίπου, τέτοια. Αλλά σαφώς και περπατιούνται στις περιοχές που υπάρχουν μαγαζιά και φώτα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 16 Σεπ 2021, 21:03

Lord Brum έγραψε:
16 Σεπ 2021, 03:13
Highlander έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:59
Lord Brum έγραψε:
16 Σεπ 2021, 01:54


μιλάνε για κατρακύλα και οι ανώμαλοι
Η ομοφοβία είναι ανωμαλία.
το πουστριλίκι είναι ανωμαλία
δικαίωμά σου βέβαια, σαφέστατα, αλλά έχοντας τέτοιο κουσούρι δεν δικαιούσαι να κρίνεις κανέναν
Κουσούρι είναι η ομοφοβία και γενικά η μη εξοικείωση με το διαφορετικό, τουλάχιστον πέραν της στάνης του παππού σου. :g030:

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34753
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Σεπ 2021, 21:06

dtri2020 έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:10
Uppercut έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:01
Και δε μπορούσες να περπατήσεις στη Φωκίωνος, γιατί; Δεν είχες πόδια;
Έχετε ζήσει ποτέ σε φυσιολογική γειτονιά;
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:05
Εκτος απο συριγγες, γυριζες σπιτι χωρις μπουφαν, παπουτσια, πορτοφολι και αν ησουν τυχερος δεν ετρωγες και ξυλο. Διπλα απ'τη Θυρας εκλεβαν συνεχεια μηχανακια. Σε καποια φαση ειχαν κλεψει και κατασχεμενα που ηταν φατσα καρτα στο τμημα. αν θυμαμσαι ολα τα κατασχεμενα ηταν ακριβως στο απεναντι πεζοδρομιο.
Εσύ ξέρεις καλύτερα!

H Πατησίων και η Κυψέλη ΗΣΑΝ φυσιολογικές γειτονιές πριν 40-50 χρόνια,για την ακρίβεια ήσαν από τις καλύτερες γειτονιές.Η φυγή των κατοίκων άρχισε τη δεκαετία του 80 με το περιβόητο νέφος για τα νέα βόρεια προάστεια (Μελίσσια,Βριλήσσια,Μαρούσι κλπ).
Αρχικά τα διαμερίσματα έμεναν και άδεια μέχρι που ήλθαν οι Αλβανοί.Οι ιδιοκτήτες σκέφθηκαν ότι δεν βλάπτει και ένα νοίκι για να έχουν πρόσθετο εισόδημα στις νέες ακριβές γειτονιές που πήγαν.
Έτσι οι περιοχές αυτές έγιναν μεταναστουπόλεις.Και μετά τους Αλβανούς ήλθαν και άλλοι.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29773
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 16 Σεπ 2021, 21:06

Υδράργυρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:34
waldorf έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:55
Αν ξεκινάς με το επιτακτικό ερώτημα "έχεις ζήσει σε φυσιολογική γειτονιά" θεωρώντας φυσιολογική γειτονιά το Περιστέρι και το Αιγάλεω,τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
Οντως ειναι καλες περιοχες για να μενεις. Ειδικα το περιστερι
:smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Nα διαγράφει ο Μπογδάνος μετά την δημοσίευση των στοιχείων των μαθητών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 16 Σεπ 2021, 21:07

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών