Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15099
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 23 Σεπ 2021, 19:27

waldorf έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:17
vantono έγραψε:
23 Σεπ 2021, 18:26
Πάει, χάλασε και η ιστορική Γκράβα. :lol: Αν το επιχειρούσε ο οποιοσδήποτε αυτό ακομα και σε δημοτικό καπου μεσα 90s στην ίδια περιοχή, θα εφευγε με το λουκέτο στον κώλο.
Το 90-91 στις μεγάλες καταλήψεις ήμανε στο Πολυκλαδικό Ηλιούπολης.
Τότε η κατάληψη βάσταξε πάνω από τρεις μήνες (κάναμε πρωτοχρονιά μέσα στο σχολείο).
Δεν υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να μπεί κάποιος στο υπό κατάληψη σχολείο.Και μιλάμε για πολλά στρέμματα σχολείο!
Νταηλίκια προσπάθησαν να γίνουν τις πρώτες ώρες της κατάληψης και σταμάτησαν "επι τη εμφανίσει".
Βέβαια δεν ήμασταν 4 αλλά πάνω από 300 σε σταθερή βάση (τις πρώτες μέρες ίσως και πάνω από 500-700) και τα βράδυα οι μόνιμοι ήμασταν πάνω από 100.
Περιφρουρούσαμε υποδειγματικά το σχολείο 24/7 και δεν υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να περάσει ακόμη και ποντίκι χωρίς να το γνωρίζουμε.
Κάπου στις αρχές της κατάληψης (ίσως δύο-τρεις εβδομάδες μετά),γίνεται μιά συνέλευση στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ηλιούπολης με κάλεσμα σε όλους τους ενδιαφερόμενους (γονείς-μαθητές-δασκάλους),δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον το είχε οργανώσει ο μακαρίτης ο Κιντής ,Δήμαρχος για πολλά χρόνια στην Ηλιούπολη.Στέλεχος του κόμματος (ένα είναι το κόμμα).
Σε αυτήν την συνέλευση κάποια στιγμή ειπώθηκε από τον διευθυντή του σχολείου το απίθανο:"ξέρουμε ποιοί είναι μπροστάρηδες και υποκινούν την κατάληψη,και δεν ξέρω που μπορεί να φτάσουμε ..".
Τότε πήρα τον λόγο και απάντησα:"Κι εμείς ξέρουμε που μένετε και δεν ξέρω που μπορούμε να φτάσουμε.."
Ήταν η τελευταία φορά που ο περίχαρος νόμισε ότι μπορεί να μας απειλήσει.
καλό τσογλάνι ήσουν μικρός
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!


Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Σεπ 2021, 19:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:23
Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:00
Είναι σχολείο η Γκράβα;
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF ... E%B1%CF%82

Το σχολικό συγκρότημα της Γκράβας είναι το μεγαλύτερο στην Ελλάδα, όπου βρίσκονται 24 διαφορετικά σχολεία.
Το ξέρω βρε αλλά το ερώτημα παραμένει.

Είναι σχολείο η Γκράβα;

Το ότι είναι μεγάλο σχολικό συγκρότημα το ξέρω.
Δυστυχώς σήμερα θεωρείται "σχολείο". Στην εποχή μου δεν θα υπήρχε τέτοιο μπουρδέλο.
Από την εποχή της χούντας, που έμπαινε στην τάξη ο γυμνασιάρχης, να ελέγξει τους μαθητές έναν-έναν για να τους στείλει για κούρεμα, φτάσαμε στην άλλη άκρη της πλήρους ασυδοσίας.
Α ρε πστη Ανδρέα πόση ζημιά έκανες! :011:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 23 Σεπ 2021, 19:29

vantono έγραψε:
23 Σεπ 2021, 18:26
Πάει, χάλασε και η ιστορική Γκράβα. :lol: Αν το επιχειρούσε ο οποιοσδήποτε αυτό ακομα και σε δημοτικό καπου μεσα 90s στην ίδια περιοχή, θα εφευγε με το λουκέτο στον κώλο.
Και τα νηπια οπλοφορουσαν εκει.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 1998
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 23 Σεπ 2021, 19:32

Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:23
Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:17

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF ... E%B1%CF%82

Το σχολικό συγκρότημα της Γκράβας είναι το μεγαλύτερο στην Ελλάδα, όπου βρίσκονται 24 διαφορετικά σχολεία.
Το ξέρω βρε αλλά το ερώτημα παραμένει.

Είναι σχολείο η Γκράβα;

Το ότι είναι μεγάλο σχολικό συγκρότημα το ξέρω.
Δυστυχώς σήμερα θεωρείται "σχολείο". Στην εποχή μου δεν θα υπήρχε τέτοιο μπουρδέλο.
Από την εποχή της χούντας, που έμπαινε στην τάξη ο γυμνασιάρχης, να ελέγξει τους μαθητές έναν-έναν για να τους στείλει για κούρεμα, φτάσαμε στην άλλη άκρη της πλήρους ασυδοσίας.
Α ρε πστη Ανδρέα πόση ζημιά έκανες! :011:
.
Δεν είμαι χουντικός, αλλά για κάποιο λόγο, αυτός ο νόμος πέρι Τεντυμποϊσμού για τον οποίο έχω ακούσει από τους μεγαλύτερους, μου φαίνεται ωραία λύση για αυτά τα άτομα που έχουν ξεφύγει τελείως στις μέρες μας...
-_-

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Σεπ 2021, 19:36

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:32
Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:23


Το ξέρω βρε αλλά το ερώτημα παραμένει.

Είναι σχολείο η Γκράβα;

Το ότι είναι μεγάλο σχολικό συγκρότημα το ξέρω.
Δυστυχώς σήμερα θεωρείται "σχολείο". Στην εποχή μου δεν θα υπήρχε τέτοιο μπουρδέλο.
Από την εποχή της χούντας, που έμπαινε στην τάξη ο γυμνασιάρχης, να ελέγξει τους μαθητές έναν-έναν για να τους στείλει για κούρεμα, φτάσαμε στην άλλη άκρη της πλήρους ασυδοσίας.
Α ρε πστη Ανδρέα πόση ζημιά έκανες! :011:
.
Δεν είμαι χουντικός, αλλά για κάποιο λόγο, αυτός ο νόμος πέρι Τεντυμποϊσμού για τον οποίο έχω ακούσει από τους μεγαλύτερους, μου φαίνεται ωραία λύση για αυτά τα άτομα που έχουν ξεφύγει τελείως στις μέρες μας...
Ούτε και γω.

Ο νόμος 4000 έγινε προ της χούντας.
Θυμάμαι ήμουν πιτσιρικάς και σε κάποια φάση μέλος της μαρίδας, που κοροϊδεύαμε και διαπομπεύαμε τον γιαουρτορίχτη τεντυμπόυ!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2021, 19:42

Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:23
Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:17

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF ... E%B1%CF%82

Το σχολικό συγκρότημα της Γκράβας είναι το μεγαλύτερο στην Ελλάδα, όπου βρίσκονται 24 διαφορετικά σχολεία.
Το ξέρω βρε αλλά το ερώτημα παραμένει.

Είναι σχολείο η Γκράβα;

Το ότι είναι μεγάλο σχολικό συγκρότημα το ξέρω.
Δυστυχώς σήμερα θεωρείται "σχολείο". Στην εποχή μου δεν θα υπήρχε τέτοιο μπουρδέλο.
Από την εποχή της χούντας, που έμπαινε στην τάξη ο γυμνασιάρχης, να ελέγξει τους μαθητές έναν-έναν για να τους στείλει για κούρεμα, φτάσαμε στην άλλη άκρη της πλήρους ασυδοσίας.
Α ρε πστη Ανδρέα πόση ζημιά έκανες! :011:
.
Τα ξέρω. Είχα φίλους, που τα παιδιά τους ήταν 15ρηδες έφηβοι μαθητές (η μία οικογένεια αγόρι, η άλλη κορίτσι) και είχαν πολύ χοντρό πρόβλημα. Ο νεαρός ήταν συνηθισμένη φάση καταληψία επαναστάτη αλλά η μικρή είχε μπλέξει με κάποιον εξωσχολικό πλασιέ ναρκωτικών, που όταν τον έπιασε ο πατέρας και του είπε να ξεκόψει με την κόρη του, πούλησε μαγκιά και απειλές στον πατέρα. Και όλα αυτά με την ανοχή αστυνομίας και διεύθυνσης του "σχολείου".

Μάλλον έμπλεξαν τα σχολεία με τις μεγάλες των ναρκωτικών σχολές, κάποιοι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 23 Σεπ 2021, 19:46

OANNHSEA έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:20
...

Εγώ απλά θα σε έπιανα και θα έσπαγα στο ξύλο... Θα μάτωνες...
Εκείνα τα σάπια χρόνια όμως οι σωστοί εκπαιδευτικοί φοβόντουσαν και τον ίσκιο τους...

.
Φοβάμαι ότι τότε δεν θα μπορούσε να συμβεί αυτό.
Όχι ότι ήμουν και κανά ντούκι εκπαιδευμένο,αλλά μάλλον τότε δεν ήταν εύκολο να με σπάσεις στο ξύλο.
Τουλάχιστον όχι χωρίς να έχεις μεγαλύτερη φύρα.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12798
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 23 Σεπ 2021, 19:48

OANNHSEA έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:19
Μπράβο στο δήμαρχο!!!
Κρίμα όμως που δεν έσπασε στο ξύλο τα κωλόπαιδα που ξεκίνησαν την κατάληψη...

Στο επόμενο βήμα αυτό...

.
Χαλάρωσε δεν τον βλέπεις πως είναι;
Πιθανότατα θα έτρωγε τιπτα ψιλες από τους πιτσιρικάδες σε τέτοια περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 23 Σεπ 2021, 19:48

Lord Brum έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:27
...
καλό τσογλάνι ήσουν μικρός
Και παραμένω (δόξα τω θεώ),με κάποιες εκπτώσεις βέβαια λόγω ηλικίας.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Σεπ 2021, 20:22

waldorf έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:17
vantono έγραψε:
23 Σεπ 2021, 18:26
Πάει, χάλασε και η ιστορική Γκράβα. :lol: Αν το επιχειρούσε ο οποιοσδήποτε αυτό ακομα και σε δημοτικό καπου μεσα 90s στην ίδια περιοχή, θα εφευγε με το λουκέτο στον κώλο.
Το 90-91 στις μεγάλες καταλήψεις ήμανε στο Πολυκλαδικό Ηλιούπολης.
Τότε η κατάληψη βάσταξε πάνω από τρεις μήνες (κάναμε πρωτοχρονιά μέσα στο σχολείο).
Δεν υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να μπεί κάποιος στο υπό κατάληψη σχολείο.Και μιλάμε για πολλά στρέμματα σχολείο!
Νταηλίκια προσπάθησαν να γίνουν τις πρώτες ώρες της κατάληψης και σταμάτησαν "επι τη εμφανίσει".
Βέβαια δεν ήμασταν 4 αλλά πάνω από 300 σε σταθερή βάση (τις πρώτες μέρες ίσως και πάνω από 500-700) και τα βράδυα οι μόνιμοι ήμασταν πάνω από 100.
Περιφρουρούσαμε υποδειγματικά το σχολείο 24/7 και δεν υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να περάσει ακόμη και ποντίκι χωρίς να το γνωρίζουμε.
Κάπου στις αρχές της κατάληψης (ίσως δύο-τρεις εβδομάδες μετά),γίνεται μιά συνέλευση στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ηλιούπολης με κάλεσμα σε όλους τους ενδιαφερόμενους (γονείς-μαθητές-δασκάλους),δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον το είχε οργανώσει ο μακαρίτης ο Κιντής ,Δήμαρχος για πολλά χρόνια στην Ηλιούπολη.Στέλεχος του κόμματος (ένα είναι το κόμμα).
Σε αυτήν την συνέλευση κάποια στιγμή ειπώθηκε από τον διευθυντή του σχολείου το απίθανο:"ξέρουμε ποιοί είναι μπροστάρηδες και υποκινούν την κατάληψη,και δεν ξέρω που μπορεί να φτάσουμε ..".
Τότε πήρα τον λόγο και απάντησα:"Κι εμείς ξέρουμε που μένετε και δεν ξέρω που μπορούμε να φτάσουμε.."
Ήταν η τελευταία φορά που ο περίχαρος νόμισε ότι μπορεί να μας απειλήσει.
με τετοιες μαλακιες ξεκινησε και η φαση που κατεληξε στο θανατο του τεμπονερα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Σεπ 2021, 20:27

waldorf έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:46
OANNHSEA έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:20
...

Εγώ απλά θα σε έπιανα και θα έσπαγα στο ξύλο... Θα μάτωνες...
Εκείνα τα σάπια χρόνια όμως οι σωστοί εκπαιδευτικοί φοβόντουσαν και τον ίσκιο τους...

.
Φοβάμαι ότι τότε δεν θα μπορούσε να συμβεί αυτό.
Όχι ότι ήμουν και κανά ντούκι εκπαιδευμένο,αλλά μάλλον τότε δεν ήταν εύκολο να με σπάσεις στο ξύλο.
Τουλάχιστον όχι χωρίς να έχεις μεγαλύτερη φύρα.
επισης ειναι πολυ σωστο οι εκπαιδευτικοι να φοβουνται να απλωσουν χερι σε μαθητη. ειτε με την απειλη χειροτερου βρωμοξυλου, ειτε απολυσης. οτι απο τα δυο δουλευει καλυτερα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 23 Σεπ 2021, 20:53

waldorf έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:48
Lord Brum έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:27
...
καλό τσογλάνι ήσουν μικρός
Και παραμένω (δόξα τω θεώ),με κάποιες εκπτώσεις βέβαια λόγω ηλικίας.
Ωραία ιστορία ρε μάγκα, σε πάω πολύ. Έκανες ποτέ φυλακή;

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Σεπ 2021, 20:57

Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:36
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:32
Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:28

Δυστυχώς σήμερα θεωρείται "σχολείο". Στην εποχή μου δεν θα υπήρχε τέτοιο μπουρδέλο.
Από την εποχή της χούντας, που έμπαινε στην τάξη ο γυμνασιάρχης, να ελέγξει τους μαθητές έναν-έναν για να τους στείλει για κούρεμα, φτάσαμε στην άλλη άκρη της πλήρους ασυδοσίας.
Α ρε πστη Ανδρέα πόση ζημιά έκανες! :011:
.
Δεν είμαι χουντικός, αλλά για κάποιο λόγο, αυτός ο νόμος πέρι Τεντυμποϊσμού για τον οποίο έχω ακούσει από τους μεγαλύτερους, μου φαίνεται ωραία λύση για αυτά τα άτομα που έχουν ξεφύγει τελείως στις μέρες μας...
Ούτε και γω.

Ο νόμος 4000 έγινε προ της χούντας.
Θυμάμαι ήμουν πιτσιρικάς και σε κάποια φάση μέλος της μαρίδας, που κοροϊδεύαμε και διαπομπεύαμε τον γιαουρτορίχτη τεντυμπόυ!
.
Ναι, ο νόμος 4000 (περί τεντιμποισμού) είναι πολύ παλιότερος από τη χούντα. Είναι νόμος του 1958.
Το πρόβλημα του τεντιμποϊσμού ήταν εντονο τα τελευταία χρόνια του '50
Αυτά τα χρόνια που πιστεύουν ότι ήταν αγνά οι αφελείς συμφορουμίτες μας :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ο Δήμαρχος Γαλατσίου έδωσε μόνος του τέλος στην κατάληψη σχολείου - Έσπασε το λουκέτο και έκανε ντου!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Σεπ 2021, 21:01

Beria έγραψε:
23 Σεπ 2021, 20:57
Nandros έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:36
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
23 Σεπ 2021, 19:32


Δεν είμαι χουντικός, αλλά για κάποιο λόγο, αυτός ο νόμος πέρι Τεντυμποϊσμού για τον οποίο έχω ακούσει από τους μεγαλύτερους, μου φαίνεται ωραία λύση για αυτά τα άτομα που έχουν ξεφύγει τελείως στις μέρες μας...
Ούτε και γω.

Ο νόμος 4000 έγινε προ της χούντας.
Θυμάμαι ήμουν πιτσιρικάς και σε κάποια φάση μέλος της μαρίδας, που κοροϊδεύαμε και διαπομπεύαμε τον γιαουρτορίχτη τεντυμπόυ!
.
Ναι, ο νόμος 4000 (περί τεντιμποισμού) είναι πολύ παλιότερος από τη χούντα. Είναι νόμος του 1958.
Το πρόβλημα του τεντιμποϊσμού ήταν εντονο τα τελευταία χρόνια του '50
Αυτά τα χρόνια που πιστεύουν ότι ήταν αγνά οι αφελείς συμφορουμίτες μας :003:
Αφελείς όπως το γράφεις. Και επιπλέον αδαείς, αλλά έχουν άποψη.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών