Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 27 Σεπ 2021, 02:11

θέλω πραγματικά να γνωρίσω τον πανηλίθιο που σκέφτηκε το σμσ και τον 2ο πανηλίθιο που το βρήκε καλή ιδέα. Ήρθε δηλαδή ένας και σε λεει ο κόσμος πριν βρει από το σπίτι θα στέλνει σμσ και με κάποιον μαζικό τρόπο αυτό θα περιορίζει την εξάπλωση του ιού και κάποιοι άλλοι είπαν "τρομερή ιδεα". Τι να κλάσουν τα εμβόλια, οι αποστάσεις και η προσωπική υγιεινη. Θα στέλνεις σμσ και θα κάνει πέρα ο ιός στο διάβα σου

Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 921
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 27 Σεπ 2021, 17:26

https://www.in.gr/2021/09/27/greece/vas ... -koronaio/
Η σύζυγός του, Αναστασία Μεντεσίδου μίλησε στο «T-live» [...]
«Δεν το είχε κάνει, το παρέτεινε γιατί είχε ανεβασμένη κρεατινίνη, ανεπάρκεια νεφρών που του έλεγαν οι νεφρολόγοι να κάνει αιμοκάθαρση, έσπαγαν αγγεία στα χέρια του και φοβόταν τις θρομβώσεις. Ο φόβος τον είχε κάνει να καθυστερεί το εμβόλιο. Για θέματα υγείας. Εμείς είμαστε όλοι εμβολιασμένοι. Και η εγγονή μου που είναι 13 ετών» είπε αναφορικά με την απόφασή του να μη εμβολιαστεί.
:-?
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 27 Σεπ 2021, 17:42

Με βαση αυτά που λεει η γυναίκα του και το βίντεο στην πρωτη σελιδα φαίνεται οτι αρχικά θα εκανε το εμβόλιο αλλα αλλαξε γνωμη οταν άρχισε να διαβαζει τους Αριστους, τους γκομπακηδες και τους Πικηδες. Κριμα.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Σεπ 2021, 17:44

NewModelArmy έγραψε:
27 Σεπ 2021, 17:42
Με βαση αυτά που λεει η γυναίκα του και το βίντεο στην πρωτη σελιδα φαίνεται οτι αρχικά θα εκανε το εμβόλιο αλλα αλλαξε γνωμη οταν άρχισε να διαβαζει τους Αριστους, τους γκομπακηδες και τους Πικηδες. Κριμα.
Όντως, στο βίντεο δήλωσε ότι δεν το έκανε επειδή "τον έχουν πρήξει όλοι αυτοί που βγαίνουν στα κανάλια κ λενε για τα εμβολια". Πραγματικά κρίμα

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12531
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 27 Σεπ 2021, 17:45

NewModelArmy έγραψε:
27 Σεπ 2021, 17:42
Με βαση αυτά που λεει η γυναίκα του και το βίντεο στην πρωτη σελιδα φαίνεται οτι αρχικά θα εκανε το εμβόλιο αλλα αλλαξε γνωμη οταν άρχισε να διαβαζει τους Αριστους, τους γκομπακηδες και τους Πικηδες. Κριμα.
Λέει ότι είχε αγγειολογικά προβλήματα ρε γελοίε.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 27 Σεπ 2021, 17:50

'Ολα καταγράφονται, να ξέρετε. Εμένα με πήραν τηλέφωνο απ' την πολιτική προστασία - λόγω θετικού πατέρα- και μιλήσαμε αναλυτικά.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 27 Σεπ 2021, 18:05

nyxtovios έγραψε:
27 Σεπ 2021, 17:45
NewModelArmy έγραψε:
27 Σεπ 2021, 17:42
Με βαση αυτά που λεει η γυναίκα του και το βίντεο στην πρωτη σελιδα φαίνεται οτι αρχικά θα εκανε το εμβόλιο αλλα αλλαξε γνωμη οταν άρχισε να διαβαζει τους Αριστους, τους γκομπακηδες και τους Πικηδες. Κριμα.
Λέει ότι είχε αγγειολογικά προβλήματα ρε γελοίε.
ε αυτό λέμε, επρεπε να προστατευτεί, επέδρασε πάνω του η ψεκα και έμεινε απροστάτευτος. Ο κοβιντ σμπαραλιάζει τα αδύνατα αγγεία, μακάρι να σωθεί.
Fluffy @ Long Covid οι ολέθριες συνέπειες του ιού

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 27 Σεπ 2021, 21:42

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2021, 17:44
NewModelArmy έγραψε:
27 Σεπ 2021, 17:42
Με βαση αυτά που λεει η γυναίκα του και το βίντεο στην πρωτη σελιδα φαίνεται οτι αρχικά θα εκανε το εμβόλιο αλλα αλλαξε γνωμη οταν άρχισε να διαβαζει τους Αριστους, τους γκομπακηδες και τους Πικηδες. Κριμα.
Όντως, στο βίντεο δήλωσε ότι δεν το έκανε επειδή "τον έχουν πρήξει όλοι αυτοί που βγαίνουν στα κανάλια κ λενε για τα εμβολια". Πραγματικά κρίμα
Στα καναλια βγαινουν οι αντιψεκ :o
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68644
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Σεπ 2021, 21:47

ST48410 έγραψε:
27 Σεπ 2021, 01:52
pikey25 έγραψε:
27 Σεπ 2021, 01:44
Ναι, το 1ο που ηταν και το πραγματικο δουλεψε και επρεπε να το κανει γιατι δεν ξεραμε τιποτα ενω ειχαμε τους Ιταλους διπλα να εχουν μεγαλο θεμα
Δουλεψε γιατι η ατομικη ευθυνη λειτουργησε και ο κοσμος στην πλειοψηφια το στηριξε
Εκ των υστερων ειχε δικιο ο Ιωαννιδης για τα πολυ σκληρα μετρα
σιγά την ατομική ευθύνη. Γύρισε στις σελίδες εκείνης της εποχής και διάβασε. Παρακαλάγαμε φίλους και γνωστούς να προφυλαχθούν και μας έγραφαν, ακόμα και οι πολύ ηλικιωμένοι που δεν μπορούσαν χωρίς να βγουν τη βόλτα τους. Ήμασταν στην εποχή που μεγάλο ποσοστό δεν πίστευε καν την ύπαρξη του ιού και εδώ άνοιγαν νήματα και μας ρωτούσαν αν ξέρουμε κάποιο νεκρό προσωπικά. Και δώστου θεωρίες συνωμοσίας. Μετά όταν υπήρχαν νεκροί άρχισε η τεράστια φαγωμάρα αν υπερκαταγράφουμε για να τρομοκρατηθεί ο κόσμος. Και μας ρωτούσαν αν έχουμε δει πιστοποιητικό θανάτου, τις εξετάσεις του ασθενή και αν έχουμε στοιχεία. Και όταν οι μάσκες έγιναν υποχρεωτικές άρχισαν τα νήματα της αντίστασης στη φίμωση.

Απλά αρχικά έκλεισαν πολλοί επαγγελματικοί κλάδοι και έμεινε ο κόσμος μέσα με τα χίλια παρακάλια. Ποια ατομική ευθύνη; Κοροϊδευόμαστε...
Έτσι ακριβώς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 27 Σεπ 2021, 23:25

Να τα διαβάζουν τα ψεκογιδια που θεωρούν τον κορωνοιο της πλάκας.
"Όχι, δεν το είχε κάνει το εμβόλιο. Είχε ανεβασμένη κρεατινίνη, ανεπάρκεια νεφρών που του έλεγαν οι νεφρολόγοι ότι πρέπει να κάνει αιμοκάθαρση, έσπαγαν αγγειάκια στα χέρια του και φοβόταν τις θρομβώσεις και ο φόβος τον έκανε να καθυστερεί να κάνει το εμβόλιο. Για θέματα υγείας. Εμείς στην οικογένεια είμαστε όλοι εμβολιασμένοι. Και η εγγονή μου που είναι 13 ετών. Πάσχει και από σακχαρώδη διαβήτη. Έχει πολλές ευαισθησίες", είπε αρχικά στον Alpha για να προσθέσει:

"Όλοι του λέγαμε να κάνει το εμβόλιο. Μου είπε «ας περιμένω λίγο ακόμα». Είμαι πολύ διακριτικός άνθρωπος, δεν είμαι καταπιεστική και σέβομαι την προσωπικότητα του άλλου, δεν επιβάλλομαι. Χωρίσαμε με ένα ψέμα τελευταίο: «Φύγε Βασίλη εσύ με το ασθενοφόρο κι εγώ θα ακολουθήσω με το αυτοκίνητο. Για να του δώσω δύναμη. Είναι σκληρές στιγμές, να μην τις ζει κανένας. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Προσπαθώ. Προσεύχομαι".


ADVERTISING


Εν συνεχεία, η σύζυγος του Βασίλη Λεβέντη σημείωσε: "Ξεκίνησε στις 17 Σεπτεμβρίου. Πήγε στον Ευαγγελισμό και έκανε τεστ. Βγήκε θετικό. Του είπαν να πάει στον Ευαγγελισμό, αλλά εκείνος προτίμησε να κάνει τη νοσηλεία στο σπίτι με καθοδήγηση των γιατρών. Ο πυρετός ανέβαινε 37, 38. Ήταν με αντιπυρετικό. Πήραμε όλη την αγωγή που έπρεπε να πάρει για την covid, είχε πάρει και οξυγόνο για βοήθεια αν χρειαστεί. Με το οξύμετρο στο χέρι. Όλη τη διαδικασία όπως θα έπρεπε για νοσηλεία στο σπίτι. Το Σάββατο το πρωί έκανε 39 πυρετό. Όταν εγώ είδα το 39 είπα «Βασίλη φεύγεις για το νοσοκομείο». Και έτσι πήγε το Σάββατο στο νοσοκομείο. Ήταν η 9η μέρα"
.

katinasalamaki
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 26 Αύγ 2021, 11:50

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από katinasalamaki » 28 Σεπ 2021, 01:08

ST48410 έγραψε:
27 Σεπ 2021, 01:41
pikey25 έγραψε:
27 Σεπ 2021, 01:39
Tα μονοκλωνικα υπαρχουν καιρο και δεν εκαναν παραγγελια.
Καλά. Μόλις έρθουν κι αυτά οι αρνητές θα βρουν κάτι άλλο να κάνουν αντίσταση. Εδώ θα είμαστε.
Αφορούν πολύ λίγους, γιατί να ασχοληθούν και να κάνουν αντίσταση για κάτι που δεν αγγίζει τους ίδιους;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40358
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Σεπ 2021, 02:23

Πήγε νοσοκομείο απλά γιατί ανέβασε 39 πυρετό;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Σεπ 2021, 02:28

hellegennes έγραψε:
28 Σεπ 2021, 02:23
Πήγε νοσοκομείο απλά γιατί ανέβασε 39 πυρετό;
Δεν έχω καταλάβει πόσες μέρες είχε πυρετό. Αν πάντως είχε 9 μέρες πυρετό και διαρκώς ανέβαινε δεν θεωρείς ότι στην ηλικία του και με τα προβλήματα που διαβάζουμε ότι έχει είναι αρκετά σοβαρό;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40358
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Σεπ 2021, 02:33

ST48410 έγραψε:
28 Σεπ 2021, 02:28
hellegennes έγραψε:
28 Σεπ 2021, 02:23
Πήγε νοσοκομείο απλά γιατί ανέβασε 39 πυρετό;
Δεν έχω καταλάβει πόσες μέρες είχε πυρετό. Αν πάντως είχε 9 μέρες πυρετό και διαρκώς ανέβαινε δεν θεωρείς ότι στην ηλικία του και με τα προβλήματα που διαβάζουμε ότι έχει είναι αρκετά σοβαρό;
Όχι. Το θεωρώ φυσιολογικό σε μια λοίμωξη. Αν είχε επαρκή οξυγόνωση, ο πυρετός από μόνος του δεν είναι σοβαρός λόγος για νοσοκομείο. 39 μάλιστα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Διασωληνωμενος ο Βασιλης Λεβεντης με κορονοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Σεπ 2021, 02:36

hellegennes έγραψε:
28 Σεπ 2021, 02:33
ST48410 έγραψε:
28 Σεπ 2021, 02:28
hellegennes έγραψε:
28 Σεπ 2021, 02:23
Πήγε νοσοκομείο απλά γιατί ανέβασε 39 πυρετό;
Δεν έχω καταλάβει πόσες μέρες είχε πυρετό. Αν πάντως είχε 9 μέρες πυρετό και διαρκώς ανέβαινε δεν θεωρείς ότι στην ηλικία του και με τα προβλήματα που διαβάζουμε ότι έχει είναι αρκετά σοβαρό;
Όχι. Το θεωρώ φυσιολογικό σε μια λοίμωξη. Αν είχε επαρκή οξυγόνωση, ο πυρετός από μόνος του δεν είναι σοβαρός λόγος για νοσοκομείο. 39 μάλιστα.
Δεν διασωληνώνεται κανείς λόγω πυρετού. Κάτι άλλο σοβαρότερο θα συμβαίνει.

«Η κατάσταση παραμένει κρίσιμη, μας ευχαριστεί ότι υπάρχει σταθερότητα», δήλωσε ο Γιώργος Μπουλμπασάκος.
Ο πρόεδρος της Ένωσης Κεντρώων νοσηλεύεται στη ΜΕΘ – Covid του Ευαγγελισμού από την περασμένη Παρασκευή και είναι διασωληνωμένος.
Ο διευθυντής της Πνευμονολογικής Κλινικής τόνισε ότι, «τα επόμενα 24ωρα είναι κρίσιμα», για την κατάσταση της υγείας του Βασίλη Λεβέντη, εκφράζοντας την πεποίθηση ότι, «είναι αγωνιστής και θα τα καταφέρει».
«Έχει υποκείμενα και προσπαθούμε να τα ελέγξουμε, είναι αυτό που μας ανησυχεί», είπε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών