Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2021, 14:55

Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:47
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:43
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:41


Φυσικά και θα το ερευνήσει. Θα ψάξει να βρεί ποιός είναι που πέταξε την πέτρα για να τον πάρει τηλέφωνο ο Θεοδωρικάκος να του ζητήσει συγγνώμη.
:003:
Δεν είναι αστείο βασικά.
Θα πρέπει να ανρωτηθούμε κάποια στιγμή σαν ψηφοφόροι, γιατί οι υπεύθυνοι αστυνομικοί διευθυντές και ο εισαγγελέας είναι ακόμα στη θέση τους και γιατί θα πάρουν το μισθό τους αυτό το μήνα.
Αυτά σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας φυσικά.
Φυσικά και δεν είναι αστείο. Οι άνθρωποι υπέστησαν ζημιές στις περιουσίες τους, και κινδύνευσαν να τραυματιστούν σοβαρά.
Αλλά ακριβώς, αυτό είναι θέμα σκέψης για τους ψηφοφόρους. Νουδού για "τάξη και ασφάλεια" θέλανε. Ε, ας την απολαύσουν.
Θεωρητικά σε αυτό δεν φταίνε οι ψηφοφόροι. Μιλάμε για θεσμικό πρόβλημα στη ρίζα του.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2021, 14:58

nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:55
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:47
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:43


Δεν είναι αστείο βασικά.
Θα πρέπει να ανρωτηθούμε κάποια στιγμή σαν ψηφοφόροι, γιατί οι υπεύθυνοι αστυνομικοί διευθυντές και ο εισαγγελέας είναι ακόμα στη θέση τους και γιατί θα πάρουν το μισθό τους αυτό το μήνα.
Αυτά σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας φυσικά.
Φυσικά και δεν είναι αστείο. Οι άνθρωποι υπέστησαν ζημιές στις περιουσίες τους, και κινδύνευσαν να τραυματιστούν σοβαρά.
Αλλά ακριβώς, αυτό είναι θέμα σκέψης για τους ψηφοφόρους. Νουδού για "τάξη και ασφάλεια" θέλανε. Ε, ας την απολαύσουν.
Θεωρητικά σε αυτό δεν φταίνε οι ψηφοφόροι. Μιλάμε για θεσμικό πρόβλημα στη ρίζα του.
Εγώ νομίζω οτι φταίνε, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Τεσπα.
Έχουμε άρχοντες κατά τας καρδίας ημών.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 28 Οκτ 2021, 15:00

Εγω το εχω πει εδω μεσα πολλες φορες.

Θα βρεθει καποια στιγμη καποιος ψυχακιας και θα παρει το νομο στα χερια του, αφου δεν τον παιρνει η αστυνομια.

Να μου το θυμηθειτε
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2021, 15:08

Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:58
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:55
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:47


Φυσικά και δεν είναι αστείο. Οι άνθρωποι υπέστησαν ζημιές στις περιουσίες τους, και κινδύνευσαν να τραυματιστούν σοβαρά.
Αλλά ακριβώς, αυτό είναι θέμα σκέψης για τους ψηφοφόρους. Νουδού για "τάξη και ασφάλεια" θέλανε. Ε, ας την απολαύσουν.
Θεωρητικά σε αυτό δεν φταίνε οι ψηφοφόροι. Μιλάμε για θεσμικό πρόβλημα στη ρίζα του.
Εγώ νομίζω οτι φταίνε, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Τεσπα.
Έχουμε άρχοντες κατά τας καρδίας ημών.
Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει τους ψηφοφόρους της ΝΔ αλλά πιθανότατα δεν δώσαν την ψήφο τους γιατί τους είπαν θα κάνουμε ακόμα πιο μπουρδέλο το κράτος. Σε αυτό φταίνε προσωπικά αυτοί που κατέχουν τις θέσεις ευθύνης.
Τρέχα γύρευε. Ναι αλλά πιάσαμε τη 17Ν, τη χρυση αυγή, συλλάβαμε και δείραμε αντιεμβολιαστές, συνταξιούχους σε καμιά πορεία... :lol:
Σε κάνει να αναρωτιέσαι ποιός είναι τελικά ο παράνομος και ποιός ο νόμιμος.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2021, 15:16

nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:08
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:58
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:55


Θεωρητικά σε αυτό δεν φταίνε οι ψηφοφόροι. Μιλάμε για θεσμικό πρόβλημα στη ρίζα του.
Εγώ νομίζω οτι φταίνε, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Τεσπα.
Έχουμε άρχοντες κατά τας καρδίας ημών.
Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει τους ψηφοφόρους της ΝΔ αλλά πιθανότατα δεν δώσαν την ψήφο τους γιατί τους είπαν θα κάνουμε ακόμα πιο μπουρδέλο το κράτος. Σε αυτό φταίνε προσωπικά αυτοί που κατέχουν τις θέσεις ευθύνης.
Τρέχα γύρευε. Ναι αλλά πιάσαμε τη 17Ν, τη χρυση αυγή, συλλάβαμε και δείραμε αντιεμβολιαστές, συνταξιούχους σε καμιά πορεία... :lol:
Σε κάνει να αναρωτιέσαι ποιός είναι τελικά ο παράνομος και ποιός ο νόμιμος.
Βέροια, Σεπτέμβριος '20...



Μπροστά στην αστυνομία, κανονικότατα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2021, 15:21

Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:16
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:08
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 14:58


Εγώ νομίζω οτι φταίνε, αλλά είναι μεγάλη ιστορία. Τεσπα.
Έχουμε άρχοντες κατά τας καρδίας ημών.
Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει τους ψηφοφόρους της ΝΔ αλλά πιθανότατα δεν δώσαν την ψήφο τους γιατί τους είπαν θα κάνουμε ακόμα πιο μπουρδέλο το κράτος. Σε αυτό φταίνε προσωπικά αυτοί που κατέχουν τις θέσεις ευθύνης.
Τρέχα γύρευε. Ναι αλλά πιάσαμε τη 17Ν, τη χρυση αυγή, συλλάβαμε και δείραμε αντιεμβολιαστές, συνταξιούχους σε καμιά πορεία... :lol:
Σε κάνει να αναρωτιέσαι ποιός είναι τελικά ο παράνομος και ποιός ο νόμιμος.
Βέροια, Σεπτέμβριος '20...



Μπροστά στην αστυνομία, κανονικότατα.
Δεν ξέρω τι έγινε στο συγκεκριμένο χουλιγκανισμό αλλά δεν στοχοποιώ τους ρομά γενικά και αόριστα. Στο κάτω κάτω και αυτοί οι ίδιοι είναι θύματα του ανύπαρκτου κράτους και των θεσμών που μασουλάνε από παντού. Θέλω να πώ ότι γενικά έχουμε αρκετό θέμα με το αν και πότε λειτουργούν οι θεσμοί και ποιός βγαίνει κερδισμένος από αυτό.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2021, 15:27

nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:21
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:16
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:08


Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει τους ψηφοφόρους της ΝΔ αλλά πιθανότατα δεν δώσαν την ψήφο τους γιατί τους είπαν θα κάνουμε ακόμα πιο μπουρδέλο το κράτος. Σε αυτό φταίνε προσωπικά αυτοί που κατέχουν τις θέσεις ευθύνης.
Τρέχα γύρευε. Ναι αλλά πιάσαμε τη 17Ν, τη χρυση αυγή, συλλάβαμε και δείραμε αντιεμβολιαστές, συνταξιούχους σε καμιά πορεία... :lol:
Σε κάνει να αναρωτιέσαι ποιός είναι τελικά ο παράνομος και ποιός ο νόμιμος.
Βέροια, Σεπτέμβριος '20...



Μπροστά στην αστυνομία, κανονικότατα.
Δεν ξέρω τι έγινε στο συγκεκριμένο χουλιγκανισμό αλλά δεν στοχοποιώ τους ρομά γενικά και αόριστα. Στο κάτω κάτω και αυτοί οι ίδιοι είναι θύματα του ανύπαρκτου κράτους και των θεσμών που μασουλάνε από παντού. Θέλω να πώ ότι γενικά έχουμε αρκετό θέμα με το αν και πότε λειτουργούν οι θεσμοί και ποιός βγαίνει κερδισμένος από αυτό.
Τί θύματα?
Μιλάμε γι' ανθρώπους που παίρνουνε ένα τσούρμο επιδόματα, γράφουνε, οχι μόνο το κράτος, αλλά και τους συνανθρώπους τους στα παλιά τους τα παπούτσια, είναι παραβατικοί, και το παίζουν και θύματα από πάνω.
Ελάχιστοι, πράγματι, είναι σοβαροί άνθρωποι. Αυτοί πρώτοι υποφέρουν απ' τους "ομοεθνείς" τους.
Δεν υπάρχει πιο τρανταχτό παράδειγμα του πόσο ΔΕΝ λειτουργεί η "αφομοίωση".
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2021, 15:33

Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 15:27
Τί θύματα?
Μιλάμε γι' ανθρώπους που παίρνουνε ένα τσούρμο επιδόματα, γράφουνε, οχι μόνο το κράτος, αλλά και τους συνανθρώπους τους στα παλιά τους τα παπούτσια, είναι παραβατικοί, και το παίζουν και θύματα από πάνω.
Ελάχιστοι, πράγματι, είναι σοβαροί άνθρωποι. Αυτοί πρώτοι υποφέρουν απ' τους "ομοεθνείς" τους.
Δεν υπάρχει πιο τρανταχτό παράδειγμα του πόσο ΔΕΝ λειτουργεί η "αφομοίωση".
Σίγουρα λιγότερο θύματα από τους άλλους μιας και παρασιτούν. Αλλά το βρωμοκράτος δεν προσπάθησε να κάνει ποτέ κάτι για αυτό.

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5672
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 28 Οκτ 2021, 16:04

Απο οτι εχω καταλαβει οι Ρομα ειναι ανθρωποι που δεν ενηλικιωνονται ποτε, μενουν με εγκεφαλο 5χρονου για ολη τους τη ζωη, ειναι θυματα του κρατους και των μπαλαμων και οι ιδιοι δεν εχουν καμια ευθυνη για την κατασταση τους ή για οτιδηποτε. Για καθε συμπεριφορα τους φταιει κατι αλλο, οχι οι ιδιοι παντως.

Ολα αυτα μαλιστα απο ατομα που δηθεν νοιαζονται για αυτους.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 28 Οκτ 2021, 17:18

Zelda έγραψε:
28 Οκτ 2021, 16:04
Απο οτι εχω καταλαβει οι Ρομα ειναι ανθρωποι που δεν ενηλικιωνονται ποτε, μενουν με εγκεφαλο 5χρονου για ολη τους τη ζωη, ειναι θυματα του κρατους και των μπαλαμων και οι ιδιοι δεν εχουν καμια ευθυνη για την κατασταση τους ή για οτιδηποτε. Για καθε συμπεριφορα τους φταιει κατι αλλο, οχι οι ιδιοι παντως.

Ολα αυτα μαλιστα απο ατομα που δηθεν νοιαζονται για αυτους.
Είναι κακέκτυπο των προχώ αμερικλανων. Απλά εδώ αντί για μαύρους έχουν τους τσιγγάνους για να εκδηλώσουν την αλτρουιστική προχωλαγνεία τους. Η ρητορική είναι η ίδια. Ακριβώς όμως.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2021, 19:52

https://www.protothema.gr/greece/articl ... as-patron/
Νέο μπλόκο από Ρομά στην Πατρών - Πύργου - Έκλεισαν τον δρόμο στο ύψος της Παραλίας Πατρών
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Οκτ 2021, 19:55

Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 19:52
https://www.protothema.gr/greece/articl ... as-patron/
Νέο μπλόκο από Ρομά στην Πατρών - Πύργου - Έκλεισαν τον δρόμο στο ύψος της Παραλίας Πατρών
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Να βάλουν και διόδια, γιατί όχι; :003:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2021, 19:59

Στύγιος έγραψε:
28 Οκτ 2021, 19:55
Kauldron έγραψε:
28 Οκτ 2021, 19:52
https://www.protothema.gr/greece/articl ... as-patron/
Νέο μπλόκο από Ρομά στην Πατρών - Πύργου - Έκλεισαν τον δρόμο στο ύψος της Παραλίας Πατρών
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Να βάλουν και διόδια, γιατί όχι; :003:
Πολύ πιθανόν. Γιατί, πώς θα ζήσει ένας λαός?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Οκτ 2021, 21:16

ΕικόναΕικόναΕικόνα


20 ρομά απέκλεισαν τη σιδηροδρομική γραμμή :blm::blm:

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έκλεισαν την Αττική Οδό οι Ευπαθείς.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2021, 22:27

Θάνατος 18χρονου στο Πέραμα: Συγκεντρώσεις στις ΕΟ Πατρών-Πύργου και Πατρών–Κορίνθου, σε Αίγιο και Ηλεία - Κλειστή η λεωφόρος ΝΑΤΟ
https://www.real.gr/koinonia/arthro/tha ... to-780854/

:003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών