Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Νοέμ 2021, 13:43

Δεν ξέρω τι παίζει με τα μεταπτυχιακά στην Κύπρο αλλά τα μόρια που δίνει το ανοικτό πανεπιστήμιο στην Ελλάδα, τα ξεπερνάει στο χαλαρό η οποιαδήποτε σύμβαση υε.

Απλές βεβαιώσεις είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Νοέμ 2021, 13:52

Chainis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:17
Kauldron έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:15
Chainis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:03


Μια χαρά.
Ξέρω επίσης πως εννοεί το ΚΚΕ τους εκλεγμένος (για τον Μπούμπη λεω).

Α, και η Νοτοπουλου μέχρι που εξελέγη ΔΕΝ ήταν καθαρίστρια.
Ναι, αλλά η Νοτοπούλου...

:giggle:

Eθνικοκοινωνιστης

Δε ντρέπεσαι ρε να λές "ναι, αλλά και οι ζαίοι διορίζαν καθαρίστριες"?
Δηλαδή να, και οι άλλοι κάνανε, οπότε γιατί να μη φάμε κι εμείς κρατικό παραδάκι.
Ξεφτίλα η Δεξιά, μια ζωή.
Ναι αλλά η μαλακία σας;
Λες και αν γίνει κυβέρνηση η ακροδεξιά δεν θα μοιράζει θέσεις σε δικούς της, θα τις δίνει στους κομουνιστές.
Η δική μας ή η δική σας?
Ρε μπαγλαμά, διαλύσατε τη χώρα με τις πρακτικές σας, σε βαθμό που και το δικό σου παιδί ξενιτεύτηκε, και λές "η μαλακία σας"?
Και από πάνω, περνάς και απ' το "Ναι αλλά και ο σύριζα έκανε", στο "ναι, αλλά κι εσείς αν βγαίνατε τα ίδια θα κάνατε".
Αυτά έχεις να πείς? Μια ζωή με τη δικαιολογία κάτω απ' τη γλώσσα.
Το να μιλάει κάποιος για τη μαλακία των άλλων, και να την παίζει (πολιτικά, βέβαια) με χέρια και με πόδια, είναι κάτι που με ξεπερνά, αλλά αυτή είναι η Δεξιά.

Αφιερωμένο:

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2021, 13:57

με βλεπεις τα πρωινα,για καφε στο bacara

κοιτα μουτρα για παντρεια, τον φτωχο τον φουκαρα

μα εγω μωρακι μου, στο κραταω κρυφο

αυριο κουρευομαι,θα ξουριστω κ θα πλυθω

θα γινω για σενανε,ο john john ο

καταλληλος

θα γινω μωρακι μου, δημοσιος υπαλληλος..




μου το πε κι ο μπαρμπας μου, στη κορωνη ο βουλευτης,

"κανε λιγακι υπομονι ανηψιε", και συ θα βολευτεις

κι ετσι θα χω σταθερη δουλεια, θα κολυμπαω στο φραγκο

θα ντυνομαστε ομορφα, θα σε πηγαινω στο lago

και θα ναι με τα ονειρα μου,ο δρομος μου παραλληλος

γιατι θα ειμαι μωρο μου,δημοσιος υπαλληλος




θα γεννησεις κ κανα 2 παιδια, και θα πετας στα ουρανια

και γω με καρχαρια την τραπεζα, θα κολυμπαω στα δανεια

θα κανω 13 δουλειες,θα τρεχω δν θα φτανω

θα παρω κι επιδοτηση,για ελιες στο βιτσι απανω

θα ναι χοντρος κι ο κωλος σου, δεν θα μ αρεσει πλεον

θα βλεπω τις φοιτητριες,και θα ορμαω σαν λεων..



απαξ και ειμαστε μαζι,λεω απαξ,

θα σου χω μπρος στα ποδια σου,απλωμενο το εφαπαξ

θα σαι μια κολογρια,για εκδικηση θα διψω

κ ισως σε πνιξω καποτε, στα λουτρα στην Αιδηψω

και ολοι θα μου λενε "ησουν μαζι της αδικος"

μα εγω θα ειμαι πλεον, δημοσιος καταδικος...


"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2021, 14:00

Λοιπόν, χθες έφαγα το εξής στην Νέα Φιλαδέλφεια:
Εικόνα

Εκμέκ παγωτό με βύσσινο.
Θαυμάσιο, αυτό δεν θα καθιστούσε όποιον το έφτιαξε ως τον πλέον κατάλληλο για διοίκηση οιασδήποτε μονάδας υγείας, παρότι πετυχημένος και ικανός στην παρασκευή γευστικότατων γλυκισμάτων.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 29 Νοέμ 2021, 14:22

Καλή σταδιοδρομία. Σίγουρα θα τα καταφέρει καλύτερα από οποιονδήποτε συριζαιο
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 29 Νοέμ 2021, 14:56

Σε κανέναν δε κάνει εντύπωση. Κλασικοί κρατιστές η ΝΔ με τους φίλους της. Τα χάπατα που τους ψηφίζουν χωρις να έχουν έτοιμες θεσουλες να τα σκεφτονται. Αυτοι που τους ψηφίζουν για να τονώσουν την ιδιωτική επιχειρηματικότητα τρομάρα τους.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Νοέμ 2021, 15:09

3f3k έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 14:56
Σε κανέναν δε κάνει εντύπωση. Κλασικοί κρατιστές η ΝΔ με τους φίλους της. Τα χάπατα που τους ψηφίζουν χωρις να έχουν έτοιμες θεσουλες να τα σκεφτονται. Αυτοι που τους ψηφίζουν για να τονώσουν την ιδιωτική επιχειρηματικότητα τρομάρα τους.
Πραγματικά μπουνταλάδες είναι.
Τους ψηφίζουν, και τα παιδιά τους αναγκάζονται να πάνε στο εξωτερικό για να ζήσουν, και τα βλέπουν κάθε Χριστούγεννα, Πάσχα και καλοκαίρι.
Κι αυτοί οι ηλίθιοι, εκεί, μη χάσουν.
Όλη η μάσα στην Οικογένεια Μητσοτάκη.

Τουλάχιστον οι πασόκοι τους ψήφιζαν και διορίζονταν, κι αυτοί, και τα παιδιά τους, και τα εγγόνια τους. Είχε κάποια λογική.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 29 Νοέμ 2021, 15:28

Δημοκράτης έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:35
nyxtovios έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:29
Δημοκράτης έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:28


ναι έχει αλλάξει 3 φορές κόμμα αλλά εδώ φέρνει προβλήματα στην ΝΔ. Δείχνει ότι και το τελευταίο στέλεχος της έχει δικαίωμα να προκαλέι σκάνδαλα χωρίς να τρέχει τίποτα. Την ίδια ώρα ξέρω γω διαγράφεται ο Μπογδάνος γιατί είναι απλά ηλίθιος. Πρακτικά αυτό που βλέπω είναι ότι η ΝΔ προβληματίζεται περισσότερο αν ένας βουλευτής της λεέι μαλακίες από το αν ένας υπουργός της παράγει σκάνδαλα
Γιατί σου φαίνεται περίεργο; Κάνεις λες και η νδ είναι το κόμμα της αξιοκρατίας ή λες και την ψηφίζουν για την αριστεία :lol:
οκ προφανώς και δεν είναι, αλλά δεν περίμενα να είναι τόσο απροκαλυπτο. Επίσης δεν βλέπω να το παίρνουν και τόσο βαριά οι νεοδημοκράτες. Δεν τους πειράζει που ο Κούλης ενδιαφέρεται να διορισει όσο περισσότερους πασόκους και πούστηδες μπορει ώστε να φάει καμιά ψήφο από το κέντρο και όχι να συμμαζέψει τα σούργελα. Έστω και για την βιτρινα, Οκ θα βάλεις και 10 δικούς σσυ, δεν γίνεται να τους βάζεις σε θέσεις που φωνάζει τόσο το σκάνδαλο.

Δεν το περίμενες ε; :003:
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Νοέμ 2021, 15:58

Chainis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:13
Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:10
Chainis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:05


Θέλω να δείξω ότι τα ίδια γίνονται από όλους.


Εδω εχουμε πανδημια με 100 νεκρους την ημερα και διοριζουν λουκουματζουδες σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ;

.
1. Δεν μιλάμε για νοσοκομείο όπως λέει το τους του ΟΡ αλλά για κέντρο υγείας, η Ικαρία έχει 8.000 κατοίκους και δεν δικαιολογεί νοσοκομείο αυτός ο πληθυσμός.

2. Δεν ξέρω το επιστημονικό δυναμικό του νησιού και δεν ξέρω το ενδιαφέρον όσων επιστημόνων υπάρχουν εκεί για την θέση.

3. Δεν ξέρω τι ιδιαίτερα προσόντα χρειάζεται ένας αναπληρωτής διοικητικός διευθυντής ενός κέντρου υγείας.

4. Ξέρω μόνο ότι κάποτε είχε κριθεί ικανός για ανάλογη θέση (νομίζω διοικητής, όχι αναπληρωτής) ένας ιδιοκτήτης βουλκανιζατέρ.
Υποθέτω ότι θα είχε κορίκολουμ που δεν μπορεί να συναγωνιστεί η λουκουματζού όπως την αποκαλείτε.
Άλλωστε το μπάλωμα και το φούσκωμα στα λάστιχα εμπεριέχει μεγάλη δόση επιστήμης .
Σου θυμίζει τίποτα το περιστατικό;
1. Τύπε, το Καρλόβασι είναι στη Σάμο.

2. Η Σάμος έχει πανεπιστημιακές σχολές. Η Ελλάδα έχει πανεπιστήμια που έχουν προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών σαφώς καλύτερου γνωστικού αντικειμένου από τους λουκουμάδες της Σάμου.

3. Το ότι η τύπισσα είναι κομματικό στέλεχος (κομματόσκυλο) του Νομού είναι ακριβώς τα προσόντα που τελικά απαιτούνται σε αυτή τη χώρα. Μετά όμως μη σκούζετε για brain drain και τα σχετικά. Εσείς τους ανέχεστε. Εσείς ανέχεστε αυτού του τύπου την αξιοκρατία σε μία χώρα με ένα σωρό πτυχιούχους...

4. Το επιχείρημα ότι και οι άλλοι κάνουν τα ίδια είναι εξεφτελιστικό για εσένα τον ίδιο. Δηλαδή να βρεις κάποιον που να στηρίζει την αξιοκρατία δεν υπάρχει;

Μιλάμε για κρατικά λεφτά και υγεία, τύπε. Νιώσε. Εκτός και αν και εσύ έχεις κονέ που θα σε βοηθήσει να μπεις μπροστά στην από ικανότερους από εσένα, οπότε πάσο...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 16:03

foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 10:11
χααααχαχαχα τόσο προβλέψιμο

Εικόνα
Α όλα κι όλα, απολίτιστα θα μείνουν τα νοσοκομεία;







:smt005::smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 29 Νοέμ 2021, 16:17

foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 10:04
Blackdog έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 08:38
Ελεεινο κατα την γνωμη μου να μειωνεται ετσι ενας ανθρωπος με μοναδικο ερεθισμα τον τροπο που βιοποριζεται

Στην τελικη επιχειρηματιας ηταν και πετυχημενη μαλιστα

Εχει και δυο μεταπτυχιακα απ οτι ειδα στο βιογραφικο της
Να μαντέψω, α) ελληνικός πολιτισμός β) διοίκηση πολιτιστικών μονάδων
Ρε συ μάστορα, που τα βρίσκεις αυτά; Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούν τέτοια πτυχία. Υπάρχουν κι'άλλα τέτοια;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 29 Νοέμ 2021, 16:23

Leporello έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 16:17
foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 10:04
Blackdog έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 08:38
Ελεεινο κατα την γνωμη μου να μειωνεται ετσι ενας ανθρωπος με μοναδικο ερεθισμα τον τροπο που βιοποριζεται

Στην τελικη επιχειρηματιας ηταν και πετυχημενη μαλιστα

Εχει και δυο μεταπτυχιακα απ οτι ειδα στο βιογραφικο της
Να μαντέψω, α) ελληνικός πολιτισμός β) διοίκηση πολιτιστικών μονάδων
Ρε συ μάστορα, που τα βρίσκεις αυτά; Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούν τέτοια πτυχία. Υπάρχουν κι'άλλα τέτοια;
Α δεν ξέρω, εμένα το 100% των γνωστών μου ΔΥ 40-50 χρονών που ήθελαν να γίνουν ΠΕ από ΤΕ ή ΔΕ και μεταπτυχιακοί από ΠΕ είτε για τα καλύτερα λεφτά είτε για να κυνηγήσουν θέση προϊσταμένου/διευθυντή είτε στο κάτω-κάτω για τις εκπαιδευτικές άδειες (πριν το επάρατο μνημόνιο πει ότι το πανεπιστήμιο πρέπει να είναι στην ίδια περιφέρεια που δουλεύεις), Ελληνικό Πολιτισμό στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο και Διοίκηση Πολιτιστικών Μονάδων είτε στην Ελλάδα είτε στην Κύπρο γράφτηκαν.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Νοέμ 2021, 16:30

:smt023
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Νοέμ 2021, 16:49

Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 16:03
foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 10:11
χααααχαχαχα τόσο προβλέψιμο

Εικόνα
Α όλα κι όλα, απολίτιστα θα μείνουν τα νοσοκομεία;







:smt005::smt005::smt005::smt005:
Και χωρίς λουκουμάδες?
Εντάξει, οχι γι' αυτούς που έχουν διαβήτη ή σάκχαρο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Νοέμ 2021, 17:38

foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 16:23
Leporello έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 16:17
foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 10:04
Να μαντέψω, α) ελληνικός πολιτισμός β) διοίκηση πολιτιστικών μονάδων
Ρε συ μάστορα, που τα βρίσκεις αυτά; Δεν είχα ιδέα ότι κυκλοφορούν τέτοια πτυχία. Υπάρχουν κι'άλλα τέτοια;
Α δεν ξέρω, εμένα το 100% των γνωστών μου ΔΥ 40-50 χρονών που ήθελαν να γίνουν ΠΕ από ΤΕ ή ΔΕ και μεταπτυχιακοί από ΠΕ είτε για τα καλύτερα λεφτά είτε για να κυνηγήσουν θέση προϊσταμένου/διευθυντή είτε στο κάτω-κάτω για τις εκπαιδευτικές άδειες (πριν το επάρατο μνημόνιο πει ότι το πανεπιστήμιο πρέπει να είναι στην ίδια περιφέρεια που δουλεύεις), Ελληνικό Πολιτισμό στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο και Διοίκηση Πολιτιστικών Μονάδων είτε στην Ελλάδα είτε στην Κύπρο γράφτηκαν.
Αυτό ακριβώς. Και στο επόμενο βήμα φωτογραφική προκύρηξη με το μεταπτυχιακό που απέκτησαν. Σου λένε ζητείται για προϊστάμενος γραμματείας κάτοχος μεταπτυχιακού με θέμα τους λουκουμάδες στο Βόρειο Αιγαίο. μη γίνει καμία μαλακία και υπάρχει άλλος με μεταπτυχιακό στους λουκουμάδες στο Νότιο Αιγαίο και χάσουμε τη θέση. Αλλά και πάλι. Έρχεται η συνέντευξη που μετρά 30% ώστε να πηδήξει τους ξέμπαρκους που μπορεί να πάνε να χαλάσουν μιλημένη δουλειά...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών