Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 29 Νοέμ 2021, 18:50

Εμπεδοκλής έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 15:58
Chainis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:13
Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:10




Εδω εχουμε πανδημια με 100 νεκρους την ημερα και διοριζουν λουκουματζουδες σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ;

.
1. Δεν μιλάμε για νοσοκομείο όπως λέει το τους του ΟΡ αλλά για κέντρο υγείας, η Ικαρία έχει 8.000 κατοίκους και δεν δικαιολογεί νοσοκομείο αυτός ο πληθυσμός.

2. Δεν ξέρω το επιστημονικό δυναμικό του νησιού και δεν ξέρω το ενδιαφέρον όσων επιστημόνων υπάρχουν εκεί για την θέση.

3. Δεν ξέρω τι ιδιαίτερα προσόντα χρειάζεται ένας αναπληρωτής διοικητικός διευθυντής ενός κέντρου υγείας.

4. Ξέρω μόνο ότι κάποτε είχε κριθεί ικανός για ανάλογη θέση (νομίζω διοικητής, όχι αναπληρωτής) ένας ιδιοκτήτης βουλκανιζατέρ.
Υποθέτω ότι θα είχε κορίκολουμ που δεν μπορεί να συναγωνιστεί η λουκουματζού όπως την αποκαλείτε.
Άλλωστε το μπάλωμα και το φούσκωμα στα λάστιχα εμπεριέχει μεγάλη δόση επιστήμης .
Σου θυμίζει τίποτα το περιστατικό;
1. Τύπε, το Καρλόβασι είναι στη Σάμο.

2. Η Σάμος έχει πανεπιστημιακές σχολές. Η Ελλάδα έχει πανεπιστήμια που έχουν προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών σαφώς καλύτερου γνωστικού αντικειμένου από τους λουκουμάδες της Σάμου.

3. Το ότι η τύπισσα είναι κομματικό στέλεχος (κομματόσκυλο) του Νομού είναι ακριβώς τα προσόντα που τελικά απαιτούνται σε αυτή τη χώρα. Μετά όμως μη σκούζετε για brain drain και τα σχετικά. Εσείς τους ανέχεστε. Εσείς ανέχεστε αυτού του τύπου την αξιοκρατία σε μία χώρα με ένα σωρό πτυχιούχους...

4. Το επιχείρημα ότι και οι άλλοι κάνουν τα ίδια είναι εξεφτελιστικό για εσένα τον ίδιο. Δηλαδή να βρεις κάποιον που να στηρίζει την αξιοκρατία δεν υπάρχει;

Μιλάμε για κρατικά λεφτά και υγεία, τύπε. Νιώσε. Εκτός και αν και εσύ έχεις κονέ που θα σε βοηθήσει να μπεις μπροστά στην από ικανότερους από εσένα, οπότε πάσο...
Τα μπερδεψες, η γυναικα ηταν προεδρος σε κεντρο υγειας στο καρλοβασι και τωρα εγινε αναπληρωτρια διοικητης στο κεντρο υγειας ικαριας.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2021, 18:51

Εμπεδοκλής έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 15:58
Chainis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:13
Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:10




Εδω εχουμε πανδημια με 100 νεκρους την ημερα και διοριζουν λουκουματζουδες σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ;

.
1. Δεν μιλάμε για νοσοκομείο όπως λέει το τους του ΟΡ αλλά για κέντρο υγείας, η Ικαρία έχει 8.000 κατοίκους και δεν δικαιολογεί νοσοκομείο αυτός ο πληθυσμός.

2. Δεν ξέρω το επιστημονικό δυναμικό του νησιού και δεν ξέρω το ενδιαφέρον όσων επιστημόνων υπάρχουν εκεί για την θέση.

3. Δεν ξέρω τι ιδιαίτερα προσόντα χρειάζεται ένας αναπληρωτής διοικητικός διευθυντής ενός κέντρου υγείας.

4. Ξέρω μόνο ότι κάποτε είχε κριθεί ικανός για ανάλογη θέση (νομίζω διοικητής, όχι αναπληρωτής) ένας ιδιοκτήτης βουλκανιζατέρ.
Υποθέτω ότι θα είχε κορίκολουμ που δεν μπορεί να συναγωνιστεί η λουκουματζού όπως την αποκαλείτε.
Άλλωστε το μπάλωμα και το φούσκωμα στα λάστιχα εμπεριέχει μεγάλη δόση επιστήμης .
Σου θυμίζει τίποτα το περιστατικό;
1. Τύπε, το Καρλόβασι είναι στη Σάμο.

2. Η Σάμος έχει πανεπιστημιακές σχολές. Η Ελλάδα έχει πανεπιστήμια που έχουν προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών σαφώς καλύτερου γνωστικού αντικειμένου από τους λουκουμάδες της Σάμου.

3. Το ότι η τύπισσα είναι κομματικό στέλεχος (κομματόσκυλο) του Νομού είναι ακριβώς τα προσόντα που τελικά απαιτούνται σε αυτή τη χώρα. Μετά όμως μη σκούζετε για brain drain και τα σχετικά. Εσείς τους ανέχεστε. Εσείς ανέχεστε αυτού του τύπου την αξιοκρατία σε μία χώρα με ένα σωρό πτυχιούχους...

4. Το επιχείρημα ότι και οι άλλοι κάνουν τα ίδια είναι εξεφτελιστικό για εσένα τον ίδιο. Δηλαδή να βρεις κάποιον που να στηρίζει την αξιοκρατία δεν υπάρχει;

Μιλάμε για κρατικά λεφτά και υγεία, τύπε. Νιώσε. Εκτός και αν και εσύ έχεις κονέ που θα σε βοηθήσει να μπεις μπροστά στην από ικανότερους από εσένα, οπότε πάσο...
:goodpost:

Επιπλέον στο ίδιο το κυβερνών κόμμα, όπως σε κάθε κόμμα εξουσίας, ασφαλώς υπάρχουν στελέχη πιο κατάλληλα για τις συγκεκριμένες θέσεις.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 18:55

gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:50


Τα μπερδεψες, η γυναικα ηταν προεδρος σε κεντρο υγειας στο καρλοβασι και τωρα εγινε αναπληρωτρια διοικητης στο κεντρο υγειας ικαριας.
Ντάξει , παραιτούμαι :smt005::smt005::smt005:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 29 Νοέμ 2021, 19:05

Parrot έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:24
Δημοκράτης έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:18
Parrot έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:00

Πολύ σωστά! Γιατί πουθενά δεν είθισται να σε καλούν για συνέντευξη πριν σε προσλάβουν... :102:
προφανώς και η συνέντευξη μετράει αλλά όταν η συνέντευξη είναι τύπου ο γιακάς σου δεν είναι αρκετά μπλε και πες στους γονείς σου ότι το ΣΚ θα τα πούμε στο μπάρμπεκιου μάλλον δεν θα έπρεπε να μετράει. Για το δημόσιο το μόνο που μπορεί να εφαρμοστεί και να μη καταλήξει προσλάβαμε όλη την ΟΝΕΔ ή όλους τους απολυμένους της Αυγής είναι ο γραπτός διαγωνισμός
Εδώ συμφωνώ, θα έπρεπε οι συνεντεύξεις για διορισμό στο δημόσιο, να βιντεοσκοπούνται και να μπαίνουν σε κάποιο αρχείο.
Οκ αν ισχυε κατι τέτοιο καλώς να υπηρχε

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 19:08

Η μόνη περίπτωση κατάλληλου στη ΝΔ που θυμάμαι ήταν του Σπήλιου Σπηλιωτόπουλου, πρώην χειριστή μαχητικού F-4Ε ,που διορίστηκε υπουργός Άμυνας . Επειδή όμως δεν έκανε στη Λόκχιντ και στην Τζένεραλ Νταινάμικς , μετά από λίγο καιρό "αντικαταστάθηκε".

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4602
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 29 Νοέμ 2021, 19:29

Σχετικά με τους τίτλους σπουδών του κιλού, η βιομηχανία καλά κρατεί και φυσικά θα μπορούσε να εξαφανιστεί και με το τωρινό πλαίσιο αρκεί να έμπαινε στο παιχνίδι η έννοια της συνάφειας του μεταπτυχιακού τίτλου με τα ασκούμενα καθήκοντα. Φυσικά το ελλαδικό κράτος έχει βρει τη συνταγή, στη νομοθεσία φαίνονται όλα κομπλέ και στην πράξη γίνονται οι συνήθεις διευθετήσεις - βυσματώσεις. Εντωμεταξύ έχει βρωμίσει ο τόπος από απόφοιτους μεταπτυχιακών για διοίκηση μονάδων υγείας. Δεν βαριέσαι.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 29 Νοέμ 2021, 19:38

Aπό το ΕΑΠ, η φυσική και η πληροφορική δίνουν επαγγελματικά δικαιώματα για διδασκαλία στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Επίσης έχει μεταπτυχιακά σε αυτούς τους κλάδους. Δεν είναι απλές βεβαιώσεις.
Για το θέμα του νήματος, τα ίδια γίνονται παντού.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Νοέμ 2021, 19:46

Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:55
gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:50


Τα μπερδεψες, η γυναικα ηταν προεδρος σε κεντρο υγειας στο καρλοβασι και τωρα εγινε αναπληρωτρια διοικητης στο κεντρο υγειας ικαριας.
Ντάξει , παραιτούμαι :smt005::smt005::smt005:
Του χρόνου πρόεδρος. :smt005:

Η πλάκα είναι ότι η τύπισσα ευχαρίστησε τον τοπικό βουλευτή και όχι τον προϊστάμενο της. Είναι εκείνος ι βουλευτής που διοργάνωνε τα κορωνοπάρτυ και βυσματώνει κόσμο.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 29 Νοέμ 2021, 19:50

Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:55
gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:50


Τα μπερδεψες, η γυναικα ηταν προεδρος σε κεντρο υγειας στο καρλοβασι και τωρα εγινε αναπληρωτρια διοικητης στο κεντρο υγειας ικαριας.
Ντάξει , παραιτούμαι :smt005::smt005::smt005:
Όχι πουλάκι μου, μην μας παραιτηθείς εσύ.
Που θα βρούμε άλλον να χτυπάει 20άωρα εβδομαδιαίως 9 ολόκληρους μήνες τον χρόνο, χωρίς βαρέα και ανθυγιεινά;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 29 Νοέμ 2021, 19:51

Εμπεδοκλής έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:46
Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:55
gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:50


Τα μπερδεψες, η γυναικα ηταν προεδρος σε κεντρο υγειας στο καρλοβασι και τωρα εγινε αναπληρωτρια διοικητης στο κεντρο υγειας ικαριας.
Ντάξει , παραιτούμαι :smt005::smt005::smt005:
Του χρόνου πρόεδρος. :smt005:

Η πλάκα είναι ότι η τύπισσα ευχαρίστησε τον τοπικό βουλευτή και όχι τον προϊστάμενο της. Είναι εκείνος ι βουλευτής που διοργάνωνε τα κορωνοπάρτυ και βυσματώνει κόσμο.
Σε διόρθωσα επειδή προφανώς μπέρδεψες τις τοποθεσίες, οχι επειδή διαφωνώ με τα υπόλοιπα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 29 Νοέμ 2021, 19:51

Lord Brum έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:38
foscilis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 10:49
Ρε φίλε αυτά όλοι ξέρουμε ότι είναι η μανιέρα για μόρια στο Δημόσιο, το LRN των πτυχίων.
Ξαναelaborate γιατι καπου εχω δει και χειροτερα οπως πχ το 90% τψν λεγομενων κοινωνιλων Επιστημών. Κοροϊδεύουμε τονρηχονως ανύπαρκτο αντικείμενο η υπάρχει φάμπρικα που μοιράζει χαρτιά σε δικούς μας?
Όχι απλώς είναι τελείως του κώλου αντικείμενα.

Η φάμπρικα δε μοιράζει χαρτιά σε δικούς μας, μοιράζει χαρτιά σε όποιον πληρώνει (τα αντικείμενα δεν υπάρχουν σε κανονικά πανεπιστήμια ούτε έχουν σχολές).

Οι κοινωνικές επιστήμες δεν είναι καθόλου το ίδιο άλλο αν στην παρούσα φάση έχουν υψηλό ποσοστό από μαλάκες.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 19:51

gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:50
Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:55
gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:50


Τα μπερδεψες, η γυναικα ηταν προεδρος σε κεντρο υγειας στο καρλοβασι και τωρα εγινε αναπληρωτρια διοικητης στο κεντρο υγειας ικαριας.
Ντάξει , παραιτούμαι :smt005::smt005::smt005:
Όχι πουλάκι μου, μην μας παραιτηθείς εσύ.
Που θα βρούμε άλλον να χτυπάει 20άωρα εβδομαδιαίως 9 ολόκληρους μήνες τον χρόνο, χωρίς βαρέα και ανθυγιεινά;
Ίπιτι τίπιτι;

18 ώρες έχω ως παλαιός ,πήξε, και 24 χρόνια υπηρεσίας πλέον,ξαναπήξε.

Και θα βαρέσω ό,τι άδεια υπάρχει για να σε δαιμονίσω λίγο ακόμα .Γιατί μπορώ :smt077

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 20:13

Αν ήταν εδώ ο μακαρίτης ο Ηράκλειτος κύριε gassim , θα έτρωγες αμφότερον μπινελίκι. Σαββατοκύριακο που διόρθωνα 60 και βάλε γραπτά, ποιος με πλήρωσε;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 29 Νοέμ 2021, 20:15

Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:13
Αν ήταν εδώ ο μακαρίτης ο Ηράκλειτος κύριε gassim , θα έτρωγες αμφότερον μπινελίκι. Σαββατοκύριακο που διόρθωνα 60 και βάλε γραπτά, ποιος με πλήρωσε;
Εγω

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ρε παιδιά στην ΝΔ, αλήθεια είναι ότι ο Θ.Πλευρης διορισε μια...λουκουματζου ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Νοέμ 2021, 20:17

gassim έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:15
Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:13
Αν ήταν εδώ ο μακαρίτης ο Ηράκλειτος κύριε gassim , θα έτρωγες αμφότερον μπινελίκι. Σαββατοκύριακο που διόρθωνα 60 και βάλε γραπτά, ποιος με πλήρωσε;
Εγω
Όχι εσύ,για κυρ παντελής φοροφυγάς μου κάνεις.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών