Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 01 Δεκ 2021, 22:38

Gewponos90 έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:37
mao mao έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:34
και γω είμαι εναντίον του προστίμου των 100 ευρώ. Είμαι υπέρ της άμεσης απόλυσης ανεμβολίαστων ΔΥ, αλλά κατά αυτού του μέτρου.
Θες αύριο να ψάχνουμε στρατιωτικούς, μπάτσους και παπάδες;
είναι και αναντικατάστατοι οι άτιμοι

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 01 Δεκ 2021, 22:39

Highlander έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:30
gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:23
Highlander έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:17


Εντάξει θα πάνε κάποιοι να το κάνουν καταναγκαστικά, και αν έλεγε ότι όποιος ηλικιωμένος δεν το κάνει θα τουφεκιζεται θα εκατονταπλασιαζονταν τα ραντεβού, κατα τ αλλά ασχέτως του ότι ο μη εμβολιασμός ειδικά για ηλικιωμένους είναι βλακεία, δε θεωρώ ότι 1)είναι δίκαιο γενικά σαν λογική το 100 ευρώ για όλους είτε βγάζει το μήνα ο άλλος με το ζόρι είτε έχει δέκα πολυκατοικίες και εισπράττει, 2)εντάσσεται στη λογική της αναλογικότητας να επιβάλει κάτι καθολικά το κράτος σε όλους όσους βρίσκονται από μια ηλικία και πάνω ακόμη κι αν δε βγαίνει από το σπίτι του ο άλλος 3)δεν δημιουργεί πρόβλημα πχ σε υπέργηρους ή πολύ αδύναμους που δεν βρίσκονται σε θέση να περάσουν έστω και το μικρό πυρετό που μπορεί να δημιουργήσει το εμβόλιο. Για να πάρει εξαίρεση, τρέχα γυρευε. Η γιαγιά μου που είναι 100 το έκανε, μόνο αφότου έδωσε το οκ ο γιατρός που την παρακολουθεί.
Δηλαδή υποστηρίζεις οτι για τους πιο εύπορους θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο το πρόστιμο;
Εάν επιβάλλεται πρόστιμο 100 ευρώ το μήνα σε παππού που μπορεί να έχει εισόδημα 400 ευρώ από το οποίο πιθανόν δίνει και στα παιδιά του, είναι θέμα επιβίωσης γι αυτόν το να υποχρεωθεί να πάει να κάνει το εμβόλιο. Και ασχέτως του ότι εγω ξέρω ότι θέμα επιβίωσης είναι ακριβώς να πάει να κάνει το εμβόλιο για να μην καταλήξει σε ΜΕΘ και πεθάνει, σαν λογική είναι ξεκάθαρα λάθος να του βάζεις με αυτόν τον τρόπο το μαχαίρι στο λαιμό, γιατί μια τέτοια λογική θα μπορούσε κάλλιστα στο μέλλον να εφαρμοστεί από το κράτος και σε λιγότερο προφανείς περιπτώσεις.
Το λιγότερο λοιπόν που μπορείς να κάνεις όταν θέτεις θέμα επιβίωσης για κάποιους (κακώς για εμένα), είναι να ισχύει το ίδιο για όλους, και όχι για κάποιους το ποσο να ισοδυναμεί με κάτι το τελείως αμελητέο.
Δεν εφευρέθηκαν τώρα τα πρόστιμα ως λογική, εφαρμόζονται εδω και αιώνες.
Τώρα εσυ έχεις πάθει κοκομπλόκο λογικής γιατί απο την μια κατανοείς οτι είναι θέμα ζωής και θανάτου για τον παππού αλλά ταυτόχρονα το μέτρο το πήρε ο Κούλης και πρέπει οπωσδήποτε να βρεις να πεις κάτι εναντίον.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η καλύτερη τακτική είναι να μην πολυμιλάς, να υποβαθμίζεις μέσα σου το γεγονός και όταν έρθουν οι εκλογές να πεις εντάξει είχε πάρει μεν εκείνο το σωστό μέτρο αλλά έχει πάρει τόσα και τόσα λάθος και να το ρίξεις σύριζα με ήσυχη την συνείδηση.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 01 Δεκ 2021, 22:40

Gewponos90 έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:37

Θες αύριο να ψάχνουμε στρατιωτικούς, μπάτσους και παπάδες;
Δικέ μου, αν δεν εμβολιαστούν κ δεν αντικατασταθουν θα μπαλωσουμε κάνα δις τρύπα σαν κράτος :102:

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 01 Δεκ 2021, 22:42

gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:39

Δεν εφευρέθηκαν τώρα τα πρόστιμα ως λογική, εφαρμόζονται εδω και αιώνες.
Τώρα εσυ έχεις πάθει κοκομπλόκο λογικής γιατί απο την μια κατανοείς οτι είναι θέμα ζωής και θανάτου για τον παππού αλλά ταυτόχρονα το μέτρο το πήρε ο Κούλης και πρέπει οπωσδήποτε να βρεις να πεις κάτι εναντίον.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η καλύτερη τακτική είναι να μην πολυμιλάς, να υποβαθμίζεις μέσα σου το γεγονός και όταν έρθουν οι εκλογές να πεις εντάξει είχε πάρει μεν εκείνο το σωστό μέτρο αλλά έχει πάρει τόσα και τόσα λάθος και να το ρίξεις σύριζα με ήσυχη την συνείδηση.
Εγώ δεν έχω ψηφίσει ποτέ σύριζα αλλά συμφωνώ μαζί του. Υπέρ όλων των μέτρων περιορισμού, ας τους κλειδωνε σπίτι τους μπαρμπαδες. Υπέρ απολύσεων; Κ σ'αυτό μέσα :g030:
Ας τους έβαζε και με εισοδηματικά κριτήρια εισφορά υπέρ ΕΣΥ. Πάλι θα συμφωνούσα. Αλλά με το πρόστιμο διαφωνώ

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 01 Δεκ 2021, 22:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:42
gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:39

Δεν εφευρέθηκαν τώρα τα πρόστιμα ως λογική, εφαρμόζονται εδω και αιώνες.
Τώρα εσυ έχεις πάθει κοκομπλόκο λογικής γιατί απο την μια κατανοείς οτι είναι θέμα ζωής και θανάτου για τον παππού αλλά ταυτόχρονα το μέτρο το πήρε ο Κούλης και πρέπει οπωσδήποτε να βρεις να πεις κάτι εναντίον.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η καλύτερη τακτική είναι να μην πολυμιλάς, να υποβαθμίζεις μέσα σου το γεγονός και όταν έρθουν οι εκλογές να πεις εντάξει είχε πάρει μεν εκείνο το σωστό μέτρο αλλά έχει πάρει τόσα και τόσα λάθος και να το ρίξεις σύριζα με ήσυχη την συνείδηση.
Εγώ δεν έχω ψηφίσει ποτέ σύριζα αλλά συμφωνώ μαζί του. Υπέρ όλων των μέτρων περιορισμού, ας τους κλειδωνε σπίτι τους μπαρμπαδες. Υπέρ απολύσεων; Κ σ'αυτό μέσα :g030:
Ας τους έβαζε και με εισοδηματικά κριτήρια εισφορά υπέρ ΕΣΥ. Πάλι θα συμφωνούσα. Αλλά με το πρόστιμο διαφωνώ
Η εισφορά υπέρ ΕΣΥ τι διαφορά έχει απο το πρόστιμο;

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 01 Δεκ 2021, 22:45

mao mao έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:38
Gewponos90 έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:37
mao mao έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:34
και γω είμαι εναντίον του προστίμου των 100 ευρώ. Είμαι υπέρ της άμεσης απόλυσης ανεμβολίαστων ΔΥ, αλλά κατά αυτού του μέτρου.
Θες αύριο να ψάχνουμε στρατιωτικούς, μπάτσους και παπάδες;
είναι και αναντικατάστατοι οι άτιμοι
Αναντικατάστατοι προφανώς δεν είναι. Απλά δεν θα το κάνει ποτέ γιατί θα ακούμε, ότι οι μπολσεβίκοι της ΝΔ χτυπάνε ένοπλες δυνάμεις, σώματα ασφαλείας και την θρησκεία μας που είναι πάνω από όλα.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 01 Δεκ 2021, 22:46

foscilis έγραψε:
01 Δεκ 2021, 21:10
κάνει αυτό που ο μέγας διαπραγματευτής του περιέγραψε ως καταστροφικό
μαζί με την ελίτ των betατζήδων του πχορουμ
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 01 Δεκ 2021, 22:47

gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:43

Η εισφορά υπέρ ΕΣΥ τι διαφορά έχει απο το πρόστιμο;
Θα έπρεπε να είναι με εισοδηματικά κριτήρια κατά τη γνώμη μου και να μην είναι τιμωρητικο μέτρο, αλλά ουσιαστικο. Το ΕΣΥ καταρρέει, και είσαι μπάρμπας που δε θέλει να εμβολιαστεί τσάμπα; Ωραία, θα βαλεις πλάτη αλλιώς τότε. Σύμφωνα με τις δυνατότητες σου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EKPLIKTIKOS την 01 Δεκ 2021, 22:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 01 Δεκ 2021, 22:47

μηπως ο κουλης ειναι σταλινας και δεν το ξερουμε? :lol::lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 01 Δεκ 2021, 22:47

gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:39
Highlander έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:30
gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:23


Δηλαδή υποστηρίζεις οτι για τους πιο εύπορους θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο το πρόστιμο;
Εάν επιβάλλεται πρόστιμο 100 ευρώ το μήνα σε παππού που μπορεί να έχει εισόδημα 400 ευρώ από το οποίο πιθανόν δίνει και στα παιδιά του, είναι θέμα επιβίωσης γι αυτόν το να υποχρεωθεί να πάει να κάνει το εμβόλιο. Και ασχέτως του ότι εγω ξέρω ότι θέμα επιβίωσης είναι ακριβώς να πάει να κάνει το εμβόλιο για να μην καταλήξει σε ΜΕΘ και πεθάνει, σαν λογική είναι ξεκάθαρα λάθος να του βάζεις με αυτόν τον τρόπο το μαχαίρι στο λαιμό, γιατί μια τέτοια λογική θα μπορούσε κάλλιστα στο μέλλον να εφαρμοστεί από το κράτος και σε λιγότερο προφανείς περιπτώσεις.
Το λιγότερο λοιπόν που μπορείς να κάνεις όταν θέτεις θέμα επιβίωσης για κάποιους (κακώς για εμένα), είναι να ισχύει το ίδιο για όλους, και όχι για κάποιους το ποσο να ισοδυναμεί με κάτι το τελείως αμελητέο.
Δεν εφευρέθηκαν τώρα τα πρόστιμα ως λογική, εφαρμόζονται εδω και αιώνες.
Τώρα εσυ έχεις πάθει κοκομπλόκο λογικής γιατί απο την μια κατανοείς οτι είναι θέμα ζωής και θανάτου για τον παππού αλλά ταυτόχρονα το μέτρο το πήρε ο Κούλης και πρέπει οπωσδήποτε να βρεις να πεις κάτι εναντίον.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η καλύτερη τακτική είναι να μην πολυμιλάς, να υποβαθμίζεις μέσα σου το γεγονός και όταν έρθουν οι εκλογές να πεις εντάξει είχε πάρει μεν εκείνο το σωστό μέτρο αλλά έχει πάρει τόσα και τόσα λάθος και να το ρίξεις σύριζα με ήσυχη την συνείδηση.
Δεν έχει καμία σχέση με το ότι είμαι αντιΝΔ, παρότι είμαι αντιΝΔ έχω στηρίξει στο θέμα της πανδημίας σχεδόν όλα τα μέτρα που έχει πάρει η ΝΔ, ακόμη και στην περίπτωση του εμβολιασμού των υγειονομικών στον οποίο ο ΣΥΡΙΖΑ διαφωνουσε.

Στον καθολικό εμβολιασμό από μια ηλικία και πάνω ήμουν και είμαι καθαρά αντίθετος, και το έγραψα και όταν εφαρμόστηκε πρόσφατα στην Αυστρία και τώρα που το εφαρμοσε ο Μητσοτάκης εδώ.

Το άμεσο αποτέλεσμα του θα είναι όντως να σώσει ζωές ηλικιωμένων που έχουν παρασυρθεί από ψεκασμενιες (και αν τους απειλούσε ότι θα τους τουφεκισει πάλι θεωρητικά ,ωές θα σώζονταν), ωστόσο θεωρώ τους παράγοντες που ανέφερα σημαντικότερους.
Υπάρχει κάτι που λέγεται αναλογικότητα.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 01 Δεκ 2021, 22:47

EKPLIKTIKOS έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:47
gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:43

Η εισφορά υπέρ ΕΣΥ τι διαφορά έχει απο το πρόστιμο;
Θα έπρεπε να είναι με εισοδηματικά κριτήρια κατά τη γνώμη μου και να μην είναι τιμωρητικο μέτρο, αλλά ουσιαστικο. Το ΕΣΥ καταρρέει, και είσαι μπάρμπας που δε θέλει να εμβολιαστεί τσάμπα; Ωραία, θα βαλεις πλάτη αλλιώς τότε. Σύμφωνα με τις δυνατότητες σου
στανταρακι εκει θα παει :p8:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 01 Δεκ 2021, 22:50

EKPLIKTIKOS έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:47
gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:43

Η εισφορά υπέρ ΕΣΥ τι διαφορά έχει απο το πρόστιμο;
Θα έπρεπε να είναι με εισοδηματικά κριτήρια κατά τη γνώμη μου και να μην είναι τιμωρητικο μέτρο, αλλά ουσιαστικο. Το ΕΣΥ καταρρέει, και είσαι μπάρμπας που δε θέλει να εμβολιαστεί τσάμπα; Ωραία, θα βαλεις πλάτη αλλιώς τότε. Σύμφωνα με τις δυνατότητες σου
Υπερ ΕΣΥ θα πάνε τα πρόστιμα, τώρα για τα εισοδηματικά κριτήρια οκ μπορεί να έχεις δίκιο, το ίδιο ισχύει για όλα τα πρόστιμα, ίσως να είναι πιο δίκαιο να πηγαίνουν αναλογικά με τα εισοδήματα και στους πιο εύπορους να επιβάλλεται μεγαλύτερο ποσό.
Πάντως κι έτσι φαίνεται να δουλεύει μια και οι εμβολιασμοί φαίνεται να ανεβαίνουν αισθητά.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 01 Δεκ 2021, 22:51

Highlander έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:47
gassim έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:39
Highlander έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:30


Εάν επιβάλλεται πρόστιμο 100 ευρώ το μήνα σε παππού που μπορεί να έχει εισόδημα 400 ευρώ από το οποίο πιθανόν δίνει και στα παιδιά του, είναι θέμα επιβίωσης γι αυτόν το να υποχρεωθεί να πάει να κάνει το εμβόλιο. Και ασχέτως του ότι εγω ξέρω ότι θέμα επιβίωσης είναι ακριβώς να πάει να κάνει το εμβόλιο για να μην καταλήξει σε ΜΕΘ και πεθάνει, σαν λογική είναι ξεκάθαρα λάθος να του βάζεις με αυτόν τον τρόπο το μαχαίρι στο λαιμό, γιατί μια τέτοια λογική θα μπορούσε κάλλιστα στο μέλλον να εφαρμοστεί από το κράτος και σε λιγότερο προφανείς περιπτώσεις.
Το λιγότερο λοιπόν που μπορείς να κάνεις όταν θέτεις θέμα επιβίωσης για κάποιους (κακώς για εμένα), είναι να ισχύει το ίδιο για όλους, και όχι για κάποιους το ποσο να ισοδυναμεί με κάτι το τελείως αμελητέο.
Δεν εφευρέθηκαν τώρα τα πρόστιμα ως λογική, εφαρμόζονται εδω και αιώνες.
Τώρα εσυ έχεις πάθει κοκομπλόκο λογικής γιατί απο την μια κατανοείς οτι είναι θέμα ζωής και θανάτου για τον παππού αλλά ταυτόχρονα το μέτρο το πήρε ο Κούλης και πρέπει οπωσδήποτε να βρεις να πεις κάτι εναντίον.

Σε αυτές τις περιπτώσεις η καλύτερη τακτική είναι να μην πολυμιλάς, να υποβαθμίζεις μέσα σου το γεγονός και όταν έρθουν οι εκλογές να πεις εντάξει είχε πάρει μεν εκείνο το σωστό μέτρο αλλά έχει πάρει τόσα και τόσα λάθος και να το ρίξεις σύριζα με ήσυχη την συνείδηση.
Δεν έχει καμία σχέση με το ότι είμαι αντιΝΔ, παρότι είμαι αντιΝΔ έχω στηρίξει στο θέμα της πανδημίας σχεδόν όλα τα μέτρα που έχει πάρει η ΝΔ, ακόμη και στην περίπτωση του εμβολιασμού των υγειονομικών στον οποίο ο ΣΥΡΙΖΑ διαφωνουσε.

Στον καθολικό εμβολιασμό από μια ηλικία και πάνω ήμουν και είμαι καθαρά αντίθετος, και το έγραψα και όταν εφαρμόστηκε πρόσφατα στην Αυστρία και τώρα που το εφαρμοσε ο Μητσοτάκης εδώ.

Το άμεσο αποτέλεσμα του θα είναι όντως να σώσει ζωές ηλικιωμένων που έχουν παρασυρθεί από ψεκασμενιες (και αν τους απειλούσε ότι θα τους τουφεκισει πάλι θεωρητικά ,ωές θα σώζονταν), ωστόσο θεωρώ τους παράγοντες που ανέφερα σημαντικότερους.
Υπάρχει κάτι που λέγεται αναλογικότητα.
Οκ, ίσως σε ψυχολόγησα λάθος.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 01 Δεκ 2021, 22:53

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:47
μηπως ο κουλης ειναι σταλινας και δεν το ξερουμε? :lol::lol:


Εδώ είναι ο Μπάιντεν ρε, ο Κούλης δεν θα ήταν; Να δω πως θα μαζέψει τους ψεκ πάλι πίσω στο μαντρι
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Η λύση στο πρόβλημα ήταν γνωστή εδώ και 2 μηνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 01 Δεκ 2021, 23:08

Highlander έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:17
Awesomatic έγραψε:
01 Δεκ 2021, 22:03
Meanwhile επειδή έκανε αυτό που δεν έπρεπε να κάνει τα ραντεβού για εμβολιασμό έχουν δεκαπλασιαστεί :lol:

Στην πολιτική πρέπει να ξέρεις σε ποιον απευθύνεσαι. Δεν έχεις απέναντι τον ορθολογιστή τεχνοκράτη που θα σκεφτεί λογικά αλλά μια μάζα που φώναζε για 5G, τσιπάκια, έμβρυα, χάραγμα στην 7η δόση και ότι άλλο καμένο υπάρχει. Τα πρόβατα τα σαλαγάς για το καλό τους, δεν τους εξηγείς γιατί πρέπει να πάνε κάπου.
Εντάξει θα πάνε κάποιοι να το κάνουν καταναγκαστικά, και αν έλεγε ότι όποιος ηλικιωμένος δεν το κάνει θα τουφεκιζεται θα εκατονταπλασιαζονταν τα ραντεβού, κατα τ αλλά ασχέτως του ότι ο μη εμβολιασμός ειδικά για ηλικιωμένους είναι βλακεία, δε θεωρώ ότι 1)είναι δίκαιο γενικά σαν λογική το 100 ευρώ για όλους είτε βγάζει το μήνα ο άλλος με το ζόρι είτε έχει δέκα πολυκατοικίες και εισπράττει, .
Α μπράβο γι'αυτο ειχα γραψει να τους κοβουν την συνταξη τελειως μεχρι να πανε. Αλλη η σύνταξη του ογα και αλλη του δικαστικου, οποτε ειναι δικαιο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών