Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 24 Ιαν 2022, 16:23

Bazoomba έγραψε:
24 Ιαν 2022, 16:16
Kauldron έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:24
Ο Ράμφος μεγαλύτερος φιλόσοφος της σύγχρονης Ελλάδας?
Πού καταντήσαμε...
Προφανώς είναι η γνώμη μου, περιορισμένη από το εύρος της ενασχόλησης μου. Αλλά πείτε μου, αν θέλετε, τι σας ξενίζει σ΄αυτή τη πρόταση;
Να σημειώσω δε, ότι δεν λέγεται μόνο από εμένα αλλά και από βαριά ονόματα της Τέχνης και του Πνεύματος, όπως π.χ. του Διονύση Σαββόπουλου.
Αν θέλετε εκφράστε την δική σας, κάνοντας μου τη χάρη, αλλιώς για άλλη μια φορά θα ενσαρκώσω τους στίχους του σπουδαιότερου συγχρόνου μας ποιητή, του Χάρη Βλαβιανού:

Προσπάθησα πολλές φορές
στη γλώσσα της βανίλιας
ελπίζοντας
πλην όμως πάντοτε μονολογώντας.
Μια εικόνα, χίλιες λέξεις:

Εικόνα

Στήριξη στο απαίσιο "Ποτάμι" που ευτυχώς ξεράθηκε (ακόμα και οι ανόητοι Έλληνες, ίσως ο πιο ανόητος λαός του κόσμου, δεν το έχαψαν).

Τί θα μπορούσε να έχει να συζητήσει ένας αληθινός άνθρωπος του πνεύματος μ' έναν κρετίνο και πολιτικό αλήτη σαν αυτόν?

Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 24 Ιαν 2022, 19:31

sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:59
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:07
Bazoomba έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:01
Προφανώς;
Καλώς.
Δεν μου απαντήσατε. Ένα απλό ναι αρκεί.
Ετεροπροσδιορίζεσαι, μην ετεροπροσδιορίζεσαι, αν έχεις κάτι να πεις πες το και πάνω από όλα, σκέψου θετικά και μην γελάς με ηλίθια αστεία.
(ακολουθούν 11 one shot wow από τα πρώτα psr αρμόνjια της γιαμάχα*, τι κομματάρα!)
*αυτά μπορώ να στα εξηγήσω από κοντά.
Όχι όχι. Καθόλου. Απλούστατα επειδή έχω κουραστεί να ξοδεύω χρόνο και φαιά ουσία σε συζητήσεις που δεν πδηγούν πουθενά θα ήθελα πρώτα μια διαβεβαίωση ότι οι προθέσεις μας είναι αμόλυντες κι η καρδιά μας αγνη. Η γλώσσα μας μιλά μόνο την αλήθεια.
Το δεύτερο μπορείς να κου το εξηγήσεις από κοντά αν πας στ παρασκ ή σάββατο όπου και θα έλθω και αν έχουμε χρόνο και δεν σκυλοβαριέσαι παλι μπορούμε να δουλέψουμε και λίγο.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιαν 2022, 19:41

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιαν 2022, 19:31
sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:59
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:07


Δεν μου απαντήσατε. Ένα απλό ναι αρκεί.
Ετεροπροσδιορίζεσαι, μην ετεροπροσδιορίζεσαι, αν έχεις κάτι να πεις πες το και πάνω από όλα, σκέψου θετικά και μην γελάς με ηλίθια αστεία.
(ακολουθούν 11 one shot wow από τα πρώτα psr αρμόνjια της γιαμάχα*, τι κομματάρα!)
*αυτά μπορώ να στα εξηγήσω από κοντά.
Όχι όχι. Καθόλου. Απλούστατα επειδή έχω κουραστεί να ξοδεύω χρόνο και φαιά ουσία σε συζητήσεις που δεν πδηγούν πουθενά θα ήθελα πρώτα μια διαβεβαίωση ότι οι προθέσεις μας είναι αμόλυντες κι η καρδιά μας αγνη. Η γλώσσα μας μιλά μόνο την αλήθεια.
Το δεύτερο μπορείς να κου το εξηγήσεις από κοντά αν πας στ παρασκ ή σάββατο όπου και θα έλθω και αν έχουμε χρόνο και δεν σκυλοβαριέσαι παλι μπορούμε να δουλέψουμε και λίγο.
Αυτό κανονίζεται. Ίσως το Σαββάτο από νωρίς (θα πάμε για κοπή-τη-πίτα στη δλειά).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Ιαν 2022, 21:04

Kauldron έγραψε:
24 Ιαν 2022, 16:23
Bazoomba έγραψε:
24 Ιαν 2022, 16:16
Kauldron έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:24
Ο Ράμφος μεγαλύτερος φιλόσοφος της σύγχρονης Ελλάδας?
Πού καταντήσαμε...
Προφανώς είναι η γνώμη μου, περιορισμένη από το εύρος της ενασχόλησης μου. Αλλά πείτε μου, αν θέλετε, τι σας ξενίζει σ΄αυτή τη πρόταση;
Να σημειώσω δε, ότι δεν λέγεται μόνο από εμένα αλλά και από βαριά ονόματα της Τέχνης και του Πνεύματος, όπως π.χ. του Διονύση Σαββόπουλου.
Αν θέλετε εκφράστε την δική σας, κάνοντας μου τη χάρη, αλλιώς για άλλη μια φορά θα ενσαρκώσω τους στίχους του σπουδαιότερου σύγχρονου μας ποιητή, του Χάρη Βλαβιανού:

Προσπάθησα πολλές φορές
στη γλώσσα της βανίλιας
ελπίζοντας
πλην όμως πάντοτε μονολογώντας.
Μια εικόνα, χίλιες λέξεις:

Εικόνα

Στήριξη στο απαίσιο "Ποτάμι" που ευτυχώς ξεράθηκε (ακόμα και οι ανόητοι Έλληνες, ίσως ο πιο ανόητος λαός του κόσμου, δεν το έχαψαν).

Τί θα μπορούσε να έχει να συζητήσει ένας αληθινός άνθρωπος του πνεύματος μ' έναν κρετίνο και πολιτικό αλήτη σαν αυτόν?

Εικόνα
Εικόνα

:p8:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Ιαν 2022, 21:10

Kauldron έγραψε:
24 Ιαν 2022, 11:29
Otto Weininger έγραψε:
24 Ιαν 2022, 07:18
Kauldron έγραψε:
24 Ιαν 2022, 01:30


Αντιπαθής μου ήταν, και όταν έκανε την κωλοτούμπα και έγινε μνή, αποδείχτηκε οτι δεν είχε αλλάξει καθόλου.
Επομένως τελείωσε εκεί με τη νουδού.
Εσύ πώς και συνέχισες να τον στηρίζεις? Δεν ήταν πλέον "αλήτης και προδότης"? Είχε άδικο τελικά ο Ψηλός?
Και για εξήγησε, τί σχέση έχουν όλα αυτά με την ακρίβεια?
Παραδέχεσαι οτι έλεγε ψέματα ο Μπουμπούκος όταν έλεγε για τέλος της ακρίβειας τα Χριστούγεννα?
Μιλάς σε Σαμαρικο ούτως ή άλλως οπότε για μένα όχι μόνο δεν ίσχυε το "αλήτη προδότη" που λες, αλλά τον στήριξα φουλ και στις εσωκομματικές.

Για την "κωλοτούμπα" κλπ έχει γράψει η ιστορία τις συνθήκες και τις εποχές, απλα εσύ έχεις μείνει στο 2012-14 οπως σου έχω ξαναπεί και στο "άσπρο-μαυρο" αποκλειστικά ως πολιτικό κριτήριο.

Έχεις το παράδειγμα του Καμένου και των ζαιων συνοδοιπόρων σου, που από τα CDS, τους "υδατανθρακες", το σκίσιμο μνημονίων κλπ πήγαν σε τρίτο μνημόνιο, 13 δις μέτρα και ξεκωλιασμα της οικονομίας με παρολίγον καταστροφή γενεών και αντί να σκεφτείς λίγο πιο καθαρά ρωτάς γιατί συγκυβέρνησε το 2012 η ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ του Βενιζέλου και δεν άφησε στην πιο κρίσιμη στιγμή της χώρας τα πάντα στον αέρα μόνο και μόνο για να έχεις εσύ φρασεολογία 80-90.
Πρέπει να αναβαθμίσεις το πολιτικό σου κριτήριο κάποια στιγμή.

Τώρα για την ρήση του Γεωργιάδη, είτε έπεσε έξω είτε είπε ψέματα. Δεν μπορώ να ξέρω, ούτως ή άλλως δεν με επηρέασαν τα λόγια του διότι δεν πίστευα κάτι τέτοιο, αφού όπως σου είπα είναι παγκόσμιο φαινόμενο.
Δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ που υποτίθεται οτι εχθρεύεσαι ήταν ο Σαμ τη δεκαετία του '90. Με την ΠΟΛΑΝ του μας έφερε ξανά τον Αντρέα το '93, ενώ στελέχη του κόμματός του προσχώρησαν στο βόθρο του σιμητικού ΠΑΣΟΚ λίγο αργότερα που διαλύθυκε η ΠΟΛΑΝ. Σαμαρικός=Πασόκ.
Τώρα για την ρήση του Γεωργιάδη, είτε έπεσε έξω είτε είπε ψέματα.
Υπουργός Ανάπτυξης, να πέσει τόσο έξω για αντικείμενο ΑΚΡΙΒΩΣ της αρμοδιότητάς του? Για τον κάλαθο των αχρήστων είναι.
Αν είπε ψέματα είναι ακόμα χειρότερα, αφού είναι και αλήτης εκτός από άχρηστος.
και ενω τα λεει αυτα ο Ντειριο φουσκωνει :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 24 Ιαν 2022, 21:59

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
24 Ιαν 2022, 21:10
Kauldron έγραψε:
24 Ιαν 2022, 11:29
Otto Weininger έγραψε:
24 Ιαν 2022, 07:18


Μιλάς σε Σαμαρικο ούτως ή άλλως οπότε για μένα όχι μόνο δεν ίσχυε το "αλήτη προδότη" που λες, αλλά τον στήριξα φουλ και στις εσωκομματικές.

Για την "κωλοτούμπα" κλπ έχει γράψει η ιστορία τις συνθήκες και τις εποχές, απλα εσύ έχεις μείνει στο 2012-14 οπως σου έχω ξαναπεί και στο "άσπρο-μαυρο" αποκλειστικά ως πολιτικό κριτήριο.

Έχεις το παράδειγμα του Καμένου και των ζαιων συνοδοιπόρων σου, που από τα CDS, τους "υδατανθρακες", το σκίσιμο μνημονίων κλπ πήγαν σε τρίτο μνημόνιο, 13 δις μέτρα και ξεκωλιασμα της οικονομίας με παρολίγον καταστροφή γενεών και αντί να σκεφτείς λίγο πιο καθαρά ρωτάς γιατί συγκυβέρνησε το 2012 η ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ του Βενιζέλου και δεν άφησε στην πιο κρίσιμη στιγμή της χώρας τα πάντα στον αέρα μόνο και μόνο για να έχεις εσύ φρασεολογία 80-90.
Πρέπει να αναβαθμίσεις το πολιτικό σου κριτήριο κάποια στιγμή.

Τώρα για την ρήση του Γεωργιάδη, είτε έπεσε έξω είτε είπε ψέματα. Δεν μπορώ να ξέρω, ούτως ή άλλως δεν με επηρέασαν τα λόγια του διότι δεν πίστευα κάτι τέτοιο, αφού όπως σου είπα είναι παγκόσμιο φαινόμενο.
Δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ που υποτίθεται οτι εχθρεύεσαι ήταν ο Σαμ τη δεκαετία του '90. Με την ΠΟΛΑΝ του μας έφερε ξανά τον Αντρέα το '93, ενώ στελέχη του κόμματός του προσχώρησαν στο βόθρο του σιμητικού ΠΑΣΟΚ λίγο αργότερα που διαλύθυκε η ΠΟΛΑΝ. Σαμαρικός=Πασόκ.
Τώρα για την ρήση του Γεωργιάδη, είτε έπεσε έξω είτε είπε ψέματα.
Υπουργός Ανάπτυξης, να πέσει τόσο έξω για αντικείμενο ΑΚΡΙΒΩΣ της αρμοδιότητάς του? Για τον κάλαθο των αχρήστων είναι.
Αν είπε ψέματα είναι ακόμα χειρότερα, αφού είναι και αλήτης εκτός από άχρηστος.
και ενω τα λεει αυτα ο Ντειριο φουσκωνει :giggle:
Τελικά το ΕΡΕ σημαίνει Ε, ρε μαλάκες που μας ψηφίσατε.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 26 Ιαν 2022, 08:43

sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2022, 19:41
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιαν 2022, 19:31
sys3x έγραψε:
24 Ιαν 2022, 15:59


Ετεροπροσδιορίζεσαι, μην ετεροπροσδιορίζεσαι, αν έχεις κάτι να πεις πες το και πάνω από όλα, σκέψου θετικά και μην γελάς με ηλίθια αστεία.
(ακολουθούν 11 one shot wow από τα πρώτα psr αρμόνjια της γιαμάχα*, τι κομματάρα!)
*αυτά μπορώ να στα εξηγήσω από κοντά.
Όχι όχι. Καθόλου. Απλούστατα επειδή έχω κουραστεί να ξοδεύω χρόνο και φαιά ουσία σε συζητήσεις που δεν πδηγούν πουθενά θα ήθελα πρώτα μια διαβεβαίωση ότι οι προθέσεις μας είναι αμόλυντες κι η καρδιά μας αγνη. Η γλώσσα μας μιλά μόνο την αλήθεια.
Το δεύτερο μπορείς να κου το εξηγήσεις από κοντά αν πας στ παρασκ ή σάββατο όπου και θα έλθω και αν έχουμε χρόνο και δεν σκυλοβαριέσαι παλι μπορούμε να δουλέψουμε και λίγο.
Αυτό κανονίζεται. Ίσως το Σαββάτο από νωρίς (θα πάμε για κοπή-τη-πίτα στη δλειά).
Αν ειναι για σαβ στειλε μνμ αλλά νωρις οχι πάλι 1 το βραδυ. Νωρίς μου είναι εύκολο να φυγω. Όταν σηκώνομαι 2 η ώρα ξημερώματα και λέω αντε μπαι τώρα να ξέρεις μετά κοιμάμαι στο μαγαζί. Καντο για μένα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 27 Ιαν 2022, 16:45

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Ιαν 2022, 18:16

Τέσσερα ευρώ η μελιτζάνα και τι κουνουπίδι, 1,20 τα πορτοκάλια και οι πατάτες. Καλά θα πάει αυτό...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Ιαν 2022, 18:26

ευτυχως που δεν γινατε βενεζουελα δλδ :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12774
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 15 Φεβ 2022, 08:25

:smt005::smt005::smt005:

Εικόνα

Πολιτικός απατεώνας

under τσουτσέκι του μπουμπούκου φυσικά και δεν θα μπεις εδώ

Δημοκράτης ; Unique ;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24720
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Φεβ 2022, 11:28

Μαδουραίος έγραψε:
15 Φεβ 2022, 08:25
:smt005::smt005::smt005:

Εικόνα

Πολιτικός απατεώνας

under τσουτσέκι του μπουμπούκου φυσικά και δεν θα μπεις εδώ

Δημοκράτης ; Unique ;
Ζαιε έχεις καταντήσει πιο βαρετός κι από τον θανατο

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12774
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 15 Φεβ 2022, 11:31

Δημοκράτης έγραψε:
15 Φεβ 2022, 11:28
Μαδουραίος έγραψε:
15 Φεβ 2022, 08:25
:smt005::smt005::smt005:

Εικόνα

Πολιτικός απατεώνας

under τσουτσέκι του μπουμπούκου φυσικά και δεν θα μπεις εδώ

Δημοκράτης ; Unique ;
Ζαιε έχεις καταντήσει πιο βαρετός κι από τον θανατο

Εικόνα

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24720
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Φεβ 2022, 11:41

Μαδουραίος έγραψε:
15 Φεβ 2022, 11:31
Δημοκράτης έγραψε:
15 Φεβ 2022, 11:28
Μαδουραίος έγραψε:
15 Φεβ 2022, 08:25
:smt005::smt005::smt005:

Εικόνα

Πολιτικός απατεώνας

under τσουτσέκι του μπουμπούκου φυσικά και δεν θα μπεις εδώ

Δημοκράτης ; Unique ;
Ζαιε έχεις καταντήσει πιο βαρετός κι από τον θανατο

Εικόνα
ναι 2.5 χρόνια τώρα με το τρομπόνι είσαι, Συνήθισε το, θα κρατήσει τουλάχιστον μια 6ετία ακόμα

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γεωργιάδης : Η ακρίβεια θα διαρκέσει μέχρι τα Χριστούγεννα το αργότερο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Φεβ 2022, 11:47

https://www.tovima.gr/2022/02/15/financ ... -akriveia/
Απανωτές είναι οι επιβαρύνσεις σε νοικοκυριά και επαγγελματίες από τις αυξήσεις σε βενζίνη, πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ρεύμα και αγαθά πρώτης ανάγκης. Το κύμα ακρίβειας που έχει ενσκήψει το τελευταίο εξάμηνο και στη χώρα μας δεν λέει να κοπάσει, με την τιμή της αμόλυβδης βενζίνης να ξεπερνάει τα 1,84 ευρώ ανά λίτρο, ενώ το πετρέλαιο θέρμανσης κάθε εβδομάδα ακριβαίνει με την τιμή ανά λίτρο να είναι πάνω από 1,22 ευρώ.
Πήδα τους, πήδα τους Κούλη. Σκίστους, τους αρέσει.

Μέχρι και οι Γερμανούχτεν θα έρθουν και θα λένε "Ωωωωωω, εζ ίστ μίρ τσου τόιερ!!!"
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών