Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23283
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 26 Ιαν 2022, 18:36

:a075:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 26 Ιαν 2022, 18:37

Εκεί στον ΣΥΡΙΖΑ το έχουν κάψει.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιαν 2022, 18:44

Menios_mikroulis έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:35
Naida έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:31
Menios_mikroulis έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:27

φεμιναζιάρα, σπόρος είσαι στην κοινωνική σου δράση και κάνε μόκο
η επανάστα σου περιορίζεται στο πληκτρολόγιο και πάλι γράφεις πίπες
και φυσικά θεώρησες την ανδρική συναίνεση δεδομένη, δεν το σώζεις με τίποτα
Ο σπόρος θέλει να διαφημίζουμε την κοινωνική μας δράση για να ικανοποιούμε στο μυαλό του ότι είμαστε αντάξιοι των λεγομενων μας. Λες και έχουν αξία για τον οποιονδήποτε, οι σκέψεις του σπόρου για τον οποιονδήποτε. Σπορε όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις οτι όλοι είμαστε ένας κόκκος άμμου. Και εσύ μαζί.

σαφώς, αλλά από τομαράδηκες 2 φορές πιο πολύ από μένα, σπόρε και μικρέ δεν δέχομαι
ένα νήπιο είσαι, ρόμπα παντού
η ίδια επιφύλαξη στα ΓΑΗικά ποστ που βλέπεις στην υπόθεση της σουίτας, την βλέπεις και στα ινδυγίδια, και μας τσαμπουνάς για ταξικά ξεπλύματα, εσύ και ο βλάκυ
αν το θύμα της υποθέσεως ήταν άνδρας, θα έβλεπες τις ίδιες επιφυλάξεις και προσπάθειες να προσέχει το νέο παιδί πού και γιατί πηγαίνει
δεν είναι ούτε ταξικό, ούτε σεξιστικό
και αν είχες ένα δράμι κοινωνικής δράσης ή κοινωνικού ξεκουνήματος να το πω πιο απλά, θα είχες πάρει πρέφα τι κοινωνία είναι εκεί έξω

ξαναπες με μικρό και θα σε ρωτάω κάθε φορά :D
Αφού μικρός είσαι βρε. Τι να σε πω; αφού οι συμπεριφορες σου θυμίζουν παιδί γυμνασίου.Βλεπεις με τόσα άτομα εδώ μέσα έχουμε διαφωνίες, είδες κανέναν να συμπεριφέρεται όπως εσυ; Να και τώρα μου λες αν σε λέω μικρό θα με ρωτάς κάθε φορά. Ε και; έχεις την εντύπωση θα με ζαλίσεις ή θα με εκνευρίσεις όπως κάνουν τα γυμνασιοπαιδα; μην έχεις ελπίδες. Είμαι πολύ υπομονετική με τα παιδιά. Οπότε κανε οπως αισθάνεσαι και εγώ θα σε αποκαλώ μικρό. Όταν αλλάξεις συμπεριφορά και συνπεριφέρεσαι πιο ώριμα (ασχέτως διαφωνιών στις απόψεις μας) θα σου μιλάω διαφορετικά. Ως τότε σπόρος και μικράκι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 26 Ιαν 2022, 18:49

Naida έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:44
Menios_mikroulis έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:35
Naida έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:31


Ο σπόρος θέλει να διαφημίζουμε την κοινωνική μας δράση για να ικανοποιούμε στο μυαλό του ότι είμαστε αντάξιοι των λεγομενων μας. Λες και έχουν αξία για τον οποιονδήποτε, οι σκέψεις του σπόρου για τον οποιονδήποτε. Σπορε όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις οτι όλοι είμαστε ένας κόκκος άμμου. Και εσύ μαζί.

σαφώς, αλλά από τομαράδηκες 2 φορές πιο πολύ από μένα, σπόρε και μικρέ δεν δέχομαι
ένα νήπιο είσαι, ρόμπα παντού
η ίδια επιφύλαξη στα ΓΑΗικά ποστ που βλέπεις στην υπόθεση της σουίτας, την βλέπεις και στα ινδυγίδια, και μας τσαμπουνάς για ταξικά ξεπλύματα, εσύ και ο βλάκυ
αν το θύμα της υποθέσεως ήταν άνδρας, θα έβλεπες τις ίδιες επιφυλάξεις και προσπάθειες να προσέχει το νέο παιδί πού και γιατί πηγαίνει
δεν είναι ούτε ταξικό, ούτε σεξιστικό
και αν είχες ένα δράμι κοινωνικής δράσης ή κοινωνικού ξεκουνήματος να το πω πιο απλά, θα είχες πάρει πρέφα τι κοινωνία είναι εκεί έξω

ξαναπες με μικρό και θα σε ρωτάω κάθε φορά :D
Αφού μικρός είσαι βρε. Τι να σε πω; αφού οι συμπεριφορες σου θυμίζουν παιδί γυμνασίου.Βλεπεις με τόσα άτομα εδώ μέσα έχουμε διαφωνίες, είδες κανέναν να συμπεριφέρεται όπως εσυ; Να και τώρα μου λες αν σε λέω μικρό θα με ρωτάς κάθε φορά. Ε και; έχεις την εντύπωση θα με ζαλίσεις ή θα με εκνευρίσεις όπως κάνουν τα γυμνασιοπαιδα; μην έχεις ελπίδες. Είμαι πολύ υπομονετική με τα παιδιά. Οπότε κανε οπως αισθάνεσαι και εγώ θα σε αποκαλώ μικρό. Όταν αλλάξεις συμπεριφορά και συνπεριφέρεσαι πιο ώριμα (ασχέτως διαφωνιών στις απόψεις μας) θα σου μιλάω διαφορετικά. Ως τότε σπόρος και μικράκι.
οι άλλοι δεν χαζογελούσαν με το πού είναι οι νεκροί και χρόνια μετά να αποκαλούν άλλους σπόρο
ούτε λένε ψέματα για το φειρουζ
ούτε μία πατσαβουρολογούν και την άλλη άλλα
ούτε λένε σε ποστ ότι καποιος έπαιρνε χάπια γιατί τον μπερδεύουν με άλλον και μετά δεν ζητάνε συγγνώμη
ούτε έκαναν λόγο για την ηλικία μου
ούτε γίνονται ρόμπα σε κάθε τόπικ

έχετε διαφορές :D

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 26 Ιαν 2022, 18:50

άσε που ήταν πολύ σεξιστικό αυτό το δεν είναι άντρας επειδή του ζήτησες και δεν σε γάμησε
έπρεπε να παρέμβω για το καλό του κινήματος

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 26 Ιαν 2022, 18:53

εννοείται ότι δεν απάντησες στο πώς είναι ταξικό κάτι όταν η ίδια επιφύλαξη αφορά και πλούσιους και αντιμπάτσους
έτσι, μόκο, φεμιναζιάρα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιαν 2022, 18:53

Menios_mikroulis έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:49

οι άλλοι δεν χαζογελούσαν με το πού είναι οι νεκροί και χρόνια μετά να αποκαλούν άλλους σπόρο
ούτε λένε ψέματα για το φειρουζ
ούτε μία πατσαβουρολογούν και την άλλη άλλα
ούτε λένε σε ποστ ότι καποιος έπαιρνε χάπια γιατί τον μπερδεύουν με άλλον και μετά δεν ζητάνε συγγνώμη
ούτε έκαναν λόγο για την ηλικία μου
ούτε γίνονται ρόμπα σε κάθε τόπικ

έχετε διαφορές :D
Σποράκι, εδώ που ήρθες θα ανθίσεις. Θα μάθεις συμπεριφορά και μετά θα κεράσω την λεμονάδα στους Διόσκουρους. Φιλάκια μου ρουφηχτά στα μαγουλινια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 26 Ιαν 2022, 18:55

Naida έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:53
Menios_mikroulis έγραψε:
26 Ιαν 2022, 18:49

οι άλλοι δεν χαζογελούσαν με το πού είναι οι νεκροί και χρόνια μετά να αποκαλούν άλλους σπόρο
ούτε λένε ψέματα για το φειρουζ
ούτε μία πατσαβουρολογούν και την άλλη άλλα
ούτε λένε σε ποστ ότι καποιος έπαιρνε χάπια γιατί τον μπερδεύουν με άλλον και μετά δεν ζητάνε συγγνώμη
ούτε έκαναν λόγο για την ηλικία μου
ούτε γίνονται ρόμπα σε κάθε τόπικ

έχετε διαφορές :D
Σποράκι, εδώ που ήρθες θα ανθίσεις. Θα μάθεις συμπεριφορά και μετά θα κεράσω την λεμονάδα στους Διόσκουρους. Φιλάκια μου ρουφηχτά στα μαγουλινια.
έτσι, υποχώρηση με τις μπάντες
καλό δρόμο :wave:


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών