Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 25 Ιαν 2022, 18:52

AlienWay έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:36
Ασέβαστος έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:33
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 11:25


Το ίδιο λέμε περίπου. Απλά εσύ επικροτείς εγώ όχι.
Χρησιμοποιούν την σεξουαλικότητα του γυναικείου σώματος για να προωθήσουν ένα μνμ που αφορά την οδική ασφάλεια σε μια δύσκολη κατάσταση. Εσύ κάνεις χαρούλες με το όλο σκηνικό μιας και βλέπεις και μινακι και μπουτάκια έξω, εγώ απο την αλλη το βλέπω πιο φεμινιστικά και το θεωρώ λάθος.
δηλαδη θες ολες οι γυναικες να φορανε οτι γουσταρουν οποτε γουσταρουν, εκτος απο αυτην που φωτογραφιζεται αλλαζοντας αλυσιδες, η οποια αλλη νομιζεις εσυ.
σαν να λεμε να φορανε οτι γουσταρουν, εφοσον πρωτα το ελεγξεις εσυ.

δεν νομιζω οτι καταλαβαινεις τι γραφεις. εχεις κλειδωθει σε μια λουπα που αντιφασκεις με τον εαυτο σου.
Αυτό είναι ολόκληρο υπο-κίνημα του νεοφεμινισμού.

Τους γιαπωνέζους που ζωγραφίζουν τα anime, τους απειλούσαν ότι "θα τους φυτέψουν" και ότι "θα τους κάψουν το σπίτι".

Ο λόγος; Ζωγράφιζαν τα anime, να έχουν πλούσιο μπούστο. Οχι απαραίτητα σέξι. Απλά και μόνο το μέγεθος του μπούστου, ήταν αρκετό.

Υποχρεώθηκε να πάρει θέση για το θέμα ακόμη και ο πρωθυπουργός της Ιαπωνίας.

Το σκάνδαλο ονομάστηκε animegate :003:
Υποσημειωση: μιλας για ανιμε που απεικονιζαν μαθητριες γυμνασιου. Επισης η Ιαπωνια μολις το 90 απαγορευσε την παιδικη πορνογραφια και οχι καν πληρως, επιτρεπει μερικες σοφτ μορφες της οπως και κομιξ που ειναι πληρως ποινικοποιημενες οπουδηποτε αλλου.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 25 Ιαν 2022, 18:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:43
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:37


Να πάρεις σκαμνάκι.
Τα θέλεις ε;;; αντε καλά. Επειδή όμως φοβάμαι θα είναι σφιχτά κλεισμένο, χρειάζομαι αντρα να ανοίξει το βαζάκι. Περίμενε να έρθει ο Τζόνι.
Είσαι σίγουρη ότι ο τζόνι είναι άντρας;

Κανονικός και όχι στο περίπου, εννοώ. Μη σπάσει κανένα νύχι το παιδί κι έχουμε κι άλλα. :lol:
Αγαπητη μου, εαν ημουνα γκει η ειχα οποιαδηποτε αλλη non binary μορφη ταυτοτητας, λες να ντρεπομουν να το γραψω εδω; Ποιον και τι να ντρεπομουνα, εσενα, τον Ασεβαστο και τον Αλιεν Γουει; :smt005:
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 25 Ιαν 2022, 18:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:29
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:13


Αν έχεις δύναμη και φωνή δεν χρειάζεσαι μαζική συμπαράσταση από όποιο ινφλουένσερ περπατάει για να δικαιωθείς.
Αποκτάμε σιγά, σιγά και δύναμη και φωνή για αυτό τσιρίζετε.
Παπαριές αποκτάτε. Αν θεωρείς δύναμη τη νομική ένταξη σε μια ακόμη ευάλωτη κατηγορία, κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά.

Σ' αυτήν την περίπτωση, το πράγμα παραπέμπει σε φεμιρομά.
:smt005::smt005::smt005:

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 25 Ιαν 2022, 19:03

Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:43
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:39


Τα θέλεις ε;;; αντε καλά. Επειδή όμως φοβάμαι θα είναι σφιχτά κλεισμένο, χρειάζομαι αντρα να ανοίξει το βαζάκι. Περίμενε να έρθει ο Τζόνι.
Είσαι σίγουρη ότι ο τζόνι είναι άντρας;

Κανονικός και όχι στο περίπου, εννοώ. Μη σπάσει κανένα νύχι το παιδί κι έχουμε κι άλλα. :lol:
Γιατί του ζήτησες να σε πηδηξει και στο αρνήθηκε;

ΣΟΎΡΓΕΛΟ

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 25 Ιαν 2022, 19:05

Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:59

Οι γυναίκες που ντύνονται σεξι το κάνουν για τον εαυτό τους.
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 13:13
Γουστάρει τον εαυτό της στον καθρέφτη, πιστεύει θα αρέσει, βγαίνει εξω και απολαμβάνει θαυμασμό


:lol: άι κιου ραδικιού

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 25 Ιαν 2022, 19:07

Ασέβαστος έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:33
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 11:25
Otto Weininger έγραψε:
25 Ιαν 2022, 11:17


Όχι δε λέμε το ίδιο. Εσύ το κατηγορείς αυτό.
Το ίδιο λέμε περίπου. Απλά εσύ επικροτείς εγώ όχι.
Χρησιμοποιούν την σεξουαλικότητα του γυναικείου σώματος για να προωθήσουν ένα μνμ που αφορά την οδική ασφάλεια σε μια δύσκολη κατάσταση. Εσύ κάνεις χαρούλες με το όλο σκηνικό μιας και βλέπεις και μινακι και μπουτάκια έξω, εγώ απο την αλλη το βλέπω πιο φεμινιστικά και το θεωρώ λάθος.
δηλαδη θες ολες οι γυναικες να φορανε οτι γουσταρουν οποτε γουσταρουν, εκτος απο αυτην που φωτογραφιζεται αλλαζοντας αλυσιδες, η οποια αλλη νομιζεις εσυ.
σαν να λεμε να φορανε οτι γουσταρουν, εφοσον πρωτα το ελεγξεις εσυ.

δεν νομιζω οτι καταλαβαινεις τι γραφεις. εχεις κλειδωθει σε μια λουπα που αντιφασκεις με τον εαυτο σου.

ωραίο νήμα :003::003:
θα αργήσω να πάρω το τρένο :-?

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 25 Ιαν 2022, 19:10

John Brown Gun Club έγραψε:
25 Ιαν 2022, 18:52
AlienWay έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:36
Ασέβαστος έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:33

δηλαδη θες ολες οι γυναικες να φορανε οτι γουσταρουν οποτε γουσταρουν, εκτος απο αυτην που φωτογραφιζεται αλλαζοντας αλυσιδες, η οποια αλλη νομιζεις εσυ.
σαν να λεμε να φορανε οτι γουσταρουν, εφοσον πρωτα το ελεγξεις εσυ.

δεν νομιζω οτι καταλαβαινεις τι γραφεις. εχεις κλειδωθει σε μια λουπα που αντιφασκεις με τον εαυτο σου.
Αυτό είναι ολόκληρο υπο-κίνημα του νεοφεμινισμού.

Τους γιαπωνέζους που ζωγραφίζουν τα anime, τους απειλούσαν ότι "θα τους φυτέψουν" και ότι "θα τους κάψουν το σπίτι".

Ο λόγος; Ζωγράφιζαν τα anime, να έχουν πλούσιο μπούστο. Οχι απαραίτητα σέξι. Απλά και μόνο το μέγεθος του μπούστου, ήταν αρκετό.

Υποχρεώθηκε να πάρει θέση για το θέμα ακόμη και ο πρωθυπουργός της Ιαπωνίας.

Το σκάνδαλο ονομάστηκε animegate :003:
Υποσημειωση: μιλας για ανιμε που απεικονιζαν μαθητριες γυμνασιου. Επισης η Ιαπωνια μολις το 90 απαγορευσε την παιδικη πορνογραφια και οχι καν πληρως, επιτρεπει μερικες σοφτ μορφες της οπως και κομιξ που ειναι πληρως ποινικοποιημενες οπουδηποτε αλλου.
Εχω πολύ καιρό να δω άνιμε αλλά μαθαίνω ότι κάποιοι τα βάλανε με αυτά ακόμη κι όταν σε ένα από αυτά δείξανε ήρωα να έχει κατηγορηθεί ψευδώς για βιασμό.

στο 1.50

Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιαν 2022, 19:11

John Brown Gun Club έγραψε:
25 Ιαν 2022, 18:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:43
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:39


Τα θέλεις ε;;; αντε καλά. Επειδή όμως φοβάμαι θα είναι σφιχτά κλεισμένο, χρειάζομαι αντρα να ανοίξει το βαζάκι. Περίμενε να έρθει ο Τζόνι.
Είσαι σίγουρη ότι ο τζόνι είναι άντρας;

Κανονικός και όχι στο περίπου, εννοώ. Μη σπάσει κανένα νύχι το παιδί κι έχουμε κι άλλα. :lol:
Αγαπητη μου, εαν ημουνα γκει η ειχα οποιαδηποτε αλλη non binary μορφη ταυτοτητας, λες να ντρεπομουν να το γραψω εδω; Ποιον και τι να ντρεπομουνα, εσενα, τον Ασεβαστο και τον Αλιεν Γουει; :smt005:
Σαφώς όχι και ακριβώς γι' αυτό το λέω.

Απλώς για τα τυπάκια σαν και σένα, το να δηλώσουν στρέιτ είναι αντιδεοντολογικό.

Αντίκειται εκ των πραγμάτων στις αρχές των κοινωνικών φύλων που υποστηρίζεις, γιατί σε εγκλωβίζει σε ένα πατριαρχικό στεγανό. :lol:

Κατάλαβες ή να στο ζωγραφίσω;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 25 Ιαν 2022, 19:13

Κι επειδη βαριεμαι να κανω αλλες δεκα παραθεσεις, απαντω σε οσους εξομοιωνουν την επιλογη μερικων γυναικων να ντυθουν οπως γουσταρουν με την επιλογη του συγκεκριμενου γραφιστα να απεικονισει μια οδηγια οδικης ασφαλειας με μια εικονα απο σοφτ τσοντοσαιτ.
Οταν μια γυναικα ντυνεται ετσι για να κυκλοφορησει στο δημοσιο χωρο, αυτο δεν δινει σε κανεναν αντρα το δικαιωμα να θεωρησει πως ντυθηκε ετσι για εκεινον. Δεν σημαινει πως εχεις το δικαιωμα να την παρεις φωτογραφια ας πουμε, κατι που ειναι ποινικο αδικημα. Αν νομιζετε πως αυτη η επιλογη καποιων γυναικων στην εμφανιση τους νομιμοποιει την σεξουαλικοποιημενη απεικονιση της γυναικειας μορφης σε ενα διοικητικο εγγραφο, ειναι σαν να νομιζετε πως επειδη σε μια γυναικα αρεσει το σεξ, δικαιουστε κι εσεις να κανετε σεξ μαζι της.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 25 Ιαν 2022, 19:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 19:11
John Brown Gun Club έγραψε:
25 Ιαν 2022, 18:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιαν 2022, 12:43


Είσαι σίγουρη ότι ο τζόνι είναι άντρας;

Κανονικός και όχι στο περίπου, εννοώ. Μη σπάσει κανένα νύχι το παιδί κι έχουμε κι άλλα. :lol:
Αγαπητη μου, εαν ημουνα γκει η ειχα οποιαδηποτε αλλη non binary μορφη ταυτοτητας, λες να ντρεπομουν να το γραψω εδω; Ποιον και τι να ντρεπομουνα, εσενα, τον Ασεβαστο και τον Αλιεν Γουει; :smt005:
Σαφώς όχι και ακριβώς γι' αυτό το λέω.

Απλώς για τα τυπάκια σαν και σένα, το να δηλώσουν στρέιτ είναι αντιδεοντολογικό.

Αντίκειται εκ των πραγμάτων στις αρχές των κοινωνικών φύλων που υποστηρίζεις, γιατί σε εγκλωβίζει σε ένα πατριαρχικό στεγανό. :lol:

Κατάλαβες ή να στο ζωγραφίσω;
Μα εγω ειμαι ενηλικας στρειτ αντρας, ποτε δεν εχω δηλωσει κατι αλλο και σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω αντιδεοντολογικο. Αντιλαμβανομαι ομως οτι η πατριαρχια και η ομοφοβια βλαπτει εξισου και τους στρειτ αντρες, οπως εξαλλου διαφαινεται απο το δικο σου ποστ, οπου υπορρητα προσπαθεις να με μειωσεις και να ακυρωσεις τα λεγομενα μου επειδη δεν ειμαι κατα τη γνωμη σου..."κανονικος".
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8841
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Ιαν 2022, 19:20

είναι ενα ιμειλ συμφωνο με τα ελληνοχριστιανικα ιδεώδη
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 25 Ιαν 2022, 19:22

John Brown Gun Club έγραψε:
25 Ιαν 2022, 19:19
Μα εγω ειμαι ενηλικας στρειτ αντρας, ποτε δεν εχω δηλωσει κατι αλλο και σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω αντιδεοντολογικο. Αντιλαμβανομαι ομως οτι η πατριαρχια και η ομοφοβια βλαπτει εξισου και τους στρειτ αντρες, οπως εξαλλου διαφαινεται απο το δικο σου ποστ, οπου υπορρητα προσπαθεις να με μειωσεις και να ακυρωσεις τα λεγομενα μου επειδη δεν ειμαι κατα τη γνωμη σου..."κανονικος".ότι είναι εύκολος και δοξασμένος τρόπος να βρω γκόμενες κάνοντας τον τύπο με την κιθάρα στην φωτιά σε παραλία, ε και επειδή μου έμεινε κουσούρι στο από κοντά, διατήρησα αυτό το στυλ και διαδικτυακώς
φιξντ

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8841
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Ιαν 2022, 19:25

Σπύρος έγραψε:
24 Ιαν 2022, 23:42
Δεν μου φαίνεται για σεξιστικό. Μάλλον για Pantene friendly. Hint: Κάνε ζουμ στο πρόσωπο
αν ηταν κάποια με απροσδιόριστο φύλο αυτοί που φωνάζουν τώρα σίγουρα θα επαινούσαν το email την αισθητική του
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 25 Ιαν 2022, 19:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Ιαν 2022, 19:26

Ασέβαστος έγραψε:
25 Ιαν 2022, 17:56
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2022, 15:07
Sid Vicious έγραψε:
25 Ιαν 2022, 15:04

Εσεις ειστε το παρελθον που μετρατε το μηκος της φουστας
Εχμ δεν νομίζω. Για εμάς ποτέ δεν παίζει ρόλο. Από την άλλη για εσάς, στις περιπτώσεις βιασμού φαίνεται να το θυμάστε.
ενταξει, οχι και ποτέ.
αμα ειναι να βαλουν αλυσιδες, πρεπει να σας ρωτησουν πρωτα. δεν ειναι επιτρεπτο να τις βαλουν φορωντας μινι.

εντωμεταξυ, ο σιντ ειναι ενας ακομη απο αυτους που στις περιπτωσεις βιασμου λεει οτι δεν εχει καμμια σημασια το μηκος της φουστας, και επισης ενας ακομη απο αυτους για τους οποιους εσυ λες το αντιθετο.
Στον σιντ απαντάω σαν ΓΑΛΗ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Σεξιστικο μειλ σε εργαζομενους στο ΥΠΠΟΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 25 Ιαν 2022, 19:27

Menios_mikroulis έγραψε:
25 Ιαν 2022, 19:22
John Brown Gun Club έγραψε:
25 Ιαν 2022, 19:19
Μα εγω ειμαι ενηλικας στρειτ αντρας, ποτε δεν εχω δηλωσει κατι αλλο και σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω αντιδεοντολογικο. Αντιλαμβανομαι ομως οτι η πατριαρχια και η ομοφοβια βλαπτει εξισου και τους στρειτ αντρες, οπως εξαλλου διαφαινεται απο το δικο σου ποστ, οπου υπορρητα προσπαθεις να με μειωσεις και να ακυρωσεις τα λεγομενα μου επειδη δεν ειμαι κατα τη γνωμη σου..."κανονικος".ότι είναι εύκολος και δοξασμένος τρόπος να βρω γκόμενες κάνοντας τον τύπο με την κιθάρα στην φωτιά σε παραλία, ε και επειδή μου έμεινε κουσούρι στο από κοντά, διατήρησα αυτό το στυλ και διαδικτυακώς
φιξντ
Αυτο το ποστ βρωμαει στερηση και απωθημενα. Περαστικα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών