Η ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ, ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΘΡΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΟΣ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Η ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ, ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΘΡΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Ιαν 2022, 02:42

Είναι ο φασισμός και ο κομμουνισμός κατ' αρχάς οι δύο εχθροί της ανθρωπότητος ;

Πρώτα ο φασισμός:
Ο φασισμός δεν είναι σίγουρα εχθρός της ανθρωπότητος, διότι εξαρτάται σε ποιά ανθρωπότητα ανήκει κανείς.
Στους λευκούς της Λουϊζιάνας ή στους μαύρους ;
Αν ανήκει κανείς στους λευκούς της Λουϊζιάνας δεν είναι, ωστόσο το κοινόν περί δικαίου αίσθημα λέει ότι δεν πάει έτσι και άρα ο φασισμός είναι εχθρός της ανθρωπότητος.
Λογικά εις τα φασιστικά καθεστώτα δεν εντάσσονται μερικά αθώα καθεστώτα, όπως το Γιωργάκι το Παπαδοπουλάκι και τα παρόμοια, εντάσσονται όμως τα "σκληρά", των αβγών.

Ήταν βέβαια σπαστικά και τα Παπαδοπουλάκια.
Ντε και καλά έπρεπε να ακούμε Περπινιάδη και το άλλο που λέει "κλαίει η μάνα μου στο τμήμα" και να μην ακούμε Μπητλς, Έλβις, Φρανσουάζ Αρντύ.
Δεν μας άφηναν να παίξουμε ποδοσφαιράκι και μας κουβάλαγαν στο τμήμα.
Εγώ δεν ήμουνα ποδοσφαιράκιας αλλά μιά φορά στις δεκαπέντε μέρες έπρεπε να διακόψω το διάβασμα και να κάνω μερικές βόλτες αλλοιώς
ζαλιζόμουνα (εγώ διάβαζα, δεν ήμουνα σαν τους φραπεδόβιους καραμπουρτζόβλαχους ζαίους που μας γράφουν εδώ).
Αλλά έστω, τις παίρνει το ποτάμι αυτές τις αμαρτίες της Παπαδοπουλικής εποχής.

Ο κομμουνισμός τώρα είναι σίγουρα εχθρός της ανθρωπότητος.
Εκτός από αυτά που κάνουν οι κομμουνισταί, εκτός ότι και αυτοί σίγουρα θα μας έβαζαν να ακούμε στο ραδιόφωνο Καζαντζίδη-Περπινιάδη-κλαίει η μάνα μου στο μνήμα (όπως άλλωστε δήλωναν), το σύστημα τους είναι absolute fail, πεινάνε και οι ίδιοι και την κάνουν με πηδηματάκια.

Τι παίζει λοιπόν με τους απλούς πολίτες που βρίσκεται μεταξύ των δύο άκρων ;
Θέλουν -κατά πλειοψηφίαν- να επικρατήσει ένα σοσιαλιστικό σύστημα Ανδρέα Παπανδρέου που θα διορθώσει τις κοινωνικές αδικίες ;
Ή θέλουν ένα όσο το δυνατόν πιό πολύ ημιαβγικό σύστημα με όσο το δυνατόν περισσότερες κοινωνικές αδικίες ;

Αν θέλουν το Ανδρεοπαπανδρεϊκό σύστημα που μεγαλούργησε στην εποχή του έχω τη γνώμη ότι κάνουν λάθος όταν δεν συμβάλουν στην εξάρθρωση της κομμουνιστικής συνωμοσίας.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών