Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιαν 2022, 17:30

Ο Νίκος Ανδρουλάκης δεν θέλει να εκτεθεί.

Δεν θέλουν ενδεχομένως και αυτοί που τον στηρίζουν να πάρει θέση που ενδεχομένως θα τον κατατάξει σε δεκανίκι της λογικής Τσίπρα.

Αφήνουν το χρόνο να κυλήσει και μπορεί ο Αλέξης Τσίπρας να θεωρηθεί ότι η απουσία του από τη Βουλή λειτουργεί σε βάρος του

όμως υπάρχει και η αντίθετη άποψη

που αναφέρει πως έτσι δεν φθείρεται στη σύγκρουση του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης με τον πρωθυπουργού και δεν μπαίνει στη λογική της πόλωσης που θέλει να επιβάλει ο επικεφαλής της Κουμουνδούρου αλλά δεν αρέσει σε σημαντικό αριθμό ψηφοφόρων του ΣΥΡΙΖΑ

Ο αντικαταστάτης δείχνει να παίρνει θέση στην κούρσα του δεύτερου, οι υποστηρικτές εμφανίζονται διατεθειμένοι να αφήσουν το καμένο χαρτί που πλέον δεν μπορεί να φέρει σε πέρας το έργο του περιορισμού της δυναμικής και της κυριαρχίας στο πολιτικό σκηνικό του Κυριάκου Μητσοτάκη ούτε με την απλή αναλογική.

Αντιθέτως, ένα νέο πρόσωπο ίσως θα μπορούσε να προκαλέσει πρόβλημα και να λειτουργήσει ως μοχλός πίεσης προκειμένου να καταστεί ο Κυριάκος Μητσοτάκης «όμηρος» της απλής λογικής και όλων όσοι επιθυμούν τον περιορισμό των πολιτικών του κινήσεων αλλά και των αποφάσεων που δύναται να αλλάξουν σελίδα στη χώρα.

https://www.liberal.gr/politics/o-krupt ... pra/429011
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ιδιώνυμο
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: 04 Δεκ 2020, 12:24

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ιδιώνυμο » 28 Ιαν 2022, 17:32

Frappezitis έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:28
πατησιωτης έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:07
Beria έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:00
όσο ο Ανδρουλάκης δεν μιλά, το πασοκ μπορεί να γίνει δημοσκοπικά δευτερο κόμμα
κάποια στιγμή όμως θα αναγκαστεί να μιλήσει
Εάν συνεχίσει να μιλά ο Τσίπρας και ακόμη περισσότερο ο Πολάκης μπορεί να γίνει ακόμη και εάν μιλά ο Ανδρουλάκης.

Προσθετικα αμα συνεχισει να μιλα και ο Αδωνις και ακόμη περισσότερο να βγαζει διαγγελματα ο Μητσοτακης δεν θα περιοριστει στην Β θεση αλλα βλεπω να γινεται και πρωθυπουργος.
Αν αρχίσει δε να μιλάει και ο Μπαιντεν εγώ βλέπω μέχρι και για Πλανητάρχη τον Ανδρουλάκη :lol:
Δεξιά κι ἀριστερὰ φτιάχνουν στρατούς.
Μυαλὸ ἀνοιχτό,
αὐτιὰ κλειστά,
μὴν τοὺς ἀκοῦς.
Καὶ ἂν θὲς τὴν θέση σου σ' αὐτὴν τὴν κοινωνία,
νὰ θυμᾶσαι πὼς ἡ ἀνθρωπιὰ δὲν ἔχει ἰδεολογία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιαν 2022, 17:37

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 28 Ιαν 2022, 17:45

το τερματισε το βλακομετρο και ο καριπογλου
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιαν 2022, 17:52

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68603
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2022, 19:51

πατησιωτης έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2022, 16:53
Και καπάκι πρόσθεσε και το "όχι" στις εκλογές.
Δεν χρειαζόταν να πει όχι στις εκλογές.Υπάρχουν πολλοί δικολαβικοί τρόποι να αποφύγει το ερώτημα.
Μπορούσε π.χ. να πει εμείς διαφωνούμε με την κυβέρνηση και θα την καταψηφίσουμε.Εάν οι βουλευτές της ΝΔ την υπερψηφίσουν αναλαμβάνουν όλοι μαζί την ευθύνη κλπ αλλά δεν πιστεύω ότι θα γίνει αυτό και σε κάθε περίπτωση είμαστε έτοιμοι για εκλογές. :D
Όμως είναι υποχρεωμένος να ικανοποιήσει και τους αντισύριζα πασόκους που είναι σχεδόν όλοι οι ψηφοφόροι του 2019 και από την άλλη οι επιθέσεις και από τους δύο,ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ,δημιουργούν την εντύπωση ότι είναι ανεξάρτητος και από τους δύο.
Ε, αυτό εννοώ κι εγώ πατησιώτη. Τώρα που άρχισε να ανεβαίνει ως κόμμα και παίζει πια στα ίσα με τον σύριζα, θα δώσει κλωτσιά στην καρδάρα με το γάλα; Γιατί; Για να παίξει στις εκλογές ως μπαλαντέρ/ρυθμιστής/μήλον της έριδος για νδ και σύριζα; Ας παίξει ο Τσίπρας τον μοιραίο άνθρωπο.

Ούτως ή άλλως την είδαμε τη φάση. Η δεξιά με Σαμαρά δεν έπεισε, η αριστερά με Τσίπρα επίσης αλλά η ελπίδα παραμένει ελπίδα για μια μερίδα ψηφοφόρων. Τώρα θα παίξει η ελπίδα του "περίπου". :lol: Περίπου χωροφύλαξ/περίπου κουφοντίνας.

Και πάμε γι' άλλα ελπιδοφόρα και αναμενόμενα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9086
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 28 Ιαν 2022, 20:01

Οι νδκράτες μιλάμε ζουν σε άλλο κόσμο. Λένε οτι ο Ανδρουλάκης κοντράρει στα ίσια τον Σύριζα για β κόμμα γιατί το λέει η εταιρία που έφαγε τον άμπακο :smt005: Σοβαρευτείτε επιτέλους. Επειδή περνάει μια γραμμή η truth team μην ξεφτιλίζεστε υιοθετώντας την. Εκτος αν ζείτε σε έναν παράλληλο κόσμο matrix style. Γιατί μόνο οποιος ζει αλλού μπορεί να πιστέψει οτι το Κιναλ κοντράρει τον Σύριζα για τη β θέση. Βέβαια εσείς πιστεύετε οτι ο Μητσοτάκης έχει 40% :smt005: Βγείτε λίγο προς τα έξω στην κοινωνία και ρωτήστε κανέναν συριζαίο αν σκέφτεται η όχι να ψηφίσει Ανδρουλάκη. Γιατί εγώ όσους ξέρω (και οι περισσότεροι ήταν πρωην πασόκοι) δεν το σκέφτονται και πολύ. Αντίθετα νδκράτες και πρωην ποταμίσιους βλέπω αρκετούς που το σκέφτονται.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 28 Ιαν 2022, 20:17

Ούτε εγώ αν ήμουν Ανδρουλάκης θα ήθελα εκλογές τώρα.Αυτη τη στιγμή το ΚΙΝΑΛ βρίσκεται σε άνοδο και θα περίμενα να περάσει κάνα τρίμηνο να φανεί αν αυτή η δημοσκοπικη άνοδος ήρθε για να μείνει και να εκτοπίσει τον ΣΥΡΙΖΑ στην τρίτη θέση.Μετα από αυτό το τρίμηνο ναι θα ζητούσα εκλογές.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Ιαν 2022, 20:22

Mitharadir έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:17
Ούτε εγώ αν ήμουν Ανδρουλάκης θα ήθελα εκλογές τώρα.Αυτη τη στιγμή το ΚΙΝΑΛ βρίσκεται σε άνοδο και θα περίμενα να περάσει κάνα τρίμηνο να φανεί αν αυτή η δημοσκοπικη άνοδος ήρθε για να μείνει και να εκτοπίσει τον ΣΥΡΙΖΑ στην τρίτη θέση.Μετα από αυτό το τρίμηνο ναι θα ζητούσα εκλογές.
Μόνο που ο Ανδρουλάκης έβαλε αυτογκόλ με τις δηλώσεις του
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Mitharadir
Δημοσιεύσεις: 3671
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mitharadir » 28 Ιαν 2022, 20:28

Arisvilla έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:01
Οι νδκράτες μιλάμε ζουν σε άλλο κόσμο. Λένε οτι ο Ανδρουλάκης κοντράρει στα ίσια τον Σύριζα για β κόμμα γιατί το λέει η εταιρία που έφαγε τον άμπακο :smt005: Σοβαρευτείτε επιτέλους. Επειδή περνάει μια γραμμή η truth team μην ξεφτιλίζεστε υιοθετώντας την. Εκτος αν ζείτε σε έναν παράλληλο κΒγείτε λίγο προς τα έξω στην κοινωνία και ρωτήστε κανέναν συριζαίο αν σκέφτεται η όχι να ψηφίσει Ανδρουλάκη. Γιατί εγώ όσους ξέρω (και οι περισσότεροι ήταν πρωην πασόκοι) δεν το σκέφτονται και πολύ. Αντίθετα νδκράτες και πρωην ποταμίσιους βλέπω αρκετούς που το σκέφτονται.
Απο την δική μου εμπειρία στον περίγυρο μου και την περιοχή μου οι εισροές στο ΚΙΝΑΛ προέρχονται:

40% από τον ΣΥΡΙΖΑ
25% απο την ΝΔ
5% από αλλά κόμματα διάφορα
30% από απολιτικους (κυρίως νέα άτομα που δεν είχαν ψηφίσει στις προηγμένες εκλογές και προσελκύονται από νέους πολιτικούς)

Όπου ναναι θα αρχίσουν να εμφανίζουν τις αποδόσεις τους για το ποιο κόμμα θα είναι δεύτερο και οι στοοχηματικες εταιρείες στις οποίες παίζονται λεφτά για αυτό δεν πέφτουν σχεδόν ποτέ παγκοσμίως έξω.Λιγο υπομονή ως τότε.Θα ξέρουμε τι θα γίνει σε λιγους μήνες.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 7747
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Ιαν 2022, 20:35

Ιδιώνυμο έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:32
Frappezitis έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:28
πατησιωτης έγραψε:
28 Ιαν 2022, 17:07


Εάν συνεχίσει να μιλά ο Τσίπρας και ακόμη περισσότερο ο Πολάκης μπορεί να γίνει ακόμη και εάν μιλά ο Ανδρουλάκης.

Προσθετικα αμα συνεχισει να μιλα και ο Αδωνις και ακόμη περισσότερο να βγαζει διαγγελματα ο Μητσοτακης δεν θα περιοριστει στην Β θεση αλλα βλεπω να γινεται και πρωθυπουργος.
Αν αρχίσει δε να μιλάει και ο Μπαιντεν εγώ βλέπω μέχρι και για Πλανητάρχη τον Ανδρουλάκη :lol:
Για να γινει πλανηταρχης θα επρεπε η Ελλαδα να ειναι υπερδυναμη.Και η Ελλαδα μια ζωη ηταν προβατο του ενος η του αλλου.Και μια ζωη αυτο θα ειναι.Μην υπερβαλουμε λοιπον.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Ιαν 2022, 20:38

Το θέμα είναι ότι αρχίζει να μιλάει και ο Ανδρουλάκης. :003:
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Ιαν 2022, 20:47

Arisvilla έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:01
Οι νδκράτες μιλάμε ζουν σε άλλο κόσμο. Λένε οτι ο Ανδρουλάκης κοντράρει στα ίσια τον Σύριζα για β κόμμα γιατί το λέει η εταιρία που έφαγε τον άμπακο :smt005: Σοβαρευτείτε επιτέλους. Επειδή περνάει μια γραμμή η truth team μην ξεφτιλίζεστε υιοθετώντας την. Εκτος αν ζείτε σε έναν παράλληλο κόσμο matrix style. Γιατί μόνο οποιος ζει αλλού μπορεί να πιστέψει οτι το Κιναλ κοντράρει τον Σύριζα για τη β θέση. Βέβαια εσείς πιστεύετε οτι ο Μητσοτάκης έχει 40% :smt005: Βγείτε λίγο προς τα έξω στην κοινωνία και ρωτήστε κανέναν συριζαίο αν σκέφτεται η όχι να ψηφίσει Ανδρουλάκη. Γιατί εγώ όσους ξέρω (και οι περισσότεροι ήταν πρωην πασόκοι) δεν το σκέφτονται και πολύ. Αντίθετα νδκράτες και πρωην ποταμίσιους βλέπω αρκετούς που το σκέφτονται.
Εγώ κρατάω αυτά τα νήματα που βάζουν τις δημοσκοπρήσεις, για να τα αναβιώσω τη μέρα των εκλογών. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9086
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 28 Ιαν 2022, 20:49

Mitharadir έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:28
Arisvilla έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:01
Οι νδκράτες μιλάμε ζουν σε άλλο κόσμο. Λένε οτι ο Ανδρουλάκης κοντράρει στα ίσια τον Σύριζα για β κόμμα γιατί το λέει η εταιρία που έφαγε τον άμπακο :smt005: Σοβαρευτείτε επιτέλους. Επειδή περνάει μια γραμμή η truth team μην ξεφτιλίζεστε υιοθετώντας την. Εκτος αν ζείτε σε έναν παράλληλο κΒγείτε λίγο προς τα έξω στην κοινωνία και ρωτήστε κανέναν συριζαίο αν σκέφτεται η όχι να ψηφίσει Ανδρουλάκη. Γιατί εγώ όσους ξέρω (και οι περισσότεροι ήταν πρωην πασόκοι) δεν το σκέφτονται και πολύ. Αντίθετα νδκράτες και πρωην ποταμίσιους βλέπω αρκετούς που το σκέφτονται.
Απο την δική μου εμπειρία στον περίγυρο μου και την περιοχή μου οι εισροές στο ΚΙΝΑΛ προέρχονται:

40% από τον ΣΥΡΙΖΑ
25% απο την ΝΔ
5% από αλλά κόμματα διάφορα
30% από απολιτικους (κυρίως νέα άτομα που δεν είχαν ψηφίσει στις προηγμένες εκλογές και προσελκύονται από νέους πολιτικούς)

Όπου ναναι θα αρχίσουν να εμφανίζουν τις αποδόσεις τους για το ποιο κόμμα θα είναι δεύτερο και οι στοοχηματικες εταιρείες στις οποίες παίζονται λεφτά για αυτό δεν πέφτουν σχεδόν ποτέ παγκοσμίως έξω.Λιγο υπομονή ως τότε.Θα ξέρουμε τι θα γίνει σε λιγους μήνες.
Από τη δική μου εμπειρία οι εισροές που μπορεί να έχει δημοσκοπικά το ΚΙΝΑΛ από τον Σύριζα είναι απο κάποια στελέχη μεσαίου βεληνεκούς που πήγαν από το πασοκ στον Σύριζα μετά το 2017-2018. Μαζικες εισροές από Συριζαίους προς Κιναλ όπως βλέπαμε το 2012 αντίστροφα δεν υπάρχουν οτι και να λεει η Αμπακους. Στην περιοχή μου πάντως ένα μόνο στέλεχος πρωην κιναλιστας παραιτήθηκε και γύρισε στο ΚΙΝΑΛ. Οπότε οτι και να σας λένε οι αμπακοι και το wishfulthinking σας ο Ανδρουλάκης και το Κιναλ δεν απειλούν τον Σύριζα. Μεγαλύτερη απειλή για τον σημερινό Συριζα θα ήταν ένα κόμμα πιο αριστεροστροφο από αυτόν σαν το ΜΕΡΑ25 αλλά χωρίς τον αναξιόπιστο και νάρκισσο Βαρουφάκη.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ανδρουλάκης:Θεωρώ αδιανόητο να ζητάμε εκλογές τώρα όταν θρηνούμε 100 συμπολίτες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Ιαν 2022, 20:52

Arisvilla έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:49
Mitharadir έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:28
Arisvilla έγραψε:
28 Ιαν 2022, 20:01
Οι νδκράτες μιλάμε ζουν σε άλλο κόσμο. Λένε οτι ο Ανδρουλάκης κοντράρει στα ίσια τον Σύριζα για β κόμμα γιατί το λέει η εταιρία που έφαγε τον άμπακο :smt005: Σοβαρευτείτε επιτέλους. Επειδή περνάει μια γραμμή η truth team μην ξεφτιλίζεστε υιοθετώντας την. Εκτος αν ζείτε σε έναν παράλληλο κΒγείτε λίγο προς τα έξω στην κοινωνία και ρωτήστε κανέναν συριζαίο αν σκέφτεται η όχι να ψηφίσει Ανδρουλάκη. Γιατί εγώ όσους ξέρω (και οι περισσότεροι ήταν πρωην πασόκοι) δεν το σκέφτονται και πολύ. Αντίθετα νδκράτες και πρωην ποταμίσιους βλέπω αρκετούς που το σκέφτονται.
Απο την δική μου εμπειρία στον περίγυρο μου και την περιοχή μου οι εισροές στο ΚΙΝΑΛ προέρχονται:

40% από τον ΣΥΡΙΖΑ
25% απο την ΝΔ
5% από αλλά κόμματα διάφορα
30% από απολιτικους (κυρίως νέα άτομα που δεν είχαν ψηφίσει στις προηγμένες εκλογές και προσελκύονται από νέους πολιτικούς)

Όπου ναναι θα αρχίσουν να εμφανίζουν τις αποδόσεις τους για το ποιο κόμμα θα είναι δεύτερο και οι στοοχηματικες εταιρείες στις οποίες παίζονται λεφτά για αυτό δεν πέφτουν σχεδόν ποτέ παγκοσμίως έξω.Λιγο υπομονή ως τότε.Θα ξέρουμε τι θα γίνει σε λιγους μήνες.
Από τη δική μου εμπειρία οι εισροές που μπορεί να έχει δημοσκοπικά το ΚΙΝΑΛ από τον Σύριζα είναι απο κάποια στελέχη μεσαίου βεληνεκούς που πήγαν από το πασοκ στον Σύριζα μετά το 2017-2018. Μαζικες εισροές από Συριζαίους προς Κιναλ όπως βλέπαμε το 2012 αντίστροφα δεν υπάρχουν οτι και να λεει η Αμπακους. Στην περιοχή μου πάντως ένα μόνο στέλεχος πρωην κιναλιστας παραιτήθηκε και γύρισε στο ΚΙΝΑΛ. Οπότε οτι και να σας λένε οι αμπακοι και το wishfulthinking σας ο Ανδρουλάκης και το Κιναλ δεν απειλούν τον Σύριζα. Μεγαλύτερη απειλή για τον σημερινό Συριζα θα ήταν ένα κόμμα πιο αριστεροστροφο από αυτόν σαν το ΜΕΡΑ25 αλλά χωρίς τον αναξιόπιστο και νάρκισσο Βαρουφάκη.
Υπάρχει κάτι που σου έχει διαφύγει όμως.Η αντίστροφος ανάλογη πολιτική επιρροή του ΣΥΡΙΖΑ και του ΚΙΝΑΛ.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών