"Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11906
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 18 Σεπ 2018, 02:57

από τη μια ο Συριζα φουλ America I love you sooooo, από την άλλη οι αναρχομπαμιες συγκεντρωση στη ΔΕΘ όχι ουσιαστικα για εναντιωση στην πολιτικη της κυβερνησης (μα πώς θα ήταν και δυνατό αλλωστε αφου συμφωνουν) αλλα με κυριο συνθημα όχι στον ελληνικο εθνικισμο, αψογα και συμφεροντα δηλαδή και για τοπικη και για διαπλανητικη εξουσια και νασου και οι συγκυβερνώντες του Σύριζα Ρουβικωνες ιδια περιοδο επιθεση σε Ιρανικη πρεσβεια, σαν αυτό που ειχαν τα σταυρόλεξα που ενωνες τις τελιτσες μοιαζει το πραγμα οσο παει :lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Σεπ 2018, 12:05

ST48410 έγραψε:
18 Σεπ 2018, 01:28
Χαοτικός έγραψε:
18 Σεπ 2018, 01:21
Ποιο είναι το θράσσος; Ότι μίλησε λογικότατα για τον αστυνομικό; Πολύ σωστά αντέδρασε ο αστυνομικός βεβαίως.
Το ότι έχει γίνει μια παράνομη πράξη και το ηγετικό στέλεχος της ομάδας βγαίνει φόρα παρτίδα και γράφει αναρτήσεις στο fb αντί να κρύβεται ή να το ψάχνουν πως σου φαίνεται; Φυσιολογικό; Πες μου μία χώρα που θεωρείς ποιο δημοκρατική ή καλύτερη τέλος πάντων από την δική μας και γίνονται αυτά;

:102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
plutonas
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:00

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plutonas » 21 Σεπ 2018, 16:46





Ο ραββίνος Μορντεχάι Φριζής για τον Ρουβικώνα. Χαρείτε τον ....
Ευτυχώς που ο κόσμος δεν πάει καλά. Θα ήταν ανυπόφορο να τα πήγαινα άσχημα σ’ έναν κόσμο που θα τα πήγαινε καλά!
Βολίνσκι, σκιτσογράφος

Όταν υποφέρεις, να κοιτάς τον πόνο καταπρόσωπο. Θα σε παρηγορήσει ο ίδιος, και θα σου μάθει και κάτι.
Αλ Δουμάς

Άβαταρ μέλους
Kostis
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: 20 Σεπ 2018, 22:16

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kostis » 21 Σεπ 2018, 22:08

Τραγωδία: Πέθανε από καρκίνο η σύζυγος του φρουρού που ενεπλάκη στην πρεσβεία του Ιράν

https://www.google.gr/amp/s/www.thepres ... y-iran/amp

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48491
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 22:50

Κρίμα για τη γυναίκα. Φαίνεται πως βιάστηκα να μιλήσω πιο πρίν. Φυσικά οι άπλυτοι, διάλεξαν έναν άνθρωπο που έχει υποστεί κάτι τέτοιο για να πουλήσουν το τσαμπουκά τους.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Σεπ 2018, 23:02

«Θλίψη έχει προκαλέσει η είδηση του θανάτου της συζύγου του ειδικού φρουρού που εκτελούσε χρέη σκοπού την ημέρα που ο Ρουβίκωνας επιτέθηκε κατά της πρεσβείας του Ιράν, στο Νέο Ψυχικό.

Η άτυχη γυναίκα έπασχε από καρκίνο στο τελευταίο στάδιο. Μάλιστα, την ημέρα της επίθεσης του Ρουβίκωνα βρισκόταν σε κωματώδη κατάσταση στο νοσοκομείο, ενώ σήμερα άφησε την τελευταία της πνοή.

Ο αστυνομικός παρότι βρέθηκε σε ιδιαίτερα δυσμενή θέση για λόγους αξιοπρέπειας και υπερηφάνειας δεν επικαλέστηκε το προσωπικό-οικογενειακό δράμα που ζούσε προκειμένου να τύχει ευνοϊκής μεταχείρισης.

Τη συγκεκριμένη πτυχή στην υπόθεση ανέδειξαν με ανακοίνωση τους το σωματείο ειδικών φρουρών, ενώ κατηγορούν την ηγεσία του σώματος ότι όφειλε να γνωρίζει το σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα που αντιμετώπιζε προτού του επιβληθούν οι πειθαρχικές κυρώσεις.

Το σωματείο Ειδικών Φρουρών της ΕΛ.ΑΣ. Αττικής, εξέδωσε ανακοίνωση συμπαράστασης προς το συνάδελφό τους, για το μεγαλείο της ανθρώπινης αξιοπρέπειας που επέδειξε».

http://www.kathimerini.gr/986032/articl ... a-toy-iran
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 21 Σεπ 2018, 23:08

Spiros252 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:02
«Θλίψη έχει προκαλέσει η είδηση του θανάτου της συζύγου του ειδικού φρουρού που εκτελούσε χρέη σκοπού την ημέρα που ο Ρουβίκωνας επιτέθηκε κατά της πρεσβείας του Ιράν, στο Νέο Ψυχικό.

Η άτυχη γυναίκα έπασχε από καρκίνο στο τελευταίο στάδιο. Μάλιστα, την ημέρα της επίθεσης του Ρουβίκωνα βρισκόταν σε κωματώδη κατάσταση στο νοσοκομείο, ενώ σήμερα άφησε την τελευταία της πνοή.

Ο αστυνομικός παρότι βρέθηκε σε ιδιαίτερα δυσμενή θέση για λόγους αξιοπρέπειας και υπερηφάνειας δεν επικαλέστηκε το προσωπικό-οικογενειακό δράμα που ζούσε προκειμένου να τύχει ευνοϊκής μεταχείρισης.

Τη συγκεκριμένη πτυχή στην υπόθεση ανέδειξαν με ανακοίνωση τους το σωματείο ειδικών φρουρών, ενώ κατηγορούν την ηγεσία του σώματος ότι όφειλε να γνωρίζει το σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα που αντιμετώπιζε προτού του επιβληθούν οι πειθαρχικές κυρώσεις.

Το σωματείο Ειδικών Φρουρών της ΕΛ.ΑΣ. Αττικής, εξέδωσε ανακοίνωση συμπαράστασης προς το συνάδελφό τους, για το μεγαλείο της ανθρώπινης αξιοπρέπειας που επέδειξε».

http://www.kathimerini.gr/986032/articl ... a-toy-iran

Έλα ρε φιλε! Ο άνθρωπος από την πρώτη στιγμή φάνηκε αξιοπρεπής και ήταν οριμότατη και σοφή η αντίδρασή του στο περιστατικό. Κι άλλοι τον έωριζαν. Καμαρώστε τώρα τα μούτρα σας στον καθρέφτη.
Καλή δύναμη στον άνθρωπο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Σεπ 2018, 23:10

Αν ο άνθρωπος αντιμετώπιζε τόσο σοβαρό πρόβλημα δεν έπρεπε να βρίσκεται σε τέτοια ένοπλη υπηρεσία εξ'αρχής. Μπορεί να μην ήταν γνωστό στο τμήμα του για να τον απαλλάξουν και να στείλουν άλλο, αλλά κάποιες δουλειές απαιτείται να έχεις πολύ καθαρό μυαλό και συγκέντρωση για να γίνουν.
Ίσως το προσωπικό του πρόβλημα εξηγεί κάπως την χαλαρή αντίδραση.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Σεπ 2018, 23:24

:goodpost: Συμφωνώ απολύτως. Πιθανόν να μην είχε την ψυχική κατάσταση που απαιτείται για να είναι σε τέτοια θέση προφανώς.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 30 Σεπ 2018, 19:07

Όταν κάνεις το λάθος και υπογράφεις την εξαφάνισή σου....


https://www.zougla.gr/greece/article/pa ... ti-ton-ipa
the end

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: "Τι με νοιάζει για του Ρουβίκωνα? δε μπήκε και σπίτι μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Οκτ 2018, 09:06

Πάνας έγραψε:
30 Σεπ 2018, 19:07
Όταν κάνεις το λάθος και υπογράφεις την εξαφάνισή σου....


https://www.zougla.gr/greece/article/pa ... ti-ton-ipa
:smt005:



9.50 - 10.38

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών