Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Απρ 2022, 11:28

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:26
axilmar έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:25
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:22


Δεν έχει εξουσία στο πολίτευμα της βασιλευομένης δημοκρατίας.
Δυστυχως εχει, ισως οχι τυπικη, αλλ ανακατευεται και ανακατευει ομως. Δεν ειναι απλα ενος ηθοποιος.

Αλλα και ηθοποιος απλως να ητανε, δεν υπαρχει κανενας λογος να ξοδευονται λεφτα για το εργο αυτο. Ενας απλος ανθρωπος ειναι ο βασιλιας, εαν θελει να το παιζει βασιλιας με τα δικα του λεφτα εχει καλως. Αλλιως οχι.
Δεν έχει και δεν είναι ηθοποιός.
Η Μπέτυ είναι ηθοποιός ;
Γιατί ριγήσατε από εθνική συγκίνηση όταν μπήκε η Greek flag στο φέρετρο του Phil ;
Ποιος ρίγησε από εθνική συγκίνηση; Δε πα να έβαζε και τη σημαία του Παναθηναϊκού.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 28 Απρ 2022, 11:29

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:26
axilmar έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:25
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:22


Δεν έχει εξουσία στο πολίτευμα της βασιλευομένης δημοκρατίας.
Δυστυχως εχει, ισως οχι τυπικη, αλλ ανακατευεται και ανακατευει ομως. Δεν ειναι απλα ενος ηθοποιος.

Αλλα και ηθοποιος απλως να ητανε, δεν υπαρχει κανενας λογος να ξοδευονται λεφτα για το εργο αυτο. Ενας απλος ανθρωπος ειναι ο βασιλιας, εαν θελει να το παιζει βασιλιας με τα δικα του λεφτα εχει καλως. Αλλιως οχι.
Δεν έχει και δεν είναι ηθοποιός.
Η Μπέτυ είναι ηθοποιός ;
Γιατί ριγήσατε από εθνική συγκίνηση όταν μπήκε η Greek flag στο φέρετρο του Phil ;
Ηθοποιαρες ειναι οταν δεν εχουν επισημα ρολο στην διαδικασια αποφασεων. Μας το παιζουν ανωτεροι.

Ποιος ριγησε; οποιος ριγησε τον περιμενει μια θεση στο δρομοκαιτιο.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 11:32

George_V έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:28
Αφού δεν προβλέπεται συνταγματικά δημοψήφισμα για πολιτειακο.

Τι συζηταμε τώρα?
Άλλο συζητάμε αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι είναι πολιτειακό.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 28 Απρ 2022, 11:33

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
Η efsyn το λέει πάντως ότι θα γίνει.
για φερε που το λεει οτι θα γινει
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
Η ΝΔ βέβαια θα πρέπει να έχει 180 βουλευτές για να εισαγάγει δημοψήφισμα που επηρεάζει το Σύνταγμα, οπότε σημαίνει θα έχει ξεπεράσει την πενηντάρα και θα κερδίσει ο βασιλιάς
και 300 να εχει δεν μπορει να κανει δημοψηφισμα - αλλα και να μπορουσε να κανει δεν θα το εκανε
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Απρ 2022, 11:34

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
alekhine έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:25
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:21

20% με εισήγηση της ΝΔ να ψηφιστεί ;
Με τι προσόντα το λες αυτό στους νέους δημοκράτες ; Να το πεις στους συριζαίους όταν κρίνεις ότι υπάρχει φόβος να ξεφύγει κανένας.
Αλλά δε με νοιάζει. Είπα ήδη θα χάσει η βασιλευομένη και απηύθηνα ένα τελείως διαφορετικό ερώτημα που δεν τολμάτε να απαντήσετε.
δεν μπορει ουτε η ΝΔ ουτε κανεις να κανει εισηγηση να ψηφιστει αυτο το πραγμα

εκτος οτι υπαρχει το θεμα του συνταγματος το να πεις "φερνω βασιλια" ειναι σαν να εχεις ενα μαγαζι που κανεις εσυ κουμαντο και να πεις απο μονος σου θα φερω τον βασιλια να κανει κουμαντο γιατι ετσι

αλλα ακομα και να ρωτησεις τον κοσμο πρεπει να του πεις και λογο γιατι ειναι καλος ο βασιλιας εκτος απο το οτι ειναι γαλαζοαιματος και ξερει καλυτερα - απο αχρηστους εχουμε αρκετους αρα δεν χρειαζομαστε αλλον εναν με κληρονομικο δικαιωμα
Η efsyn το λέει πάντως ότι θα γίνει.
Η ΝΔ βέβαια θα πρέπει να έχει 180 βουλευτές για να εισαγάγει δημοψήφισμα που επηρεάζει το Σύνταγμα, οπότε σημαίνει θα έχει ξεπεράσει την πενηντάρα και θα κερδίσει ο βασιλιάς - αλλά εικονικά είπα εγώ να γινόταν τώρα το δημοψήφισμα όπως είμαστε.

Πάντως δεν ήταν ποτέ αυτή η ερώτηση μου.
Μία λεπτομέρεια στην εισαγωγή του θέματος μου και δήθεν σε απασχολεί και είσαι κότα.
Δείξε μου που το λέει αυτό το Σύνταγμα ότι με 180 βουλευτές επηρεαζεις/τροποποιείς το Σύνταγμα μέσω δημοψήφισματος.

Όλο μαλακίες είσαι Γούντι...
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 11:37

alekhine έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:33
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
Η efsyn το λέει πάντως ότι θα γίνει.
για φερε που το λεει οτι θα γινει
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
Η ΝΔ βέβαια θα πρέπει να έχει 180 βουλευτές για να εισαγάγει δημοψήφισμα που επηρεάζει το Σύνταγμα, οπότε σημαίνει θα έχει ξεπεράσει την πενηντάρα και θα κερδίσει ο βασιλιάς
και 300 να εχει δεν μπορει να κανει δημοψηφισμα - αλλα και να μπορουσε να κανει δεν θα το εκανε
Το Σύνταγμα τροποποιείται - ανάλογα και με την πλειοψηφία που απαιτείται και με τις θέσεις που παίρνουν τα κόμματα.
Το είχε κάνει οκτώ φορές ο Αντρέας !
Εγώ πάντως θέλω να απαντηθεί η ερώτηση μου και όχι αυτό.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Απρ 2022, 11:37

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 04:42
Εκείνο όμως που ισχύει και αποτελεί την βάση του ερωτήματος μου είναι ότι λογικά υπάρχουν δύο αντιβασιλικές παρατάξεις και όχι μία.
Υπάρχει η κεντρώα η οποία θυμάται τα βενιζελικά του 1915 και επίσης θυμάται το 1965 που ο king ανέτρεψε την λαοπρόβλητη κυβέρνηση των Παπάντριους.
Υπάρχει και η αριστερή που λέει οι βασιλικοί μας πήραν τα κονσερβοκούτια και δεν μας άφηναν να κόβουμε κεφάλια, τον ήπιαμε όλον στο Γράμμο και μετά μας πήγαν στο long island.
Αν λοιπόν είσαστε αντιβασιλικός της α' κατηγορίας ασπάζεσθε και τις θέσεις της β' κατηγορίας ή αν είσαστε της β' κατηγορίας ασπάζεσθε και τις θέσεις της α' ή όχι ;
Για να απαντήσω στο ερώτημά σου, εγώ αν και προφανέστατα θα ψήφιζα ενάντια στο βασιλιά, δεν ανήκω σε καμία από αυτές τις δύο παρατάξεις, οι οποίες είχαν νόημα μέχρι τη δεκαετία του '70. Εγώ όπως και πολλοί άλλοι απλά δεν έχω βασιλιά, δεν είχα ποτέ μου και δεν έχω καμία όρεξη να αποκτήσω. Νομίζω έτσι είναι η πλειοψηφία και έχει τόσο νόημα να τους λες "αντιβασιλικούς" όσο έχει νόημα να τους λες και "αντιενετούς" τη στιγμή που κανείς δεν έχει εμπειρία από ενετική επικυριαρχία εδώ και 250 χρόνια.

Αντίστοιχα η πλειοψηφία των φιλοβασιλικών σήμερα είναι κάτι μαραμένα χαζόμουνα που δεν τα ενδιαφέρουν ούτε σημαίες ούτε θεσμοί ούτε αριστερές και παπάντριους: τα ενδιαφέρει ότι οι βασιλιάδες είναι πιο instagrammable και glamorous από τους πολιτικούς, "αχ γιατί να έχουν οι άγγλοι τη Μέγκαν και τον Φίλιππα κι εμείς τίποτα".

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 11:41

foscilis έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:37
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 04:42
Εκείνο όμως που ισχύει και αποτελεί την βάση του ερωτήματος μου είναι ότι λογικά υπάρχουν δύο αντιβασιλικές παρατάξεις και όχι μία.
Υπάρχει η κεντρώα η οποία θυμάται τα βενιζελικά του 1915 και επίσης θυμάται το 1965 που ο king ανέτρεψε την λαοπρόβλητη κυβέρνηση των Παπάντριους.
Υπάρχει και η αριστερή που λέει οι βασιλικοί μας πήραν τα κονσερβοκούτια και δεν μας άφηναν να κόβουμε κεφάλια, τον ήπιαμε όλον στο Γράμμο και μετά μας πήγαν στο long island.
Αν λοιπόν είσαστε αντιβασιλικός της α' κατηγορίας ασπάζεσθε και τις θέσεις της β' κατηγορίας ή αν είσαστε της β' κατηγορίας ασπάζεσθε και τις θέσεις της α' ή όχι ;
Για να απαντήσω στο ερώτημά σου, εγώ αν και προφανέστατα θα ψήφιζα ενάντια στο βασιλιά, δεν ανήκω σε καμία από αυτές τις δύο παρατάξεις, οι οποίες είχαν νόημα μέχρι τη δεκαετία του '70. Εγώ όπως και πολλοί άλλοι απλά δεν έχω βασιλιά, δεν είχα ποτέ μου και δεν έχω καμία όρεξη να αποκτήσω. Νομίζω έτσι είναι η πλειοψηφία και έχει τόσο νόημα να τους λες "αντιβασιλικούς" όσο έχει νόημα να τους λες και "αντιενετούς" τη στιγμή που κανείς δεν έχει εμπειρία από ενετική επικυριαρχία εδώ και 250 χρόνια.

Αντίστοιχα η πλειοψηφία των φιλοβασιλικών σήμερα είναι κάτι μαραμένα χαζόμουνα που δεν τα ενδιαφέρουν ούτε σημαίες ούτε θεσμοί ούτε αριστερές και παπάντριους: τα ενδιαφέρει ότι οι βασιλιάδες είναι πιο instagrammable και glamorous από τους πολιτικούς, "αχ γιατί να έχουν οι άγγλοι τη Μέγκαν και τον Φίλιππα κι εμείς τίποτα".
Δεν θα σχολιάσω.
Νομίζω βέβαια ότι ένας instagrammable θα ήταν πιό χρήσιμος για την Ελλάδα απ' ότι ο Πάκης ή η Σακελλαροπούλου. Αυτούς τους δύο δεν τους ξέρει κανένας στο Τέξας, ακόμα και αν είναι κάποιος με φιλελληνικές-φιλοευρωπαϊκές ιδέες.
Αλλά δεν το σχολιάζω.
Εκείνο που σχολιάζω είναι ότι λες ψέμματα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Απρ 2022, 11:49

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:37
alekhine έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:33
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
Η efsyn το λέει πάντως ότι θα γίνει.
για φερε που το λεει οτι θα γινει
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:31
Η ΝΔ βέβαια θα πρέπει να έχει 180 βουλευτές για να εισαγάγει δημοψήφισμα που επηρεάζει το Σύνταγμα, οπότε σημαίνει θα έχει ξεπεράσει την πενηντάρα και θα κερδίσει ο βασιλιάς
και 300 να εχει δεν μπορει να κανει δημοψηφισμα - αλλα και να μπορουσε να κανει δεν θα το εκανε
Το Σύνταγμα τροποποιείται - ανάλογα και με την πλειοψηφία που απαιτείται και με τις θέσεις που παίρνουν τα κόμματα.
Το είχε κάνει οκτώ φορές ο Αντρέας !
Εγώ πάντως θέλω να απαντηθεί η ερώτηση μου και όχι αυτό.
Γούντι το ξέρεις ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το πολίτευμα. Είναι στα μη αναθεωρήσιμα άρθρα.

Ούτε με δημοψήφισμα ούτε με τίποτα. Ο Καραμανλης έφτιαξε έτσι το Σύνταγμα για να αποκλείσει εντελώς την επιστροφή του Κωνσταντίνου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 11:53

George_V έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:49
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:37
alekhine έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:33


για φερε που το λεει οτι θα γινει



και 300 να εχει δεν μπορει να κανει δημοψηφισμα - αλλα και να μπορουσε να κανει δεν θα το εκανε
Το Σύνταγμα τροποποιείται - ανάλογα και με την πλειοψηφία που απαιτείται και με τις θέσεις που παίρνουν τα κόμματα.
Το είχε κάνει οκτώ φορές ο Αντρέας !
Εγώ πάντως θέλω να απαντηθεί η ερώτηση μου και όχι αυτό.
Γούντι το ξέρεις ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το πολίτευμα. Είναι στα μη αναθεωρήσιμα άρθρα.

Ούτε με δημοψήφισμα ούτε με τίποτα. Ο Καραμανλης έφτιαξε έτσι το Σύνταγμα για να αποκλείσει εντελώς την επιστροφή του Κωνσταντίνου.
Ας γίνει τότε με κάποια επαναστατική πρωτοβουλία.
Αλλά οι φλώροι μου το παίζουν ... θεωρητικοί τώρα.
Γιατί ; Ο βασιλιάς σας έβαλε ποτέ ΕΝΦΙΑ - ή σας τον μείωσε ; Σας έκοψε ποτέ κλήση για κράνος ;
Γ..είστε με με τις φλωριές και πέστε μου αν υιοθετείτε και τις απόψεις του ΚΚΕ περί βασιλείας μαζί με τις Παπανδρεϊκές.
Όποιος δεν είναι κότα απαντάει.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Απρ 2022, 11:57

wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:53
George_V έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:49
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:37


Το Σύνταγμα τροποποιείται - ανάλογα και με την πλειοψηφία που απαιτείται και με τις θέσεις που παίρνουν τα κόμματα.
Το είχε κάνει οκτώ φορές ο Αντρέας !
Εγώ πάντως θέλω να απαντηθεί η ερώτηση μου και όχι αυτό.
Γούντι το ξέρεις ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το πολίτευμα. Είναι στα μη αναθεωρήσιμα άρθρα.

Ούτε με δημοψήφισμα ούτε με τίποτα. Ο Καραμανλης έφτιαξε έτσι το Σύνταγμα για να αποκλείσει εντελώς την επιστροφή του Κωνσταντίνου.
Ας γίνει τότε με κάποια επαναστατική πρωτοβουλία.
Αλλά οι φλώροι μου το παίζουν ... θεωρητικοί τώρα.
Γιατί ; Ο βασιλιάς σας έβαλε ποτέ ΕΝΦΙΑ - ή σας τον μείωσε ; Σας έκοψε ποτέ κλήση για κράνος ;
Γ..είστε με με τις φλωριές και πέστε μου αν υιοθετείτε και τις απόψεις του ΚΚΕ περί βασιλείας μαζί με τις Παπανδρεϊκές.
Όποιος δεν είναι κότα απαντάει.
Δλδ εσύ θες να γίνει πραξικόπημα να κατάλυθεί βιαιως το Σύνταγμα για να μπορεί να ξανάρθει ο Γλυξμπουργκ στο θρόνο του?

Μεθυσμένος είσαι παλι?

Όσο για τα περί ΕΝΦΙΑ κτλ. Βασιλιάς είναι ανεύθυνος Γουντυ. Δε μπορεί να ασκήσει πολιτική.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 12:02

George_V έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:57
wooded glade έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:53
George_V έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:49


Γούντι το ξέρεις ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το πολίτευμα. Είναι στα μη αναθεωρήσιμα άρθρα.

Ούτε με δημοψήφισμα ούτε με τίποτα. Ο Καραμανλης έφτιαξε έτσι το Σύνταγμα για να αποκλείσει εντελώς την επιστροφή του Κωνσταντίνου.
Ας γίνει τότε με κάποια επαναστατική πρωτοβουλία.
Αλλά οι φλώροι μου το παίζουν ... θεωρητικοί τώρα.
Γιατί ; Ο βασιλιάς σας έβαλε ποτέ ΕΝΦΙΑ - ή σας τον μείωσε ; Σας έκοψε ποτέ κλήση για κράνος ;
Γ..είστε με με τις φλωριές και πέστε μου αν υιοθετείτε και τις απόψεις του ΚΚΕ περί βασιλείας μαζί με τις Παπανδρεϊκές.
Όποιος δεν είναι κότα απαντάει.
Δλδ εσύ θες να γίνει πραξικόπημα να κατάλυθεί βιαιως το Σύνταγμα για να μπορεί να ξανάρθει ο Γλυξμπουργκ στο θρόνο του?

Μεθυσμένος είσαι παλι?

Όσο για τα περί ΕΝΦΙΑ κτλ. Βασιλιάς είναι ανεύθυνος Γουντυ. Δε μπορεί να ασκήσει πολιτική.
Δεν είναι πάντα βίαιη μία επαναστατική ενέργεια ενώ η επαναφορά χωρίς δημοψήφισμα θα ήταν βεβαια μία αυθαίρετη ενέργεια.
Αλλά οι φλώροι μου γράφουν άλλες ψευτιές.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 28 Απρ 2022, 12:06

Συνταγματικά δεν αλλάζει το πολίτευμα
Δεν προβλέπεται δημοψήφισμα για αλλαγή πολιτεύματος
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Απρ 2022, 12:07

Beria έγραψε:
28 Απρ 2022, 12:06
Συνταγματικά δεν αλλάζει το πολίτευμα
Δεν προβλέπεται δημοψήφισμα για αλλαγή πολιτεύματος
Αυτό του λέω τόση ώρα αλλά μου λέει κάτι κουλά.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ερώτηση προς αντιβασιλικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 28 Απρ 2022, 12:08

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Απρ 2022, 11:08
40% μπορεί να πάρει στη Μάνη. Η υπόλοιπη Ελλάδα δε θέλει αεργα κοπροσκυλα να τα πληρώνει, έχει ήδη τους χαραμοφαηδες βουλευτές :102:
Ούτε στην Μάνη, έχουν πεθάνει οι βαμμένοι βασιλικοί που στήριξαν την μοναρχία.
Υποθετικά, αν γίνει που δεν θα γίνει, ούτε 20% δεν βλέπω να παίρνει πανελλαδικά.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών