Έκκληση προς συριζαίους και νεοδημοκράτες

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Έκκληση προς συριζαίους και νεοδημοκράτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 10:07

Ζητάω εκεχειρία για να απευθύνω μία έκκληση.
Αφορά τις περίφημες δημοσκοπήσεις οι οποίες μας σερβίρονται κάθε μήνα.
Δεν μ' ενδιαφέρει τι ποσοστά λένε αλλά δεν θα πρέπει να συμμετέχει κανένας από δω και μπρος άνευ ψιλικού οξέως.

Θα σας πω ότι έχω λάβει μέρος σε focus groups που με προσκαλούσαν αρκετές φορές:

- για το Johny Walker
- για τα τσιγάρα Camel
- για ένα signature pad
- για τον δήμαρχο Κηφισίας το 2010

Το τελευταίο ήταν φάβα γιατί δεν είμαι Κηφισιώτης και έκαναν λάθος. Αλλά παρέμεινα και πήρα το εικοσάρι παρ' όλο που δεν ήξερα τι να πω. Η αμοιβή μου ήταν κάθε φορά ή εικοσάρι ή διατακτική για τα prisunic Μαρινόπουλος. Δεν έχω παράπονο από τα focus groups των διαφημιστικών εταιρειών.

Αλλά οι θείοι με τις δημοσκοπήσεις που παίρνουν τηλέφωνο και μας την πέφτουν ;
Φυσικά εισπράττουν εκατομμύρια και δεν δίνουν μία στο λαό που συμμετέχει - διότι βρίσκουν κορόϊδα.

Ξέρετε ασφαλώς ότι εγώ ήμουνα ο πρώτος στην Ελλάδα που ασχολήθηκε με δημοσκοπήσεις με επιστημονική ανάλυση των δεδομένων, το 86 μετά τις δημοτικές με τη νίκη Έβερτ στην Αθήνα και του Ανδριανόπουλου στον Piraeus. Μετά από αυτό εγώ και οι συνεργάτες μου κάναμε το λάθος και είπαμε ότι έχει λαϊκέψει πολύ το είδος και σταματήσαμε την ενασχόληση και γι αυτό το λόγο δεν είμαστε πρώτο τραπέζι πίστα σήμερα.

Αλλά αυτή η ληστεία μετά φόνου που γίνεται τώρα πρέπει να σταματήσει και μόνο εσείς μπορείτε να βοηθήσετε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Έκκληση προς συριζαίους και νεοδημοκράτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Απρ 2022, 10:13

Η επιστημονική ανάλυση των δημοτικών εκλογών 1986 έγινε στον Ιπποδρομο Φαλήρου συνοδεία τσίπουρου και μεζεδων?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Έκκληση προς συριζαίους και νεοδημοκράτες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Απρ 2022, 10:21

George_V έγραψε:
28 Απρ 2022, 10:13
Η επιστημονική ανάλυση των δημοτικών εκλογών 1986 έγινε στον Ιπποδρομο Φαλήρου συνοδεία τσίπουρου και μεζεδων?
Δεν ήξερα τότε άλογα.
Οι συνεργάτες μου ήταν docteur με γνώσεις πληροφορικής αλλά την πατήσαμε γιατί καταλάβαμε μεν ότι οι δημοσκοπήσεις πιάνουν και στην Ελλάδα αλλά όχι ότι θα μας έβγαζαν στα παράθυρα η Τατιάνα, η Στάη και η Ιωάννα Μαλέσκου.
Δεν είναι αυτό το θέμα πάντως.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών