Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Απρ 2022, 14:01

georgebi έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:58
And...... we have a winnerΕικόνα

Κι αυτό σωστό :102:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Απρ 2022, 14:01

AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:56
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:53
AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:51


Σαφώς δουλεύουν. Αλλά μετά γίνονται διάδοχοι στην προεδρία του κόμματος και στη πρωθυπουργία. Και όταν κληθεί η βάση του κόμματος να ψηφίσει πρόεδρο, οι εναλλακτικές επιλογές που έχει, συνήθως είναι για τα μπάζα.
Και άρα να μη δουλέψει κάπου καλά, γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο να ψηφιστεί στο μέλλον; Εμένα η γνώμη μου είναι ότι "πάλι καλά αυτός δουλεύει".
Αυτή είναι η γνώμη που θέλουν να έχεις, μετά την επικρατούσα άποψη της κοινής γνώμης ότι "οι πρωθυπουργοί δεν έχουν δουλέψει". Τώρα τους έχουν και στρωμένες δουλειές με αστρονομικά μεγάλο μισθό, ώστε να μην τίθεται τέτοιο ζήτημα.
Μα εγώ δε βγήκα να πω "δεν έχουν δουλέψει" ή "έχουν δουλέψει". ΠΧ Τον Τσίπρα που τον θεωρώ μεγάλο κόπρο και τεμπελχανά και που όντως δεν έχει γράψει 1 ένσημο, αλλά δεν του έχω ρίξει ποτέ βρισίδι για την αεργία του, γιατί θεωρώ δεδομένο ότι στην πολιτική σπάνια θα πάει σοβαρός επαγγελματίας τη σημερινή εποχή. Και γενικά πάρτε το απόφαση ότι σοβαρός επαγγελματίας δύσκολα παρατάει την εργασία του, για να ασχοληθεί με την πολιτική και να τρώει στη μάπα τη μαλακία του καθένα. Δεν έχει να κάνει με κανένα κόμμα αυτό, είναι πρακτικό το θέμα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40791
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Απρ 2022, 14:02

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
29 Απρ 2022, 14:08
Πονάτε πλεμπαίοι; :lol:


https://www.2020mag.gr/politics/5002-o- ... io-eggrafo

Ο γιος του Κυριάκου Μητσοτάκη διορίστηκε στο ευρωκοινοβούλιο ως κοινοβουλευτικός βοηθός του δεξιού Ισπανού αντιπροέδρου του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος, Εστέμπαν Γκονθάλεθ Πονς.
Χάθηκε να τον στείλουμε στην Γερμανία, να γίνει πιο ανταγωνιστική η δική μας οικονομία;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7452
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 30 Απρ 2022, 14:03

Στα χνάρια του πατέρα του ο JR. Ο κούλης ξεκίνησε την καριέρα του στο city του Λονδίνου, έκατσε ένα χρόνο και γύρισε ως στέλεχος στην Εθνική τράπεζα με εντολή του μπαμπά. Πόσο τεμπέλαρος μπορεί να εισαι για να το κάνεις αυτό ;

Ο γιος ακόμη χειρότερα. Από τα 22 σε αργομισθία της ευρωπαικής ένωσης. Δε μιλάμε για θέση εργασίας, κάτι σαν εράσμους αργόμισθων είναι για τα βύσματα του ευρωπαικού λαικού κόμματους.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Απρ 2022, 14:03

KRAKEN έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:00
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:42
Nόμιζα ότι έφυγε ο Αρίστος με αυτόν τον τίτλο. Καταγγέλω τον φίλτατο συντονιστή για clickbait.

Στο θέμα μας. Φέρτε μου ένα σύννεφο να πέσω. Πρώτον, είναι γιος πρωθυπουργού, τί περίμενες. Δεύτερον, αναγνωρίζω ένα θετικό. Αυτοί διορίζουν τα παιδιά τους, οι προηγούμενοι διόριζαν τους γονείς. Τρίτον και σημαντικότερο, για να του βρήκε αυτή τη δουλειά, αν και γιος πρωθυπουργού, έχω την απορία να δω το βιογραφικό, πρέπει να'ναι ολίγον μάπα.
Πού το βλέπεις το θετικό στο ότι διορίζουν τα παιδιά τους; Στο ότι θα τα πληρώνουμε πεντοχιλιαρα κάθε μήνα από τα 25 τους έως τα 100 τους;
Πάντως το πιο εξοργιστικο είναι ότι αυτοί οι τύποι λένε πως φταίνε οι άνεργοι που είναι κακομαθημένοι σπάταλοι και δεν έχουν καλά δομημένα βιογραφικά.
Γιατί εργάζονται και δεν φυτοζωούν όπως οι γονείς. Το λες και πρόοδο, κοιτώντας τη μεγάλη εικόνα. Προτιμώ θέση εργασίας με μέσο, παρά στην πολιτική στα καπάκια μετά τη σχολή και καμία ώρα εργασίας. Και εννοείται κι εγώ αν είχα μέσο, θα το αξιοποιούσα στο 1000% για καλύτερη επαγγελματική ανέλιξη.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

KRAKEN
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 19:49

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KRAKEN » 30 Απρ 2022, 14:04

Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:03
KRAKEN έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:00
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:42
Nόμιζα ότι έφυγε ο Αρίστος με αυτόν τον τίτλο. Καταγγέλω τον φίλτατο συντονιστή για clickbait.

Στο θέμα μας. Φέρτε μου ένα σύννεφο να πέσω. Πρώτον, είναι γιος πρωθυπουργού, τί περίμενες. Δεύτερον, αναγνωρίζω ένα θετικό. Αυτοί διορίζουν τα παιδιά τους, οι προηγούμενοι διόριζαν τους γονείς. Τρίτον και σημαντικότερο, για να του βρήκε αυτή τη δουλειά, αν και γιος πρωθυπουργού, έχω την απορία να δω το βιογραφικό, πρέπει να'ναι ολίγον μάπα.
Πού το βλέπεις το θετικό στο ότι διορίζουν τα παιδιά τους; Στο ότι θα τα πληρώνουμε πεντοχιλιαρα κάθε μήνα από τα 25 τους έως τα 100 τους;
Πάντως το πιο εξοργιστικο είναι ότι αυτοί οι τύποι λένε πως φταίνε οι άνεργοι που είναι κακομαθημένοι σπάταλοι και δεν έχουν καλά δομημένα βιογραφικά.
Γιατί εργάζονται και δεν φυτοζωούν όπως οι γονείς. Το λες και πρόοδο, κοιτώντας τη μεγάλη εικόνα. Προτιμώ θέση εργασίας με μέσο, παρά στην πολιτική στα καπάκια μετά τη σχολή και καμία ώρα εργασίας. Και εννοείται κι εγώ αν είχα μέσο, θα το αξιοποιούσα στο 1000% για καλύτερη επαγγελματική ανέλιξη.
Η πολιτική πιο πολύ εργασία είναι από αυτή τη θέση χρυσοπληρωμενου αργομισθου

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Απρ 2022, 14:05

Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:01
AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:56
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:53


Και άρα να μη δουλέψει κάπου καλά, γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο να ψηφιστεί στο μέλλον; Εμένα η γνώμη μου είναι ότι "πάλι καλά αυτός δουλεύει".
Αυτή είναι η γνώμη που θέλουν να έχεις, μετά την επικρατούσα άποψη της κοινής γνώμης ότι "οι πρωθυπουργοί δεν έχουν δουλέψει". Τώρα τους έχουν και στρωμένες δουλειές με αστρονομικά μεγάλο μισθό, ώστε να μην τίθεται τέτοιο ζήτημα.
Μα εγώ δε βγήκα να πω "δεν έχουν δουλέψει" ή "έχουν δουλέψει". ΠΧ Τον Τσίπρα που τον θεωρώ μεγάλο κόπρο και τεμπελχανά και που όντως δεν έχει γράψει 1 ένσημο, αλλά δεν του έχω ρίξει ποτέ βρισίδι για την αεργία του, γιατί θεωρώ δεδομένο ότι στην πολιτική σπάνια θα πάει σοβαρός επαγγελματίας τη σημερινή εποχή. Και γενικά πάρτε το απόφαση ότι σοβαρός επαγγελματίας δύσκολα παρατάει την εργασία του, για να ασχοληθεί με την πολιτική και να τρώει στη μάπα τη μαλακία του καθένα. Δεν έχει να κάνει με κανένα κόμμα αυτό, είναι πρακτικό το θέμα.
Λες όμως "τουλάχιστον έχει δουλέψει". Επομένως καλείσαι να επιλέξεις μεταξύ άεργων και βισματούχων.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς το τι έχει γίνει μέχρι τώρα. Από δω και πέρα όμως, θεωρώ ότι τα πράγματα πρέπει να αλλάξουν, εφόσον το έργο το έχουμε ξαναδεί και έχει κουράσει.

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν, είναι να μην υπάρχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ οικογενειοκρατία. Την χορτάσαμε, καλά ήταν, αλλά φτάνει τόσο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Απρ 2022, 14:05

KRAKEN έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:04
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:03
KRAKEN έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:00


Πού το βλέπεις το θετικό στο ότι διορίζουν τα παιδιά τους; Στο ότι θα τα πληρώνουμε πεντοχιλιαρα κάθε μήνα από τα 25 τους έως τα 100 τους;
Πάντως το πιο εξοργιστικο είναι ότι αυτοί οι τύποι λένε πως φταίνε οι άνεργοι που είναι κακομαθημένοι σπάταλοι και δεν έχουν καλά δομημένα βιογραφικά.
Γιατί εργάζονται και δεν φυτοζωούν όπως οι γονείς. Το λες και πρόοδο, κοιτώντας τη μεγάλη εικόνα. Προτιμώ θέση εργασίας με μέσο, παρά στην πολιτική στα καπάκια μετά τη σχολή και καμία ώρα εργασίας. Και εννοείται κι εγώ αν είχα μέσο, θα το αξιοποιούσα στο 1000% για καλύτερη επαγγελματική ανέλιξη.
Η πολιτική πιο πολύ εργασία είναι από αυτή τη θέση
Δε γνωρίζω το job description, για να είμαι ειλικρινής, αλλά έχω τις αμφιβολίες μου στο ότι η πολιτική είναι πιο πολύ εργασία. :102: Το κρατάω όμως κι αυτό που λες σαν ενδεχόμενο, ακριβώς επειδή δε γνωρίζω τη συγκεκριμένη δουλειά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Απρ 2022, 14:07

AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:05
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:01
AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 13:56


Αυτή είναι η γνώμη που θέλουν να έχεις, μετά την επικρατούσα άποψη της κοινής γνώμης ότι "οι πρωθυπουργοί δεν έχουν δουλέψει". Τώρα τους έχουν και στρωμένες δουλειές με αστρονομικά μεγάλο μισθό, ώστε να μην τίθεται τέτοιο ζήτημα.
Μα εγώ δε βγήκα να πω "δεν έχουν δουλέψει" ή "έχουν δουλέψει". ΠΧ Τον Τσίπρα που τον θεωρώ μεγάλο κόπρο και τεμπελχανά και που όντως δεν έχει γράψει 1 ένσημο, αλλά δεν του έχω ρίξει ποτέ βρισίδι για την αεργία του, γιατί θεωρώ δεδομένο ότι στην πολιτική σπάνια θα πάει σοβαρός επαγγελματίας τη σημερινή εποχή. Και γενικά πάρτε το απόφαση ότι σοβαρός επαγγελματίας δύσκολα παρατάει την εργασία του, για να ασχοληθεί με την πολιτική και να τρώει στη μάπα τη μαλακία του καθένα. Δεν έχει να κάνει με κανένα κόμμα αυτό, είναι πρακτικό το θέμα.
Λες όμως "τουλάχιστον έχει δουλέψει". Επομένως καλείσαι να επιλέξεις μεταξύ άεργων και βισματούχων.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς το τι έχει γίνει μέχρι τώρα. Από δω και πέρα όμως, θεωρώ ότι τα πράγματα πρέπει να αλλάξουν, εφόσον το έργο το έχουμε ξαναδεί και έχει κουράσει.

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν, είναι να μην υπάρχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ οικογενειοκρατία. Την χορτάσαμε, καλά ήταν, αλλά φτάνει τόσο.
Μα συζητάμε τους γόνους τώρα. Δε συζητάμε για εμάς τους υπόλοιπους πλεμπαίους. Ε σαφώς, αν ήταν να συζητάμε επί ίσοις όροις δε θα διαφωνούσα μαζί σου, αλλά να είμαστε ρεαλιστές. Ξαναλέω και επιμένω, μη περιμένεις τη σημερινή εποχή να δεις στην πολιτική σοβαρους επαγγελματίες, κανείς δεν παρατάει τη δουλειά του να ασχολείται να "στρώσει" τον ελληνικό λαό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40791
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Απρ 2022, 14:09

Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:05
KRAKEN έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:04
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:03

Γιατί εργάζονται και δεν φυτοζωούν όπως οι γονείς. Το λες και πρόοδο, κοιτώντας τη μεγάλη εικόνα. Προτιμώ θέση εργασίας με μέσο, παρά στην πολιτική στα καπάκια μετά τη σχολή και καμία ώρα εργασίας. Και εννοείται κι εγώ αν είχα μέσο, θα το αξιοποιούσα στο 1000% για καλύτερη επαγγελματική ανέλιξη.
Η πολιτική πιο πολύ εργασία είναι από αυτή τη θέση
Δε γνωρίζω το job description, για να είμαι ειλικρινής, αλλά έχω τις αμφιβολίες μου στο ότι η πολιτική είναι πιο πολύ εργασία. :102: Το κρατάω όμως κι αυτό που λες σαν ενδεχόμενο, ακριβώς επειδή δε γνωρίζω τη συγκεκριμένη δουλειά.
Εξαρτάται. Αν είσαι απλό στέλεχος της κυβέρνησης και όχι υπουργός ή πρωθυπουργός ή πρόεδρος, είναι δουλειά. Κάποιος την κάνει αυτήν την δουλειά, αλλιώς θα υπήρχε ακυβερνησία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Απρ 2022, 14:12

Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:07
AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:05
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:01


Μα εγώ δε βγήκα να πω "δεν έχουν δουλέψει" ή "έχουν δουλέψει". ΠΧ Τον Τσίπρα που τον θεωρώ μεγάλο κόπρο και τεμπελχανά και που όντως δεν έχει γράψει 1 ένσημο, αλλά δεν του έχω ρίξει ποτέ βρισίδι για την αεργία του, γιατί θεωρώ δεδομένο ότι στην πολιτική σπάνια θα πάει σοβαρός επαγγελματίας τη σημερινή εποχή. Και γενικά πάρτε το απόφαση ότι σοβαρός επαγγελματίας δύσκολα παρατάει την εργασία του, για να ασχοληθεί με την πολιτική και να τρώει στη μάπα τη μαλακία του καθένα. Δεν έχει να κάνει με κανένα κόμμα αυτό, είναι πρακτικό το θέμα.
Λες όμως "τουλάχιστον έχει δουλέψει". Επομένως καλείσαι να επιλέξεις μεταξύ άεργων και βισματούχων.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς το τι έχει γίνει μέχρι τώρα. Από δω και πέρα όμως, θεωρώ ότι τα πράγματα πρέπει να αλλάξουν, εφόσον το έργο το έχουμε ξαναδεί και έχει κουράσει.

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν, είναι να μην υπάρχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ οικογενειοκρατία. Την χορτάσαμε, καλά ήταν, αλλά φτάνει τόσο.
Μα συζητάμε τους γόνους τώρα. Δε συζητάμε για εμάς τους υπόλοιπους πλεμπαίους. Ε σαφώς, αν ήταν να συζητάμε επί ίσοις όροις δε θα διαφωνούσα μαζί σου, αλλά να είμαστε ρεαλιστές. Ξαναλέω και επιμένω, μη περιμένεις τη σημερινή εποχή να δεις στην πολιτική σοβαρους επαγγελματίες, κανείς δεν παρατάει τη δουλειά του να ασχολείται να "στρώσει" τον ελληνικό λαό.
Οταν ο Κούλης είχε επικαλεστεί το γεγονός ότι εργάστηκε (δεν θυμάμαι πού ήταν, ωστόσο οι απολαβές ήταν τεράστιες), είπα "τουλάχιστον αυτός εργάστηκε".

Αυτό που λέω τώρα, είναι ότι δεν πρόκειται να πω το ίδιο στο μέλλον για κάποιο διάδοχο Μητσοτάκη που θα βάλει υποψηφιότητα για την προεδρία του κόμματος.

Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα αποτελέσει την επανάληψη του ίδιου έργου.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Απρ 2022, 14:15

AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:12
Cecily Anne έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:07
AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:05


Λες όμως "τουλάχιστον έχει δουλέψει". Επομένως καλείσαι να επιλέξεις μεταξύ άεργων και βισματούχων.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς το τι έχει γίνει μέχρι τώρα. Από δω και πέρα όμως, θεωρώ ότι τα πράγματα πρέπει να αλλάξουν, εφόσον το έργο το έχουμε ξαναδεί και έχει κουράσει.

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν, είναι να μην υπάρχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ οικογενειοκρατία. Την χορτάσαμε, καλά ήταν, αλλά φτάνει τόσο.
Μα συζητάμε τους γόνους τώρα. Δε συζητάμε για εμάς τους υπόλοιπους πλεμπαίους. Ε σαφώς, αν ήταν να συζητάμε επί ίσοις όροις δε θα διαφωνούσα μαζί σου, αλλά να είμαστε ρεαλιστές. Ξαναλέω και επιμένω, μη περιμένεις τη σημερινή εποχή να δεις στην πολιτική σοβαρους επαγγελματίες, κανείς δεν παρατάει τη δουλειά του να ασχολείται να "στρώσει" τον ελληνικό λαό.
Οταν ο Κούλης είχε επικαλεστεί το γεγονός ότι εργάστηκε (δεν θυμάμαι πού ήταν, ωστόσο οι απολαβές ήταν τεράστιες), είπα "τουλάχιστον αυτός εργάστηκε".

Αυτό που λέω τώρα, είναι ότι δεν πρόκειται να πω το ίδιο στο μέλλον για κάποιο διάδοχο Μητσοτάκη που θα βάλει υποψηφιότητα για την προεδρία του κόμματος.

Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα αποτελέσει την επανάληψη του ίδιου έργου.
Ναι, μόνο που σου εξηγώ ότι αναγκάζεσαι να τους τρως στη μάπα, γιατί κανείς άλλος σοβαρός δε θα πάει εύκολα. Τεσπα. Δεν βρίσκω λόγο στην παρούσα διαφωνία ειλικρινά, γιατί δε διαφωνώ μαζί σου βασικά, απλά προσπαθώ να το δω λίγο ρεαλιστικά. Έχω φτάσει σε σημείο που, αν όντως δω σοβαρό επαγγελματία να ασχολείται με την πολιτική, αρχίζω να απορώ, αν όντως είναι σοβαρός. :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 30 Απρ 2022, 14:17

mao mao έγραψε:
30 Απρ 2022, 14:03
Στα χνάρια του πατέρα του ο JR. Ο κούλης ξεκίνησε την καριέρα του στο city του Λονδίνου, έκατσε ένα χρόνο και γύρισε ως στέλεχος στην Εθνική τράπεζα με εντολή του μπαμπά. Πόσο τεμπέλαρος μπορεί να εισαι για να το κάνεις αυτό ;

Ο γιος ακόμη χειρότερα. Από τα 22 σε αργομισθία της ευρωπαικής ένωσης. Δε μιλάμε για θέση εργασίας, κάτι σαν εράσμους αργόμισθων είναι για τα βύσματα του ευρωπαικού λαικού κόμματους.
με την ψηφο τους :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21057
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Απρ 2022, 14:18

:o:o


Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12881
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Συνεχίζεται η φυγή των Αρίστων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 30 Απρ 2022, 14:20

Έβγαλες το 0.60 σήμερα; ή έγινε 0.70 από την άυξηση του Μιζο;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών