Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 02 Μάιος 2022, 15:23

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:07
ξεχνεις σεξισμο οταν τις λες βιζιτες ειπαν οι ψηφοφοροι αυτων που γαυγιζουν για την λαθρομεταναστευση αλλα νομιμοποιουν παρανομα τους "αριστουχους" καμαρα :giggle:
Καλά, αυτό δεν είναι τίποτα. Εδώ έχεις εθνικοκοινωνιστές που υποστηρίζουν την επιχείρηση αποναζιστικοποίησης της Ουκρανίας. :102:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Μάιος 2022, 15:31

Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:23
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:07
ξεχνεις σεξισμο οταν τις λες βιζιτες ειπαν οι ψηφοφοροι αυτων που γαυγιζουν για την λαθρομεταναστευση αλλα νομιμοποιουν παρανομα τους "αριστουχους" καμαρα :giggle:
Καλά, αυτό δεν είναι τίποτα. Εδώ έχεις εθνικοκοινωνιστές που υποστηρίζουν την επιχείρηση αποναζιστικοποίησης της Ουκρανίας. :102:
νεοναζι που δεχονται βοηθεια απο σιωνιστες? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2022, 15:33

AlienWay έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:23

Είμαι σίγουρος ότι κι εσύ, αν πόσταρες αναλύσεις-σεντόνια, η προσέγγισή σου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς το κέντρο.

.......Στους Μαδουραίους που ασχολούνται ......
:smt023

Τους ορούς κέντρο, δεξιά, αριστερά κλπ του βρίσκω τελείως εκτός σύγχρονης πραγματικότητας

Αν πόσταρα αναλύσεις-σεντόνια (δεν θα το κάνω) η προσέγγισή μου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς τη - αντιεμπορική δυστυχώς - κοινή λογική

Πάντως για τον Μαδουραίο (και μόνο για αυτόν) επέτρεψε μου να εχω τις αμφιβολίες μου πως ειναι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεται :smt017
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23270
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Μάιος 2022, 15:37

georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:33
AlienWay έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:23

Είμαι σίγουρος ότι κι εσύ, αν πόσταρες αναλύσεις-σεντόνια, η προσέγγισή σου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς το κέντρο.

.......Στους Μαδουραίους που ασχολούνται ......
:smt023

Τους ορούς κέντρο, δεξιά, αριστερά κλπ του βρίσκω τελείως εκτός σύγχρονης πραγματικότητας

Αν πόσταρα αναλύσεις-σεντόνια (δεν θα το κάνω) η προσέγγισή μου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς τη - αντιεμπορική δυστυχώς - κοινή λογική

Πάντως για τον Μαδουραίο (και μόνο για αυτόν) επέτρεψε μου να εχω τις αμφιβολίες μου πως ειναι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεται :smt017
Ενδεικτικά αναφέρω συγκεκριμένες περσόνες και σκεπτικά. Οπως ενδεκτικά αναφέρω το πολιτικό φάσμα.

Ισχύει αυτό που λες για τη κοινή λογική. Δεν νομίζω ότι είναι αντιεμπορική, απλώς όταν η παγκόσμια συγκυρία αναμένεται δυσάρεστη για τη συντριπτική πλειοψηφία του πληθυσμού, οι πρώτοι που πολεμούν την κοινή λογική είναι οι κυβερνήσεις και τα συμφέροντα.

Υπάρχει λόγος που βλέπουμε απόψεις Λατινοπούλου, εκδηλώσεις στον Γράμμο, metoo, Πισπιρίγκες κλπ, εν καιρώ inflation και ενεργειακής φτώχιας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2022, 15:46

AlienWay έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:37
georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:33
AlienWay έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:23

Είμαι σίγουρος ότι κι εσύ, αν πόσταρες αναλύσεις-σεντόνια, η προσέγγισή σου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς το κέντρο.

.......Στους Μαδουραίους που ασχολούνται ......
:smt023

Τους ορούς κέντρο, δεξιά, αριστερά κλπ του βρίσκω τελείως εκτός σύγχρονης πραγματικότητας

Αν πόσταρα αναλύσεις-σεντόνια (δεν θα το κάνω) η προσέγγισή μου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς τη - αντιεμπορική δυστυχώς - κοινή λογική

Πάντως για τον Μαδουραίο (και μόνο για αυτόν) επέτρεψε μου να εχω τις αμφιβολίες μου πως ειναι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεται :smt017
Ενδεικτικά αναφέρω συγκεκριμένες περσόνες και σκεπτικά. Οπως ενδεκτικά αναφέρω το πολιτικό φάσμα.

Ισχύει αυτό που λες για τη κοινή λογική. Δεν νομίζω ότι είναι αντιεμπορική, απλώς όταν η παγκόσμια συγκυρία αναμένεται δυσάρεστη για τη συντριπτική πλειοψηφία του πληθυσμού, οι πρώτοι που πολεμούν την κοινή λογική είναι οι κυβερνήσεις και τα συμφέροντα.

Υπάρχει λόγος που βλέπουμε απόψεις Λατινοπούλου, εκδηλώσεις στον Γράμμο, metoo, Πισπιρίγκες κλπ, εν καιρώ inflation και ενεργειακής φτώχιας.
Ναι αλλά για τον Μαδουραίο δεν σχολίασες....**


Εικόνα





**γιατί το παρασοβαρέψαμε νομίζω
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 02 Μάιος 2022, 15:51

georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:33
...
Πάντως για τον Μαδουραίο (και μόνο για αυτόν) επέτρεψε μου να εχω τις αμφιβολίες μου πως ειναι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεται :smt017
Που χάθηκε άραγε ο Μαδουραίος?

Που έχεις εξαφανιστεί ρε άχρηστο αριστερό ναυάγιο?

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 02 Μάιος 2022, 16:16

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:06
Υδράργυρος έγραψε:
02 Μάιος 2022, 11:18
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
02 Μάιος 2022, 09:49
Γενικά, πάντως φαίνεται πως έχει πει κάποιος στις δεξιές περσόνες του Διαδικτύου πως αν ποστάρουν αβέρτα γίνονται
δημοφιλείς και το έχουν πιστέψει. Σαν ένα ξάδερφο μου Νεοδημοκράτη ένα πράγμα που κάθε μέρα ποστάρει 50 φορές
την άποψη του για όλα τα θέματα, από τις καπότες μέχρι την Αστροφυσική και πάντα βρίσκει τρόπο να κολλήσει κάπου
τη φράση "ο λαϊκιστικός ΣΥΡΙΖΑ". Στο σόι και στις κοινές παρέες τον έχουμε πάρει στο ψιλό αλλά τι να του πει κανείς.
Γενικά πάντως, η λογική "Είμαι πολιτικός διανοούμενος και γράφω τα κατεβατά μου σε FB και Twitter" μπορεί να ήταν
της μόδας κάπου εκεί που άρχισαν τα Social Media να διαδίδονται στην Ελλάδα. Τώρα, είναι πολύ δύσκολο να γράφει
κάποιος την πολιτική του αποψάρα και να μη καταντάει πρήχτης.
Τυπε, κατι τετοια τυπακια εξαργυρωνουν αυτα που γραφουν :wink
Ερχεται η ωρα που κανουν ταμειο. Ενα 90% θα αποκομισουν καποιο ανταλλαγμα απο το κρατος λαφυρο, το υπολοιπο 10% ειναι απλα ηλιθιοι.
Θυμισου την δηθεν εργολαβια 30 χιλιαδων ευρω για δηθεν κλαδεμα στον iskar azif
Το παράδειγμα που φέρνω έχει εξαργυρώσει τους αγώνες του :D Βέβαια, δεν είναι άσχετος στη δουλειά που κάνει αλλά η θέση που έχει σε
γνωστή ιδιωτική εταιρεία(με προνομιακές σχέσεις με το πολιτικό σύστημα) δεν είναι εύκολα προσβάσιμη από έναν άνθρωπο ηλικίας 35+
Σε πολλες μεγαλες επιχειρησεις παιζει παλαιοκομματικου τυπου ρουσφετι

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 02 Μάιος 2022, 16:17

georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:42
Υδράργυρος έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:37
georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:22


Εικόνα
Ποιος ειναι ο αριατερα;


Φυσικά βέβαια δεν :smt018 υπαινίσσομαι τίποτα.....Εικόνα
:g030:

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4634
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 02 Μάιος 2022, 17:09

Η Εύα Καϊλή και η Όλγα Κεφαλογιάννη έδειξαν τον δρόμο. Από τη στιγμή που όλοι οι βουλευτές ακολουθούν την κομματική γραμμή, δεν υπάρχει λόγος να μην επιλέγονται με κριτήρια όπως η δημοσιότητα και η εξωτερική εμφάνιση.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23270
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Μάιος 2022, 17:25

Rakomelofronas έγραψε:
02 Μάιος 2022, 17:09
Η Εύα Καϊλή και η Όλγα Κεφαλογιάννη έδειξαν τον δρόμο. Από τη στιγμή που όλοι οι βουλευτές ακολουθούν την κομματική γραμμή, δεν υπάρχει λόγος να μην επιλέγονται με κριτήρια όπως η δημοσιότητα και η εξωτερική εμφάνιση.
Το ερώτημα είναι αν αποτελεί κομματική γραμμή αυτό που ακολουθούν οι κυρίες αυτές του τουίτερ. Γιατί παρατηρούμε ότι τα θέματα που σχολιάζουν είναι είτε άσχετα με την επικαιρότητα, είτε χιλιοειπωμένα κλισέ του παρελθόντος.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 02 Μάιος 2022, 17:39

Rakomelofronas έγραψε:
02 Μάιος 2022, 17:09
Η Εύα Καϊλή και η Όλγα Κεφαλογιάννη έδειξαν τον δρόμο. Από τη στιγμή που όλοι οι βουλευτές ακολουθούν την κομματική γραμμή, δεν υπάρχει λόγος να μην επιλέγονται με κριτήρια όπως η δημοσιότητα και η εξωτερική εμφάνιση.
Πρώτον, όταν στα ψηφοδέλτια σου δίνουν να επιλέξεις ανάμεσα σε παιδιά του κομματικού σωλήνα με μηδέν ένσημα, παλαιοκομματικούς πρασινοφρουρούς/γαλαζοφρουρούς/κτλφρουρούς εγνωσμένης αχρηστίας πλην όμως ψηλά στην κομματική επετηρίδα, εσχατόγερους με αγωνιστικές περγαμηνές και κρατικοδίαιτους φελλούς με δυνατά βιογραφικά,δεν βλέπω κανένα λόγο να μην επιλέγεις με κριτήριο την εξωτερική εμφάνιση. Είναι as good as any κριτήριο, για να μην πω και πιο ορθολογικό και τίμιο από τα υπόλοιπα. Δηλαδή άμα ψηφίζεις πχ ΚΚΕ και στο ψηφοδέλτιο δεις μια αντίστοιχη Καϊλή, γιατί να μην ψηφίσεις την αντίστοιχη Καϊλή αντί για τον Κουτσούμπα ή τον Μαϊλη; Θα προσφέρουν μήπως κάτι παραπάνω στη Βουλή ο Κουτσούμπας ή ο Μαϊλης; :smt005:
Δεύτερον, η πεποίθηση ότι μια ωραία γυναίκα δεν μπορεί να είναι και έξυπνη ή ικανή πολιτικός, η δε εμφάνισή της από μόνη της προκαλεί αντανακλαστικά σχόλια τύπου βίζιτα ή άχρηστη, είναι η επιτομή του σεξισμού, της αγαμίας και του μπουμερισμού. Πηκ φορουμάρα και εν γένει ελ κοινωνία, δηλαδή.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23270
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Μάιος 2022, 18:37

georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:46
AlienWay έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:37
georgebi έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:33


:smt023

Τους ορούς κέντρο, δεξιά, αριστερά κλπ του βρίσκω τελείως εκτός σύγχρονης πραγματικότητας

Αν πόσταρα αναλύσεις-σεντόνια (δεν θα το κάνω) η προσέγγισή μου θα ήταν κατά βάση αρκετά προς τη - αντιεμπορική δυστυχώς - κοινή λογική

Πάντως για τον Μαδουραίο (και μόνο για αυτόν) επέτρεψε μου να εχω τις αμφιβολίες μου πως ειναι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεται :smt017
Ενδεικτικά αναφέρω συγκεκριμένες περσόνες και σκεπτικά. Οπως ενδεκτικά αναφέρω το πολιτικό φάσμα.

Ισχύει αυτό που λες για τη κοινή λογική. Δεν νομίζω ότι είναι αντιεμπορική, απλώς όταν η παγκόσμια συγκυρία αναμένεται δυσάρεστη για τη συντριπτική πλειοψηφία του πληθυσμού, οι πρώτοι που πολεμούν την κοινή λογική είναι οι κυβερνήσεις και τα συμφέροντα.

Υπάρχει λόγος που βλέπουμε απόψεις Λατινοπούλου, εκδηλώσεις στον Γράμμο, metoo, Πισπιρίγκες κλπ, εν καιρώ inflation και ενεργειακής φτώχιας.
Ναι αλλά για τον Μαδουραίο δεν σχολίασες....**


[img]https://i.postimg.cc/x8PNX84d/larr ... .jpg[/img]





**γιατί το παρασοβαρέψαμε νομίζω
Ακριβώς γιατί το παρασοβαρέψαμε, γι' αυτό δεν σχολίασα.

Αλλά ο στόχος είναι αυτός που ανέφερα εξ' αρχής: Πόλωση με ανόητες διαμάχες. Οι περσόνες εκεί αποσκοπούν.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2022, 19:09

AlienWay έγραψε:
02 Μάιος 2022, 18:37
Και σε 3....2....1

έχουμε δήλωση

μάντεψε από ποια...... :p2:






































Εικόνα




οχι πως έχει και άδικο βέβαια..... :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μάιος 2022, 19:17

Πιστή - φυσικά - στο ραντεβού της με την επικαιρότητα και η Ξένια :g030:

Εικόνα

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3292
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η Λατινοπουλου έχει φτιάξει Σχολή.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Μάιος 2022, 19:25

Δημοκράτης έγραψε:
02 Μάιος 2022, 11:37
Υδράργυρος έγραψε:
02 Μάιος 2022, 11:16
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
02 Μάιος 2022, 09:42
Το Παπαγγελή ήταν το πρώτο μοντέλο της σειράς. Βασικά, αποτέλεσε τη πρώτη προσπάθεια μεταφοράς στα Social Media
του προγενέστερου μοντέλου(δεκαετία 2000) της "ωραίας αλλά bitchy" Δαπίτισσας που κάθονταν στο τραπεζάκι που τοποθετούσε η παράταξη
έξω από το αμφιθέατρο όπου έκαναν μάθημα οι πρωτοετείς.
Αυτοι οι λογαριασμοι-περσονες δεν ειναι απλα ατομα που γραφουν πολιτικα στα προφιλ τους (ολοι εχουμε εναν πυροβολημενο συγγενη).
Πιστευω οτι αυτοι οι λογαριασμοι διαχειριζονται κεντρικα. Ειδικα με τον λογαριασμο παπαγγελη (που εξαφανιστηκε, προφανως εληξε το συμβολαιο), ηταν πολυ εντονο. Δε θα εγραφε μια 24χρονη για συμμοριτοπολεμους και μεταπολιτευσεις. Ο λογος στα ποστ του λογαριασμου παρεπεμπε σε μεσηλικα αντρα, απευθυνοταν σε μεσηλικες αντρες.
ας κάνουμε μια σύγκριση ανάμεσα στις κοπελιές που ποστάρουν για την ΝΔ με αυτά τα ταγάρια
Μαλάκα μου τι είναι αυτοί οι τύποι.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών