Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Σεπ 2018, 21:06

ποτε δεν ημουν με την νδουλα και το εχω ξαναπει
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 06 Σεπ 2018, 21:16

Μερικοί άνθρωποι αλλάζουν ιδεολογίες. Ο Καλέντζης κάποτε ήταν Εθνικιστής, αλλά όχι πλέον. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το χωνέψετε και να σταματήσετε να τον προσμετράτε στους Εθνικιστές.

Αντίστοιχα από την άλλη πλευρά ο Πάγκαλος υπήρξε κομμουνιστής, αλλά τώρα δεν είναι πια. Άλλη γνωστή μετατόπιση είναι του Γεωργαλά που από κομμουνιστής έγινε αντικομμουνιστής, διότι οι νεοφώτιστοι τις περισσότερες φορές είναι και οι πιο φανατικοί.

"Νεοφώτιστοι" είναι οι περισσότεροι ισλαμιστές που προβαίνουν σε τρομοκρατικές ενέργειες στη Δύση, γι' αυτό βλέπουμε μετά άλλους Μουσουλμάνους να βγαίνουν και να κατηγορούν τους δράστες ως μη πραγματικούς Μουσουλμάνους, διότι θυμούνται πώς ήταν οι τρομοκράτες όταν ακόμα ήταν κοινωνοί του δυτικού τρόπου ζωής (έπιναν αλκοόλ κ.λπ.).

Ο Μουσολίνι ήταν πρώην αναρχικός. Ο Γκαίμπελς πρώην κομμουνιστής. Ο Γιώργος ο Ρουπακιάς νεοφώτιστος είναι. Δεν το γράφω γι' αρνητικό. Πολλοί κατηγορούν τους νεοφώτιστους γιατί θεωρούν ότι τους είχαν απέναντί τους όταν αγωνίζονταν για την ιδέα που τώρα υπερασπίζονται από κοινού. Εγώ συμπαθώ, σέβομαι και τιμώ τους νεοφώτιστους.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3498
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 06 Σεπ 2018, 21:19

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:16
Μερικοί άνθρωποι αλλάζουν ιδεολογίες. Ο Καλέντζης κάποτε ήταν Εθνικιστής, αλλά όχι πλέον. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να το χωνέψετε και να σταματήσετε να τον προσμετράτε στους Εθνικιστές.

Αντίστοιχα από την άλλη πλευρά ο Πάγκαλος υπήρξε κομμουνιστής, αλλά τώρα δεν είναι πια. Άλλη γνωστή μετατόπιση είναι του Γεωργαλά που από κομμουνιστής έγινε αντικομμουνιστής, διότι οι νεοφώτιστοι τις περισσότερες φορές είναι και οι πιο φανατικοί.

"Νεοφώτιστοι" είναι οι περισσότεροι ισλαμιστές που προβαίνουν σε τρομοκρατικές ενέργειες στη Δύση, γι' αυτό βλέπουμε μετά άλλους Μουσουλμάνους να βγαίνουν και να κατηγορούν τους δράστες ως μη πραγματικούς Μουσουλμάνους, διότι θυμούνται πώς ήταν οι τρομοκράτες όταν ακόμα ήταν κοινωνοί του δυτικού τρόπου ζωής (έπιναν αλκοόλ κ.λπ.).

Ο Μουσολίνι ήταν πρώην αναρχικός. Ο Γκαίμπελς πρώην κομμουνιστής. Ο Ρουπακιάς νεοφώτιστος είναι. Δεν το γράφω γι' αρνητικό. Πολλοί κατηγορούν τους νεοφώτιστους γιατί θεωρούν ότι τους είχαν απέναντί τους όταν αγωνίζονταν για την ιδέα που τώρα υπερασπίζονται από κοινού. Εγώ συμπαθώ, σέβομαι και τιμώ τους νεοφώτιστους.
Αυτοί που αλλάζουν ιδεολογίες,απλά δεν ήταν ταυτισμένοι με την ιδεολογια που νόμιζαν ότι πίστευαν.Και ισχυει για όλο το ιδεολογικό φάσμα.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 06 Σεπ 2018, 21:21

επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο Καλέντζης σήμερα πού ανήκει ιδεολογικά; Και αν δεν είναι εθνικιστής, πότε σταμάτησε να είναι;

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 06 Σεπ 2018, 21:23

Jolly Roger έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:21
επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο Καλέντζης σήμερα πού ανήκει ιδεολογικά; Και αν δεν είναι εθνικιστής, πότε σταμάτησε να είναι;
Γράφει συνεχώς υπέρ των αναρχικών. Εγώ σταμάτησα να τον παρακολουθώ όταν είδα στο blog του ανάρτηση υπέρ των ανοιχτών συνόρων.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Σεπ 2018, 21:25

οποιος δεν ειναι υπερ του καπιταλισμου βαφτιζεται φιλος των αναρχικων ή αναρχικος

προς θεου δεν ειναι ακροδεξιοι :lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 06 Σεπ 2018, 21:29

Άλλο να γράφεις κατά του καπιταλισμού γενικά κι άλλο να γράφεις υπέρ των αναρχικών ειδικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Σεπ 2018, 21:31

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:23
Jolly Roger έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:21
επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο Καλέντζης σήμερα πού ανήκει ιδεολογικά; Και αν δεν είναι εθνικιστής, πότε σταμάτησε να είναι;
Γράφει συνεχώς υπέρ των αναρχικών. Εγώ σταμάτησα να τον παρακολουθώ όταν είδα στο blog του ανάρτηση υπέρ των ανοιχτών συνόρων.
Εθνικοσοσιαλιστης δηλωνε παντα απλα εκτιμουσε τη μαχητικοτητα των αναρχικων.Δεν εχω δει την αναρτηση που λες αλλα στην αναρτηση του για τους δυο στρατιωτικους γραφει οτι ειναι ριψασπιδες και πρεπει να καθαιρεθουν και να εκτελεστουν!Δεν ειναι αναρχικη θεωρηση αυτη.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 06 Σεπ 2018, 21:35

Drexler έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:31
Εθνικοσοσιαλιστης δηλωνε παντα απλα εκτιμουσε τη μαχητικοτητα των αναρχικων.Δεν εχω δει την αναρτηση που λες αλλα στην αναρτηση του για τους δυο στρατιωτικους γραφει οτι ειναι ριψασπιδες και πρεπει να καθαιρεθουν και να εκτελεστουν!Δεν ειναι αναρχικη θεωρηση αυτη.
Εθνικοσοσιαλιστής και χιτλερικός μπορεί να δηλώνει και τώρα, ώστε να επηρεάζει Εθνικιστές πιτσιρικάδες που η συνείδησή τους δεν είναι ώριμη και να τους στρέφει στην αναρχία, όμως από τη στιγμή που δημοσίευσε υπέρ των ανοιχτών συνόρων δε μπορεί να έχει καμία σχέση με τον Εθνικισμό.

Τον είχα ξεφτιλίσει για την ασυνέπειά του και με είχε μπλοκάρει από παντού.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 06 Σεπ 2018, 21:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 06 Σεπ 2018, 21:36

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:23
Jolly Roger έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:21
επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο Καλέντζης σήμερα πού ανήκει ιδεολογικά; Και αν δεν είναι εθνικιστής, πότε σταμάτησε να είναι;
Γράφει συνεχώς υπέρ των αναρχικών. Εγώ σταμάτησα να τον παρακολουθώ όταν είδα στο blog του ανάρτηση υπέρ των ανοιχτών συνόρων.
A εντάξει. Από ό,τι φαίνεται δεν έχει αλλάξει και πολύ από τότε που τον παρακολουθούσα. Πάντα κρυφογούσταρε τη μαχητικότητα των αναρχικών - από εποχές που έγραφε στο θρυλικό "ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ + ΚΥΠ = LOVE" του indy.

Μια κουλαμάρα πάντα την είχε - τόσο που να μη μου κάνει εντύπωση ούτε η στάση του στο θέμα των δύο στρατιωτικών που αναφέρθηκε παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Σεπ 2018, 21:38

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:23
Jolly Roger έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:21
επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο Καλέντζης σήμερα πού ανήκει ιδεολογικά; Και αν δεν είναι εθνικιστής, πότε σταμάτησε να είναι;
Γράφει συνεχώς υπέρ των αναρχικών. Εγώ σταμάτησα να τον παρακολουθώ όταν είδα στο blog του ανάρτηση υπέρ των ανοιχτών συνόρων.
εθνικομπολσεβίκος είναι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 06 Σεπ 2018, 21:39

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:35
Drexler έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:31
Εθνικοσοσιαλιστης δηλωνε παντα απλα εκτιμουσε τη μαχητικοτητα των αναρχικων.Δεν εχω δει την αναρτηση που λες αλλα στην αναρτηση του για τους δυο στρατιωτικους γραφει οτι ειναι ριψασπιδες και πρεπει να καθαιρεθουν και να εκτελεστουν!Δεν ειναι αναρχικη θεωρηση αυτη.
Εθνικοσοσιαλιστής και χιτλερικός στρασσεριστής μπορεί να δηλώνει και τώρα, ώστε να επηρεάζει Εθνικιστές πιτσιρικάδες που η συνείδησή τους δεν είναι ώριμη και να τους στρέφει στην αναρχία, όμως από τη στιγμή που δημοσίευσε υπέρ των ανοιχτών συνόρων δε μπορεί να έχει καμία σχέση με τον Εθνικισμό.
οκ.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Σεπ 2018, 21:39

Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:35
Drexler έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:31
Εθνικοσοσιαλιστης δηλωνε παντα απλα εκτιμουσε τη μαχητικοτητα των αναρχικων.Δεν εχω δει την αναρτηση που λες αλλα στην αναρτηση του για τους δυο στρατιωτικους γραφει οτι ειναι ριψασπιδες και πρεπει να καθαιρεθουν και να εκτελεστουν!Δεν ειναι αναρχικη θεωρηση αυτη.
Εθνικοσοσιαλιστής και χιτλερικός μπορεί να δηλώνει και τώρα, ώστε να επηρεάζει Εθνικιστές πιτσιρικάδες που η συνείδησή τους δεν είναι ώριμη και να τους στρέφει στην αναρχία, όμως από τη στιγμή που δημοσίευσε υπέρ των ανοιχτών συνόρων δε μπορεί να έχει καμία σχέση με τον Εθνικισμό.
Ειναι διφορουμενος,αλλου γραφει οτι η επιθεση ιταλων και γερμανων ηταν απολυτως δικαιολογημενη,αποψη που μονο ενας χιτλερικος θα μπορουσε να εχει.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 06 Σεπ 2018, 21:40

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:38
Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:23
Jolly Roger έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:21
επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο Καλέντζης σήμερα πού ανήκει ιδεολογικά; Και αν δεν είναι εθνικιστής, πότε σταμάτησε να είναι;
Γράφει συνεχώς υπέρ των αναρχικών. Εγώ σταμάτησα να τον παρακολουθώ όταν είδα στο blog του ανάρτηση υπέρ των ανοιχτών συνόρων.
εθνικομπολσεβίκος είναι
Μπορεί κάποιος να τον χαρακτηρίσει έτσι, μόνο αν με το "εθνικομπολσεβίκος" εννοεί το αρχικό γερμανικό ρεύμα των (ουσιαστικά εθνικοαναρχικών) Βολφχάιμ και Λάουφενμπεργκ. Με αυτούς ο Καλέντζης έχει πολλά κοινά. Αλλά με τον νέο "εθνικομπολσεβικισμό" (Λιμόνοφ, Ντούγκιν κλπ) δε νομίζω να έχει σχέση ο Καλέντζης και οι ιδέες του. Σε αυτούς πιο κοντά είναι ο Καζάκης.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Μιχαλολιάκος-Πλεύρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 06 Σεπ 2018, 21:41

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:39
Φορουμίτης ο Δίκαιος έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:35
Drexler έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:31
Εθνικοσοσιαλιστης δηλωνε παντα απλα εκτιμουσε τη μαχητικοτητα των αναρχικων.Δεν εχω δει την αναρτηση που λες αλλα στην αναρτηση του για τους δυο στρατιωτικους γραφει οτι ειναι ριψασπιδες και πρεπει να καθαιρεθουν και να εκτελεστουν!Δεν ειναι αναρχικη θεωρηση αυτη.
Εθνικοσοσιαλιστής και χιτλερικός στρασσεριστής μπορεί να δηλώνει και τώρα, ώστε να επηρεάζει Εθνικιστές πιτσιρικάδες που η συνείδησή τους δεν είναι ώριμη και να τους στρέφει στην αναρχία, όμως από τη στιγμή που δημοσίευσε υπέρ των ανοιχτών συνόρων δε μπορεί να έχει καμία σχέση με τον Εθνικισμό.
οκ.
Όχι, χιτλερικός δηλώνει, τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών