Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35106
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2022, 14:20

aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:07
Ναι σωστά, εξάλλου είναι γνωστό ότι ουδέποτε ο Κουρασμένος υπήρξε αντίπαλος του Ταπερμαν, και ο Ταπερμαν ήταν μεγάλος οπαδός του. Προφανώς έχεις ξεχάσει την κλοπή των εκλογών του 2000 ή και αυτό είναι μύθος των ψευδοκαραμανλικων;
Και αντίπαλοι ήσαν και κλοπές έγιναν.Μόνο που δεν είχαν πολιτικές διαφορές σαν αυτές που είχαν ο κανονικός Καραμανλής και ο Παπανδρέου.Κανείς δεν μίλαγε για ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο,για βάσεις του θανάτου.
Αλήθεια,γιατί ο Κουρασμένος δεν κατήγγειλε την κλοπή των εκλογών και διέγραψε τον Καρατζαφέρη που το έκανε;θυμάμαι τον Αλογοσκούφη αμέσως μετά τις εκλογές να λέει αφήστε τώρα πρέπει να μπούμε στο ευρώ.
Το θυμάσαι αυτό ή το ξέχασες;ποιές ήταν λοιπόν τελικά οι πολιτικές διαφορές των δύο;o βασικός μέτοχος που και αυτό το πήρε πίσω;το θρήσκευμα στις ταυτότητες που δεν το επανέφερε;
Δεν υπήρχαν σοβαρές διαφορές.Κατασκευάσατε δήθεν διαφορές τύπου βασικού μετόχου και ταυτοτήτων και νομίζατε και νομίζετε ακόμη ότι έχετε διαφορές που ενώ οι μόνες είναι ποιός θα καταλάβει τις θέσεις.
Αλλωστε και τώρα δεν υπάρχει καμμιά σοβαρή πολιτική κριτική στον Μητσοτάκη όπως δεν υπήρχε και στον Σαμαρά πέρα από το ποιός παίρνει κάποια θέση.Εκτός εάν εννοείς κριτική το αντιμνημόνιο του Καμμένου που βυθίσθηκε στα τέσσερα μετά το δημοψήφισμα.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24852
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Μάιος 2022, 14:30

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2022, 12:52
aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 12:46
Η λαϊκή δεξιά του Κουρασμένου, ουδέποτε είχε πρόβλημα με την αριστερά, γιατί δεν είναι μπινέδες σαν αυτούς που τους κατηγορούν για τις συνεργασίες τους.
Φυσικά και δεν είχε όταν της έκαναν θερινό την πρωτεύουσα τον Δεκέμβριο του 2008.Έβαλε μάλιστα υπόγεια τα παπαγαλάκια της να λένε ότι έκαψαν την Αθήνα κάποιοι ξένοι και όχι οι αναρχοσυριζαίοι με τους οποίους ετοίμαζαν από τότε συνεργασία. :D
Καλό είναι πάντως να πάψουν να αποκαλούνται Καραμανλικοί διότι είναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΤΕΘΝΕΩΤΟΣ.
Ο αείμνηστος είχε πει "η Ελλάς ανήκει εις την Δύσιν" και όταν πήγε στη Μόσχα είπε στον Μπρέζνιεφ ότι οι μικρές χώρες δεν πρέπει να εξαπατούν τις μεγάλες,εμείς μπορεί να θέλουμε καλές σχέσεις αλλά ανήκουμε στη Δύση.
Αυτά τα θυμάται ο Κοττάκης;


:+1::goodpost::goodpost::goodpost:

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 08 Μάιος 2022, 14:32

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:20
aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:07
Ναι σωστά, εξάλλου είναι γνωστό ότι ουδέποτε ο Κουρασμένος υπήρξε αντίπαλος του Ταπερμαν, και ο Ταπερμαν ήταν μεγάλος οπαδός του. Προφανώς έχεις ξεχάσει την κλοπή των εκλογών του 2000 ή και αυτό είναι μύθος των ψευδοκαραμανλικων;
Και αντίπαλοι ήσαν και κλοπές έγιναν.Μόνο που δεν είχαν πολιτικές διαφορές σαν αυτές που είχαν ο κανονικός Καραμανλής και ο Παπανδρέου.Κανείς δεν μίλαγε για ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο,για βάσεις του θανάτου.
Αλήθεια,γιατί ο Κουρασμένος δεν κατήγγειλε την κλοπή των εκλογών και διέγραψε τον Καρατζαφέρη που το έκανε;θυμάμαι τον Αλογοσκούφη αμέσως μετά τις εκλογές να λέει αφήστε τώρα πρέπει να μπούμε στο ευρώ.
Το θυμάσαι αυτό ή το ξέχασες;ποιές ήταν λοιπόν τελικά οι πολιτικές διαφορές των δύο;o βασικός μέτοχος που και αυτό το πήρε πίσω;το θρήσκευμα στις ταυτότητες που δεν το επανέφερε;
Δεν υπήρχαν σοβαρές διαφορές.Κατασκευάσατε δήθεν διαφορές τύπου βασικού μετόχου και ταυτοτήτων και νομίζατε και νομίζετε ακόμη ότι έχετε διαφορές που ενώ οι μόνες είναι ποιός θα καταλάβει τις θέσεις.
Αλλωστε και τώρα δεν υπάρχει καμμιά σοβαρή πολιτική κριτική στον Μητσοτάκη όπως δεν υπήρχε και στον Σαμαρά πέρα από το ποιός παίρνει κάποια θέση.Εκτός εάν εννοείς κριτική το αντιμνημόνιο του Καμμένου που βυθίσθηκε στα τέσσερα μετά το δημοψήφισμα.
Ρε Πατ πόσα θες να μας τρελάνεις; Πριν ένα χρόνο αρθρογραφουσαν με βαριές εκφράσεις ταπερμαν - Κουρασμένος για τους χειρισμούς στα πλαίσια της συμφωνίας του Ελσίνκι, ενώ και πιο πριν ο ταπερμαν είχε κριτικάρει τους χειρισμούς Κουρασμένου σε οικονομία, Κυπριακό και δεν συμμαζευεται.

Αν δεν υπήρχε ο Κουρασμένος θα τον είχαν μεταγραψει και τον ταπερμαν στο κόμμα, όπως έκαναν με τα σκουπίδια του. Στο μεταξύ και επί πιτσαγιολο και επί ανέμελου διακινείται η θέση περί εκτροχιασμού της οικονομίας επί Κουρασμένου, όταν είναι γνωστό ότι πουτανα όλα τα έκαναν οι πασοκοι πριν και μετά. Ακόμα και το ΠΔ Παυλόπουλου, εγώ ο ψευτοκαραμανλικος το υπερασπίστηκα στο παλιό.

Σου έγραψα ότι η θέση σου έχει μεγαλύτερες λογικές αστοχίες σε σχέση με την δικιά μου, αλλά υποψιάζομαι ότι θα μας πεις κάπου εδώ ότι ο Κουρασμένος ήταν ο... ολετηρας.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 08 Μάιος 2022, 14:35

παντως και ο τριπροσκι ειναι προιον του μητσοτακεικου και τον χρησιμοποιουν ως μπαμπουλα οι ιδιοι που μεσα απο τα μμε τον γιγαντωσαν και τον ανεδειξαν :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 08 Μάιος 2022, 14:36

aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:32


Ρε Πατ πόσα θες να μας τρελάνεις;
Εσύ φταις που του απαντάς.
Η μεγαλύτερη μουσίτσα στο φλόρουμ.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35106
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2022, 14:46

aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:32
Ρε Πατ πόσα θες να μας τρελάνεις; Πριν ένα χρόνο αρθρογραφουσαν με βαριές εκφράσεις ταπερμαν - Κουρασμένος για τους χειρισμούς στα πλαίσια της συμφωνίας του Ελσίνκι, ενώ και πιο πριν ο ταπερμαν είχε κριτικάρει τους χειρισμούς Κουρασμένου σε οικονομία, Κυπριακό και δεν συμμαζευεται.
Οι βαριές κατηγορίες ήσαν πολιτικάντικες διαφορές για το ποιός θα ρίξει την πατάτα στον άλλον.Επειδή έχεις άχτι τον Τάπερμαν να σου πω κάτι που θα σε ευχαριστήσει. :D
Ο Τάπερμαν έκανε πρόωρες εκλογές για να ΜΗΝ αναγκασθεί να πάει αυτός στην Ελβετία για το σχέδιο Ανάν.Πέταξε την καυτή πατάτα στον Κουρασμένο και αυτός στον Τάσσο Παπαδόπουλο και καθάρισε.
Για το Ελσίνκι ο Τάπερμαν έβαλε ημερομηνία που θα ληφθεί η απόφαση για προσφυγή στη Χάγη τέλος 2004 που ΗΞΕΡΕ ότι θα ήταν άλλος που θα έπρεπε να προσφύγει.
Επομένως ο ευθυνόφοβος Τάπερμαν πέταξε τις καυτές πατάτες των ελληνοτουρκικών στον Κουρασμένο και αυτός στο μέλλον.Αυτό το λες εσύ πολιτική διαφορά; :smt005:
Ξέρεις,η οξύτητα στο βρισίδι δεν σημαίνει ότι υπάρχει ουσιαστική διαφορά.Μπορεί να σημαίνει ότι ο ένας προσπαθεί να ρίξει τις ευθύνες στον άλλον.Εν προκειμένω κανείς δεν ήθελε να υπογράψει το σχέδιο Ανάν ή την προσφυγή στη Χάγη και αυτή είναι η ουσιαστική ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ τους.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 08 Μάιος 2022, 14:48

BigChiefWahoo έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:36
aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:32


Ρε Πατ πόσα θες να μας τρελάνεις;
Εσύ φταις που του απαντάς.
Η μεγαλύτερη μουσίτσα στο φλόρουμ.
Ακόμα πιστεύω ότι δεν τα γράφει επίτηδες αλλά πάσχει από το σύνδρομο της Στοκχόλμης. Έχω ξαναγράψει ότι μου θυμίζει σε πολλά τον πατέρα μου.

Βέβαια, ο συγχωρεμενος ήταν φόλα λαικοδεξιος αλλά όταν άρχισε τις μαλακίες ο γκαντεμης, συγκρούστηκε μαζί του και διεγράφη από το κόμμα. Ξαναγύρισε μετά τις εκκαθαρίσεις Μπουλντόζα.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2412
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 08 Μάιος 2022, 14:51

Μπίστης έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:17
Esperos έγραψε:
08 Μάιος 2022, 12:37
η ελπίδα της ελλάδας είναι στο να αναδειχθούν πραγματικά φιλελεύθερα κόμματα και να εφαρμοστούν πραγματικά φιλελεύθερες πολιτικές.
:lol:
Αυτό ακούγεται σαν να αλωνίζουν ξένα υπερμεγέθη και οι μεσαίοι να βάζουν λουκέτο γιά να πάνε υπάλληλοι με κατώτατο 600
Αυτές όλες οι αντιρρήσεις είναι κοινότυπες παραπλανητικές σοφιστείες.
Το πόσο είναι η ανώτερος και κατώτερος, δεν το αποφασίσζει η φιλελύθερη ή η σοσιαλιστική (κομμουνιστική) κυβέρνηση
αλλά πόσο ανταγωνιστική είναι η οικονομία του κράτους και πόσο είναι διαθετειμένος ο άλλος να αγοράσει αυτό που προσφέρεις,

Αυτά που δήθεν σας ενοχλούν, είναι επειδή είσαστε λειτουργικά αναλφάβητοι σε απλές οικονομικές έννοιες.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9439
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 08 Μάιος 2022, 14:55

Ο πιτσαδορος παντως σημερα για πρωτη φορα ηταν τοσο αιχμηρος κατα του Κουλη στο συνεδριο. Μαλλον τον εχουν για φαγωμα οι σαμαρικοι τον φορεστ γκαμπ της νδουλας.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35106
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2022, 14:56

aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:48
Ακόμα πιστεύω ότι δεν τα γράφει επίτηδες αλλά πάσχει από το σύνδρομο της Στοκχόλμης. Έχω ξαναγράψει ότι μου θυμίζει σε πολλά τον πατέρα μου.
Εσύ ή ο πατέρας σου πιστεύετε στο ρητό του ιδρυτή της ΝΔ "ανήκομεν εις την Δύσιν";πιστεύετε στην πολιτική ένωση της Ευρώπης,ναι ή όχι;
Εάν πιστεύετε ποιό είναι το πρόβλημα όταν προσχωρούν κάποιοι που έλεγαν πριν ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο;ή πιστεύετε μόνο ....όταν είστε εσείς κυβέρνηση; :lol:
Εάν δεν πιστεύετε γιατί είσαστε εξ αρχής στη ΝΔ;ποιά είναι η Στοκχόλμη;εμείς γίναμε πασόκοι ή οι πασόκοι που μίλαγαν για τα "σκλαβοπάζαρα της ΕΟΚ";και επειδή αυτοί έπαψαν να μιλάνε για σκλαβοπάζαρα και άρχισαν να τρώνε πακέτα θα πρέπει εμείς να μιλάμε για σκλαβοπάζαρα;ξέρεις που θα βρισκόταν όποιος πούλαγε αντιευρωπαισμό επί Καραμανλή του κανονικού;

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 08 Μάιος 2022, 15:04

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:56
aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:48
Ακόμα πιστεύω ότι δεν τα γράφει επίτηδες αλλά πάσχει από το σύνδρομο της Στοκχόλμης. Έχω ξαναγράψει ότι μου θυμίζει σε πολλά τον πατέρα μου.
Εσύ ή ο πατέρας σου πιστεύετε στο ρητό του ιδρυτή της ΝΔ "ανήκομεν εις την Δύσιν";πιστεύετε στην πολιτική ένωση της Ευρώπης,ναι ή όχι;
Εάν πιστεύετε ποιό είναι το πρόβλημα όταν προσχωρούν κάποιοι που έλεγαν πριν ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο;ή πιστεύετε μόνο ....όταν είστε εσείς κυβέρνηση; :lol:
Εάν δεν πιστεύετε γιατί είσαστε εξ αρχής στη ΝΔ;ποιά είναι η Στοκχόλμη;εμείς γίναμε πασόκοι ή οι πασόκοι που μίλαγαν για τα "σκλαβοπάζαρα της ΕΟΚ";και επειδή αυτοί έπαψαν να μιλάνε για σκλαβοπάζαρα και άρχισαν να τρώνε πακέτα θα πρέπει εμείς να μιλάμε για σκλαβοπάζαρα;ξέρεις που θα βρισκόταν όποιος πούλαγε αντιευρωπαισμό επί Καραμανλή του κανονικού;
Ο πατέρας μου εκεί που είναι δεν πιστεύει τίποτα πλέον. Αλλά υπήρξε λαικοδεξιος, όπως και εγώ, όχι όμως οσφυοκαμπτης της εκάστοτε ηγεσίας του κόμματος. Για τον λόγο αυτό και ο γκαντεμης είχε στείλει τον Τζανή στον εργοδότη του, με αίτημα να τον απολύσει (φυσικά και τον γειωσε, αλλά είναι ενδεικτικό του μητσοτακισμου).

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 08 Μάιος 2022, 15:09

“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23612
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Μάιος 2022, 15:10

πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:56
aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:48
Ακόμα πιστεύω ότι δεν τα γράφει επίτηδες αλλά πάσχει από το σύνδρομο της Στοκχόλμης. Έχω ξαναγράψει ότι μου θυμίζει σε πολλά τον πατέρα μου.
Εσύ ή ο πατέρας σου πιστεύετε στο ρητό του ιδρυτή της ΝΔ "ανήκομεν εις την Δύσιν";πιστεύετε στην πολιτική ένωση της Ευρώπης,ναι ή όχι;
Εάν πιστεύετε ποιό είναι το πρόβλημα όταν προσχωρούν κάποιοι που έλεγαν πριν ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο;ή πιστεύετε μόνο ....όταν είστε εσείς κυβέρνηση; :lol:
Εάν δεν πιστεύετε γιατί είσαστε εξ αρχής στη ΝΔ;ποιά είναι η Στοκχόλμη;εμείς γίναμε πασόκοι ή οι πασόκοι που μίλαγαν για τα "σκλαβοπάζαρα της ΕΟΚ";και επειδή αυτοί έπαψαν να μιλάνε για σκλαβοπάζαρα και άρχισαν να τρώνε πακέτα θα πρέπει εμείς να μιλάμε για σκλαβοπάζαρα;ξέρεις που θα βρισκόταν όποιος πούλαγε αντιευρωπαισμό επί Καραμανλή του κανονικού;
Ολα αυτά που λες ισχύουν μεν, αλλά δυστυχώς δε.

Ανήκουμε εις τη δύσιν, αναγκαστικά, γιατί δεν γίνεται διαφορετικά.
Ανήκουμε στο ΝΑΤΟ, στην ΕΕ, στο ευρώ, αναγκαστικά, γιατί δεν γίνεται διαφορετικά.
Μπήκαμε στα μνημόνια αναγκαστικά, γιατί η εναλλακτική ήταν η άμεση πτώχευση.
Είμαστε με το "ΝΑΙ" αναγκαστικά, γιατί είχαμε καταθέσεις στην τράπεζα.

Θα συμφωνήσω ότι η αριστερά τάσσεται εναντίον αυτών των παραχωρήσεων που έχουν γίνει στη μεταπολίτευση, ενώ όταν κυβερνά, τις διατηρεί και τις αξιοποιεί.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι οι παραχωρήσεις αυτές έχουν μόνο θετικές συνέπειες για τη χώρα.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35106
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2022, 15:12

aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 15:04
πατησιωτης έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:56
aljawn έγραψε:
08 Μάιος 2022, 14:48
Ακόμα πιστεύω ότι δεν τα γράφει επίτηδες αλλά πάσχει από το σύνδρομο της Στοκχόλμης. Έχω ξαναγράψει ότι μου θυμίζει σε πολλά τον πατέρα μου.
Εσύ ή ο πατέρας σου πιστεύετε στο ρητό του ιδρυτή της ΝΔ "ανήκομεν εις την Δύσιν";πιστεύετε στην πολιτική ένωση της Ευρώπης,ναι ή όχι;
Εάν πιστεύετε ποιό είναι το πρόβλημα όταν προσχωρούν κάποιοι που έλεγαν πριν ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο;ή πιστεύετε μόνο ....όταν είστε εσείς κυβέρνηση; :lol:
Εάν δεν πιστεύετε γιατί είσαστε εξ αρχής στη ΝΔ;ποιά είναι η Στοκχόλμη;εμείς γίναμε πασόκοι ή οι πασόκοι που μίλαγαν για τα "σκλαβοπάζαρα της ΕΟΚ";και επειδή αυτοί έπαψαν να μιλάνε για σκλαβοπάζαρα και άρχισαν να τρώνε πακέτα θα πρέπει εμείς να μιλάμε για σκλαβοπάζαρα;ξέρεις που θα βρισκόταν όποιος πούλαγε αντιευρωπαισμό επί Καραμανλή του κανονικού;
Ο πατέρας μου εκεί που είναι δεν πιστεύει τίποτα πλέον. Αλλά υπήρξε λαικοδεξιος, όπως και εγώ, όχι όμως οσφυοκαμπτης της εκάστοτε ηγεσίας του κόμματος. Για τον λόγο αυτό και ο γκαντεμης είχε στείλει τον Τζανή στον εργοδότη του, με αίτημα να τον απολύσει (φυσικά και τον γειωσε, αλλά είναι ενδεικτικό του μητσοτακισμου).
OK.Yπάρχουν όμως και κάποιοι που δεν ήσαν ποτέ λαικοδεξιοί,ότι και αν σημαίνει αυτό και ψήφιζαν ΝΔ από το 1981 επειδή ήθελαν την Ελλάδα στην Ευρώπη και τον δυτικό κόσμο.Αυτοί όπως καταλαβαίνεις δεν στενοχωριούνται επειδή ο Αντρέ έβαλε όσα έλεγε στον κάλαθο των αχρήστων ούτε επειδή ο Τσίπρας υπέγραψε μνημόνιο.
Δεν αισθάνονται καθόλου ότι έγιναν πασόκοι επειδή χειροκρότησαν όταν ο Χρυσοχοίδης εξάρθρωσε την τρομοκρατική οργάνωση 17Ν γιατί το βασικό ήταν να τους πιάσουν.
Δεν υπάρχει σύνδρομο Στοκχόλμης.Εάν έχω κάποιες διαφωνίες με τη ΝΔ,αυτές έχουν διαφανεί από αυτά που γράφω π.χ. για τα πανεπιστήμια ή την Μάρφιν.Εάν αύριο κάποιος πασόκος στείλει την αστυνομία μέσα στο πανεπιστήμιο να σπάσει στο ξύλο τους καταληψίες εγώ θα δυσαρεστηθώ επειδή είναι πασόκος;
Δεν με ενδιαφέρουν ποιός διόρισε ποιόν σε ποιά θέση,αρκεί να κάνει τη δουλειά που πρέπει.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35106
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δεν γουστάρουν Κούλη, αλλά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2022, 15:14

AlienWay έγραψε:
08 Μάιος 2022, 15:10
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι οι παραχωρήσεις αυτές έχουν μόνο θετικές συνέπειες για τη χώρα.
Εάν χρησιμοποιείς τον όρο "αναγκαστικά".,αυτό σημαίνει ότι οι άλλες λύσεις είναι χειρότερες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών