Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48670
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Μάιος 2022, 11:20

Ξεφτίλες δεξιοί.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12975
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 09 Μάιος 2022, 11:30

Μπαντριωντες πονάτε;Σας μοιράσαν αρκετό σανό;Σας εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο βαθμό για να εκλεγούν;

ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΣ ΑΝ ΠΉΖΕΤΕ ΤΩΡΑ.
Καλά να πάθετε.


Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Μάιος 2022, 12:10

Αυτά συμβαίνουν όταν η ΝΔ παίζει χωρίς αντίπαλο. Το ελληνικό κοινό ψήφισε ένα αριστερόστροφο πολιτικό σύστημα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Μάιος 2022, 12:24

δε ξέρω τι άλλο πρέπει να γίνει για να σταματήσει ο κλασικός βλάκας δεξιός να ψηφίζει αυτό το κώμα που καπηλεύεται τον συντηρητισμό και τη δεξιά την στιγμή που δεν είναι κάτι άλλο από ένα νεοφιλελεύθερο μόρφωμα που δεν έχει καμία σχέση με τη παράδοση
πόσο πρέπει να σε φτύσουν στη μάπα ρε βλάκα δεξιέ για να αλλάξεις μυαλά
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 09 Μάιος 2022, 12:25

Χάθηκε ο Τζίτζι μου φαίνεται. Και έτσι έχασε και η Ελλάδα έναν ηγέτη παγκόσμιας ακτινοβολίας :D

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 09 Μάιος 2022, 12:27

Αλλά είπαμε, φτιάχνει κόμμα ο Φραγκούλης Φράγκος οσονούπω. Θα συμμετέχουν και ο Μπαλτάκος με τον Καραχάλιο.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 09 Μάιος 2022, 12:32

Αν ο πετιφερισρχης έχει τέτοια αρμοδιότητα κακώς την έχει και πρέπει αυτό να αλλάξει.
Επεμβαίνει έμμεσα σε θέματα εξωτερικής πολιτικής και διακρατικών σχέσεων.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Μάιος 2022, 12:34

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:27
Αλλά είπαμε, φτιάχνει κόμμα ο Φραγκούλης Φράγκος οσονούπω. Θα συμμετέχουν και ο Μπαλτάκος με τον Καραχάλιο.
Φτιάξει δεν φτιάξει, τους έχει για ψωμοτύρι ο Βελόπουλος. Πολιτικός που κέρδισε τη βάση του Σώρρα, είναι αδύνατο να χάσει απο νεόκοπους πολιτικούς.

Μπορεί στην Ελλάδα να δημιουργηθεί ένα σοβαρό δεξιό σχήμα, με αξιόλογες προσωπικότητες, χωρίς τις φατρίες και τα λαμόγια της ΝΔ, να επιτύχει εκλογική άνοδο και να επιβιώσει πολιτικά;

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12975
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 09 Μάιος 2022, 12:35

Chainis έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:32
Αν ο πετιφερισρχης έχει τέτοια αρμοδιότητα κακώς την έχει και πρέπει αυτό να αλλάξει.
Επεμβαίνει έμμεσα σε θέματα εξωτερικής πολιτικής και διακρατικών σχέσεων.
:smt005::smt005:

Ναι αυτό είναι η υπόθεση του νήματος.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 09 Μάιος 2022, 12:39

100 χρονια ανθελληνισμος

και συμβαινει μονο απο την αριστερα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 09 Μάιος 2022, 12:41

Golden Age έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:34
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:27
Αλλά είπαμε, φτιάχνει κόμμα ο Φραγκούλης Φράγκος οσονούπω. Θα συμμετέχουν και ο Μπαλτάκος με τον Καραχάλιο.
Φτιάξει δεν φτιάξει, τους έχει για ψωμοτύρι ο Βελόπουλος. Πολιτικός που κέρδισε τη βάση του Σώρρα, είναι αδύνατο να χάσει απο νεόκοπους πολιτικούς.

Μπορεί στην Ελλάδα να δημιουργηθεί ένα σοβαρό δεξιό σχήμα, με αξιόλογες προσωπικότητες, χωρίς τις φατρίες και τα λαμόγια της ΝΔ, να επιτύχει εκλογική άνοδο και να επιβιώσει πολιτικά;
Εμένα ρωτάς? Δεν ξέρω, πάντως τα ονόματα που ανέφερα έχουν φτιάξει 80 κόμματα μέχρι στιγμής, κάθε φορά που πάνε να φτιάξουν
το καινούργιο γελάνε και τα κομπιούτερ στις αίθουσες σύνταξης όπου εργάζονται πολιτικοί συντάκτες. Ο Βελόπουλος τουλάχιστον κατάφερε
να μπει στη Βουλή. Δε ξέρω αν θα την κάνει Καρατζαφέρης από εδώ και πέρα, αν θα απορροφηθεί από κάποιο άλλο κόμμα ή αν θα μονιμοποιήσει
την παρουσία του στο Κοινοβούλιο πάντως και το κόμμα του έφτιαξε και μέχρι στιγμής έπεισε και το 3% των ψηφοφόρων να τον εμπιστευτούν.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Μάιος 2022, 12:44

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:41
Golden Age έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:34
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:27
Αλλά είπαμε, φτιάχνει κόμμα ο Φραγκούλης Φράγκος οσονούπω. Θα συμμετέχουν και ο Μπαλτάκος με τον Καραχάλιο.
Φτιάξει δεν φτιάξει, τους έχει για ψωμοτύρι ο Βελόπουλος. Πολιτικός που κέρδισε τη βάση του Σώρρα, είναι αδύνατο να χάσει απο νεόκοπους πολιτικούς.

Μπορεί στην Ελλάδα να δημιουργηθεί ένα σοβαρό δεξιό σχήμα, με αξιόλογες προσωπικότητες, χωρίς τις φατρίες και τα λαμόγια της ΝΔ, να επιτύχει εκλογική άνοδο και να επιβιώσει πολιτικά;
Εμένα ρωτάς? Δεν ξέρω, πάντως τα ονόματα που ανέφερα έχουν φτιάξει 80 κόμματα μέχρι στιγμής, κάθε φορά που πάνε να φτιάξουν
το καινούργιο γελάνε και τα κομπιούτερ στις αίθουσες σύνταξης όπου εργάζονται πολιτικοί συντάκτες. Ο Βελόπουλος τουλάχιστον κατάφερε
να μπει στη Βουλή. Δε ξέρω αν θα την κάνει Καρατζαφέρης από εδώ και πέρα, αν θα απορροφηθεί από κάποιο άλλο κόμμα ή αν θα μονιμοποιήσει
την παρουσία του στο Κοινοβούλιο πάντως και το κόμμα του έφτιαξε και μέχρι στιγμής έπεισε και το 3% των ψηφοφόρων να τον εμπιστευτούν.
Αυτοί που τον ψήφισαν δεν φεύγουν. Ξέρει το πολιτικό παιχνίδι και τη βάση του απ' έξω κι ανακατωτά. Ο μόνος τρόπος για να διαλυθεί είναι να τον προσεταιριστεί η ΝΔ. Αλλά δεν είναι χαζός να ρισκάρει την εκλογιμότητά του σε ψηφοδέλτιο της ΝΔ, τη στιγμή που έχει εξασφαλισμένη έδρα ως αρχηγός κόμματος.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Μάιος 2022, 12:51

Chainis έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:32
Αν ο πετιφερισρχης έχει τέτοια αρμοδιότητα κακώς την έχει και πρέπει αυτό να αλλάξει.
Επεμβαίνει έμμεσα σε θέματα εξωτερικής πολιτικής και διακρατικών σχέσεων.
εσένα σε θεωρούσα σοβαρό και πατριώτη
πως κομματικοποιήθηκες έτσι απότομα τελευταία;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 09 Μάιος 2022, 12:58

run έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:39
100 χρονια ανθελληνισμος

και συμβαινει μονο απο την αριστερα
γνωστο κομμουνι ο τζιτζικωστας :102::102::102::102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Τζιτζικώστας "Όσο είμαι περιφερειάρχης οι πινακίδες θα γράφουν Σκόπια όχι Βόρεια Μακεδονία"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 09 Μάιος 2022, 13:01

Μαδουραίος έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:35
Chainis έγραψε:
09 Μάιος 2022, 12:32
Αν ο πετιφερισρχης έχει τέτοια αρμοδιότητα κακώς την έχει και πρέπει αυτό να αλλάξει.
Επεμβαίνει έμμεσα σε θέματα εξωτερικής πολιτικής και διακρατικών σχέσεων.
:smt005::smt005:

Ναι αυτό είναι η υπόθεση του νήματος.
Η υπόθεση του νήματος είναι μια μαλακία που πληρώθηκε 0,60.
Η ουσία της αναφοράς στο γεγονός είναι αυτή που έγραψα.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών