Εθνική Δημιουργία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11552
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 22 Μάιος 2023, 00:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Μάιος 2023, 23:29
Η μιζέρια της αριστεράς, παίζει σε φουλμόντυ φάση σε όλα τα θέματα. Γιατί δεν τους έφτανε η σφαλιάρα που φάγανε από τη νδ, έγινε κόκκινος και ο σβέρκος του Γιάνη από τη Ζωή στην τελική φάση. Αλλά αυτοί εκεί...

Γελοίοι.
Εσύ υποτίθεται έφαγες καλή φαπα ως τζημερικια. Πάλι με την αριστερά ασχολείσαι;

Ξεπέρασε τον πια.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Μάιος 2023, 00:27

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Μάιος 2023, 00:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Μάιος 2023, 23:29
Η μιζέρια της αριστεράς, παίζει σε φουλμόντυ φάση σε όλα τα θέματα. Γιατί δεν τους έφτανε η σφαλιάρα που φάγανε από τη νδ, έγινε κόκκινος και ο σβέρκος του Γιάνη από τη Ζωή στην τελική φάση. Αλλά αυτοί εκεί...

Γελοίοι.
Εσύ υποτίθεται έφαγες καλή φαπα ως τζημερικια. Πάλι με την αριστερά ασχολείσαι;

Ξεπέρασε τον πια.
Εγώ το έβαλα ήδη στην υπογραφή μου. Ούτως ή άλλως δεν περίμενα είσοδο και το είχα γράψει. Οπότε, δεν έφαγα κάποια φάπα. Και από τα τρία κόμματα που έμειναν εκτός βουλής στο παρακάτι, σαφώς και θα προτιμούσα μέσα και τα δύο. Και είναι πίκρα να μένεις έξω με τόσο μικρή διαφορά και το εννοώ, δεν ειρωνεύομαι.

Το ότι χάρηκα τις φάπες στον Τσίπρα και το Βαρουφάκη, είναι γεγονός.

Και αν μη τι άλλο, ο τζημ παραιτήθηκε. :wink
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2023, 08:03

Συμπέρασμα για τη Εθνική Δημιουργία

Δεν πιστεύω ότι οι δημοσκοπήσεις που την έδειχναν στο 1-1,5% ήταν λάθος. Απλά, τελευταία στιγμή, κάποιοι δυνητικοί ψηφοφόροι της επέστρεψαν στη ΝΔ για να μην βγει ο Συριζα κάτι για το οποίο ευθύνη έχει και η ηγεσία της ΕΔ για να λέμε τα πράγματα με τ' όνομά τους.

Οι εγκλωβισμένοι καλά κρατούν :lol:

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 22 Μάιος 2023, 08:27

Θέλουμε κάτι σαν Εθνική Δημιουργία αλλά χωρίς κριντζοαστεια Ακτσαλη στο γιουτουμπ και κυρίως χωρίς τάξιμο ψήφου ανοχής. Μάλλον θα πάρουμε αποτυχημένες απόπειρες συνεννόησης Βελόπουλου - Νατσιου - Μπογδανόγλου και καμιά τραγική κίνηση Κασιδιάρη για τη γαρνιτούρα.

Ωχ μαναμ
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2023, 08:37

Ο Κασιδιάρης μπορεί και να τα παρατήσει, εξάλλου το σύστημα τον έθεσε εκτός παιχνιδιού.

Οι δεύτερες εκλογές θα έχουν τεράστιο ενδιαφέρον για τη Νίκη και την Πλεύση Ελευθερίας, αφού είναι πολύ πιθανό να μην λειτουργήσει η αρχή της συσπείρωσης.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 22 Μάιος 2023, 09:47

Μπα, κατά τη γνώμη μου μόνο ο Βελόπουλος θα επιβιώσει, όπως έγινε και τώρα. Αρέσει - δεν αρέσει σε Εθνική Δημιουργία, κόμμα Εμφιετζόγλου, Έλληνες και Νίκη, αυτός έχει τον πρώτο λόγο τώρα. 4,5% τσίμπησε σε συνθήκες αποσύνθεσης των υπολοίπων. Λογικά εκεί θα πάω στη δεύτερη κάλπη. Μακάρι να τα βρει με τους υπολοίπους.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Μάιος 2023, 09:52

Rakomelofronas έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:47
Μπα, κατά τη γνώμη μου μόνο ο Βελόπουλος θα επιβιώσει, όπως έγινε και τώρα. Αρέσει - δεν αρέσει σε Εθνική Δημιουργία, κόμμα Εμφιετζόγλου, Έλληνες και Νίκη, αυτός έχει τον πρώτο λόγο τώρα. 4,5% τσίμπησε σε συνθήκες αποσύνθεσης των υπολοίπων. Λογικά εκεί θα πάω στη δεύτερη κάλπη. Μακάρι να τα βρει με τους υπολοίπους.
Έχει νόημα να αναμένουμε τα επόμενα γκάλοπ η πάλι παπαριες θα μας σερβίρουν?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2023, 09:53

Rakomelofronas έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:47
Μπα, κατά τη γνώμη μου μόνο ο Βελόπουλος θα επιβιώσει, όπως έγινε και τώρα. Αρέσει - δεν αρέσει σε Εθνική Δημιουργία, κόμμα Εμφιετζόγλου, Έλληνες και Νίκη, αυτός έχει τον πρώτο λόγο τώρα. 4,5% τσίμπησε σε συνθήκες αποσύνθεσης των υπολοίπων. Λογικά εκεί θα πάω στη δεύτερη κάλπη. Μακάρι να τα βρει με τους υπολοίπους.
Ίσως είναι και καλό με την έννοια ότι για να συνεργαστούν μαζί του - και τα ποσοστά τους δεν είναι αμελητέα - θα αναγκαστεί να σπάσει το απολύτως προσωποπαγές του κόμματός του, δεν πρόκειται να δεχτούν να είναι εξαφανισμένοι.

Στα αρνητικά καταγράφεται η ρωσοφιλία που δεν έχουμε ελπίδες να περιοριστεί, η μεγάλη ασθένεια του ελληνικού εθνικισμού.

Ο πιο συζητήσιμος πάντως από αυτά που ξέρω είναι ο Μπογδάνος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 22 Μάιος 2023, 09:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Μάιος 2023, 09:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2023, 00:27
Και αν μη τι άλλο, ο τζημ παραιτήθηκε. :wink
Και τώρα, τι; Ο άνθρωπος αυτός, ήταν μια κάποια λύση. :lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2023, 09:55

George_V έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:52
Rakomelofronas έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:47
Μπα, κατά τη γνώμη μου μόνο ο Βελόπουλος θα επιβιώσει, όπως έγινε και τώρα. Αρέσει - δεν αρέσει σε Εθνική Δημιουργία, κόμμα Εμφιετζόγλου, Έλληνες και Νίκη, αυτός έχει τον πρώτο λόγο τώρα. 4,5% τσίμπησε σε συνθήκες αποσύνθεσης των υπολοίπων. Λογικά εκεί θα πάω στη δεύτερη κάλπη. Μακάρι να τα βρει με τους υπολοίπους.
Έχει νόημα να αναμένουμε τα επόμενα γκάλοπ η πάλι παπαριες θα μας σερβίρουν?
Ακόμα χειρότερα, θα ρευστοποιηθεί περεταίρω η κατάσταση τώρα, πλην ΝΔ αν και ακόμα και εκεί θα μπορούσαν να υπάρξουν διαρροές προς τα δεξιά αλλά όχι σημαντικές.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13528
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Μάιος 2023, 09:57

Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:53
(...)
Και τώρα, τι; Ο άνθρωπος αυτός, ήταν μια κάποια λύση. :lol:
Σταμάτα. Υπάρχει ελπίς!



:grfl:

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 22 Μάιος 2023, 10:00

Green Dragon έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:53
Rakomelofronas έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:47
Μπα, κατά τη γνώμη μου μόνο ο Βελόπουλος θα επιβιώσει, όπως έγινε και τώρα. Αρέσει - δεν αρέσει σε Εθνική Δημιουργία, κόμμα Εμφιετζόγλου, Έλληνες και Νίκη, αυτός έχει τον πρώτο λόγο τώρα. 4,5% τσίμπησε σε συνθήκες αποσύνθεσης των υπολοίπων. Λογικά εκεί θα πάω στη δεύτερη κάλπη. Μακάρι να τα βρει με τους υπολοίπους.
Ίσως είναι και καλό με την έννοια ότι για να συνεργαστούν μαζί του - και τα ποσοστά τους δεν είναι αμελητέα - θα αναγκαστεί να σπάσει το απολύτως προσωποπαγές του κόμματός του, δεν πρόκειται να δεχτούν να είναι εξαφανισμένοι.

Στα αρνητικά καταγράφεται η ρωσοφιλία που δεν έχουμε ελπίδες να περιοριστεί, η μεγάλη ασθένεια του ελληνικού εθνικισμού.

Ο πιο συζητήσιμος πάντως από αυτά που ξέρω είναι ο Μπογδάνος.
Και ποιος σου είπε ότι τους θέλει;
Αυτός το μαγαζί του θέλει να ελέγχει πλήρως, να έχει το +/-4% και εξασφαλισμένο στασίδι στη Βουλή μέχρι να καβαλήσει τα 70. Γιατί να τους έχει στα πόδια του όλους αυτούς τους περίεργους;

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 22 Μάιος 2023, 10:00

George_V έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:52
Έχει νόημα να αναμένουμε τα επόμενα γκάλοπ η πάλι παπαριες θα μας σερβίρουν?
Δεν έχω ιδέα... Αν κάποιοι δικαιούνται να παραπονιούνται για τις δημοσκοπήσεις, είναι η ΝΔ, η Ελληνική Λύση και ίσως το ΠΑΣΟΚ.

Η μόνη ελπίδα να βγάζει κάποιο μικρό νόημα μια δημοσκόπηση είναι να τη δεις σε σχέση με τις δημοσκοπήσεις της ίδιας εταιρείας (για να μην κάθεσαι να ψάχνεις μεθοδολογία κτλ) και μόνο ως προς την ανοδική - καθοδική τάση, λιγότερο ως προς το ίδιο το ποσοστό.
Green Dragon έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:53
Ίσως είναι και καλό με την έννοια ότι για να συνεργαστούν μαζί του - και τα ποσοστά τους δεν είναι αμελητέα - θα αναγκαστεί να σπάσει το απολύτως προσωποπαγές του κόμματός του, δεν πρόκειται να δεχτούν να είναι εξαφανισμένοι.

Στα αρνητικά καταγράφεται η ρωσοφιλία που δεν έχουμε ελπίδες να περιοριστεί, η μεγάλη ασθένεια του ελληνικού εθνικισμού.

Ο πιο συζητήσιμος πάντως από αυτά που ξέρω είναι ο Μπογδάνος.
Μακάρι να έχεις δίκαιο, προσωπικά βλέπω να θέτει σκληρούς όρους, από απαίτηση για προσχώρηση στον ίδιο ("με τη μάπα μου φάτσα - κάρτα στο ψηφοδέλτιο μπήκα στη Βουλή άνετος, τσου ρε ανύπαρκτοι" θα πει και άντε να του φέρεις αντίρρηση) μέχρι το να έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο για όλες τις λίστες πανελλαδικά (δεν θα έχουμε σταυρούς στις εκλογές του Ιουνίου).
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2023, 10:03

kameron έγραψε:
22 Μάιος 2023, 10:00
Green Dragon έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:53
Ίσως είναι και καλό με την έννοια ότι για να συνεργαστούν μαζί του - και τα ποσοστά τους δεν είναι αμελητέα - θα αναγκαστεί να σπάσει το απολύτως προσωποπαγές του κόμματός του, δεν πρόκειται να δεχτούν να είναι εξαφανισμένοι.

Στα αρνητικά καταγράφεται η ρωσοφιλία που δεν έχουμε ελπίδες να περιοριστεί, η μεγάλη ασθένεια του ελληνικού εθνικισμού.

Ο πιο συζητήσιμος πάντως από αυτά που ξέρω είναι ο Μπογδάνος.
Και ποιος σου είπε ότι τους θέλει;
Αυτός το μαγαζί του θέλει να ελέγχει πλήρως, να έχει το +/-4% και εξασφαλισμένο στασίδι στη Βουλή μέχρι να καβαλήσει τα 70. Γιατί να τους έχει στα πόδια του όλους αυτούς τους περίεργους;
Δυστυχώς και εμένα αυτήν την εντύπωση μου δίνει και αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν τον είχα ψηφίσει ποτέ μέχρι τώρα, ότι θέλει να παίζει τον ρόλο ενός ΚΚΕ της δεξιάς. Μακάρι να του ξυπνήσει καμιά φιλοδοξία αλλά δεν μοιάζει για τέτοιος τύπος.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2023, 10:04

Rakomelofronas έγραψε:
22 Μάιος 2023, 10:00
Green Dragon έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:53
Ίσως είναι και καλό με την έννοια ότι για να συνεργαστούν μαζί του - και τα ποσοστά τους δεν είναι αμελητέα - θα αναγκαστεί να σπάσει το απολύτως προσωποπαγές του κόμματός του, δεν πρόκειται να δεχτούν να είναι εξαφανισμένοι.

Στα αρνητικά καταγράφεται η ρωσοφιλία που δεν έχουμε ελπίδες να περιοριστεί, η μεγάλη ασθένεια του ελληνικού εθνικισμού.

Ο πιο συζητήσιμος πάντως από αυτά που ξέρω είναι ο Μπογδάνος.
Μακάρι να έχεις δίκαιο, προσωπικά βλέπω να θέτει σκληρούς όρους, από απαίτηση για προσχώρηση στον ίδιο ("με τη μάπα μου φάτσα - κάρτα στο ψηφοδέλτιο μπήκα στη Βουλή άνετος, τσου ρε ανύπαρκτοι" θα πει και άντε να του φέρεις αντίρρηση) μέχρι το να έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο για όλες τις λίστες πανελλαδικά (δεν θα έχουμε σταυρούς στις εκλογές του Ιουνίου).
Ναι είναι το πιο πιθανό. Εκτός αν του ξυπνήσουν φιλοδοξίες, όπως έγραψα πιο πάνω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών