ο λόγος των κομματομποτ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Μάιος 2022, 17:54

είναι για τα σκουπίδια
τι θέλω να πω
πχ βλέπω διάφορα μποτ του συριζα να ανοίγουν νήματα κριτικής απέναντι στη κυβέρνηση της νδ
πολλές φορές έχουν δίκιο σε αυτά που γράφουν
εφόσον γράφονται από μποτ του αντίπαλου κόμματος χάνουν την όποια κριτική αξία τους γιατί και αυτοί αναπαράγουν την ίδια ακριβώς κομματική νοοτροπία και ο λόγος που γράφουν δεν είναι ανιδιοτελής υπό την έννοια ότι επιθυμούν μια αλλαγή για το κοινό καλό, αλλά απλά λειτουργούν με μια εργαλειακή λογική που υπηρετεί τους σκοπούς του δικούς τους κόμματος
με άλλα λόγια τα επιχειρήματα που αρθρώνουν οι οπαδοί είτε της νδ είτε του συριζα είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα
πίπες που ως μοναδικό σκοπό έχουν το κομματικό όφελος. καμία ουσιώδης κριτική που να αξίζει γι'αυτό που είναι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27231
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 12 Μάιος 2022, 17:56

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
12 Μάιος 2022, 17:54
είναι για τα σκουπίδια
τι θέλω να πω
πχ βλέπω διάφορα μποτ του συριζα να ανοίγουν νήματα κριτικής απέναντι στη κυβέρνηση της νδ
πολλές φορές έχουν δίκιο σε αυτά που γράφουν
εφόσον γράφονται από μποτ του αντίπαλου κόμματος χάνουν την όποια κριτική αξία τους γιατί και αυτοί αναπαράγουν την ίδια ακριβώς κομματική νοοτροπία και ο λόγος που γράφουν δεν είναι ανιδιοτελής υπό την έννοια ότι επιθυμούν μια αλλαγή για το κοινό καλό, αλλά απλά λειτουργούν με μια εργαλειακή λογική που υπηρετεί τους σκοπούς του δικούς τους κόμματος
με άλλα λόγια τα επιχειρήματα που αρθρώνουν οι οπαδοί είτε της νδ είτε του συριζα είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα
πίπες που ως μοναδικό σκοπό έχουν το κομματικό όφελος. καμία ουσιώδης κριτική που να αξίζει γι'αυτό που είναι
Βασικα εχω κουραστει να βλεπω συριζομποτ, νδμποτ, κουκουεδομποτ και ναζομποτ ολη μερα.

Βασικα εχω σιχαθει τα κομματομποτ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23236
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Μάιος 2022, 17:57

Κι εγώ. Γι' αυτό το έριξα στην αστυνομική επικαιρότητα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Μάιος 2022, 18:51

AlienWay έγραψε:
12 Μάιος 2022, 17:57
Κι εγώ. Γι' αυτό το έριξα στην αστυνομική επικαιρότητα.
το μόνο που αξίζει για μένα πλέον είναι νήματα όπως το μουσείο, το παρατηρητήριο sjw και τα supreme leaders
τουλάχιστον εκεί έχει και καλά debates και καλή καυλάντα
η εσωτερική πολιτική έχει αλωθεί από τον ηλίθιο, στείρο κομματικό οπαδισμό
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23236
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Μάιος 2022, 18:54

Ο λόγος των κομματομπότ είναι βγαλμένος μέσα από τα τρίσβαθα του σκοτάδου.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 12 Μάιος 2022, 23:27

Ο κομματομποτισμός είναι συριζο-κουκουεδικό φαινόμενο αποκλειστικά.
Δεν υπάρχει στα πολιτισμένα κράτη.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23236
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μάιος 2022, 09:48

Υπάρχει μια βασική διαφωνία που έχω εδώ αλλά και σε άλλα φόρα. Υποστηρίζω ότι οποιοσδήποτε συστηματικός τρολο-λόγος (γραπτός) επικρατεί σε φόρα, λειτουργεί αποτρεπτικά σε νέους χρήστες να συμμετέχουν.

Αυτό είναι κάτι που το έχω ζήσει παλιότερα σε φόρουμ που έκλεισε. Αλλά είχε το "στίγμα" ενός "σοβαρού" φόρουμ.

Ο αντίλογος λέει ότι το τρολάρισμα ελκύει κόσμο. Αυτό φαινομενικά είναι ένα επιχείρημα που έχει λογική. Ωστόσο με μια πιο προσεχτική παρατήρηση, διαπιστώνουμε ότι η αποθάρρυνση νέων χρηστών να συμμετέχουν, είναι πιο "σιωπηλή". Δεν δηλώνει ο νέος χρήστης ότι "είστε καραγκιόζηδες, άρα δεν πρόκειται να γραφτώ εδώ μέσα". Το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα πει τίποτα.

Τα κομματικά μποτ έχουν καταφέρει να πάνε τον όλο εκφυλισμό ένα βήμα παραπέρα: Δεν τους φτάνει ότι τρολάρουν, αλλά τρολάρουν και για λογαριασμό των κομμάτων.

Και μη πει κανείς "όχι δεν τους βάζουν τα κόμματα", αρκεί να δούμε τι ποστάρουν στο τουίτερ για να συνειδητοποιήσουμε ότι ναι, τους βάζουν τα κόμματα να παριστάνουν τους κλόουν.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: ο λόγος των κομματομποτ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 13 Μάιος 2022, 09:50

Γράφουν και τα μποτ από την φυλακή.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών