Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Ιουν 2022, 16:09

Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:59
Λεγεών έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:49
Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:46

Γιατί ρε τύπε, είπε κανείς να μην ξαναπάει η τύπισσα για μπάνιο ή να μην ξαναβγεί επειδή είναι υπέρβαρη;

Αν το άρθρο ήταν απλά ότι πήγε η τύπισσα για μπάνιο, στη τάδε παραλία, με την τάδε παρέα και έδειχνε κεφάτη ξέρω γω, κανείς δεν θα ασχολιόταν, εκτός από μερικούς κομπλέξες.

Τώρα εσύ αν βλέπεις τον Νίκο Ρίζο σαν πρώτο μπόι και λυγερόκορμο παλληκάρι, κάτι δεν πάει καλά μάλλον.
Τι να σου πω, τόσο κόψιμο για την σωματική εικόνα και υγεία του άλλου μόνο από αρρωστημένες περιπτώσεις το βλέπω.

Εκτός αν σε έπεισε το εν λόγω άρθρο να το ρίξεις στις πάστες.
Το κόψιμο είναι για το ότι παρουσιάζεται κάτι ως υγιές, κάτι που δεν είναι ρε τύπε, όχι επειδή πήγε για μπάνιο μια υπέρβαρη παρουσιάστρια και την φωτογράφισαν.

Όπως και δεν θα ήταν σωστό να προβάλλεται κάποιος με το υπεραυτοκίνητό του σε δημόσιο δρόμο, να οδηγάει λες και είναι σε πίστα και να σχολιάζει το άρθρο:

Εθεάθη ο Τάδε με το καινούριο αυτοκίνητό του στην παραλιακή να επιδίδεται σε καταπληκτικους ελιγμούς, που θα ζήλευε και επαγγελματίας οδηγών αγώνων!
Δεν παρουσιάστηκε ως κάτι το υγιές. Παρουσιάστηκε ως κάτι το όμορφο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70379
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιουν 2022, 16:10

omg kai 3 lol έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:44
zteo έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:38
45 σελίδες για την Λατινοπουλου είναι επικοινωνιακός θρίαμβος της.
Κατά μία έννοια, ναι.

Ποια θεωρείτε ότι απέκτησε περισσότερους υποστηρικτές;

Η διαγραμμένη Λατινοπούλου ή η αποθεωμένη Μπάρκα;



Έτσι, για να δω πως προσεγγίζετε ευρύτερα το θέμα. :lol:


Ποια θεωρείτε ότι απέκτησε περισσότερους γαμικαμπλ υποστηρικτές

ολα κι ολα, να τα λεμε ολα για να το κλεισουμε και το θεμα της παχυσαρκιας :lol:
Αυτό το ερώτημα, το έχω θέσει ήδη βρε κουτό.

Αλλά δεν πήρα απάντηση μέχρι τώρα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70379
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιουν 2022, 16:19

Naida έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 14:43
Naida έγραψε:
18 Ιουν 2022, 07:07


Νομίζω περι φωτογράφησης έγραφε γιατί είχε κι άλλες. Ε φυσικά μπορεί να σου αρέσει οποιαδήποτε, είτε με λιγότερα κιλά είτε με περισσότερα, ειτε ξανθιά, είτε μελαχρινή, είτε ψηλή, είτε κονδη κτλ κτλ το γούστο είναι υποκειμενικό. Ευτυχώς.
Οι φωτογραφήσεις είναι αδιάφορες.

Τα φίλτρα, μακιγιάζ και οι πλαστικές επίσης. Είναι διαθέσιμα σε όλους.

Το θέμα είναι πολύ πιο απλό και δεν αφορά στις εκτιμήσεις των γυναικών αλλά των στρέιτ αντρών.

Οι αριστεροί, ευαισθητοποιημένοι, ενσυναισθηματικοί κλπ ποια θα προτιμούσαν για επίσημη :D γκόμενα;

Τη Μπάρκα ή την Λατινοπούλου;

Εγώ αν ήμουν άντρας θα διάλεγα τη Λατινοπούλου. Όχι γιατί είναι ιδιαίτερα ευφυής αλλά επειδή είναι πιο ξεκάθαρη -άρα και πιο ξεκούραστη- αναφορικά με αυτά που θέλει, ενώ με τη Μπάρκα θα χρειαζόμουν δεκαπλάσια ενέργεια για να τη στηρίξω ψυχολογικά και καπάκι να κάνω δέκα συνεδρίες το μήνα για να ξεπεράσω το τοξικό καπιταλιστικό σύνδρομο του να γουστάρεις να κυκλοφορείς με ωραία γυναίκα.
Μα για αυτό αναφέρω αναφέρω ότι ήταν φωτογράφιση η ανάρτηση που πήρε θετικά σχόλια και όχι μια δήθεν τυχαία πόζα όπως έγραφες στο ποστ του. Νομίζω κιόλας, δεν παίρνω και όρκο.
Κατά τ άλλα σαφέστατα και οι περισσότεροι θα προτιμούσαν την Λατινοπουλου και να γαμήσουν και να κυκλοφορήσουν. Γιατί η τύπισσα είναι θεάρα. Τα αυτονόητα θα λέμε;
Ε υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που το γούστο τους είναι γυναίκες τύπου Μπάρκα να γαμησουν και δεν έχουν κόμπλεξ για αυτό τους το γούστο και κυκλοφορούν μαζί τους.
Υπάρχουν και άλλοι που γουστάρουν γυναίκες τύπου Μπάρκα να γαμησουν αλλά λόγω κόμπλεξ κυκλοφορούν με γυναίκες τύπου Λατινοπουλου ή τελοσπαντων αδύνατες γιατί η Λατινοπούλου είναι και θεάρα.
Υπάρχουν και αυτοί που γουστάρουν ξεκάθαρα Λατινοπουλου, δεν μπορούν να έχουν Λατινοπουλου ή κάποια αδύνατη εμφανίσιμη σεξουαλικα και πανε με γυναίκες τύπου Μπάρκα που είναι πιο προσβασιμες λόγω ανασφαλειών και λιγότερων επιλογών.
Υπάρχουν και αυτοί που απλά γουστάρουν τύπου λατινοπουλου δεν τους κάθεται η τύπου λατινοπουλου και βρίζουν όλες τις γυναίκες.
Αυτά όσον αφορά την εμφάνιση. Με άλλα λόγια υπάρχουν όλα για όλους.
Δεν διαφωνώ σε κάτι από όσα γράφεις. Και έχω ήδη αναφέρει ότι οι περισσότερες άντρες γουστάρουν "χοντρούλες" για γαμήσι αλλά ψιλοκωλώνουν στα υπόλοιπα.

Κατά τη γνώμη μου, αυτοί έχουν πολύ περισσότερα ψυχολογικά θεματάκια να λύσουν από ό,τι η κάθε πλαστικιά και φωτοσοπιασμένη Λατινοπούλου και η κάθε φυσική και ανεπιτήδευτη/ακομπλεξάριστη Μπάρκα.

Κι εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, τα άλλα είναι επικοινωνιακές παπαρίτσες με πολιτική μαδημένη λεοντή και το ξέρουμε όλοι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5188
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 18 Ιουν 2022, 16:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:05
Σε κάθε περίπτωση, γουστάρω τρελλά την πλήρη ταύτιση των αριστεροκάτηδων και νουδουκάτηδων με τις θέσεις των πανελιστριών στις αμιγώς πολιτικές :lol: ζώνες.

Δεν ξέρω αν πρέπει να προτείνω για υποψήφιους βουλευτές τους πανελίστες ή για υποψήφιους πανελίστες τους βουλευτές, είναι φάση μουσική καρέκλα. Ό,τι πιάσει ο καθένας καλό είναι.

Ενιγουέι, μη σμπρώχνεστε, όλοι οι καλοί χωράνε. :lol:


Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:59
Λεγεών έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:49
Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:46

Γιατί ρε τύπε, είπε κανείς να μην ξαναπάει η τύπισσα για μπάνιο ή να μην ξαναβγεί επειδή είναι υπέρβαρη;

Αν το άρθρο ήταν απλά ότι πήγε η τύπισσα για μπάνιο, στη τάδε παραλία, με την τάδε παρέα και έδειχνε κεφάτη ξέρω γω, κανείς δεν θα ασχολιόταν, εκτός από μερικούς κομπλέξες.

Τώρα εσύ αν βλέπεις τον Νίκο Ρίζο σαν πρώτο μπόι και λυγερόκορμο παλληκάρι, κάτι δεν πάει καλά μάλλον.
Τι να σου πω, τόσο κόψιμο για την σωματική εικόνα και υγεία του άλλου μόνο από αρρωστημένες περιπτώσεις το βλέπω.

Εκτός αν σε έπεισε το εν λόγω άρθρο να το ρίξεις στις πάστες.
Το κόψιμο είναι για το ότι παρουσιάζεται κάτι ως υγιές, κάτι που δεν είναι ρε τύπε, όχι επειδή πήγε για μπάνιο μια υπέρβαρη παρουσιάστρια και την φωτογράφισαν.

Όπως και δεν θα ήταν σωστό να προβάλλεται κάποιος με το υπεραυτοκίνητό του σε δημόσιο δρόμο, να οδηγάει λες και είναι σε πίστα και να σχολιάζει το άρθρο:

Εθεάθη ο Τάδε με το καινούριο αυτοκίνητό του στην παραλιακή να επιδίδεται σε καταπληκτικους ελιγμούς, που θα ζήλευε και επαγγελματίας οδηγών αγώνων!


αν δεις τα περισσοτερα σχολια ειναι απο 15χρονια κοριτσακια δεν ειναι ουτε απο τη κλαδικη του συριζα, ουτε απο χιπηδες, ουτε απο χιπστερ, ουτε απο ελ-μπι-τζι-ντι, ουτε απο καποιο marketing scheme, ουτε απο καποια αορατη απειλη που εχει βαλει στοχο να κανει χοντρα ολα τα ελληνοπουλα :lol:

το προβλημα σας λοιπον για οσους διαφωνειτε ειναι αντιληπτικο και βρισκεται μεσα στο μυαλουδακι σας γιατι απο τους 326.000 followers που εχει μαλλον ειναι αδιανοητο να μη βρεθουν 5-10 και να μη γραψουν κολακευτικα σχολια

οποτε στη δικη σας πραγματικοτητα μαλλον δεν θα επρεπε να τολμησει να γραψει κανενας ουτε ενα σχολιο με θετικο προσημο στις αναρτησεις της στη παραλια γιατι οπως ολοι γνωριζουμε τετοια σχολια σπανιζουν γενικοτερα στα social media που απαθανατιζουν το απαυγασμα της αληθειας και της αντικειμενικοτητας :lol:

#eistai arrwstoi #fasistes #ypokrites
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 18 Ιουν 2022, 16:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Ιουν 2022, 16:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:19


Δεν διαφωνώ σε κάτι από όσα γράφεις. Και έχω ήδη αναφέρει ότι οι περισσότερες άντρες γουστάρουν "χοντρούλες" για γαμήσι αλλά ψιλοκωλώνουν στα υπόλοιπα.

Κατά τη γνώμη μου, αυτοί έχουν πολύ περισσότερα ψυχολογικά θεματάκια να λύσουν από ό,τι η κάθε πλαστικιά και φωτοσοπιασμένη Λατινοπούλου και η κάθε φυσική και ανεπιτήδευτη/ακομπλεξάριστη Μπάρκα.

Κι εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, τα άλλα είναι επικοινωνιακές παπαρίτσες με πολιτική μαδημένη λεοντή και το ξέρουμε όλοι.
Είναι το κομμάτι του " αν κυκλοφορώ με ωραία γκόμενα μέσα στα κοινωνικά πρότυπα ομορφιάς ανεβαίνει και η δική μου αξία ως άντρας" ή "ντρέπομαι να κυκλοφόρησω με μια τύπου Μπάρκα (και ας γουστάρω σεξουαλικα) γιατί θα σκεφτούν δεν μπορεί να βρει καλύτερη" κτλ κτλ Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις γυναίκες, να μην το παραβλέπουμε.
Είναι όλα αυτά τα στερεότυπα που διέπουν την κοινωνία μας από παλαιοτατων χρόνων λίγοι ξεφεύγουν από αυτά, οι περισσότεροι μένουν σε αυτά.
Το θέμα είναι να αντιληφθούμε ότι είναι μια τεράστια παιδική χαρά και υπάρχουν άπειρα παιχνίδια να ασχοληθείς. Όλο και κάποιο θα σ αρέσει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5188
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 18 Ιουν 2022, 16:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:19

Κατά τη γνώμη μου, αυτοί έχουν πολύ περισσότερα ψυχολογικά θεματάκια να λύσουν από ό,τι η κάθε πλαστικιά και φωτοσοπιασμένη Λατινοπούλου και η κάθε φυσική και ανεπιτήδευτη/ακομπλεξάριστη Μπάρκα.

Κι εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, τα άλλα είναι επικοινωνιακές παπαρίτσες με πολιτική μαδημένη λεοντή και το ξέρουμε όλοι.


οι πιο θλιβερες ειναι αυτες που παστωνονται, πλαστικοποιουνται, φωτοσοπιαζονται και παραμενουν αγαμητες ή κακογαμημενες

οπως και οι δηθεν ανεπιτηδευτες/ακομπλεξαριστες που οι αλλοι ψιλοκωλωνουν να τις προσεγγισουν...

στο τελος της νυχτας ομως ο παρανομαστης ειναι κοινος για ολες τις παραπανω ασχετως αιτιατου :smt047
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 18 Ιουν 2022, 16:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 18 Ιουν 2022, 16:44

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:47
Εικόνα
Ουδεμία εκπληξις
Διαλυθειτε ησύχως
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15905
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 18 Ιουν 2022, 16:48

Εικόνα
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 18 Ιουν 2022, 16:49

Lugozzi έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:48
Εικόνα
Αναπαραγωγή ανθυγιεινών προτύπων
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15905
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 18 Ιουν 2022, 16:50

Beria έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:49
Lugozzi έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:48
Εικόνα
Αναπαραγωγή ανθυγιεινών προτύπων
Ευκαιρία να χάσει κάνα κιλό.
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 18 Ιουν 2022, 16:52

Beria έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:49
Lugozzi έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:48
Εικόνα
Αναπαραγωγή ανθυγιεινών προτύπων
Άκυρο, αλλά τρώγομαι. Το φαινόμενο βάζω 3 άκυρες λέξεις στη σειρά και υποθέτω ότι είπα κάτι έχει αρχίσει και μεταφέρεται και στην πιο δεξιά πτέρυγα. Κολλητικό είναι τελικά. Ή διαβάζουν φόρουμ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19998
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Ιουν 2022, 16:54

Lugozzi έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:50
Beria έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:49
Lugozzi έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:48
Εικόνα
Αναπαραγωγή ανθυγιεινών προτύπων
Ευκαιρία να χάσει κάνα κιλό.
Ρατσιστή :giggle:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70379
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιουν 2022, 16:58

Naida έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:19


Δεν διαφωνώ σε κάτι από όσα γράφεις. Και έχω ήδη αναφέρει ότι οι περισσότερες άντρες γουστάρουν "χοντρούλες" για γαμήσι αλλά ψιλοκωλώνουν στα υπόλοιπα.

Κατά τη γνώμη μου, αυτοί έχουν πολύ περισσότερα ψυχολογικά θεματάκια να λύσουν από ό,τι η κάθε πλαστικιά και φωτοσοπιασμένη Λατινοπούλου και η κάθε φυσική και ανεπιτήδευτη/ακομπλεξάριστη Μπάρκα.

Κι εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, τα άλλα είναι επικοινωνιακές παπαρίτσες με πολιτική μαδημένη λεοντή και το ξέρουμε όλοι.
Είναι το κομμάτι του " αν κυκλοφορώ με ωραία γκόμενα μέσα στα κοινωνικά πρότυπα ομορφιάς ανεβαίνει και η δική μου αξία ως άντρας" ή "ντρέπομαι να κυκλοφόρησω με μια τύπου Μπάρκα (και ας γουστάρω σεξουαλικα) γιατί θα σκεφτούν δεν μπορεί να βρει καλύτερη" κτλ κτλ Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις γυναίκες, να μην το παραβλέπουμε.
Είναι όλα αυτά τα στερεότυπα που διέπουν την κοινωνία μας από παλαιοτατων χρόνων λίγοι ξεφεύγουν από αυτά, οι περισσότεροι μένουν σε αυτά.
Το θέμα είναι να αντιληφθούμε ότι είναι μια τεράστια παιδική χαρά και υπάρχουν άπειρα παιχνίδια να ασχοληθείς. Όλο και κάποιο θα σ αρέσει.
Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι αν το ζευγάρι είναι καλά, γενικώς και ειδικώς, φαίνεται. Για την ακρίβεια εκπέμπεται. Είτε είναι χοντροί είτε αδύνατοι είτε γκέι ή στρέιτ. Αν είναι σχεδόν καλά κλπ και αρχίζει να παίζει η πίστα "επιχειρησιακό πλάνο για τη διατήρηση της σχέσης" με διπλά βιβλία, είναι όντως βιώσιμη επιχείρηση και όχι σχέση. Είτε είναι χοντροί είτε αδύνατοι είτε γκέι ή στρέιτ. Αν το αποδεχθείς, όλα καλά. Αν δεν, ψάχνεσαι στ' άστρα και στις αψιμαχίες Λατινοπούλου - Μπάρκα ή ανεβαίνεις στα αγωνιστικά άρματα απαιτώντας να λύσουν οι άλλοι ένα πρόβλημα που δεν θέλεις να λύσεις εσύ ή να γουστάρουν αυτό που δεν γουστάρεις εσύ.

Αυτά από τη θεία Γαλή. Αν κάποιος έχει καταλάβει κάτι περισσότερο, ας το προσθέσει.



Το δεύτερο ενικό με τη γενική έννοια.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14710
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Ιουν 2022, 16:58

omg kai 3 lol έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:05
Σε κάθε περίπτωση, γουστάρω τρελλά την πλήρη ταύτιση των αριστεροκάτηδων και νουδουκάτηδων με τις θέσεις των πανελιστριών στις αμιγώς πολιτικές :lol: ζώνες.

Δεν ξέρω αν πρέπει να προτείνω για υποψήφιους βουλευτές τους πανελίστες ή για υποψήφιους πανελίστες τους βουλευτές, είναι φάση μουσική καρέκλα. Ό,τι πιάσει ο καθένας καλό είναι.

Ενιγουέι, μη σμπρώχνεστε, όλοι οι καλοί χωράνε. :lol:


Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:59
Λεγεών έγραψε:
18 Ιουν 2022, 15:49


Τι να σου πω, τόσο κόψιμο για την σωματική εικόνα και υγεία του άλλου μόνο από αρρωστημένες περιπτώσεις το βλέπω.

Εκτός αν σε έπεισε το εν λόγω άρθρο να το ρίξεις στις πάστες.
Το κόψιμο είναι για το ότι παρουσιάζεται κάτι ως υγιές, κάτι που δεν είναι ρε τύπε, όχι επειδή πήγε για μπάνιο μια υπέρβαρη παρουσιάστρια και την φωτογράφισαν.

Όπως και δεν θα ήταν σωστό να προβάλλεται κάποιος με το υπεραυτοκίνητό του σε δημόσιο δρόμο, να οδηγάει λες και είναι σε πίστα και να σχολιάζει το άρθρο:

Εθεάθη ο Τάδε με το καινούριο αυτοκίνητό του στην παραλιακή να επιδίδεται σε καταπληκτικους ελιγμούς, που θα ζήλευε και επαγγελματίας οδηγών αγώνων!


αν δεις τα περισσοτερα σχολια ειναι απο 15χρονια κοριτσακια δεν ειναι ουτε απο τη κλαδικη του συριζα, ουτε απο χιπηδες, ουτε απο χιπστερ, ουτε απο ελ-μπι-τζι-ντι, ουτε απο καποιο marketing scheme, ουτε απο καποια αορατη απειλη που εχει βαλει στοχο να κανει χοντρα ολα τα ελληνοπουλα :lol:

το προβλημα σας λοιπον για οσους διαφωνειτε ειναι αντιληπτικο και βρισκεται μεσα στο μυαλουδακι σας γιατι απο τους 326.000 followers που εχει μαλλον ειναι αδιανοητο να μη βρεθουν 5-10 και να μη γραψουν κολακευτικα σχολια

οποτε στη δικη σας πραγματικοτητα μαλλον δεν θα επρεπε να τολμησει να γραψει κανενας ουτε ενα σχολιο με θετικο προσημο στις αναρτησεις της στη παραλια γιατι οπως ολοι γνωριζουμε τετοια σχολια σπανιζουν γενικοτερα στα social media που απαθανατιζουν το απαυγασμα της αληθειας και της αντικειμενικοτητας :lol:

#eistai arrwstoi #fasistes #ypokrites
Και με hashtag και χωρίς, τις ίδιες ανοησίες γράφεις, τύπε.

Πάνε πάτα like σε κανέναν κώλο στο insta τώρα και άσε τα διανοουμενίστικα για την παρέα σου, μπας και ψαρώσει καμμία.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέος ρατσιστικός οχετός από την Λατινοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Ιουν 2022, 17:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:58
Naida έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιουν 2022, 16:19


Δεν διαφωνώ σε κάτι από όσα γράφεις. Και έχω ήδη αναφέρει ότι οι περισσότερες άντρες γουστάρουν "χοντρούλες" για γαμήσι αλλά ψιλοκωλώνουν στα υπόλοιπα.

Κατά τη γνώμη μου, αυτοί έχουν πολύ περισσότερα ψυχολογικά θεματάκια να λύσουν από ό,τι η κάθε πλαστικιά και φωτοσοπιασμένη Λατινοπούλου και η κάθε φυσική και ανεπιτήδευτη/ακομπλεξάριστη Μπάρκα.

Κι εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα, τα άλλα είναι επικοινωνιακές παπαρίτσες με πολιτική μαδημένη λεοντή και το ξέρουμε όλοι.
Είναι το κομμάτι του " αν κυκλοφορώ με ωραία γκόμενα μέσα στα κοινωνικά πρότυπα ομορφιάς ανεβαίνει και η δική μου αξία ως άντρας" ή "ντρέπομαι να κυκλοφόρησω με μια τύπου Μπάρκα (και ας γουστάρω σεξουαλικα) γιατί θα σκεφτούν δεν μπορεί να βρει καλύτερη" κτλ κτλ Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις γυναίκες, να μην το παραβλέπουμε.
Είναι όλα αυτά τα στερεότυπα που διέπουν την κοινωνία μας από παλαιοτατων χρόνων λίγοι ξεφεύγουν από αυτά, οι περισσότεροι μένουν σε αυτά.
Το θέμα είναι να αντιληφθούμε ότι είναι μια τεράστια παιδική χαρά και υπάρχουν άπειρα παιχνίδια να ασχοληθείς. Όλο και κάποιο θα σ αρέσει.
Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι αν το ζευγάρι είναι καλά, γενικώς και ειδικώς, φαίνεται. Για την ακρίβεια εκπέμπεται. Είτε είναι χοντροί είτε αδύνατοι είτε γκέι ή στρέιτ. Αν είναι σχεδόν καλά κλπ και αρχίζει να παίζει η πίστα "επιχειρησιακό πλάνο για τη διατήρηση της σχέσης" με διπλά βιβλία, είναι όντως βιώσιμη επιχείρηση και όχι σχέση. Είτε είναι χοντροί είτε αδύνατοι είτε γκέι ή στρέιτ. Αν το αποδεχθείς, όλα καλά. Αν δεν, ψάχνεσαι στ' άστρα και στις αψιμαχίες Λατινοπούλου - Μπάρκα ή ανεβαίνεις στα αγωνιστικά άρματα απαιτώντας να λύσουν οι άλλοι ένα πρόβλημα που δεν θέλεις να λύσεις εσύ ή να γουστάρουν αυτό που δεν γουστάρεις εσύ.

Αυτά από τη θεία Γαλή. Αν κάποιος έχει καταλάβει κάτι περισσότερο, ας το προσθέσει.



Το δεύτερο ενικό με τη γενική έννοια.
Καλά το κομμάτι ζευγάρι είναι άλλη ιστορία. Εκεί δεν παίζει εμφάνιση αν σου βγάζει ο άλλος την πσχουλα. Λέμε για το κομμάτι γούστων.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών