Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Ιουν 2022, 15:55

Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:49
ο Τράγκας που κολλάει ;
Άλλος ένας που δεν ρευστοποιούσε προσωπικά περιουσιακά στοιχεία για να αποπληρώσει δάνεια. Το πήγε και ένα βήμα παρακάτω. Κατάφερε και του χάρισαν τα 2/3 !!
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:49
Αν ο Κούλης ξεπλένει χρήμα, δηλαδή είναι εγκληματίας, το πρόβλημα δεν είναι το ότι έχει δάνεια αλλά το ότι είναι εγκληματίας.
Δεν είπα ότι ξεπλένει χρήμα. Ο λαός και η παράταξή του, του έχουν κάνει τη μέγιστη τιμή. Να αναστείλει την όποια επιχειρηματική δραστηριότητα και να την αφήσει για αργότερα αν ιδιωτεύσει.
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:49
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κανένα κοινωνικό κόσοτος από τον δανεισμό και την εξυπηρέτηση του δανείου σου. Δεν κάνεις κάποιου είδους αμαρτία με το να δανειστείς χρήματα.
Όλοι (εκτός από εσένα;) υποψιαζόμαστε ότι κάποια από αυτά τα λεφτά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δεν θα πληρωθούν ποτέ. Μάλλον λάθος κάνουμε.
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:49
Το ότι τα κόμματα χρωστάνε δεν είναι πρόβλημα, το ότι δεν τα αποπληρώνουν είναι θέμα και αυτό είναι άσχετο με το αν χρωστάει ο Κούλης και ο κάθε Κούλης προσωπικά
Καλά. Όταν θα διοικείς ένα μαγαζί θα καταλάβεις και την σημασία του καλού παραδείγματος για τους υφισταμένους σου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Ιουν 2022, 15:56

nyxtovios έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:52
ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:50
nyxtovios έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:47
Ο συγκεκριμένος καλλιεργεί ένα προφίλ αφελούς. Δεν έχω καταλάβει να όντως είναι ή αν το παίζει χαζός για να αποκομίζει οφέλη.
Πιθανόν μαζευει ποστ για να πάρει κινητό με οθόνη αφής μεγαλύτερη των 2".
300/0.6=500
Θέλει αρκετά από ότι βλέπεις για ένα αξιοπρεπές κινέζικο των 300 ευρώ
Για τον βουλευτή έλεγα με την προβληματική δήλωση έλεγα :lol:

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12818
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 23 Ιουν 2022, 15:58

ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:56
nyxtovios έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:52
ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:50


Ο συγκεκριμένος καλλιεργεί ένα προφίλ αφελούς. Δεν έχω καταλάβει να όντως είναι ή αν το παίζει χαζός για να αποκομίζει οφέλη.
Πιθανόν μαζευει ποστ για να πάρει κινητό με οθόνη αφής μεγαλύτερη των 2".
300/0.6=500
Θέλει αρκετά από ότι βλέπεις για ένα αξιοπρεπές κινέζικο των 300 ευρώ
Για τον βουλευτή έλεγα με την προβληματική δήλωση έλεγα :lol:
Α διάβασα χαζός και απευθείας έκανα identification του Δημοκράτη

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Ιουν 2022, 15:58

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:55
Έβαλα ένα παραπάνω μηδενικό 200 ευρώ καταθέσεις. Απορώ με κάτι τέτοιους τύπους. Υποτίθεται ότι βγάζουν 62.000 το χρόνο και έχουν στο λογαριασμό τους 200. Θα τους πουν πουθενά ότι δέχονται πληρωμές μόνο με κάρτα και θα παίρνουν τηλέφωνα γνωστούς και αγνώστους για να τους βάλουν ένα κατοσταρικάκι. Ή αυτό ή κυκλοφορεί με μαύρο χρήμα... Δεν ξέρω τί είναι χειρότερο. :g030:
Είναι πολύ απλό. Πιστεύουν βαθιά (οι βουλευτές) ότι είμαστε καθυστερημένοι και συμπεριφέρονται ανάλογα.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24776
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 23 Ιουν 2022, 16:04

ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:55


Άλλος ένας που δεν ρευστοποιούσε προσωπικά περιουσιακά στοιχεία για να αποπληρώσει δάνεια. Το πήγε και ένα βήμα παρακάτω. Κατάφερε και του χάρισαν τα 2/3 !!
και ξαναρωτάω, που κολλάει; Και εγώ δεν ρευστοποίησα ETFs που είχα όταν πήρα το σπίτι και κάθε χρόνο το μεγαλύτερο ποσό από όσα βγάζω γίνονται ETFs και δεν πληρώνω έξτρα το δάνειο. Να πάω να παραδοθώ να με πάνε μέσα γιατί το ίδιο έκανε και ο Τράγκας;

Δεν είπα ότι ξεπλένει χρήμα. Ο λαός και η παράταξή του, του έχουν κάνει τη μέγιστη τιμή. Να αναστείλει την όποια επιχειρηματική δραστηριότητα και να την αφήσει για αργότερα αν ιδιωτεύσει.
Αν δεν ξεπλένει χρήμα τότε δεν υπάρχει θέμα. Το ότι εσύ θες ο πολιτικός το να μην έχει χρηματοοικονομική δράση είναι προσωπικό σου θέμα

Όλοι (εκτός από εσένα;) υποψιαζόμαστε ότι κάποια από αυτά τα λεφτά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δεν θα πληρωθούν ποτέ. Μάλλον λάθος κάνουμε.
και ξαναλέω ότι αν ο Κούλης δεν πληρώνει το δάνειο του τότε υπάρχει θέμα. Αν το πληρώνει, δεν υπάρχει κανένα.
Καλά. Όταν θα διοικείς ένα μαγαζί θα καταλάβεις και την σημασία του καλού παραδείγματος για τους υφισταμένους σου.
εντάξει θα περιμένω μέχρι τότε. Υποθέτω ότι αν έχω υπαλλήλους θα είμαι για αυτούς το υπόδειγμα. Κάνε το όπως ο Δημοκράτης ένα πράγμα :lol:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21112
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Ιουν 2022, 16:07

ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:58
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:55
Έβαλα ένα παραπάνω μηδενικό 200 ευρώ καταθέσεις. Απορώ με κάτι τέτοιους τύπους. Υποτίθεται ότι βγάζουν 62.000 το χρόνο και έχουν στο λογαριασμό τους 200. Θα τους πουν πουθενά ότι δέχονται πληρωμές μόνο με κάρτα και θα παίρνουν τηλέφωνα γνωστούς και αγνώστους για να τους βάλουν ένα κατοσταρικάκι. Ή αυτό ή κυκλοφορεί με μαύρο χρήμα... Δεν ξέρω τί είναι χειρότερο. :g030:
Είναι πολύ απλό. Πιστεύουν βαθιά (οι βουλευτές) ότι είμαστε καθυστερημένοι και συμπεριφέρονται ανάλογα.
Ντάξει, στο Περιστέρι εκλέγεται. Τί περίμενες; Ο ανταγωνισμός είναι μεταξύ αυτού και του Μπάρμπυ. Θέλεις να μιλήσουμε για τα παλικαράκια εδώ μέσα που λένε ότι είναι από το Περιστέρι και δεν ξέρουν ούτε κάθε πότε έρχεται η ΔΕΗ;

Η πλάκα είναι ότι αυτός, ως ανεξάρτητη δημοσιογραφία, βγαίνει και σου λέει ότι αν δεν ξαναβγεί η ΝΔ θα αποσύρει τα χρήματα του. Πόσες φορές να πάει στο ΑΤΜ για να σηκώσει 200 ευρώ; Θα σου κάνει και σκηνικό που δε μπορεί να βγάλει τα εξηντάλεπτα...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Ιουν 2022, 16:08

klg έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:52
Τι εννοείς ρε συ; Ποιά είναι η αυξημένη απαίτηση; Έχει πάρει ένα δάνειο, το πληρώνει, τέλος. Που ακριβώς είναι το πρόβλημα; (Εννοώ να πάει να γαμηθεί ο Κούλης, αλλά ειπαμε, δεν είμαστε όλοι καθυστερημένα contrarian μποτάκια)
Δεν περιμένω να συμφωνήσουν όλοι. Δέχομαι επίσης ότι είναι σημαντικό, καθώς υπάρχει ποικιλία από διαφορετικά σετς αξιών, να τηρούμε όλοι το νόμο για να μην γινόμαστε ζούγκλα. Ωστόσο δεν μου αρκεί. Δεν μπορώ να πω πως ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό ή έστω καλό.

Κατηγορώ τον Μητσοτάκη ότι δεν δίνει το καλό παράδειγμα. Κάτσε ρε φίλε. Σε κάναν αρχηγό κόμματος και μετά πρωθυπουργό. Δεν ξέρεις τι έχεις και έχεις εξασφαλισμένα και τα εγγόνια σου. Έχεις ένα πτωχευμένο κράτος να διαχειριστείς. Συγκεντρώσου να δώσεις το καλό παράδειγμα γιατί απαιτείς θυσίες από πολύ μεγάλο μέρος πολιτών για να ορθοποδήσει η χώρα ή απλά για να επιβιώσει τις επόμενες δεκαετίες. Πως θα τους εμπνεύσεις όταν μοιάζει ότι σε απασχολεί τόσο πολύ το να αυξήσεις την περιουσία σου;

Είναι πάνω κάτω η ίδια λογική με την οποία κατηγορούσαμε τον Γεωργιάδη ότι βγαίνει και κάνει τον κλόουν στις τηλεπωλήσεις ενώ έχει αξίωμα υπουργού.

ΥΓ. Να στο δώσω με ένα ακραίο παράδειγμα. Αύριο γίνεται πόλεμος και μας καλεί με διάγγελμα να προσφέρουμε ότι μπορούμε από το υστέρημά μας, προκειμένου να αγοραστούν όπλα. Την ίδια στιγμή μαθαίνουμε ότι έχει εταιρείες στο εξωτερικό, έχει μεταφέρει μεγάλο μέρος της περιουσία τους εκεί και συνεχίζει την επιχειρηματική του δραστηριότητα. Πως θα σου φαινόταν;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 23 Ιουν 2022, 16:13

Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:04
Υποθέτω ότι αν έχω υπαλλήλους θα είμαι για αυτούς το υπόδειγμα. Κάνε το όπως ο Δημοκράτης ένα πράγμα :lol:
ναι, αυτό έτσι λειτουργεί. Σε μαγαζιά που το αφεντικό δεν τηρεί τίποτα, βάζει χέρι στο ταμείο, χρησιμοποιεί το εμπόρευμα για πάρτι του, θα δεις ότι και το προσωπικό δεν σέβεται τίποτα.

Για τα άλλα που είπες απλά διαφωνούμε. Πες ότι είναι δική μου αλλεργία να απαιτώ κάτι παραπάνω.

ΥΓ. Μην πέσεις από κανένα σύννεφο αν μετά από κάποιες δεκαετίες ακουστεί ότι μέρος των δανείων του αρχηγού και του υπαρχηγού δεν πληρώθηκαν/χαρίστηκαν κλπ. Απλά αν τυχόν και όταν γίνει αυτό θα έχουν αποσυρθεί από την πολιτική και δεν θα τους νοιάζει το κράξιμο.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24776
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 23 Ιουν 2022, 16:22

ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:13
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:04
Υποθέτω ότι αν έχω υπαλλήλους θα είμαι για αυτούς το υπόδειγμα. Κάνε το όπως ο Δημοκράτης ένα πράγμα :lol:
ναι, αυτό έτσι λειτουργεί. Σε μαγαζιά που το αφεντικό δεν τηρεί τίποτα, βάζει χέρι στο ταμείο, χρησιμοποιεί το εμπόρευμα για πάρτι του, θα δεις ότι και το προσωπικό δεν σέβεται τίποτα.

Για τα άλλα που είπες απλά διαφωνούμε. Πες ότι είναι δική μου αλλεργία να απαιτώ κάτι παραπάνω.

ΥΓ. Μην πέσεις από κανένα σύννεφο αν μετά από κάποιες δεκαετίες ακουστεί ότι μέρος των δανείων του αρχηγού και του υπαρχηγού δεν πληρώθηκαν/χαρίστηκαν κλπ. Απλά αν τυχόν και όταν γίνει αυτό θα έχουν αποσυρθεί από την πολιτική και δεν θα τους νοιάζει το κράξιμο.
αν χαριστούν δάνεια δεν θα πέσω από τα σύννεφα αλλά θα έχω πρόβλημα με το ότι χαρίστηκαν δάνεια, όχι με το ότι ο Κούλης πήρε δάνειο. Το πρόβλημα μου θα έιναι ότι δεν το πλήρωσε. Οπώς ήταν και με ένα κάρο καραγκιόζηδες που τους χαρίστηκαν την περίοδο της κρίσης, με τον πανηλίθιο νόμο κατσέλη κτλ

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 23 Ιουν 2022, 16:23

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:41
Εδώ δεν ξέρουν οι ίδιοι, θα ξέρουμε εμείς;

Θαυμάστε πόθεν έσχες δημοσιογράφου, νυν βουλευτή.
https://www.hellenicparliament.gr/userf ... 5_2021.pdf

Δηλωμένες καταθέσεις λίγο πάνω από τα 2000 ευρώ, ακίνητα που δεν έχει συμβόλαια κτήσης, δάνεια που δεν γνωρίζει τα αρχικά ποσά και τις ημερομηνίες αποπληρωμής τους.

Αυτός ο τύπος σε άλλη χώρα θα ήταν στη φυλακή, εδώ είναι βουλευτής κυβερνητικού κόμματος.


Κατά τα λοιπά, μόνο ο Τράγκας... :smt047
Σιγά την περιουσία του Λοβέρδου που θα τον έβαζε και στην φυλακή!
1. Δεν αγόρασε τίποτα σημαντικό, παρά μόνο ένα σπιτάκι 53 m2 στον Παρνασσό το 2004. Τα υπόλοιπα είναι κληρονομιά από τις δεκαετίες '60 και '70. Ο πατέρας του προφανώς πέθανε το 2012, οπότε και φαίνεται η ημερομηνία κτήσεως.
2. Κληρονόμησε επίσης διάφορα αγροτεμάχια, αμφίβολων τίτλων και αμφίβολης αξίας.
3. Κατά καιρούς φόρτωσε πιστωτικές κάρτες με ποσά που δεν μπορούσε να αποπληρώσει. Μετά το 2010 που απορροφήθηκαν οι περισσότερες τράπεζες, βρέθηκε να κατέχει πολλαπλές κάρτες από την ίδια τράπεζα. Προφανώς δεν τίθεται θέμα αρχικού ποσού ή ημερομηνίας αποπληρωμής.

Συμπέρασμα: άθλια οικονομική κατάσταση.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12818
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 23 Ιουν 2022, 16:33

Leporello έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:23
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:41
Εδώ δεν ξέρουν οι ίδιοι, θα ξέρουμε εμείς;

Θαυμάστε πόθεν έσχες δημοσιογράφου, νυν βουλευτή.
https://www.hellenicparliament.gr/userf ... 5_2021.pdf

Δηλωμένες καταθέσεις λίγο πάνω από τα 2000 ευρώ, ακίνητα που δεν έχει συμβόλαια κτήσης, δάνεια που δεν γνωρίζει τα αρχικά ποσά και τις ημερομηνίες αποπληρωμής τους.

Αυτός ο τύπος σε άλλη χώρα θα ήταν στη φυλακή, εδώ είναι βουλευτής κυβερνητικού κόμματος.


Κατά τα λοιπά, μόνο ο Τράγκας... :smt047
Σιγά την περιουσία του Λοβέρδου που θα τον έβαζε και στην φυλακή!
1. Δεν αγόρασε τίποτα σημαντικό, παρά μόνο ένα σπιτάκι 53 m2 στον Παρνασσό το 2004. Τα υπόλοιπα είναι κληρονομιά από τις δεκαετίες '60 και '70. Ο πατέρας του προφανώς πέθανε το 2012, οπότε και φαίνεται η ημερομηνία κτήσεως.
2. Κληρονόμησε επίσης διάφορα αγροτεμάχια, αμφίβολων τίτλων και αμφίβολης αξίας.
3. Κατά καιρούς φόρτωσε πιστωτικές κάρτες με ποσά που δεν μπορούσε να αποπληρώσει. Μετά το 2010 που απορροφήθηκαν οι περισσότερες τράπεζες, βρέθηκε να κατέχει πολλαπλές κάρτες από την ίδια τράπεζα. Προφανώς δεν τίθεται θέμα αρχικού ποσού ή ημερομηνίας αποπληρωμής.

Συμπέρασμα: άθλια οικονομική κατάσταση.
Ο καημένος συγκινήθηκα

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3295
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 23 Ιουν 2022, 16:34

ST48410 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:08
klg έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:52
Τι εννοείς ρε συ; Ποιά είναι η αυξημένη απαίτηση; Έχει πάρει ένα δάνειο, το πληρώνει, τέλος. Που ακριβώς είναι το πρόβλημα; (Εννοώ να πάει να γαμηθεί ο Κούλης, αλλά ειπαμε, δεν είμαστε όλοι καθυστερημένα contrarian μποτάκια)
Δεν περιμένω να συμφωνήσουν όλοι. Δέχομαι επίσης ότι είναι σημαντικό, καθώς υπάρχει ποικιλία από διαφορετικά σετς αξιών, να τηρούμε όλοι το νόμο για να μην γινόμαστε ζούγκλα. Ωστόσο δεν μου αρκεί. Δεν μπορώ να πω πως ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό ή έστω καλό.

Κατηγορώ τον Μητσοτάκη ότι δεν δίνει το καλό παράδειγμα. Κάτσε ρε φίλε. Σε κάναν αρχηγό κόμματος και μετά πρωθυπουργό. Δεν ξέρεις τι έχεις και έχεις εξασφαλισμένα και τα εγγόνια σου. Έχεις ένα πτωχευμένο κράτος να διαχειριστείς. Συγκεντρώσου να δώσεις το καλό παράδειγμα γιατί απαιτείς θυσίες από πολύ μεγάλο μέρος πολιτών για να ορθοποδήσει η χώρα ή απλά για να επιβιώσει τις επόμενες δεκαετίες. Πως θα τους εμπνεύσεις όταν μοιάζει ότι σε απασχολεί τόσο πολύ το να αυξήσεις την περιουσία σου;

Είναι πάνω κάτω η ίδια λογική με την οποία κατηγορούσαμε τον Γεωργιάδη ότι βγαίνει και κάνει τον κλόουν στις τηλεπωλήσεις ενώ έχει αξίωμα υπουργού.
Δεν καταλαβαίνω σε τι διαφωνείς όμως; Ότι είναι "ανήθικο" το να πάρεις το δάνειο in the first place; Ότι είναι ανήθικο να έχεις public office και να έχεις δάνειο; Από την άλλη δεν βλέπω καν πώς είναι κακό παράδειγμα. Εάν πληρώνει τις δόσεις του όταν πρέπει, δεν μιλάμε για τον ορισμό του σωστού παραδείγματος (δεδομένου ότι εκατομμύρια άνθρωποι παίρνουν δάνεια στη χώρα);

Το να μεγαλώνει την περιουσία του είναι απολύτως λογικό, εγώ θέλω να μεγαλώσω την περιουσία μου, εσύ θες να μεγαλώσεις την περουσία σου, αυτός μαγικά θα πρέπει να σταματήσει να το κάνει, επειδή τι; Σε τελική ανάλυση δεν νομίζω ότι διαφήμιζε ποτέ τον εαυτό του ως φτωχαδάκι και παιδί του λαού.
Να στο δώσω με ένα ακραίο παράδειγμα. Αύριο γίνεται πόλεμος και μας καλεί με διάγγελμα να προσφέρουμε ότι μπορούμε από το υστέρημά μας, προκειμένου να αγοραστούν όπλα. Την ίδια στιγμή μαθαίνουμε ότι έχει εταιρείες στο εξωτερικό, έχει μεταφέρει μεγάλο μέρος της περιουσία τους εκεί και συνεχίζει την επιχειρηματική του δραστηριότητα. Πως θα σου φαινόταν;
Θα έκανα και εγώ ακριβώς αυτό.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21112
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Ιουν 2022, 16:36

Leporello έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:23
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:41
Εδώ δεν ξέρουν οι ίδιοι, θα ξέρουμε εμείς;

Θαυμάστε πόθεν έσχες δημοσιογράφου, νυν βουλευτή.
https://www.hellenicparliament.gr/userf ... 5_2021.pdf

Δηλωμένες καταθέσεις λίγο πάνω από τα 2000 ευρώ, ακίνητα που δεν έχει συμβόλαια κτήσης, δάνεια που δεν γνωρίζει τα αρχικά ποσά και τις ημερομηνίες αποπληρωμής τους.

Αυτός ο τύπος σε άλλη χώρα θα ήταν στη φυλακή, εδώ είναι βουλευτής κυβερνητικού κόμματος.


Κατά τα λοιπά, μόνο ο Τράγκας... :smt047
Σιγά την περιουσία του Λοβέρδου που θα τον έβαζε και στην φυλακή!
1. Δεν αγόρασε τίποτα σημαντικό, παρά μόνο ένα σπιτάκι 53 m2 στον Παρνασσό το 2004. Τα υπόλοιπα είναι κληρονομιά από τις δεκαετίες '60 και '70. Ο πατέρας του προφανώς πέθανε το 2012, οπότε και φαίνεται η ημερομηνία κτήσεως.
2. Κληρονόμησε επίσης διάφορα αγροτεμάχια, αμφίβολων τίτλων και αμφίβολης αξίας.
3. Κατά καιρούς φόρτωσε πιστωτικές κάρτες με ποσά που δεν μπορούσε να αποπληρώσει. Μετά το 2010 που απορροφήθηκαν οι περισσότερες τράπεζες, βρέθηκε να κατέχει πολλαπλές κάρτες από την ίδια τράπεζα. Προφανώς δεν τίθεται θέμα αρχικού ποσού ή ημερομηνίας αποπληρωμής.

Συμπέρασμα: άθλια οικονομική κατάσταση.
Συμπέρασμα: Ναι σε όλα μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Τύπε μου, να περιμένουμε κατασχέσεις από τις τράπεζες; Δε μιλάμε για ψύχουλα. Επίσης, η θέση του βουλευτού και του κομματικού παπαγάλου στο παρελθόν σε γλυτώνει από τις κατασχέσεις ή τις φυλακές για τα χρέη;

Εγώ βλέπω ότι οι τράπεζες συνεχίζουν να του μοιράζουν χρήμα και δεν προβαίνουν σε καμία διεκδίκηση των χρημάτων τους, ενώ για πολλούς άλλους είναι εξόχως πιεστικές...

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21112
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Ιουν 2022, 16:43

Btw, εσύ αντιλαμβάνεσαι λίγο παραπάνω πώς λειτουργούν τα τραπεζικά δάνεια και οι αγορές ακινήτων. Γιατί ο τύπος μας λέει ότι αγόρασε σπίτι στην Αράχωβα και δεν έχει λέει συμβόλαια, ή κληρονόμησε κάτι άλλα ακίνητα στο Παπάγου επίσης χωρίς συμβόλαια. Όσο για τις αποπληρωμές των δανείων του, ας βάλω και το πόθεν έσχες του 2018.
https://www.hellenicparliament.gr/userf ... 3_2019.pdf

Όταν βλέπεις το υπόλοιπο δανείου (κεφαλαίου) να αυξάνει ξέρεις τί σημαίνει έτσι;

Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά ακινήτου να περιμένω ότι τουλάχιστον 3 χρόνια τώρα όλο και κάποια από τις 4 τράπεζες θα έχει ξεκινήσει τις διαδικασίες πλειστηριασμών...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11555
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ο Κούλης χρωστάει στις τράπεζες 1.300.000 ευρω σύμφωνα με το πόθεν έσχες.Πότε θα τα ξεπληρώσει;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Ιουν 2022, 16:54

Chainis έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:36
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:02
Chainis έγραψε:
23 Ιουν 2022, 14:52


Δεν δικαιολογεί η κληρονομιά από τον πατέρα του, τα έσοδα του και τα έσοδα της γυναίκας του να έχει τόσα ακίνητα λες;
Η γυναίκα του έχει 39.000 ευρώ έσοδα, 900.000 ευρώ δάνεια και το σπίτι του Βολτερου ρε νουδουλικο :lol:
Δουλικότητα με η χωρίς προσθήκες είναι οποίος βλέπει τα λεφτά και την περιουσία του άλλου και του τρέχουν τα σάλια.

Πόσα ακίνητα κληρονόμησε από τους γονείς του και ο ίδιος πόσα εισοδήματα έχει είπαμε;
Και ποιος τάιζε τους γονείς του, τον ίδιο, την αδερφή του, τα ανίψια του, γενικά όλο το σκατόσογο τα τελευταία 100 χρόνια;

Οι φοβερές επιχειρηματικές τους δραστηριότητες ή αμέσως και εμμέσως εσύ κι εγώ ρε κορόιδο;

Τέλος πάντων, πες "είμαι υποτακτικός, γουστάρω να με πηδά το σκατόσογο". θα απελευθερωθείς.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών