Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48644
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Σεπ 2018, 17:29

vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:25
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:24
vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:23

Δεν πρόκειται να επεκταθώ σε λεπτομέρειες για προφανείς λόγους. Πάντως η υπόθεση μετά από ενέργειες του δικηγόρου που "ξέθαψε" την υπόθεση εκδικάστηκε τελικά λίγο πριν παρέλθει η προθεσμία και μάλιστα ο κατηγορούμενος έφαγε και καλή ποινή.
E, και μόνος σου το δηλώνεις λοιπόν οτι δεν πέτυχε το θάψιμο.
Τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου δικά μου.
Α, το ζήτημα είναι τελικά αν πετυχαίνει το θάψιμο ή αν τελικά υφίσταται ως πρακτική;
Παιδάκι μου, ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι θέλει. Το θέμα είναι οτι κάποια πράγματα, όπως το να "θάψεις" κάτι που έχει πρωτοκολληθεί ΔΕΝ μπορεί να πετύχει, γιατί πηγαίνει ο άλλος με τον αριθμό πρωτοκόλλου ή την όποια αντίστοιχη βεβαίωση οτι έκανε την ενέργεια και σε σκίζει. Το να επιχειρήσει κάποιος αστυνομικός θάψιμο μήνυσης είναι βέβαιος τρόπος για να μπλέξει άσχημα. Εκτός αν για κάποιο λόγο πιστεύει οτι ο μηνυτής δεν θ' ασχοληθεί περαιτέρω, στο στύλ "κάνω μια μήνυση για να περνάει η ώρα".
Το να μου λες για πλήθος μηνύσεων που είχαν γίνει κατά της ΧΑ και θάφτηκαν, γιατί σκίσανε τα χαρτιά οι αστυνομικοί, δείχνει τερατώδη ασχετοσύνη (για το zteo το λέω πιο πολύ).
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3584
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 14 Σεπ 2018, 17:32

zteo έγραψε:
13 Σεπ 2018, 14:17
Golden Age έγραψε:
13 Σεπ 2018, 14:08
zteo έγραψε:
13 Σεπ 2018, 13:47

Κατσε ρε τα 3/4 της αστυνομιας ειναι ΧΑ και οι μισοι δικαστικοι γλυκοκοιταζουν την ΧΑ και δεν μπορουν να ποιασουν εναν ((αριστερο)) δολοφονο.Βρωμα ηδουλεια λεω εγω.
Σε ποιον πλανήτη ζεις ρε ΖΤΕΟ; :lol:

Ναι, υπάρχουν αστυνομικοί οπαδοί (όχι τα...3/4), αλλά αυτοί που κυνηγούν καρριέρες είναι φουλ αντι-ΧΑ. Για τους δικαστικούς εκτός τόπου και χρόνου. Πάνω απ' όλα όμως, οι κυβερνήσεις είναι φουλ αντι-ΧΑ και επίσης καλύπτουν ττο αναρχοαριστερρό παρακράτος.
Ζω στον Πλανητη οπου
1.Ο Περιανδρος κυκλοφορουσε ανετος αν και καταζητουμενος για αποπειρα ανθρωποκτονιας
2.Που ο Παναγιωταρος εκαιγε Τουρκικες σημαιες και τον αθωωνε ο εισαγγελεας αφου πρωτα πινανε καφε μαζι.
3.Που οι μυνησεις κατα της ΧΑ δεν φταναν ποτε στα χερια δικαστων ελεου αστυνομικων
4.Που αποδεδειγμενα συνεργαζοταν η ΧΑ με την αστυνομια παριστανωντας τους αγανακτισμενους πολιτες. :8)
1 Που κυκλοφορούσε άνετα ο Περίανδρος.Ξέρεις που βρισκόταν δηλαδή;
2.Έκαιγε Τούρκικες σημαίες.Και;Γι αυτο τον κάνανε πλάτες οι μπάτσοι;
3.Μπορείς να το αποδείξεις;
4.Ποιοι ήταν οι αγανακτισμένοι πολίτες;Σε ποιες περιοχές;
Είσαι παντελως εκτός τόπου και χρόνου.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:35

Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:29
vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:25
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:24


E, και μόνος σου το δηλώνεις λοιπόν οτι δεν πέτυχε το θάψιμο.



Τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου δικά μου.
Α, το ζήτημα είναι τελικά αν πετυχαίνει το θάψιμο ή αν τελικά υφίσταται ως πρακτική;
Παιδάκι μου, ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι θέλει. Το θέμα είναι οτι κάποια πράγματα, όπως το να "θάψεις" κάτι που έχει πρωτοκολληθεί ΔΕΝ μπορεί να πετύχει, γιατί πηγαίνει ο άλλος με τον αριθμό πρωτοκόλλου ή την όποια αντίστοιχη βεβαίωση οτι έκανε την ενέργεια και σε σκίζει. Το να επιχειρήσει κάποιος αστυνομικός θάψιμο μήνυσης είναι βέβαιος τρόπος για να μπλέξει άσχημα. Εκτός αν για κάποιο λόγο πιστεύει οτι ο μηνυτής δεν θ' ασχοληθεί περαιτέρω, στο στύλ "κάνω μια μήνυση για να περνάει η ώρα".
Το να μου λες για πλήθος μηνύσεων που είχαν γίνει κατά της ΧΑ και θάφτηκαν, γιατί σκίσανε τα χαρτιά οι αστυνομικοί, δείχνει τερατώδη ασχετοσύνη (για το zteo το λέω πιο πολύ).
Να επαναλάβω λοιπόν ότι δεν έχω υπόψη μου κάτι σχετικό με σκίσιμο μηνύσεων. Απο κει και πέρα, τα ποσοστά της ΧΑ στην αστυνομία είναι ασύμμετρα σε σχέση με τα πανελλαδικά της ποσοστά και δε μπορείς να αρνηθείς ότι η αποδοχή της οργάνωσης δε συνέβαλλε αποφασιστικά στην ανοχή απέναντι στα εγκλήματα της οργάνωσης.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Nero

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Σεπ 2018, 17:41

Λευκός Λύκος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:32
4.Ποιοι ήταν οι αγανακτισμένοι πολίτες;Σε ποιες περιοχές;
Αυτό ήταν γνωστό ότι συνέβη συστηματικά στο Άγιο Παντελεήμονα,την περίοδο λίγο πριν μπείτε στη βουλή και μετά,με μπροστάρισα εκείνο το φρούτο τη Σκορδέλη



θυμάμαι ότι υπάρχουν αποσπάσματα απο εκπομπές του ταρζάν κλπ που η κυρία παρουσιαζόταν ως "αγανακτισμένη" μαζί με άλλα μέλη χωρίς να δηλώνει βέβαια κομματική ταυτότητα. Στην ιδια περιοχή θυμάμαι μπουζουριάσανε αστυνομικούς και αν θυμάμαι καλά τέθηκε σε διαθεσιμότητα ο διευθυντής γιατί συνεργαζόταν με'σας και αποδείχτηκε ότι τα μέλη σας στην περιοχή τα είχαν κάνει και πλακάκια με αλλοδαπούς

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29213
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Σεπ 2018, 17:46

Nero έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:41
Λευκός Λύκος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:32
4.Ποιοι ήταν οι αγανακτισμένοι πολίτες;Σε ποιες περιοχές;
Αυτό ήταν γνωστό ότι συνέβη συστηματικά στο Άγιο Παντελεήμονα,την περίοδο λίγο πριν μπείτε στη βουλή και μετά,με μπροστάρισα εκείνο το φρούτο τη Σκορδέλη



θυμάμαι ότι υπάρχουν αποσπάσματα απο εκπομπές του ταρζάν κλπ που η κυρία παρουσιαζόταν ως "αγανακτισμένη" μαζί με άλλα μέλη χωρίς να δηλώνει βέβαια κομματική ταυτότητα. Στην ιδια περιοχή θυμάμαι μπουζουριάσανε αστυνομικούς και αν θυμάμαι καλά τέθηκε σε διαθεσιμότητα ο διευθυντής γιατί συνεργαζόταν με'σας και αποδείχτηκε ότι τα μέλη σας στην περιοχή τα είχαν κάνει και πλακάκια με αλλοδαπούς
Η Θέμις δεν ήταν απο την αρχή ΧΑ. Έγινε στην πορεία. Και ναι και κάτοικος του Αγ. Παντελεήμονα είναι και αγανακτισμένη - όντως- κάτοικος.

Ο ΖΤΕΟ δεν αναφερόταν όμως σε τέτοιους αγανακτισμένους, αλλά στα παραμύθια που κατασκεύαζε η Αριστερά ότι δήθεν στη Μεταπολίτευση τους "μπολεμά το σύστημα" με τα ΜΑΤ και "δήθεν αγανακτισμένους".

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 14 Σεπ 2018, 17:51

Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:53
Εγώ ζητώ στοιχεία που να τους συνδέουν με τη Χρυσή Αυγή. Το ότι ένας βρήκε στο δρόμμο κάτι φυλλάδια στα οποία του άρεσε μια ατάκα και τα πήρε δεν είναι στοιχείο συνδέσεως με τη Χρυσή Αυγή.
:smt005::blm:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Σεπ 2018, 17:52

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:51
Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:53
Εγώ ζητώ στοιχεία που να τους συνδέουν με τη Χρυσή Αυγή. Το ότι ένας βρήκε στο δρόμμο κάτι φυλλάδια στα οποία του άρεσε μια ατάκα και τα πήρε δεν είναι στοιχείο συνδέσεως με τη Χρυσή Αυγή.
:smt005::blm:
αυτό δεν ηταν τίποτα, έχει πετάξει πολύ θεικότερα διαμάντα,παλιότερα. Υπέρτατος.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 17:53

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:52
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:51
Golden Age έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:53
Εγώ ζητώ στοιχεία που να τους συνδέουν με τη Χρυσή Αυγή. Το ότι ένας βρήκε στο δρόμμο κάτι φυλλάδια στα οποία του άρεσε μια ατάκα και τα πήρε δεν είναι στοιχείο συνδέσεως με τη Χρυσή Αυγή.
:smt005::blm:
αυτό δεν ηταν τίποτα, έχει πετάξει πολύ θεικότερα διαμάντα,παλιότερα. Υπέρτατος.
Γενικά οι χρυσαυγίτες ό,τι βρίσκουν στο δρομο το παίρνουν. Από φυλλάδια μέχρι όπλα.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Σεπ 2018, 17:56

και ζωές άπλυτων και σκουρόχρωμων*, αμα λάχει!

*οκ, έστω λιγο λευκότερων από τους ίδιους.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Σεπ 2018, 19:21

vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:54
Ερμής έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:51
vatraxos έγραψε:
14 Σεπ 2018, 16:49


Δηλαδή; Φόνος μετανάστη από χρυσαυγίτες, τι άλλο μπορούσε να είναι; Ξεκαθάρισμα λογαριασμών;
ναι ξέχασα οτι οι ΧΑτες δε κάνουν νταλαβέρια και ενεργούν μόνο ιδεολογικά.
Αν πιστεύεις ότι ο φόνος έγινε για άλλους λόγους, εξήγησέ τους με στοιχεία. Προέκυψε κατά τη δίκη ότι είχαν προηγούμενα μαζί του;

Το δικαστήριο πάντως τους έβαλε ισόβια χωρίς ελαφρυντικά και χαρακτήρισε το έγκλημα ρατσιστικό για την επιμέτρηση της ποινής.
Άλλο ο συγκεκριμένος φόνος και άλλο φόνος γενικά που λέγαμε παραπάνω. Και ναι δε πιστεύω ότι οι της ΧΑ στο σύνολο τους λειτουργούν ετσι, θεωρώ ότι πολλοί από αυτοί κρύβουν από πίσω άλλες αιτίες, κατά βάση νταβατζιλικια και παράνομες δραστηριότητες, ή μήπως πιστεύεις ότι δε κάνουν δουλίτσες με ξενους;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 14 Σεπ 2018, 19:28

Ερμής έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:21
Άλλο ο συγκεκριμένος φόνος και άλλο φόνος γενικά που λέγαμε παραπάνω. Και ναι δε πιστεύω ότι οι της ΧΑ στο σύνολο τους λειτουργούν ετσι, θεωρώ ότι πολλοί από αυτοί κρύβουν από πίσω άλλες αιτίες, κατά βάση νταβατζιλικια και παράνομες δραστηριότητες, ή μήπως πιστεύεις ότι δε κάνουν δουλίτσες με ξενους;
100% κάνουν. Χρησιμοποιούν τη ΧΑ ως όχημα και δεν είναι πρωτόγνωρο να ιδεολογικοποιείται το έγκλημα. Υπάρχει ως φαινόμενο από την αρχή της Ιστορίας.

Το ζήτημα είναι λοιπόν αν ένα κόμμα λειτουργεί ως μαγνήτης που έλκει εγκληματικά στοιχεία με την πολιτική, τη ρητορική, τη δράση του.

Παραπάνω ο άλλος ρωτούσε αν ο Τζωρτζάτος έκανε τρομοκρατικές ενέργειες εξαιτίας της δράσης του ΚΚΕ. Τι να πεις;

Αν στο συγκεκριμένο φόνο του Λουκμάν έχεις υπόψη σου στοιχεία που συνηγορούν υπέρ κάποιας άλλης εξήγησης από αυτή που έδωσε το δικαστήριο στο σκεπτικό της απόφασής του, γράψε το. Εγώ δεν έχω κάτι υπόψη μου πάντως.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23299
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Σεπ 2018, 19:38

Δε μιλάω για το συγκεκριμένο περιστατικό χωρίς φυσικά να αποκλείω το ενδεχόμενο άλλης αιτίας, μίλησα γενικά ότι δε γίνεται να λέμε ότι ένα έγκλημα είναι ρατσιστικό και να μένει εκεί, αυτό να ξέρεις λειτουργεί υπέρ της ΧΑ εκει που θέλει να στοχεύσει.
Όταν μπήκε στη Βουλή είχα πει πως είναι λάθος το να μην τους καλούν στα κανάλια, αλλά να τους βάλεις στο παιγνίδι της κουβέντας ως ισότιμα μέλη, εκει θα φαινόταν η γύμνια γνώσεων και γνώσεων. Και στο ότι έφτασαν σε σημείο να έχουν ποσοστό άνω του 10% έχει μερίδιο ευθύνης και το ΚΚΕ.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Nero

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Σεπ 2018, 19:47

Ερμής έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:38
Όταν μπήκε στη Βουλή είχα πει πως είναι λάθος το να μην τους καλούν στα κανάλια, αλλά να τους βάλεις στο παιγνίδι της κουβέντας ως ισότιμα μέλη, εκει θα φαινόταν η γύμνια γνώσεων και γνώσεων. Και στο ότι έφτασαν σε σημείο να έχουν ποσοστό άνω του 10% έχει μερίδιο ευθύνης και το ΚΚΕ.
Αυτό μπορεί να έχει βάση αλλα΄στην πραγματικότητα όσοι τους ψηφίζουν ξερουν πολύ καλά ότι δεν έχουν ούτε θέσεις ούτε επιχειρήματα και δεν τους νοιάζει καθόλου αλλά το κυριότερο,το ξέρουν και οι ίδιοι οπότε δεν προσπαθούσαν καν και έπαιζαν πάντα σύμφωνα με τις δυνάμεις τους: προσπαθούσαν με κάθε τρόπο να κάνουν τη συζήτηση ροντέο

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 14 Σεπ 2018, 19:47

Υπερτιμάτε την πολιτική διανοητική ικανότητα του ελληνικού λαού. Πολιτικώς βρέφη που κλαίνε όταν "κλέπτων οπώρας", είτε αυτό περιλαμβάνει ένα απλό "λεφτά υπάρχουν", είτε μαχαιροβγάλτες που τους χάιδεψαν το μαλακό υπογάστριο της οργής.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48644
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα ντοκουμέντα:Καρέ καρέ η δολοφονία Φύσσα – Ερωτηματικά για τη στάση της ΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Σεπ 2018, 20:02

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 17:56
και ζωές άπλυτων και σκουρόχρωμων*, αμα λάχει!

*οκ, έστω λιγο λευκότερων από τους ίδιους.
Σαν αυτούς?

Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών