Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6825
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 25 Ιούλ 2022, 15:59

wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:39
Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 00:34
Τα Δωδεκάνησα, όπως και οι Κυκλάδες και οι Σποράδες και οι θαλάσσιες περιοχές Θεσσαλονίκης και νησιών ΒΑ Αιγαίου, μια χαρά συνεχίζουν να στέλνουν ψάρια στην Αττική.
Όταν λέμε επιφάνεια της θάλασσας εννοούμε και παρά μέσα, μέχρι εκεί που φτάνει η πετονιά βέβαια.
Αλλά έκανες πρόοδο. Την πήγες στις ... Κυκλάδες την Ικαρία. Δεν μπορεί παρά να χαρακτηρισθεί ως πρόοδος αυτό.
Είσαι βλακούλης τελικά... :003:
Από όλο το ξεφτλίκι που σου έρριξα, βρήκες νέα παπαροψέμα να πεις...
Ρε τι καημενούλης είσαι συ ρε...
Να σε έχω υπ' οψιν μου... :003:

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6825
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 25 Ιούλ 2022, 16:00

wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 15:56
Μας είπε α) ότι η Ικαρία είναι στην Αττική και τελικά β) ότι είναι στις ... Κυκλάδες.
Για δείξε μου ΠΟΥ ακριβώς το έγραψα αυτό...
...έλα, αφού σε τρώει να ξυστείς στην γκλίτσα.
Ξύσου ελεύθερα και θα πέσουν και άλλες φάπες... :003:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 25 Ιούλ 2022, 16:21

Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 15:59
wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:39
Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 00:34
Τα Δωδεκάνησα, όπως και οι Κυκλάδες και οι Σποράδες και οι θαλάσσιες περιοχές Θεσσαλονίκης και νησιών ΒΑ Αιγαίου, μια χαρά συνεχίζουν να στέλνουν ψάρια στην Αττική.
Όταν λέμε επιφάνεια της θάλασσας εννοούμε και παρά μέσα, μέχρι εκεί που φτάνει η πετονιά βέβαια.
Αλλά έκανες πρόοδο. Την πήγες στις ... Κυκλάδες την Ικαρία. Δεν μπορεί παρά να χαρακτηρισθεί ως πρόοδος αυτό.
Είσαι βλακούλης τελικά... :003:
Από όλο το ξεφτλίκι που σου έρριξα, βρήκες νέα παπαροψέμα να πεις...
Ρε τι καημενούλης είσαι συ ρε...
Να σε έχω υπ' οψιν μου... :003:
Ποιός είναι το ώνιον και ποιός έπαθε ξεφτιλιλίκι είναι φανερό, τουλάχιστον εγώ ξέρω που είναι η Ικαρία.
Σε κάθε περίπτωση για την ταμπακέρα της υποθέσεως δεν έχεις να πεις τίποτα, αλλά και τι να πεις ; Πρέπει πρώτα να βρεις που είναι η Ικαρία (- Ελλάδα - Ευρώπη - ηλιακό σύστημα).
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6825
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 25 Ιούλ 2022, 18:23

wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 16:21
Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 15:59
wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:39

Όταν λέμε επιφάνεια της θάλασσας εννοούμε και παρά μέσα, μέχρι εκεί που φτάνει η πετονιά βέβαια.
Αλλά έκανες πρόοδο. Την πήγες στις ... Κυκλάδες την Ικαρία. Δεν μπορεί παρά να χαρακτηρισθεί ως πρόοδος αυτό.
Είσαι βλακούλης τελικά... :003:
Από όλο το ξεφτλίκι που σου έρριξα, βρήκες νέα παπαροψέμα να πεις...
Ρε τι καημενούλης είσαι συ ρε...
Να σε έχω υπ' οψιν μου... :003:
Ποιός είναι το ώνιον και ποιός έπαθε ξεφτιλιλίκι είναι φανερό, τουλάχιστον εγώ ξέρω που είναι η Ικαρία.
Σε κάθε περίπτωση για την ταμπακέρα της υποθέσεως δεν έχεις να πεις τίποτα, αλλά και τι να πεις ; Πρέπει πρώτα να βρεις που είναι η Ικαρία (- Ελλάδα - Ευρώπη - ηλιακό σύστημα).
Χαχαχαχα...πόσο ανόητος είσαι...στροφή 180 μοιρών ε; :003:
Είπες και πάλι ψέματα αλλά έβαλες την ουρά στα σκέλια από το φόβο του ματα-ρεζιλέματος... :smt005:
Έλα το κουτάβι μου...έλα πάλι στην γκλίτσα να τριφτείς, έλα δείξε μου ΠΟΥ είπα πως η Ικαρία είναι στις Κυκλάδες...έλα να ξαναπέσουν φάπες.
Χαζούλη... :giggle:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 25 Ιούλ 2022, 18:26

Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 18:23
wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 16:21
Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 15:59

Είσαι βλακούλης τελικά... :003:
Από όλο το ξεφτλίκι που σου έρριξα, βρήκες νέα παπαροψέμα να πεις...
Ρε τι καημενούλης είσαι συ ρε...
Να σε έχω υπ' οψιν μου... :003:
Ποιός είναι το ώνιον και ποιός έπαθε ξεφτιλιλίκι είναι φανερό, τουλάχιστον εγώ ξέρω που είναι η Ικαρία.
Σε κάθε περίπτωση για την ταμπακέρα της υποθέσεως δεν έχεις να πεις τίποτα, αλλά και τι να πεις ; Πρέπει πρώτα να βρεις που είναι η Ικαρία (- Ελλάδα - Ευρώπη - ηλιακό σύστημα).
Χαχαχαχα...πόσο ανόητος είσαι...στροφή 180 μοιρών ε; :003:
Είπες και πάλι ψέματα αλλά έβαλες την ουρά στα σκέλια από το φόβο του ματα-ρεζιλέματος... :smt005:
Έλα το κουτάβι μου...έλα πάλι στην γκλίτσα να τριφτείς, έλα δείξε μου ΠΟΥ είπα πως η Ικαρία είναι στις Κυκλάδες...έλα να ξαναπέσουν φάπες.
Χαζούλη... :giggle:
Αυτό μας είπες. Έρχονται ψάρια από τις Κυκλάδες στην Αθήνα, που ούτε έθεσε θέμα Αθήνας κανένας.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21477
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 25 Ιούλ 2022, 18:26

Διάβασα μόνο τα ποστ του Γούντυ. :smt023

Οι υπόλοιποι βαρετοί.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6825
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 25 Ιούλ 2022, 19:33

wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 18:26
Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 18:23
wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 16:21


Ποιός είναι το ώνιον και ποιός έπαθε ξεφτιλιλίκι είναι φανερό, τουλάχιστον εγώ ξέρω που είναι η Ικαρία.
Σε κάθε περίπτωση για την ταμπακέρα της υποθέσεως δεν έχεις να πεις τίποτα, αλλά και τι να πεις ; Πρέπει πρώτα να βρεις που είναι η Ικαρία (- Ελλάδα - Ευρώπη - ηλιακό σύστημα).
Χαχαχαχα...πόσο ανόητος είσαι...στροφή 180 μοιρών ε; :003:
Είπες και πάλι ψέματα αλλά έβαλες την ουρά στα σκέλια από το φόβο του ματα-ρεζιλέματος... :smt005:
Έλα το κουτάβι μου...έλα πάλι στην γκλίτσα να τριφτείς, έλα δείξε μου ΠΟΥ είπα πως η Ικαρία είναι στις Κυκλάδες...έλα να ξαναπέσουν φάπες.
Χαζούλη... :giggle:
Αυτό μας είπες. Έρχονται ψάρια από τις Κυκλάδες στην Αθήνα, που ούτε έθεσε θέμα Αθήνας κανένας.
Χαχαχα...ρε ανόητε, τι νομίζεις ότι επειδή εσύ έκοψες την πρότασή μου, θα το φάει κανείς;
Χαζούλη, πάρε το άλλη μια φορά, έτσι για να γελάει ο κόσμος με την πάρτη σου:
Λοξίας έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 16:50
Τα ψάρια δεν βρίσκοντα μόνον στην επιφάνεια της θάλασσας...
Στην επιφάνεια βρίσκονται τα λεγόμενα αφρόψαρα, όπως ζαργάνες, γόπες, λούτσοι, κυνηγοί, λαβράκια και άλλα.
Υπάρχουν και σε κάποιο βάθος από την επιφάνεια και λέγονται μεσόψαρα, όπως ο μπακαλιάρος, η σάλπα, ο σκάρος και άλλα.
Υπάρχουν και τα πατόψαρα, όπως ο βλάχος, το καπόνι, η γλώσσα, το λιθρίνι, το μπαρμπούνι (όξω και σας έφαγα... :hammer: ) και άλλα.

Τα Δωδεκάνησα, όπως και οι Κυκλάδες και οι Σποράδες και οι θαλάσσιες περιοχές Θεσσαλονίκης και νησιών ΒΑ Αιγαίου, μια χαρά συνεχίζουν να στέλνουν ψάρια στην Αττική.

Από την άλλη, τι δουλειά έχει η Ικαρία με τις Οινούσσες, σε σχέση με την Τουρκία;

Οπότε, ποια είναι η λογική του ποστ σου και τι ακριβως θέλεις να πεις, διότι δεν βγαίνει νόημα...
Γράφω:
"Τα Δωδεκάνησα, όπως και οι Κυκλάδες και οι Σποράδες και οι θαλάσσιες περιοχές της Θεσσαλονίκης και νησιών του ΒΑ Αιγαίου"
Εσύ από όλα αυτά, μόνον τις Κυκλάδες είδες; :smt005:
Να πας στο ΚΟΦΚΑ να σε εξετάσουν δωρεάν... :sal9:

Επίσης, αυτό που έγραψα, σου εξηγεί ότι λες παπαριές, διότι Αθήνα και Πειραιάς τροφοδοτούνται σχεδόν καθημερινά με ψάρια από ΟΛΕΣ τις περιοχές που ανέφερα. Αλλά επειδή δεν μπορείς να ξεχωρίσεις δύο γαϊδουριών άχυρα, δεν μπορείς και να κατανοήσεις τι έγραψα...
Μπουμπούνα...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4568
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 25 Ιούλ 2022, 19:40

Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 19:33
wooded glade έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 18:26
Λοξίας έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 18:23

Χαχαχαχα...πόσο ανόητος είσαι...στροφή 180 μοιρών ε; :003:
Είπες και πάλι ψέματα αλλά έβαλες την ουρά στα σκέλια από το φόβο του ματα-ρεζιλέματος... :smt005:
Έλα το κουτάβι μου...έλα πάλι στην γκλίτσα να τριφτείς, έλα δείξε μου ΠΟΥ είπα πως η Ικαρία είναι στις Κυκλάδες...έλα να ξαναπέσουν φάπες.
Χαζούλη... :giggle:
Αυτό μας είπες. Έρχονται ψάρια από τις Κυκλάδες στην Αθήνα, που ούτε έθεσε θέμα Αθήνας κανένας.
Χαχαχα...ρε ανόητε, τι νομίζεις ότι επειδή εσύ έκοψες την πρότασή μου, θα το φάει κανείς;
Χαζούλη, πάρε το άλλη μια φορά, έτσι για να γελάει ο κόσμος με την πάρτη σου:
Λοξίας έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 16:50
Τα ψάρια δεν βρίσκοντα μόνον στην επιφάνεια της θάλασσας...
Στην επιφάνεια βρίσκονται τα λεγόμενα αφρόψαρα, όπως ζαργάνες, γόπες, λούτσοι, κυνηγοί, λαβράκια και άλλα.
Υπάρχουν και σε κάποιο βάθος από την επιφάνεια και λέγονται μεσόψαρα, όπως ο μπακαλιάρος, η σάλπα, ο σκάρος και άλλα.
Υπάρχουν και τα πατόψαρα, όπως ο βλάχος, το καπόνι, η γλώσσα, το λιθρίνι, το μπαρμπούνι (όξω και σας έφαγα... :hammer: ) και άλλα.

Τα Δωδεκάνησα, όπως και οι Κυκλάδες και οι Σποράδες και οι θαλάσσιες περιοχές Θεσσαλονίκης και νησιών ΒΑ Αιγαίου, μια χαρά συνεχίζουν να στέλνουν ψάρια στην Αττική.

Από την άλλη, τι δουλειά έχει η Ικαρία με τις Οινούσσες, σε σχέση με την Τουρκία;

Οπότε, ποια είναι η λογική του ποστ σου και τι ακριβως θέλεις να πεις, διότι δεν βγαίνει νόημα...
Γράφω:
"Τα Δωδεκάνησα, όπως και οι Κυκλάδες και οι Σποράδες και οι θαλάσσιες περιοχές της Θεσσαλονίκης και νησιών του ΒΑ Αιγαίου"
Εσύ από όλα αυτά, μόνον τις Κυκλάδες είδες; :smt005:
Να πας στο ΚΟΦΚΑ να σε εξετάσουν δωρεάν... :sal9:

Επίσης, αυτό που έγραψα, σου εξηγεί ότι λες παπαριές, διότι Αθήνα και Πειραιάς τροφοδοτούνται σχεδόν καθημερινά με ψάρια από ΟΛΕΣ τις περιοχές που ανέφερα. Αλλά επειδή δεν μπορείς να ξεχωρίσεις δύο γαϊδουριών άχυρα, δεν μπορείς και να κατανοήσεις τι έγραψα...
Μπουμπούνα...
Ρε συ Λοξια, τι σουρεαλ λοξα σε επιασε, να θες να βγάλεις άκρη με τον wooded ;

Τα ποστ του έχουν καλλιτεχνική αξία κατα βαση

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6825
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 25 Ιούλ 2022, 19:48

kongrosian έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 19:40
Ρε συ Λοξια, τι σουρεαλ λοξα σε επιασε, να θες να βγάλεις άκρη με τον wooded ;

Τα ποστ του έχουν καλλιτεχνική αξία κατα βαση
Α ναι, καμιά φορά κολλάω και λέω πως, δεν μπορεί, θα καταλάβει κάποια στιγμή, θα βγάλουμε άκρη...
...τέτοια λόξα λέμε... :lol:
Καλά, θα ξεκολλήσω...

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 25 Ιούλ 2022, 19:55

Εγώ δεν είπα ότι δεν τροφοδοτείται η ... Αθήνα.
Στην Αθήνα όπως είναι φυσικό έρχονται ψάρια Ελληνικών νερών, Βουλγαρικών, Αλβανικών, Ιταλικών, Αιγυπτιακών και Λιβυκών.
Τι να την κάνω την Αθήνα ;
Δεν έθεσα ποτέ θέμα Αθήνας.

Αγόρασε από δω ένα χάρτη:

https://www.bibliopolio.gr/%CE%A0%CE%B1 ... -4190.html

να μάθεις που είναι η Ικαρία, οι Σποράδες, οι Κυκλάδες και τα λοιπά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τέλος τα ψάρια από την Ικαρία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 25 Ιούλ 2022, 20:08

Δηλαδή ουσιαστικά το ανόητο άτομο μας λέει ... "έχουμε ψάρια στην Αθήνα" !
Μετά από λίγο ψάξιμο μπορεί να τη βρήκε την Ικαρία και τα άλλα μικρά νησάκια -δεν αποκλείεται- αλλά αυτό που λέει συμμετέχοντας στο νήμα είναι "τι κάνεις μπάρμπα Θύμιο ; κουκιά σπέρνω".
Αυτά δημιουργεί ο συριζο-μπάφος.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών