Εθνική Δημιουργία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 27 Ιούλ 2022, 08:36

Οι ψηφοφόροι του συγκεκριμένου κόμματος θα ήθελα να μου εξηγήσουν πώς συμβιβάζονται με το γεγονός ότι ο Μπογδάνος έχει σχέσεις με τον Ιωνάθαν Κωνσταντίνου.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Ιούλ 2022, 08:47

Απο το συγκερκιμένο κόμμα θέλω μόνο τον Τζήμερο στη βουλή. Χέστηκα για το υπόλοιπο κόμμα, για τον Μπογδάνο, τον Φαήλο, για το αν διαλυθεί κι ή αν απορροφήσει τους βουλευτές του η ΝΔ ή αν κάνει οτιδήποτε. Και τον Τζήμερο τον θέλω για έναν και μόνο λόγο. Να απομυθοποιήσει το ΚΚΕ σε νέους που μπορεί να παρασυρθούν και να σκεφτούν να το ψηφίσουν ή που το ψηφίζουν ήδη αγνοώντας όμως τις πραγματικές του θέσεις. Πιστεύω πως έχει μια δεξιοτεχνία σε αυτό. Θα καταπιώ την κάμηλο για άλλες θέσεις του Τζήμερου, αρκεί να επιτύχει αυτό τον καλό σκοπό.
Δεν νοείται να υπάρχει στη βουλή κόμμα που δηλώνει ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει τις επιρροές του στην κοινωνία και το στρατό για να σαμποτάρει την εθνική άμυνα της χώρας σε περίπτωση πολέμου. Ένα τέτοιο κόμμα πρέπει να οδηγηθεί εκτός βουλής, να ακολουθήσει εσωτερική αλληλοφαγωμάρα, να διασπαστεί και να διαλυθεί γενικότερα. Ο Τζήμερος έχει μια προοπτική να το επιτύχει.

Θα ψηφίσω λοιπόν το κόμμα αυτό για να βγει ο Τζήμερος βουλευτής, εαν αυτό το κόμμα θα συγκεντρώνει 3% και άνω. Εαν όχι, θα ψηφίσω το κόμμα του Κασιδιάρη.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 27 Ιούλ 2022, 09:13

Golden Age έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 08:47
Απο το συγκερκιμένο κόμμα θέλω μόνο τον Τζήμερο στη βουλή. Χέστηκα για το υπόλοιπο κόμμα, για τον Μπογδάνο, τον Φαήλο, για το αν διαλυθεί κι ή αν απορροφήσει τους βουλευτές του η ΝΔ ή αν κάνει οτιδήποτε. Και τον Τζήμερο τον θέλω για έναν και μόνο λόγο. Να απομυθοποιήσει το ΚΚΕ σε νέους που μπορεί να παρασυρθούν και να σκεφτούν να το ψηφίσουν ή που το ψηφίζουν ήδη αγνοώντας όμως τις πραγματικές του θέσεις. Πιστεύω πως έχει μια δεξιοτεχνία σε αυτό. Θα καταπιώ την κάμηλο για άλλες θέσεις του Τζήμερου, αρκεί να επιτύχει αυτό τον καλό σκοπό.
Δεν νοείται να υπάρχει στη βουλή κόμμα που δηλώνει ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει τις επιρροές του στην κοινωνία και το στρατό για να σαμποτάρει την εθνική άμυνα της χώρας σε περίπτωση πολέμου. Ένα τέτοιο κόμμα πρέπει να οδηγηθεί εκτός βουλής, να ακολουθήσει εσωτερική αλληλοφαγωμάρα, να διασπαστεί και να διαλυθεί γενικότερα. Ο Τζήμερος έχει μια προοπτική να το επιτύχει.

Θα ψηφίσω λοιπόν το κόμμα αυτό για να βγει ο Τζήμερος βουλευτής, εαν αυτό το κόμμα θα συγκεντρώνει 3% και άνω. Εαν όχι, θα ψηφίσω το κόμμα του Κασιδιάρη.
Είναι λογικό το σκεπτικό σου. Από τους τρεις τους θεωρώ ότι ο Τζήμερος είναι ο μόνος που δεν κινητοποιείται έχοντας ως κίνητρο το να είναι ανάχωμα των εθνικιστών (ο Μπογδάνος το λέει και ευθέως ότι θέλει να είναι ανάχωμα). Ίσως θα μπορούσα ν' ακολουθήσω κι εγώ τη λογική σου και να καταπιώ από αντιφυλετισμό μέχρι ό,τι άλλο θέλεις, αλλά όχι και τον Ιωνάθαν Κωνσταντίνου. Αυτό δεν θα μπορούσα να το καταπιώ με τίποτα.



Η φωτογραφία στο thumbnail είναι από ανάρτησή του στο fb. Γράφει "με μαχητικούς συναγωνιστές" κι έχει αγκαλιά έναν ζαίο που τ' όνομά του απασχόλησε τη δημοσιότητα πριν λίγα χρόνια λόγω της επιμονής του ν' αναφέρει τα Ίμια ως Καρντάκ, δηλαδή με την ονομασία που τους έχουν δώσει οι Τούρκοι.

Εικόνα

Δεν θα μπορούσα να επιτρέψω σε αυτόν τον τύπο να σκεφτεί ότι θα μπορούσε να δουλέψει κι εμένα όπως δουλεύει τους υπόλοιπους και δεν μπορώ να έχω εμπιστοσύνη σε κανένα σχηματισμό που είτε έχει μέσα έναν τύπο σαν κι αυτόν είτε έχει μέσα κάποιον που έχει σχέσεις μ' έναν τύπο σαν κι αυτόν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 27 Ιούλ 2022, 15:26, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 27 Ιούλ 2022, 09:30

Ανάρτηση του 2017:
Εικόνα

Ανάρτηση του 2019:
Εικόνα

Ανάρτηση του 2022:
Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 27 Ιούλ 2022, 09:40

Εμάς βρήκες να πας να δουλέψεις ρε παππούλη; :8)

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 27 Ιούλ 2022, 09:47

Τι πρόβλημα υπάρχει με τον Κωνσταντίνου; Πέρα από κάποιες αρλούμπες που μπορεί να πετάξει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3678
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 27 Ιούλ 2022, 13:41

ο μπογδάνος για αλλους λόγους είναι προβληματικός όχι επειδή πήγε να πιάσει επαφή με τους εκπροσώπους των Ρεπουμπλικάνων ανεξάρτητα βέβαια τι παρελθόν έχει αυτός.
βέβαια κάποιος τα ζυγίζει και βλέπει ότι δεν υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική όπως έχουν γίνει τα πράγματα.
αφού το κόμμα του Κασιδιάρη έχει γίνει η παιδική χαρά του κάθε ...terry χατζηιερεμια κι ο ίδιος ο κασιδιαρης γράφει "σοφίες" για τον κορονοιο μέχρι και βιβλία και γεμίζει το κόμμα του ψεκασμενους...βάλε και τον άκρατο πουτινισμο..εννοείται ότι δε θα πριμοδότησω αυτές τις αηδιες και τον εκφυλισμό της ακροδεξιάς σε ψεκαστοδικαιωματισμο ανεύθυνων, ανίκανων να αναλάβουν σοβαρές ευθύνες πέρα από το να κυνηγούν ψηφους.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Ιούλ 2022, 13:43

Γέμισε ο τόπος εθνοκάπηλους.
Το σανό φεύγει με τον τόνο.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 27 Ιούλ 2022, 13:49

Γάταρος έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 08:36
Οι ψηφοφόροι του συγκεκριμένου κόμματος θα ήθελα να μου εξηγήσουν πώς συμβιβάζονται με το γεγονός ότι ο Μπογδάνος έχει σχέσεις με τον Ιωνάθαν Κωνσταντίνου.
Mα έτσι ασκείται η πολιτική και όχι με τις χρυσαυγίτικες κραυγές μόνοι εναντίον όλων.Εάν είσαι μόνος εναντίον όλων καταλήγεις στη φυλακή. :D
Δε νομίζω ότι ενδιαφέρεται ο Μπογδάνος για τον οποιονδήποτε Κωνσταντίνου.Εκείνο που τον ενδιαφέρει είναι να έχει μια σφραγίδα που να λέει ότι έχει επαφές με το ένα από τα δύο κόμματα της Αμερικής.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7069
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 27 Ιούλ 2022, 13:51

πατησιωτης έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 13:49
Εκείνο που τον ενδιαφέρει είναι να έχει μια σφραγίδα που να λέει ότι έχει επαφές με το ένα από τα δύο κόμματα της Αμερικής.
Και διάλεξε τους τουρκορεπουμπλικάνους.. :D

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 27 Ιούλ 2022, 13:53

Otto Weininger έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 09:47
Τι πρόβλημα υπάρχει με τον Κωνσταντίνου; Πέρα από κάποιες αρλούμπες που μπορεί να πετάξει.
Άκυρη η ερώτηση, τώρα είδα τις φωτογραφίες.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 27 Ιούλ 2022, 15:22

Otto Weininger έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 13:53
Otto Weininger έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 09:47
Τι πρόβλημα υπάρχει με τον Κωνσταντίνου; Πέρα από κάποιες αρλούμπες που μπορεί να πετάξει.
Άκυρη η ερώτηση, τώρα είδα τις φωτογραφίες.
Τσέκαρε το βίντεο της τρίτης δημοσίευσης. Εγώ είχα αποθηκεύσει αυτά τα screenshots και τα είχα στείλει στον δημιουργό του βίντεο. Αυτά που φαίνονται σε αυτό το βίντεο είναι λίγα από αυτά που έχω κρατήσει. Ενδεικτικά, ο τύπος δημοσίευε τέτοια

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

κι από τη μια μέρα στην άλλη έκανε μπάνιο, έβαλε κουστούμι και αυτοπαρουσιάζεται ως πρόεδρος του ελληνικού παραρτήματος του ρεπουμπλικανικού κόμματος. Το γεγονός ότι οι Αριστεροί ήταν αρκετά ηλίθιοι ώστε να τον δεχτούν ανάμεσά τους δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνουν το ίδιο και όσοι ανήκουν στον ευρύτερο πατριωτικό χώρο. Όποιος συναναστρέφεται μαζί του είτε είναι πολύ ηλίθιος για να τον καταλάβει είτε εξυπηρετεί τους σκοπούς του, αλλά σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 27 Ιούλ 2022, 15:24

Εικόνα

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιούλ 2022, 15:28

Όποιος θέλει κόμμα κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσιν, γιατί δεν φτιάχνει ένα δικό του;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Εθνική Δημιουργία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Ιούλ 2022, 15:29

Γάταρος έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 15:24
Εικόνα
Συγχωρα την ασχετοσύνη μου, αλλά τι ακριβώς βλέπουμε εδώ?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών