Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 12 Αύγ 2022, 19:20

Ασέβαστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:13
stavmanr έγραψε:
12 Αύγ 2022, 18:15
sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2022, 16:30


Εκ των πραγμάτων φαίνεται ότι ισχύουν αυτά που λες αλλά, αν θέλεις, θα ήθελα να με πεις πόσο πάνω-κάτω υπολογίζεις ότι είναι το ποσοστό αυτού του καρκινώματος επί του εκλογικού σώματος, σταβ;
Δεν ξέρω.
Αυτό που ξέρω με βεβαιότητα είναι ότι η αβεβαιότητα είναι εχθρός του κάθε κατεστημένου κόμματος. Επομένως, τα κατεστημένα κόμματα δεν γουστάρουν ανθρώπους που αλλάζουν άποψη ή που είναι "ευκίνητοι" πολιτικά.
Επομένως, αυτό που συμφέρει τα κατεστημένα κόμματα είναι να μη ψηφίζουν όσοι δεν είναι σίγουρα του κόμματος.
Το γεγονός ότι έχουν καταφέρει να μην ψηφίζει το 50% του ελληνικού λαού είναι το μεγάλο μυστικό της επιτυχίας.
Το γεγονός ότι ο ελληνικός λαός έχει χάψει την μη ψήφο ως πολιτική επανάσταση είναι το πραγματικό πρόβλημα.

Θέλετε βελτίωση της δημοκρατίας; Ψηφίστε απρόβλεπτα. Βάλτε όσα κόμματα μπορείτε στη Βουλή. Σπάστε τους δικομματισμούς και τις βεβαιότητες των κομμάτων. Γίνετε απαιτητικοί ως πολίτες και μην γίνεστε μία "σιγουριά" για τους πολιτικούς σας.
στηριζω.

βεβαια αυτο καταληγει να μπαινουν στη βουλη αβγοι, ελληνικη λυση, μερα 25, λεβεντης, ποταμι...


αλλα δε γαμεις, παλι στηριζω, ισως μετα απο 50 βλαμμενους να κατσει η μπιλια να μπει και ενας σοβαρος.
Δεν είναι ακριβώς έτσι, Ασέβαστε.
Δεν είναι όλοι στη Βουλή σοβαροί κι όλοι εκτός βλαμμένοι.

Το πρόβλημα των "περίεργων απόψεων" είναι ακριβώς ότι δεν έχουν εκτεθεί σε δημόσιο διάλογο, δηλαδή κριτική.
Κάθε πολιτικός που εκτίθεται στη δημόσια κριτική, και ιδιαίτερα σε επίπεδο Βουλής, εκ των πραγμάτων "εξομαλύνεται", λειαίνει τις γωνίες, αντιλαμβάνεται ότι πλέον απευθύνεται σε ευρύτερα σύνολα από ένα κλειστό κλαμπ ιδεοληπτικών ανθρώπων.
Αν είχες τον κάθε Γεωργιάδη ή Βορίδη ή Πολάκη σε εξωκοινοβουλευτικό κόμμα θα αντιλαμβανόσουν ότι θα ήταν ακόμη πιο ακραίοι, ακόμα πιο εξτριμ. Η έκθεση τους περιορίζει.

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στο φόρουμ. Κάθε ένας, πριν εκτεθεί σε δημόσιο διάλογο έχει πολύ πιο παράδοξες κι απόλυτες απόψεις από ό,τι αφού εκτεθεί σε εκείνον.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 12 Αύγ 2022, 19:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18069
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 12 Αύγ 2022, 19:21

Ασέβαστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:16
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 18:42


δεν τα καταφερε ουτε στον πρωτο.
πρασινο χαπακι.
ιναι συντονιστης :smt005:
νταξει, εγω απλα ειδα οτι στον εμπηξε, αν εσυ ολοκληρωσεις η οχι ειναι δικο σου θεμα. :102:
για δειξ το μας κι εμας

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Αύγ 2022, 19:21

nowhere έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:18
sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:09
Δεν έχω καμμία ασυλία ηλίθιε, έχω φάει ήδη μπαν, εσύ; πόσα έφαγες;
Πόσα λεφτά βάζεις στοίχημα; σοβαρά τώρα.
Εγώ από την άλλη για εσένα δεν χρειάζεται να βάλω κανένα στοίχημα, μέχρι εδώ πάνω ζέχνει η μπουμερίλα.
Γράψε αριθμό ολογράφως σε ευρώ να σε δω τι αρχίδια κουβαλάς, τα υπόλοιπα άφησε τα επάνω μου.
37.όχι ψέματα αυτά είναι τα παγωτά.τέλος πάντων,μπόλικα και υπερβολικά.καθάρισε λεβέντικα όπως ξέρεις εσύ να φάω άλλο ένα
Εκτός από στόγερος και στόφλωρος;
Πέφτω από τα σύγνεφα.
Πραγματικά δε το περίμενα.
:lol:
Προσοχή με το ζάχαρο δικέ μου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Αύγ 2022, 19:23

Arisvilla έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:00
Ψέματα λέει ο Αρίστος. Ολος ο ντουνιάς γουστάρει και εξυμνεί τον Κοριάκο. 200 χρονια πρωθυπουργός να είναι λένε όλοι. Θα βγάλουμε και μια δημοσκόπηση στο πρώτο ψέμα που θα δειχνει οτι το 99,99% τον θεωρεί καταλληλότερο και οτι το 99% δέχεται να του παρακολουθούν το τηλέφωνο αν αυτό γίνεται από τον μεγάλο ηγέτη μας για λόγους εθνικής ασφάλειας. Στο σοβαρά πάντως εγώ δεν βλέπω τοσο σαν αντινδ ρεύμα, αλλά περισσότερο σαν αντικουλικο ρεύμα. Ειδικά στη νεολαία.
Το ότι και στον Σύριζα είναι κλέφτες δεν αθωώνει τη ΝΔ, εγώ κοροϊδεύω αυτούς που επειδή δεν χωνεύουν τη ΝΔ πάνε να ξεπλύνουν τον Συριζα. Παρακολουθήσεις γίνονται πάντα από οποιαδήποτε κυβέρνηση προς όλους, μην πέφτουμε από τα σύννεφα :lol:

Είπαμε, καιρός να ξεπεράσουμε το νηπιαγωγείο.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 12 Αύγ 2022, 19:24

πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:21
Ασέβαστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:16
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 18:42


δεν τα καταφερε ουτε στον πρωτο.
πρασινο χαπακι.
ιναι συντονιστης :smt005:
νταξει, εγω απλα ειδα οτι στον εμπηξε, αν εσυ ολοκληρωσεις η οχι ειναι δικο σου θεμα. :102:
για δειξ το μας κι εμας
Ρε Πηζον, πάσα σε άδειο τέρμα με εδωκες :)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9254
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 12 Αύγ 2022, 19:27

Green Dragon έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:23
Arisvilla έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:00
Ψέματα λέει ο Αρίστος. Ολος ο ντουνιάς γουστάρει και εξυμνεί τον Κοριάκο. 200 χρονια πρωθυπουργός να είναι λένε όλοι. Θα βγάλουμε και μια δημοσκόπηση στο πρώτο ψέμα που θα δειχνει οτι το 99,99% τον θεωρεί καταλληλότερο και οτι το 99% δέχεται να του παρακολουθούν το τηλέφωνο αν αυτό γίνεται από τον μεγάλο ηγέτη μας για λόγους εθνικής ασφάλειας. Στο σοβαρά πάντως εγώ δεν βλέπω τοσο σαν αντινδ ρεύμα, αλλά περισσότερο σαν αντικουλικο ρεύμα. Ειδικά στη νεολαία.
Το ότι και στον Σύριζα είναι κλέφτες δεν αθωώνει τη ΝΔ. Παρακολουθήσεις γίνονται πάντα από οποιαδήποτε κυβέρνηση προς όλους, μην πέφτουμε από τα σύννεφα :lol:
Nαι οι διπλάσιες σχεδον επι νδ, με την ΕΥΠ να παει απευθείας στον Κοριάκο και να αλλάζει ο νόμος το 2021 μετά την υπόθεση Κουκάκη για να μην μπορεί να ενημερώνει η ΑΔΑΕ αυτούς που παρακολουθούνται μετά τη λήξη της παρακολούθησης. Δεν νοείται συμψηφισμός εδώ. Καταλαβαίνω πως εσεις της δεξιάς πολυκατοικίας μισείτε τον Σύριζα περισσότερο απο τη νδ αλλά μην διαστρεβλώνουμε και την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18069
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 12 Αύγ 2022, 19:29

Beria έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:24
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:21
Ασέβαστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:16


νταξει, εγω απλα ειδα οτι στον εμπηξε, αν εσυ ολοκληρωσεις η οχι ειναι δικο σου θεμα. :102:
για δειξ το μας κι εμας
Ρε Πηζον, πάσα σε άδειο τέρμα με εδωκες :)
το χασες ομως.
αλλη φορα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 12 Αύγ 2022, 19:30

Beria έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:24
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:21
Ασέβαστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:16


νταξει, εγω απλα ειδα οτι στον εμπηξε, αν εσυ ολοκληρωσεις η οχι ειναι δικο σου θεμα. :102:
για δειξ το μας κι εμας
Ρε Πηζον, πάσα σε άδειο τέρμα με εδωκες :)
Κανόνισε να το χάσεις...


nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 12 Αύγ 2022, 19:31

sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:21
Εκτός από στόγερος και στόφλωρος;
Πέφτω από τα σύγνεφα.
Πραγματικά δε το περίμενα.
:lol:
Προσοχή με το ζάχαρο δικέ μου.
εντάξει σκληρό αγόρι πάω να το μετρήσω.μην ξεχάσεις να καθαρίσεις τα φανταστικά σιδεράκια σου

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Αύγ 2022, 19:31

Arisvilla έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:27
Green Dragon έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:23
Το ότι και στον Σύριζα είναι κλέφτες δεν αθωώνει τη ΝΔ. Παρακολουθήσεις γίνονται πάντα από οποιαδήποτε κυβέρνηση προς όλους, μην πέφτουμε από τα σύννεφα :lol:
Nαι οι διπλάσιες σχεδον επι νδ, με την ΕΥΠ να παει απευθείας στον Κοριάκο και να αλλάζει ο νόμος το 2021 μετά την υπόθεση Κουκάκη για να μην μπορεί να ενημερώνει η ΑΔΑΕ αυτούς που παρακολουθούνται μετά τη λήξη της παρακολούθησης. Δεν νοείται συμψηφισμός εδώ. Καταλαβαίνω πως εσεις της δεξιάς πολυκατοικίας μισείτε τον Σύριζα περισσότερο απο τη νδ αλλά μην διαστρεβλώνουμε και την αλήθεια.
Δεν ξέρω γιατί το ψήφισαν αυτό, σπασμωδική κίνηση μυρίζει εκτός αν κρύβεται από πίσω κάτι άλλο πραγματικά χοντρό και ουσιαστικό που τα αγαπημένα μας κανάλια κρατούν στο σκοτάδι. Αυτό που λέω είναι πως οι παρακολουθήσεις είναι πάγια τακτική σε όλα τα κράτη διαχρονικά. Η υπόθεση είναι σαν το Βατοπέδι, σκάνδαλο που δεν είναι σκάνδαλο. Τώρα αν θέλουμε να μιλάμε σαν 5χρονα για δικαιώματα και δημοκρατίες όσον αφορά την δουλειά των μυστικών υπηρεσιών, εγώ δεν συμμετέχω.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18069
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 12 Αύγ 2022, 19:37

stavmanr έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:30
Beria έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:24
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:21


για δειξ το μας κι εμας
Ρε Πηζον, πάσα σε άδειο τέρμα με εδωκες :)
Κανόνισε να το χάσεις...

γκοοοοοοοοοοολ :wave::wave::smt005::smt005:
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 16:37
Beria έγραψε:
12 Αύγ 2022, 16:31
πήζον bot έγραψε:
12 Αύγ 2022, 16:27


για πες τες
Το κωμικό Δημοψήφισμα ρε μαλάκα
Oι ανοησίες του Λαφαζάνη με το Νομισματοκοπείο και του Βαρουφάκη με τα IOU
Και η άλλη θεσμική σαχλαμάρα με τις άδειες στα κανάλια

Θες να συνεχίσω;
τα πρωτα 2 ειναι ασχετα με θεσμικη ανοησια. εκτος θεματος

με τα καναλια μια χαρα εκανε. εβαλε τα λαμογια να πληρωσουν τις δημοσιες συχνοτητς που ειχαν τσαμπα 30 χρονια.

στην ζυγαρια της θεμικης ανοησιας ειμαστ 1 κιλο(ας πουμ,ε) απ τη μια ο συριζα, και 20 εκατομυρια τονοι η νδ.

εσυ τα παρουσιαζεις περιπου ισα.
ωπα
ωπα


sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 12 Αύγ 2022, 19:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2022, 17:45
Αρίστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 17:32
Αν θελετε να βρειτε ποια ειναι τα πιο διεφθαρμενα κομματα στην Ευρωπη:

α) Η ΝΔ εχει το μεγαλυτερο δανεισμο μεταξυ ολων των κομματων στην Ευρωπη και καθε χρονο η οφειλη αυξανεται. Οι υπολογισμοι λενε πως αν δεν χασει ουτε δοση ισως ξοφλησει σε 400 χρονια. :lol:

β) Το ΠΑΣΟΚ εχει το δευτερο μεγαλυτερο δανεισμο μεταξυ των ευρωπαικων κομματων. :smt005:

γ) Οταν εγινε κυβερνηση η ΝΔ εκανε νομο που ουσιαστικα αθωωνε τους τραπεζιτες που εδιναν θαλασσοδανεια σε κομματα. :003:
.
Έλα ρε αναλυτή, σοβαρά;

Συγκρίνεις το δανεισμό των δύο μεγαλύτερων κομμάτων της χώρας για 30 χρόνια με τί ακριβώς;

Με τον σύριζα, που έγινε κυβέρνηση όταν κάηκαν τα λεφτόδεντρα, επειδή είχε υποσχεθεί ότι θα κάνει αναδασώσεις; :lol:
:lol::lol:

Εμπνέεις Αρίστο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Αύγ 2022, 20:05

sharp έγραψε:
12 Αύγ 2022, 19:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Αύγ 2022, 17:45
Αρίστος έγραψε:
12 Αύγ 2022, 17:32
Αν θελετε να βρειτε ποια ειναι τα πιο διεφθαρμενα κομματα στην Ευρωπη:

α) Η ΝΔ εχει το μεγαλυτερο δανεισμο μεταξυ ολων των κομματων στην Ευρωπη και καθε χρονο η οφειλη αυξανεται. Οι υπολογισμοι λενε πως αν δεν χασει ουτε δοση ισως ξοφλησει σε 400 χρονια. :lol:

β) Το ΠΑΣΟΚ εχει το δευτερο μεγαλυτερο δανεισμο μεταξυ των ευρωπαικων κομματων. :smt005:

γ) Οταν εγινε κυβερνηση η ΝΔ εκανε νομο που ουσιαστικα αθωωνε τους τραπεζιτες που εδιναν θαλασσοδανεια σε κομματα. :003:
.
Έλα ρε αναλυτή, σοβαρά;

Συγκρίνεις το δανεισμό των δύο μεγαλύτερων κομμάτων της χώρας για 30 χρόνια με τί ακριβώς;

Με τον σύριζα, που έγινε κυβέρνηση όταν κάηκαν τα λεφτόδεντρα, επειδή είχε υποσχεθεί ότι θα κάνει αναδασώσεις; :lol:
:lol::lol:

Εμπνέεις Αρίστο
Aυτό εκτός από σίγουρο είναι και διασκεδαστικό.

Ειδικώς όταν αρχίζουν οι συνειρμοί που είναι ΠΟΛΥ μακρινή πίστα για τους ζαίους παίκτες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19516
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κύμα κατά της ΝΔ σε όλη τη χώρα-ούτε την ψήφο τους δεν θα βρούν!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Αύγ 2022, 20:07

Πάντως η σύγκριση που κάνει με άλλα μεγάλα κόμματα ευρωπαϊκών χωρών πολύ μεγαλύτερων από την Ελλάδα πέρασε στο ντούκου βλέπω... όλοι πιαστήκατε από την σύγκριση με τον Συριζα και τα άλλα γαργάρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών