Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25247
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 09 Δεκ 2022, 23:21

Ναύτης έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:00
Νέα πυρά Ανδρουλάκη για τις παρακολουθήσεις: Από την πρώτη στιγμή η κυβέρνηση προσπάθησε να υποβαθμίσει την καταγγελία μου

(...)

Όμως χάρη στην έρευνα της Αρχής Διασφάλισης του Απορρήτου των Επικοινωνιών (ΑΔΑΕ), στις 5 Αυγούστου αποκαλύφθηκε πως οι μυστικές υπηρεσίες της ίδιας μου της χώρας με παρακολουθούσαν για «λόγους εθνικής ασφάλειας», από τον Σεπτέμβριο του 2021 μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου του 2021. Η περίοδος συμπίπτει απόλυτα με την απόπειρα παγίδευσης του κινητού μου (21 Σεπτεμβρίου) αλλά και την προεκλογική περίοδο για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής, στο οποίο εκλέχτηκα Πρόεδρος στις 12 Δεκεμβρίου 2021. Η παρακολούθησή μου τερματίστηκε λίγες ημέρες μόνο μετά.

Η αποκάλυψη αυτή οδήγησε στην παραίτηση του Γενικού Γραμματέα του Πρωθυπουργού, ο οποίος είναι και ανιψιός του, και του Διοικητή της ΕΥΠ. Ο Πρωθυπουργός, ο οποίος μία από τις πρώτες του κινήσεις μετά τις εκλογές ήταν να μεταφέρει την αρμοδιότητα για τις μυστικές υπηρεσίες στο Γραφείο του Πρωθυπουργού και να αλλάξει τα τυπικά προσόντα ώστε να διορίσει τον εκλεκτό του στη θέση του Διοικητή, υποστήριξε ότι δεν το γνώριζε. Χαρακτήρισε μάλιστα την παρακολούθησή μου «νόμιμη μα πολιτικά λανθασμένη», που δεν θα την επέτρεπε αν είχε ερωτηθεί.

Όσον αφορά τη νομιμότητα της παρακολούθησης, το σύνολο των Συνταγματολόγων, με δημόσια αρθρογραφία έχει υποστηρίξει ότι η παρακολούθηση ενός Ευρωβουλευτή είναι παράνομη και αντισυνταγματική, υπογραμμίζοντας την ουσιαστική διαφορά μεταξύ του νομότυπου και του νόμιμου.


Η Κυβέρνηση στην προσπάθειά της να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα προέβη σε απαράδεκτες διαρροές που ενέπλεκαν και τρίτες χώρες. Διαψεύστηκαν όμως με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο από τις διπλωματικές αρχές τους, διασύροντας τη χώρα διεθνώς.

Ακόμα και σήμερα ο Πρωθυπουργός και η κυβέρνηση αρνούνται να πουν δημόσια το λόγο της παρακολούθησής μου, προτάσσοντας λόγους εθνικής ασφαλείας. Το ίδιο έκαναν και ενώπιον της Βουλής όπου οι υπαίτιοι προέβαλαν λόγους απορρήτου, θέτοντας εαυτούς και τις μυστικές υπηρεσίες της χώρας υπεράνω του κοινοβουλευτικού και δημοκρατικού ελέγχου.

Θα επιμείνω μέχρι τέλους στην αποκάλυψη της αλήθειας και δεν θα επιτρέψω σκιές σε μια πορεία αξιοπρέπειας. Από την πρώτη στιγμή έχω ξεκαθαρίσει ότι η υπόθεση παρακολούθησής μου δεν είναι ένα προσωπικό ζήτημα. Είναι ζήτημα δημοκρατίας και προστασίας των θεσμών. Για αυτό πρέπει να πέσει άπλετο φως.

Η κυβέρνηση οφείλει να απαντήσει δημόσια στα εξής ερωτήματα:
– Γιατί ενώ επί 8 χρόνια ως ευρωβουλευτής δεν ήμουν εθνικός κίνδυνος, έγινα ξαφνικά μόλις έθεσα υποψηφιότητα για την προεδρία του ΠΑΣΟΚ και σταμάτησα να είμαι με την εκλογή μου;
-Ποιος είναι ο λόγος της παρακολούθησής μου;
– Παρακολουθούνται και άλλοι πολιτικοί και δημοσιογράφοι;
– Ποιος έχει και για λογαριασμό ποιου χρησιμοποιεί το κατασκοπευτικό «υπερόπλο» κόστους εκατομμυρίων ευρώ Predator, το οποίο μπορεί να βιντεοσκοπεί τη ζωή ενός ανθρώπου μέσω του κινητού του 24 ώρες το 24ωρο;»
Κάτι πράγματα που ρωτάς κι εσύ όμως, ρε παιδί μου...
Εδώ σού λένε ότι έτσι και πέσει ο Μητσοτάκης -όχι η νδ, ο Μητσοτάκης- θα φτάσουν οι Τούρκοι μέχρι την Καλαμάτα! :vp2:
Η συντρόφισσα ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής Καΐλη, στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο σύντροφο ΠΑΣΟΚο ευρωβουλευτή Ανδρουλάκη

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Δεκ 2022, 23:26

talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2022, 23:21

Η συντρόφισσα ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής Καΐλη, στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο σύντροφο ΠΑΣΟΚο ευρωβουλευτή Ανδρουλάκη
Αν δε το κατάλαβες, αυτό θα ευνοήσει τον σύριζα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Δεκ 2022, 00:10

talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2022, 23:21
Ναύτης έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:00
Νέα πυρά Ανδρουλάκη για τις παρακολουθήσεις: Από την πρώτη στιγμή η κυβέρνηση προσπάθησε να υποβαθμίσει την καταγγελία μου

(...)

Όμως χάρη στην έρευνα της Αρχής Διασφάλισης του Απορρήτου των Επικοινωνιών (ΑΔΑΕ), στις 5 Αυγούστου αποκαλύφθηκε πως οι μυστικές υπηρεσίες της ίδιας μου της χώρας με παρακολουθούσαν για «λόγους εθνικής ασφάλειας», από τον Σεπτέμβριο του 2021 μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου του 2021. Η περίοδος συμπίπτει απόλυτα με την απόπειρα παγίδευσης του κινητού μου (21 Σεπτεμβρίου) αλλά και την προεκλογική περίοδο για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής, στο οποίο εκλέχτηκα Πρόεδρος στις 12 Δεκεμβρίου 2021. Η παρακολούθησή μου τερματίστηκε λίγες ημέρες μόνο μετά.

Η αποκάλυψη αυτή οδήγησε στην παραίτηση του Γενικού Γραμματέα του Πρωθυπουργού, ο οποίος είναι και ανιψιός του, και του Διοικητή της ΕΥΠ. Ο Πρωθυπουργός, ο οποίος μία από τις πρώτες του κινήσεις μετά τις εκλογές ήταν να μεταφέρει την αρμοδιότητα για τις μυστικές υπηρεσίες στο Γραφείο του Πρωθυπουργού και να αλλάξει τα τυπικά προσόντα ώστε να διορίσει τον εκλεκτό του στη θέση του Διοικητή, υποστήριξε ότι δεν το γνώριζε. Χαρακτήρισε μάλιστα την παρακολούθησή μου «νόμιμη μα πολιτικά λανθασμένη», που δεν θα την επέτρεπε αν είχε ερωτηθεί.

Όσον αφορά τη νομιμότητα της παρακολούθησης, το σύνολο των Συνταγματολόγων, με δημόσια αρθρογραφία έχει υποστηρίξει ότι η παρακολούθηση ενός Ευρωβουλευτή είναι παράνομη και αντισυνταγματική, υπογραμμίζοντας την ουσιαστική διαφορά μεταξύ του νομότυπου και του νόμιμου.


Η Κυβέρνηση στην προσπάθειά της να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα προέβη σε απαράδεκτες διαρροές που ενέπλεκαν και τρίτες χώρες. Διαψεύστηκαν όμως με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο από τις διπλωματικές αρχές τους, διασύροντας τη χώρα διεθνώς.

Ακόμα και σήμερα ο Πρωθυπουργός και η κυβέρνηση αρνούνται να πουν δημόσια το λόγο της παρακολούθησής μου, προτάσσοντας λόγους εθνικής ασφαλείας. Το ίδιο έκαναν και ενώπιον της Βουλής όπου οι υπαίτιοι προέβαλαν λόγους απορρήτου, θέτοντας εαυτούς και τις μυστικές υπηρεσίες της χώρας υπεράνω του κοινοβουλευτικού και δημοκρατικού ελέγχου.

Θα επιμείνω μέχρι τέλους στην αποκάλυψη της αλήθειας και δεν θα επιτρέψω σκιές σε μια πορεία αξιοπρέπειας. Από την πρώτη στιγμή έχω ξεκαθαρίσει ότι η υπόθεση παρακολούθησής μου δεν είναι ένα προσωπικό ζήτημα. Είναι ζήτημα δημοκρατίας και προστασίας των θεσμών. Για αυτό πρέπει να πέσει άπλετο φως.

Η κυβέρνηση οφείλει να απαντήσει δημόσια στα εξής ερωτήματα:
– Γιατί ενώ επί 8 χρόνια ως ευρωβουλευτής δεν ήμουν εθνικός κίνδυνος, έγινα ξαφνικά μόλις έθεσα υποψηφιότητα για την προεδρία του ΠΑΣΟΚ και σταμάτησα να είμαι με την εκλογή μου;
-Ποιος είναι ο λόγος της παρακολούθησής μου;
– Παρακολουθούνται και άλλοι πολιτικοί και δημοσιογράφοι;
– Ποιος έχει και για λογαριασμό ποιου χρησιμοποιεί το κατασκοπευτικό «υπερόπλο» κόστους εκατομμυρίων ευρώ Predator, το οποίο μπορεί να βιντεοσκοπεί τη ζωή ενός ανθρώπου μέσω του κινητού του 24 ώρες το 24ωρο;»
Κάτι πράγματα που ρωτάς κι εσύ όμως, ρε παιδί μου...
Εδώ σού λένε ότι έτσι και πέσει ο Μητσοτάκης -όχι η νδ, ο Μητσοτάκης- θα φτάσουν οι Τούρκοι μέχρι την Καλαμάτα! :vp2:
Η συντρόφισσα ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής Καΐλη, στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο σύντροφο ΠΑΣΟΚο ευρωβουλευτή Ανδρουλάκη
Η Καϊλή υποστήριξε τον Λοβέρδο, που ήταν το πουλέν του αρχηγού σου. Άλλωστε γι΄αυτό παρακολουθήθηκε ο Ανδρουλάκης, μπας και βρουν κάτι ώστε να εκλεγεί στην ηγεσία του κιναλ ο "φίλος Ανδρέας". . Επίσης, ο αρχηγός σου έκανε λόμπινγκ στις Βρυξέλλες για την εκλογή της Εύας Καϊλή στη θέση της αντιπροέδρου του Ευρωκοινοβουλίου και σε ανταπόδοση η Καϊλή έκανε ό,τι μπορούσε για να τον καλύψει στο θέμα των υποκλοπών.
Πάλι κουβά έφαγες φίλτατε. Μούργα για μούργα δεν έχετε αφήσει.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25247
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 10 Δεκ 2022, 00:14

Τελικα ειναι αντισυνταγματικη η παρακολουθηση πασοκων ευρωβουλευτών;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Δεκ 2022, 00:16

talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:14
Τελικα ειναι αντισυνταγματικη η παρακολουθηση πασοκων ευρωβουλευτών;
Άσε τις κωλοτούμπες και πες μας περισσότερα για τη φίλτατη Καϊλή.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 10 Δεκ 2022, 00:17

Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:10
talaipwros έγραψε:
09 Δεκ 2022, 23:21
Ναύτης έγραψε:
08 Σεπ 2022, 14:00


Κάτι πράγματα που ρωτάς κι εσύ όμως, ρε παιδί μου...
Εδώ σού λένε ότι έτσι και πέσει ο Μητσοτάκης -όχι η νδ, ο Μητσοτάκης- θα φτάσουν οι Τούρκοι μέχρι την Καλαμάτα! :vp2:
Η συντρόφισσα ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής Καΐλη, στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο σύντροφο ΠΑΣΟΚο ευρωβουλευτή Ανδρουλάκη
Η Καϊλή υποστήριξε τον Λοβέρδο, που ήταν το πουλέν του αρχηγού σου. Άλλωστε γι΄αυτό παρακολουθήθηκε ο Ανδρουλάκης, μπας και βρουν κάτι ώστε να εκλεγεί στην ηγεσία του κιναλ ο "φίλος Ανδρέας". . Επίσης, ο αρχηγός σου έκανε λόμπινγκ στις Βρυξέλλες για την εκλογή της Εύας Καϊλή στη θέση της αντιπροέδρου του Ευρωκοινοβουλίου και σε ανταπόδοση η Καϊλή έκανε ό,τι μπορούσε για να τον καλύψει στο θέμα των υποκλοπών.
Πάλι κουβά έφαγες φίλτατε. Μούργα για μούργα δεν έχετε αφήσει.
Πώς τον πετσόκοψες έτσι?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 10 Δεκ 2022, 00:22

Αρχέλαος έγραψε:
09 Σεπ 2022, 13:01
Ανακεφαλαιώνοντας
Ο Κουκάκης λοιπόν ασχολείται με θέματα οικονομίας και πρόσθετα οικονομικής διαφθοράς.
Ούτε τρομοκρατία, ούτε μετανάστευση ενώ δεν υφίσταται κάποια εμπλοκή του σε θέματα εθνικής ασφαλείας ευρύτερα.
Ειδάλλως θα είχε αποκαλυφθεί γιατί εκείνος παρακολουθείτο και από την ΕΥΠ και με το Predator.


Όπως έχει δηλώσει ο Κουκάκης, την περίοδο που συμπίπτει με την παρακολούθηση των επικοινωνιών του, ασχολούταν με την δικαστική εξέλιξη του σκανδάλου Τράπεζας Πειραιώς – Λογοθέτη.
Επίσης ερευνούσε υποθέσεις αποδέσμευσης περιουσιακών στοιχείων προσώπων που κατηγορούνταν για ξέπλυμα χρήματος στη βάση του άρθρου 15 του Ν. 4637/2019. Ο εν λόγω νόμος προέβλεψε πως η δέσμευση των περιουσιακών στοιχείων των προσώπων που κατηγορούνται για ξέπλυμα χρήματος, δεν μπορεί να παρατείνεται πέραν των 18 μηνών.

Στο επίκεντρο του ήταν δύο επιχειρηματίες που συνδέονται με την κυβέρνηση ή στελέχη της, στον ένα ή άλλο βαθμό.
Ο ένας είχε φερόμενη εμπλοκή στην υπόθεση Λογοθέτη-Τράπεζα Πειραιώς, ενώ έχει διατελέσει διαχειριστής της Intellexa που διαχειρίζεται και το Predator στην Ελλάδα, ενώ συγγενικό του πρόσωπο είχε στενές σχέσεις με εταιρεία του ανιψιού του πρωθυπουργού και γενικού του γραμματέα, του Δημητριάδη.
Ο άλλος επιχειρηματίας που ερευνάτο για πλαστά και εικονικά τιμολόγια, έχει εταιρεία που φυσικά νόμιμα έχει δοσοληψίες με το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη, καθώς έχει προμηθεύσει την ΕΛΑΣ με συγκεκριμένα ψηφιακά συστήματα.

Όταν λοιπόν ο δημοσιογράφος έχει στο επίκεντρο τις δύο παραπάνω υποθέσεις, τότε εκκινεί και η παρακολούθηση του εκ της ΕΥΠ.
Όταν κάποια στιγμή ο ίδιος ο Κουκάκης το υποψιάζεται με τον ένα ή άλλο τρόπο και ζητάει να μάθει αν παρακολουθείται, τότε η κυβέρνηση τροποποιεί τον νόμο που υποχρέωνε την ΑΔΑΕ να τον ενημερώσει και διακόπτεται η παρακολούθηση του εκ της ΕΥΠ.
Όλως τυχαίως όμως, σατανική σύμπτωση που λέει και ο Βενιζέλος, αρχίζει η παρακολούθηση του με το Predator.
Mε το οποίο τρόπον φέρεται τινά σχετίζονται μέχρι ενός σημείου και οι εμπλεκόμενοι, στην έρευνα του Κουκάκη, επιχειρηματίες.


Μπορεις να μας πεις μια σοβαρη αποκαλυψη που εχει κανει ο Κουκακης σε ολη του την δημοσιογραφικη καριερα;

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25247
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 10 Δεκ 2022, 00:23

Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:16
talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:14
Τελικα ειναι αντισυνταγματικη η παρακολουθηση πασοκων ευρωβουλευτών;
Άσε τις κωλοτούμπες και πες μας περισσότερα για τη φίλτατη Καϊλή.
ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής, συναδελφος και συντροφος του Ανδρουλάκη, και οι δυο ορθοτατα υπο παρακολούθηση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Δεκ 2022, 00:27

talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:23
Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:16
talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:14
Τελικα ειναι αντισυνταγματικη η παρακολουθηση πασοκων ευρωβουλευτών;
Άσε τις κωλοτούμπες και πες μας περισσότερα για τη φίλτατη Καϊλή.
ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής, συναδελφος και συντροφος του Ανδρουλάκη, και οι δυο ορθοτατα υπο παρακολούθηση.
Σωστά. Ο ένας μπας και βρουν τίποτα στην προσωπική του ζωή για να τον εκβιάσουν ώστε να αποσυρθεί από την διεκδίκηση της ηγεσίας του κιναλ, η άλλη, "άριστη" και αγαπημένη του αρχηγού σου, τα έπαιρνε χοντρά για να κάνει λόμπινγκ στους καταριανούς.
Δεν έχει πάτο η ξεφτίλα σας.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 10 Δεκ 2022, 00:30

εντωμεταξυ της πουτσας "συντροφοι", κατηγορειται μια συντροφισσα και αμεσως διαγραφη, το τεκμηριο της αθωοτητας στα σκουπιδια

ή μηπως ξεραν απο πριν οτι δεν γυρναει η φαση;

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25247
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 10 Δεκ 2022, 00:34

Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:27
talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:23
Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:16

Άσε τις κωλοτούμπες και πες μας περισσότερα για τη φίλτατη Καϊλή.
ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής, συναδελφος και συντροφος του Ανδρουλάκη, και οι δυο ορθοτατα υπο παρακολούθηση.
Σωστά. Ο ένας μπας και βρουν τίποτα στην προσωπική του ζωή για να τον εκβιάσουν ώστε να αποσυρθεί από την διεκδίκηση της ηγεσίας του κιναλ, η άλλη, "άριστη" και αγαπημένη του αρχηγού σου, τα έπαιρνε χοντρά για να κάνει λόμπινγκ στους καταριανούς.
Δεν έχει πάτο η ξεφτίλα σας.
:smt005:

Ειπαμε, συναδελφοι αριστεροι ΠΑΣΟΚοι ευρωβουλευτές. Και οι δυο ορθότατα υπο παρακολούθηση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Δεκ 2022, 00:35

talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:34
Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:27
talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:23


ΠΑΣΟΚα ευρωβουλευτής, συναδελφος και συντροφος του Ανδρουλάκη, και οι δυο ορθοτατα υπο παρακολούθηση.
Σωστά. Ο ένας μπας και βρουν τίποτα στην προσωπική του ζωή για να τον εκβιάσουν ώστε να αποσυρθεί από την διεκδίκηση της ηγεσίας του κιναλ, η άλλη, "άριστη" και αγαπημένη του αρχηγού σου, τα έπαιρνε χοντρά για να κάνει λόμπινγκ στους καταριανούς.
Δεν έχει πάτο η ξεφτίλα σας.
:smt005:

Ειπαμε, συναδελφοι αριστεροι ΠΑΣΟΚοι ευρωβουλευτές. Και οι δυο ορθότατα υπο παρακολούθηση.
Εντάξει, μπες μέσα στον κουβά τώρα.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25247
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 10 Δεκ 2022, 00:36

Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:35
talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:34
Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:27

Σωστά. Ο ένας μπας και βρουν τίποτα στην προσωπική του ζωή για να τον εκβιάσουν ώστε να αποσυρθεί από την διεκδίκηση της ηγεσίας του κιναλ, η άλλη, "άριστη" και αγαπημένη του αρχηγού σου, τα έπαιρνε χοντρά για να κάνει λόμπινγκ στους καταριανούς.
Δεν έχει πάτο η ξεφτίλα σας.
:smt005:

Ειπαμε, συναδελφοι αριστεροι ΠΑΣΟΚοι ευρωβουλευτές. Και οι δυο ορθότατα υπο παρακολούθηση.
Εντάξει, μπες μέσα στον κουβά τώρα.
Τελικα δε μας είπες, επιτρέπεται να παρακολουθουνται ευρωβουλευτές;

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Politico για Predator: Η κυβέρνηση είπε στην Κομισιόν να μην ασχολείται

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Δεκ 2022, 00:38

talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:36
Ναύτης έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:35
talaipwros έγραψε:
10 Δεκ 2022, 00:34

:smt005:

Ειπαμε, συναδελφοι αριστεροι ΠΑΣΟΚοι ευρωβουλευτές. Και οι δυο ορθότατα υπο παρακολούθηση.
Εντάξει, μπες μέσα στον κουβά τώρα.
Τελικα δε μας είπες, επιτρέπεται να παρακολουθουνται ευρωβουλευτές;
Πες μου πρώτα εσύ αν ήταν καλή η επιλογή του αρχηγού σου να κάνει λόμπινγκ ώστε να εκλεγεί η Καϊλή στη θέση της αντιπροέδρου του ευρωκοινοβουλίου. Λαμόγια, ε λαμόγια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών