Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Αύγ 2022, 11:51

Ναύτης έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:45
southern έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:22
Ναύτης έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:17

Αγαπητέ μου, γνωστή ελληνική παροιμία λέγει: απορία ψάλτου, βηξ.
Δεν σου ζήτησα να μου υποδείξεις τις κατά τη γνώμη σου παθογένειες του συριζα. Αυτό θα μπορούσε να αποτελέσει αντικείμενο άλλης συζήτησης.
Σού ζήτησα να μου υποδείξεις μια ορθολογική και εφικτή λύση για την αντιμετώπιση του μεταναστευτικού προβλήματος που αντιμετωπίζει η χώρα μας.
Η απάντησή σου, λυπάμαι που στο λέω, έρχεται να ενισχύσει τη γνώμη μου περί οργανικά αναλφάβητων, λούμπεν ακροδεξιών.
Δεν είμαι υπεύθυνος της μεταναστευτικης πολιτικής. Δεν μου αρέσει η επιδότηση τους, βρίσκω υπερβολικό το ποσοστό ασύλου και δεν συμφωνώ με τη δεύτερη ευκαιρία που θα τους δίνεται. Απλός πολίτης είμαι. Εφόσον ο συριζα έχει παθογένειες τότε γιατί τον στηρίζεις;;
Όπερ μεθερμηνευόμενον, σε δική μου ελεύθερη απόδοση, δεν γνωρίζεις τίποτα, δεν κατανοείς τίποτα, δεν έχεις καμιά πρόταση, αλλά γενικώς και αορίστως διαφωνείς και γαυγίζεις μέσω πληκτρολογίου. Λαμπρά!
btw η "δεύτερη ευκαιρία" είναι, καθώς είπαμε, ευφημισμός της προσπάθειας ταυτοποίησης των παράτυπων μεταναστών ανεφίκτου απελάσ...oh wait...είπαμε δεν γνωρίζεις τίποτα, δεν καταλαβαίνεις τίποτα, δεν έχεις να προτείνεις οτιδήποτε. Κλασική εναλλακτική τραμποδεξιά.
Και που ξέρεις ότι είναι σίγουρα ευφημισμος; εγώ δεν εμπιστεύομαι τον Μηταρακη και το Μητσοτάκη
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13502
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Αύγ 2022, 12:07

Rakomelofronas έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:25
Ναύτης έγραψε:
29 Αύγ 2022, 10:47
Το κόστος για τη δημιουργία κλειστών δομών -και των υποστηρικτικών υποδομών, π.χ. ιατρεία πρωτοβάθμιας υγειονομικής περίθαλψης, εκπαιδευτικές μονάδες κλπ, για να υποδεχθούν το σύνολο των παράτυπων μεταναστών ανεφίκτου απελάσεως που διαβιούν αυτή την στιγμή στην χώρα, αλλά και όσων εισέλθουν παρατύπως σ' αυτήν στο μέλλον, προστιθεμένου του μισθολογικού κόστους του προσωπικού που απαιτείται για να στελεχώσει τις δομές αυτές, είναι εντελώς απαγορευτικό για μια χώρα όπως η Ελλάδα (και για οποιαδήποτε μεμονωμένη χώρα της ΕΕ εδώ που τα λέμε).
Η Ελλάδα, ως κράτος-μέλος της ΕΕ είναι υποχρεωμένη να ακολουθεί και να εφαρμόζει τις οδηγίες, τις αποφάσεις και τις κοινές δράσεις της κοινής ευρωπαϊκής πολιτικής άμυνας και ασφάλειας της ΕΕ, που την στιγμή αυτή, καίτοι θεωρείται ως "υψηλή πολιτική", παραμένει σε καθαρά διακυβερνητικό επίπεδο και γι' αυτό είναι εξαιρετικά χαμηλής αποτελεσματικότητας και απόδοσης. Οι διατλαντικές εταιρικές σχέσεις ΕΕ-ΗΠΑ-ΝΑΤΟ είναι θεμελιώδεις στην οργάνωση και τη λειτουργία της κοινής ευρωπαϊκής πολιτικής άμυνας και ασφάλειας, ωστόσο οι διαφορετικές εθνικές επιδιώξεις, αλλά και τα διαφορετικά, επιμέρους προβλήματα που κάθε κράτος-μέλος αντιμετωπίζει σε σχέση με το μεταναστευτικό, είναι για την ώρα απαγορευτικά για τη διαμόρφωση μιας κοινής, υπερεθνικής ευρωπαϊκής στρατηγικής στο θέμα αυτό. Η Γαλλία υποστηρίζει με θέρμη τη λύση της ομοσπονδοποίησης της ΕΕ και νομίζω ότι αυτή είναι η μόνη λύση, τόσο για την αντιμετώπιση του μεταναστευτικού, αλλά και άλλων γεωπολιτικών ζητημάτων, όσο και για να καταστεί τελικά η ΕΕ ένας σοβαρός οικονομικός και γεωπολιτικός παίκτης. Εν τούτοις, η ΕΕ πληρώνει, και στο μεταναστευτικό, το τίμημα της πολιτικής "διεύρυνση αντί για εμβάθυνση", με τρανότερο παράδειγμα εκείνο της Ουγγαρίας και της ομάδας Βίσεγκραντ γενικότερα.
Για το πρώτο επιμένω ότι έχω επιφυλάξεις αν δεν δω αριθμούς που θα συγκρίνουν μια υποθετική πολιτική αυτού του είδους με την υπάρχουσα πολιτική που αν μη τι άλλο έχει βρει τρόπο να εξωτερικεύει και κάποια κόστη στις τοπικές κοινωνίες. Δεν έχω απαίτηση να κάνεις κάτι τέτοιο, ούτε εγώ το έχω κάνει άλλωστε, οπότε ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε. Η ουσία είναι ότι η παράνομη μετανάστευση προς την Ελλάδα δεν έχει σταματήσει από το 1990 μέχρι σήμερα, έστω και αν το κράτος έρχεται εκ των υστέρων να καταγράψει και να νομιμοποιήσει εκ των υστέρων τους μετανάστες λες και είναι αυθαίρετα.

Η ΕΕ δεν είναι αυτοτελής γεωπολιτική οντότητα και, όπως λες και ο ίδιος, τίποτα απ' όσα συστήνει στα κράτη - μέλη σχετικά με τον στρατό και την πολιτική ασφαλείας τους δεν είναι υποχρεωτικό. Αν και η Ελλάδα είναι έτοιμη από καιρό να γίνει επαρχία - κρατίδιο ενός τέτοιου υπερκράτους, στον σημερινό κόσμο κάτι τέτοιο είναι μάλλον αδύνατο να υπάρξει. Οι ΗΠΑ πατάνε γερά στην Ευρώπη μέσω οικονομίας και φυσικά μέσω ΝΑΤΟ και παγίως επιδιώκουν την αποτροπή της πολιτικής ενοποίησης μεγάλων τμημάτων της Ευρασίας, είναι δε αυτές, μαζί με το ΗΒ, που έσπρωξαν δυνατά τη διεύρυνση του 2004, στην οποία παραλίγο να συμπεριληφθεί και η Τουρκία. Αν περιμένουμε ευρωενωσιακή λύση (και) σε αυτό το ζήτημα, ζήτω που καήκαμε.
Το κόστος διαχείρισης των εγκαταστάσεων (Facilities Management) για 6 από τις 28 υφιστάμενες Δομές Φιλοξενίας/Προσωρινής Υποδοχής μεταναστών ανήλθε το 2021 σε περίπου μισό δις ευρώ. Και μιλάμε μόνο για τη διαχείριση των εγκαταστάσεων δομών κυριότατα ανοιχτού τύπου που φιλοξενούν λίγες χιλιάδες μεταναστών. Φαντάσου τώρα πόσο θα είναι το συνολικό ετήσιο κατασκευαστικό και λειτουργικό κόστος κλειστών δομών, και των απαραίτητων υποστηρικτικών υποδομών, ικανών να φιλοξενήσουν το σύνολο των παράτυπων μεταναστών της χώρας. Δεν διαθέτει η πατρίδα μας ούτε τούς πόρους, ούτε το προσωπικό, ούτε τις υποδομές για κάτι τέτοιο.
Ακόμα, όμως, κι αν υποθέσουμε ότι αύριο η ΕΕ εγκρίνει ένα κονδύλι που θα καλύπτει το συνολικό ετήσιο κόστος μιας τέτοιας ρύθμισης, ας πούμε 30-40 δισεκατομμύρια ευρώ ετησίως μόνο για τη χώρα μας, καταλαβαίνεις τι θα σήμαινε αυτό;
Θα σήμαινε ότι η Ελλάδα θ μετατρεπόταν, οικειοθελώς και αυτοβούλως, στην ανθρωποαποθήκη της ΕΕ. Και μάλιστα στο διηνεκές.
Πιστεύεις ότι θα ήταν προς το συμφέρον της χώρας μας μια τέτοια εξέλιξη; Γιατί, αν το ψάξεις, θα δεις ότι κάποιοι εκ των εταίρων μας έχουν κατά καιρούς εκφράσει κάτι τέτοιες προτάσεις (ή περίπου τέτοιες προτάσεις). Διερευνητικά.
Η ΕΕ ασφαλώς δεν αποτελεί την στιγμή αυτή μια ενιαία πολιτική οντότητα. Για να γίνει, όπως κατά τη γνώμη μου είναι το ευκταίο, θα πρέπει να περάσει στο στάδιο της πολιτικής ολοκλήρωσης, δηλαδή της ομοσπονδοποίησης. Αυτό επιδιώκει, ας πούμε, η Γαλλία.
Οι ευρωατλαντικές σχέσεις δεν πρόκειται να μεταβληθούν ούτε στην περίπτωση ομοσπονδοποίησης της ΕΕ. Απλώς η ΕΕ θα καταστεί ένας πάρα πολύ ισχυρός περιφερειακός παίκτης.
Κατά τα λοιπά, επιστρέφοντας στο μεταναστευτικό, η μόνη, προς το παρόν, ορθολογική και εφικτή λύση είναι εκείνη που ήδη συμβαίνει:
Αυστηρή αστυνόμευση των συνόρων, σφράγισμα του Έβρου, αλλά και των υπολοίπων βορείων διαδρομών, pushbacks στο Αιγαίο (φυσικά γίνονται), υποτυπώδης λειτουργία δομών φιλοξενίας, προσπάθειες ταυτοποίησης ώστε να καταστούν δυνατές απελάσεις και συνεχείς καταγγελίες στα διεθνή φόρα για την εργαλειοποίηση του μεταναστευτικού (με τη μορφή υβριδικού πολέμου) από την πλευρά της Τουρκίας.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13502
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Αύγ 2022, 12:09

southern έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:51
Ναύτης έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:45
southern έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:22

Δεν είμαι υπεύθυνος της μεταναστευτικης πολιτικής. Δεν μου αρέσει η επιδότηση τους, βρίσκω υπερβολικό το ποσοστό ασύλου και δεν συμφωνώ με τη δεύτερη ευκαιρία που θα τους δίνεται. Απλός πολίτης είμαι. Εφόσον ο συριζα έχει παθογένειες τότε γιατί τον στηρίζεις;;
Όπερ μεθερμηνευόμενον, σε δική μου ελεύθερη απόδοση, δεν γνωρίζεις τίποτα, δεν κατανοείς τίποτα, δεν έχεις καμιά πρόταση, αλλά γενικώς και αορίστως διαφωνείς και γαυγίζεις μέσω πληκτρολογίου. Λαμπρά!
btw η "δεύτερη ευκαιρία" είναι, καθώς είπαμε, ευφημισμός της προσπάθειας ταυτοποίησης των παράτυπων μεταναστών ανεφίκτου απελάσ...oh wait...είπαμε δεν γνωρίζεις τίποτα, δεν καταλαβαίνεις τίποτα, δεν έχεις να προτείνεις οτιδήποτε. Κλασική εναλλακτική τραμποδεξιά.
Και που ξέρεις ότι είναι σίγουρα ευφημισμος; εγώ δεν εμπιστεύομαι τον Μηταρακη και το Μητσοτάκη
Πολύ θα στεναχωρηθούν όταν το διαβάσουν.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Αύγ 2022, 12:10

Ναύτης έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:09
southern έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:51
Ναύτης έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:45

Όπερ μεθερμηνευόμενον, σε δική μου ελεύθερη απόδοση, δεν γνωρίζεις τίποτα, δεν κατανοείς τίποτα, δεν έχεις καμιά πρόταση, αλλά γενικώς και αορίστως διαφωνείς και γαυγίζεις μέσω πληκτρολογίου. Λαμπρά!
btw η "δεύτερη ευκαιρία" είναι, καθώς είπαμε, ευφημισμός της προσπάθειας ταυτοποίησης των παράτυπων μεταναστών ανεφίκτου απελάσ...oh wait...είπαμε δεν γνωρίζεις τίποτα, δεν καταλαβαίνεις τίποτα, δεν έχεις να προτείνεις οτιδήποτε. Κλασική εναλλακτική τραμποδεξιά.
Και που ξέρεις ότι είναι σίγουρα ευφημισμος; εγώ δεν εμπιστεύομαι τον Μηταρακη και το Μητσοτάκη
Πολύ θα στεναχωρηθούν όταν το διαβάσουν.
Το ξέρω.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 29 Αύγ 2022, 17:39

BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:29
Γι αυτό οι Ελληνες χειροκροτούσαν όταν η ΝΔ περιέφερε τον αρχηγό σας σαν μαιμού με χειροπέδες.
Καλά οι Έλληνες χειροκροτούσαν κι όταν οι πολίτες περιέφεραν τους πολιτικούς σας με σκισμένα ρούχα και τα άιματα να τρέχουν ποτάμι, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13502
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 30 Αύγ 2022, 08:47

Γάταρος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:39
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:29
Γι αυτό οι Ελληνες χειροκροτούσαν όταν η ΝΔ περιέφερε τον αρχηγό σας σαν μαιμού με χειροπέδες.
Καλά οι Έλληνες χειροκροτούσαν κι όταν οι πολίτες περιέφεραν τους πολιτικούς σας με σκισμένα ρούχα και τα άιματα να τρέχουν ποτάμι, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Εικόνα
Όχι "οι Έλληνες", γενικώς και αορίστως.
Τέτοιες εγκληματικές πράξεις τραμπουκισμού και ατόφιας αλητείας επιδοκιμάζει και απολαμβάνει μόνο το πιο καθυστερημένο, αμόρφωτο και ανεγκέφαλο κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας, ανεξαρτήτως ιδεολογικής και κομματικής τοποθέτησης. Χύδην όχλος, κυριολεκτικώς καθιζήματα, απόγονοι του Αττίλα.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 30 Αύγ 2022, 13:48

Γάταρος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:39
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:29
Γι αυτό οι Ελληνες χειροκροτούσαν όταν η ΝΔ περιέφερε τον αρχηγό σας σαν μαιμού με χειροπέδες.
Καλά οι Έλληνες χειροκροτούσαν κι όταν οι πολίτες περιέφεραν τους πολιτικούς σας με σκισμένα ρούχα και τα άιματα να τρέχουν ποτάμι, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Εικόνα
Κανένας Ελληνας δεν χειροκροτούσε 5 τραμπούκους που χτύπησαν πισώπλατα κάποιον πολιτικό ,μαχαίρωνε έναν μετανάστη ή οποιονδήποτε άνθρωπο γενικά.
Αυτό που έχει πραγματική ουσία ,είναι ότι όλοι εσείς που ηδονιζόσασταν βλέποντας τα τάγματα εφόδου της συμμορίας να κάνουν τις αθλιότητες τους , τώρα που οι αρχιεγκληματίες σαπίζουν στη φυλακή ,δεν εμφανίζεστε ούτε με ένα τάπερ φάβα.
Μα ούτε ένα ευχαριστώ για όλη την ηδονή που σου έδωσε ο Λαγός ,ο Ρουπακιάς και η παρέα τους όταν έκαναν αυτό που θα ήθελες να κάνεις κι εσύ ,αλλά δεν μπορούσες λόγω δείλιας και έλλειψης σωματικών προσόντων; Tι αχαριστία!
Παρατήσατε αυτούς που γλύφατε να σαπίζουν ,μέρα με τη μέρα χωρίς την παραμικρή υποστήριξη. Και είναι υπέροχο ,γιατί ήταν μαθηματικά βέβαιο απ την αρχή. :g030:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BOOMER την 30 Αύγ 2022, 13:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 30 Αύγ 2022, 13:50

Ναύτης έγραψε:
30 Αύγ 2022, 08:47
Γάταρος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:39
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:29
Γι αυτό οι Ελληνες χειροκροτούσαν όταν η ΝΔ περιέφερε τον αρχηγό σας σαν μαιμού με χειροπέδες.
Καλά οι Έλληνες χειροκροτούσαν κι όταν οι πολίτες περιέφεραν τους πολιτικούς σας με σκισμένα ρούχα και τα άιματα να τρέχουν ποτάμι, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Εικόνα
Όχι "οι Έλληνες", γενικώς και αορίστως.
Τέτοιες εγκληματικές πράξεις τραμπουκισμού και ατόφιας αλητείας επιδοκιμάζει και απολαμβάνει μόνο το πιο καθυστερημένο, αμόρφωτο και ανεγκέφαλο κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας, ανεξαρτήτως ιδεολογικής και κομματικής τοποθέτησης. Χύδην όχλος, κυριολεκτικώς καθιζήματα, απόγονοι του Αττίλα.
Και πάντα αναθέτοντας σε άλλους τη βρωμοδουλειά. Που όταν αυτοί οι άλλοι σαπίζουν στη φυλακή ,δεν σε είδα δεν σε ξέρω.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8781
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 30 Αύγ 2022, 13:56

Γάταρος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:39
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:29
Γι αυτό οι Ελληνες χειροκροτούσαν όταν η ΝΔ περιέφερε τον αρχηγό σας σαν μαιμού με χειροπέδες.
Καλά οι Έλληνες χειροκροτούσαν κι όταν οι πολίτες περιέφεραν τους πολιτικούς σας με σκισμένα ρούχα και τα άιματα να τρέχουν ποτάμι, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Εικόνα
Το 97-98% στηρίζει αντιναζιστικά κόμματα. Ενα 2-3% στηρίζει ναζιστικές εγκληματικές συμμορίες.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8781
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 30 Αύγ 2022, 13:57

BOOMER έγραψε:
30 Αύγ 2022, 13:48
Γάταρος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:39
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 11:29
Γι αυτό οι Ελληνες χειροκροτούσαν όταν η ΝΔ περιέφερε τον αρχηγό σας σαν μαιμού με χειροπέδες.
Καλά οι Έλληνες χειροκροτούσαν κι όταν οι πολίτες περιέφεραν τους πολιτικούς σας με σκισμένα ρούχα και τα άιματα να τρέχουν ποτάμι, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Εικόνα
Κανένας Ελληνας δεν χειροκροτούσε 5 τραμπούκους που χτύπησαν πισώπλατα κάποιον πολιτικό ,μαχαίρωνε έναν μετανάστη ή οποιονδήποτε άνθρωπο γενικά.
Αυτό που έχει πραγματική ουσία ,είναι ότι όλοι εσείς που ηδονιζόσασταν βλέποντας τα τάγματα εφόδου της συμμορίας να κάνουν τις αθλιότητες τους , τώρα που οι αρχιεγκληματίες σαπίζουν στη φυλακή ,δεν εμφανίζεστε ούτε με ένα τάπερ φάβα.
Μα ούτε ένα ευχαριστώ για όλη την ηδονή που σου έδωσε ο Λαγός ,ο Ρουπακιάς και η παρέα τους όταν έκαναν αυτό που θα ήθελες να κάνεις κι εσύ ,αλλά δεν μπορούσες λόγω δείλιας και έλλειψης σωματικών προσόντων; Tι αχαριστία!
Παρατήσατε αυτούς που γλύφατε να σαπίζουν ,μέρα με τη μέρα χωρίς την παραμικρή υποστήριξη. Και είναι υπέροχο ,γιατί ήταν μαθηματικά βέβαιο απ την αρχή. :g030:
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Αύγ 2022, 14:01

Beria έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:18
southern έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:15
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:13


Όλοι οι απατεώνες όταν τους πάρουν είδηση πουλάνε πατριωτισμό
Άρα υποθέτω ότι θεωρείς το βοριδη και τον αδωνι απατεώνες. Με τη πολιτική έννοια θα συμφωνήσω, είπαν ψέματα
Θεωρώ κάθε πολιτικό, ο οποίος κάνει επίκληση στον πατριωτισμό, απατεώνα
Ο πατριωτισμός είναι στάση, δεν είναι λόγια
Εσύ θεωρείς τον εαυτό σου Πατριώτη, Μπέρι;
Αισθάνεσαι, πως να το πω, Αγάπη για την Πατρίδα σου;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Αύγ 2022, 14:40

sys3x έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:01
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:18
southern έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:15

Άρα υποθέτω ότι θεωρείς το βοριδη και τον αδωνι απατεώνες. Με τη πολιτική έννοια θα συμφωνήσω, είπαν ψέματα
Θεωρώ κάθε πολιτικό, ο οποίος κάνει επίκληση στον πατριωτισμό, απατεώνα
Ο πατριωτισμός είναι στάση, δεν είναι λόγια
Εσύ θεωρείς τον εαυτό σου Πατριώτη, Μπέρι;
Αισθάνεσαι, πως να το πω, Αγάπη για την Πατρίδα σου;
Αν συμφωνήσουμε τι είναι Πατρίδα, ναι είμαι πατριώτης
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Αύγ 2022, 14:42

Οι πατριώτες της

Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Αύγ 2022, 16:11

Beria έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:40
sys3x έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:01
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:18


Θεωρώ κάθε πολιτικό, ο οποίος κάνει επίκληση στον πατριωτισμό, απατεώνα
Ο πατριωτισμός είναι στάση, δεν είναι λόγια
Εσύ θεωρείς τον εαυτό σου Πατριώτη, Μπέρι;
Αισθάνεσαι, πως να το πω, Αγάπη για την Πατρίδα σου;
Αν συμφωνήσουμε τι είναι Πατρίδα, ναι είμαι πατριώτης
Που να συμφωνήσουμε;
Στα λόγια;
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Επίθεση του Παναγιώτη δουμα εκπροσώπου τύπου της πατριωτικης ένωσης στο Μηταρακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 30 Αύγ 2022, 16:35

Beria έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:40
sys3x έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:01
Beria έγραψε:
28 Αύγ 2022, 20:18


Θεωρώ κάθε πολιτικό, ο οποίος κάνει επίκληση στον πατριωτισμό, απατεώνα
Ο πατριωτισμός είναι στάση, δεν είναι λόγια
Εσύ θεωρείς τον εαυτό σου Πατριώτη, Μπέρι;
Αισθάνεσαι, πως να το πω, Αγάπη για την Πατρίδα σου;
Αν συμφωνήσουμε τι είναι Πατρίδα, ναι είμαι πατριώτης
ενα κομματι κρεας; ενα βουνο,μια παραλια,ενα αμπελι,ή ενα συννεφο;μια καποτα,ενα ντεπον; τι στο διαολο ειναι η πατριδα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών