Φράχτης στον Έβρο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 29 Αύγ 2022, 23:26



Οι νεοζαίοι μπορούν να μας απαντήσουν πώς είναι δυνατόν να καρφωθεί ένα παιδάκι στην εξωτερική πλευρά του φράχτη;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Αύγ 2022, 21:20

Λοιπόν; Τόσους νεοδημοκράτες έχει εδώ μέσα. Κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει πώς μπορεί να καρφωθεί ένα παιδάκι στην εξωτερική πλευρά του φράχτη;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Αύγ 2022, 22:08

Κάνε πρώτα την καλύτερη μαντεψιά που μπορείς, και υπόσχομαι να απαντήσω. Αλλά πρέπει να στίψεις το μυαλό σου να δούμε αν θα σκεφτείς άλλη εξήγηση από τα ακόντια. Θα μου λυθεί κι εμένα η περιέργεια έτσι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Αύγ 2022, 23:45

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2022, 22:08
Κάνε πρώτα την καλύτερη μαντεψιά που μπορείς, και υπόσχομαι να απαντήσω. Αλλά πρέπει να στίψεις το μυαλό σου να δούμε αν θα σκεφτείς άλλη εξήγηση από τα ακόντια. Θα μου λυθεί κι εμένα η περιέργεια έτσι.
Μα δεν θέλω να φανταστώ ότι είναι τόσο ηλίθιος που να εννοεί ότι τα παιδάκια θα κάνουν άλμα επί κοντώ σε φράχτη 5 μέτρων έτσι ώστε να καρφωθούν στην πάνω πλευρά του φράχτη. Εσύ λες να είναι τόσο βλάκας πια;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 30 Αύγ 2022, 23:46

Γάταρος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 23:26


Οι νεοζαίοι μπορούν να μας απαντήσουν πώς είναι δυνατόν να καρφωθεί ένα παιδάκι στην εξωτερική πλευρά του φράχτη;
:goodpost::bravo:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42980
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Αύγ 2022, 23:54

Γάταρος έγραψε:
30 Αύγ 2022, 23:45
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2022, 22:08
Κάνε πρώτα την καλύτερη μαντεψιά που μπορείς, και υπόσχομαι να απαντήσω. Αλλά πρέπει να στίψεις το μυαλό σου να δούμε αν θα σκεφτείς άλλη εξήγηση από τα ακόντια. Θα μου λυθεί κι εμένα η περιέργεια έτσι.
Μα δεν θέλω να φανταστώ ότι είναι τόσο ηλίθιος που να εννοεί ότι τα παιδάκια θα κάνουν άλμα επί κοντώ σε φράχτη 5 μέτρων έτσι ώστε να καρφωθούν στην πάνω πλευρά του φράχτη. Εσύ λες να είναι τόσο βλάκας πια;
Μάλιστα, έχουμε δηλαδή μια πρόοδο, κατέφερες να σκεφτείς κάτι κοφτερό στο φράχτη που δεν είναι ακόντιο, αλλά τώρα έχεις κολλήσει στο πως θα βρεθεί κάποιος στο κοφτερό. Η #1 εξήγηση που ήρθε φυσικά στο μυαλό είναι το άλμα επί κοντώ.

Εγώ πιστεύω ότι το 'χεις, αν συνεχίσεις να στίβεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 31 Αύγ 2022, 00:38

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Αύγ 2022, 23:54
Μάλιστα, έχουμε δηλαδή μια πρόοδο, κατέφερες να σκεφτείς κάτι κοφτερό στο φράχτη που δεν είναι ακόντιο, αλλά τώρα έχεις κολλήσει στο πως θα βρεθεί κάποιος στο κοφτερό. Η #1 εξήγηση που ήρθε φυσικά στο μυαλό είναι το άλμα επί κοντώ.

Εγώ πιστεύω ότι το 'χεις, αν συνεχίσεις να στίβεις.
Άρα αν και λέει "από την έξω πλευρά του φράχτη" πιστεύεις ότι είναι τόσο βλάκας ώστε να εννοεί την πάνω πλευρά του 5μετρου φράχτη. Δηλαδή αυτό που δεν καταφέρνουν να κάνουν οι φυλακισμένοι ούτε καν σε καταστάσεις εξέγερσης θα καταφέρουν να το κάνουν τα παιδάκια. :smt005:
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14893
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 15 Οκτ 2022, 15:29

Δεν βρίσκω το νήμα του 20 οπότε το ανεβάζω στο πρωτο αποτέλεσμα της έρευνας

Εικόνα
https://www.protothema.gr/greece/articl ... eite-foto/

Την 14-10-2022 το πρωί, στην παρέβρια περιοχή Φερών Αλεξανδρούπολης, αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Φερών, εντόπισαν ενενήντα δύο (92) παράνομους μετανάστες χωρίς ενδύματα και ορισμένους εξ αυτών με σωματικά τραύματα. Από την έρευνα Ελλήνων αστυνομικών και αξιωματούχων του Frontex διαπιστώθηκε ότι προωθήθηκαν στο ελληνικό έδαφος, με πλαστικές βάρκες από την Τουρκία στην Ελλάδα μέσω του ποταμού Έβρου.

Όλες οι ανάγκες ένδυσης - σίτισης και πρώτων βοηθειών των ανωτέρω προσώπων καλύφθηκαν άμεσα από τις Ελληνικές Αρχές.
:popc:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23469
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 15 Οκτ 2022, 15:37

ευτυχως εχει κρυο και ειναι σε ναρκη οι σκορπιοι ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 15 Οκτ 2022, 15:42

Orion22 έγραψε:
15 Οκτ 2022, 15:29
Δεν βρίσκω το νήμα του 20 οπότε το ανεβάζω στο πρωτο αποτέλεσμα της έρευνας

Εικόνα
https://www.protothema.gr/greece/articl ... eite-foto/

Την 14-10-2022 το πρωί, στην παρέβρια περιοχή Φερών Αλεξανδρούπολης, αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Φερών, εντόπισαν ενενήντα δύο (92) παράνομους μετανάστες χωρίς ενδύματα και ορισμένους εξ αυτών με σωματικά τραύματα. Από την έρευνα Ελλήνων αστυνομικών και αξιωματούχων του Frontex διαπιστώθηκε ότι προωθήθηκαν στο ελληνικό έδαφος, με πλαστικές βάρκες από την Τουρκία στην Ελλάδα μέσω του ποταμού Έβρου.

Όλες οι ανάγκες ένδυσης - σίτισης και πρώτων βοηθειών των ανωτέρω προσώπων καλύφθηκαν άμεσα από τις Ελληνικές Αρχές.
:popc:
Επ! Μην σπαμαρεις παιδική πορνογραφια!
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Φράχτης στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Οκτ 2022, 15:44

Orion22 έγραψε:
15 Οκτ 2022, 15:29
Δεν βρίσκω το νήμα του 20 οπότε το ανεβάζω στο πρωτο αποτέλεσμα της έρευνας

Εικόνα
https://www.protothema.gr/greece/articl ... eite-foto/

Την 14-10-2022 το πρωί, στην παρέβρια περιοχή Φερών Αλεξανδρούπολης, αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Φερών, εντόπισαν ενενήντα δύο (92) παράνομους μετανάστες χωρίς ενδύματα και ορισμένους εξ αυτών με σωματικά τραύματα. Από την έρευνα Ελλήνων αστυνομικών και αξιωματούχων του Frontex διαπιστώθηκε ότι προωθήθηκαν στο ελληνικό έδαφος, με πλαστικές βάρκες από την Τουρκία στην Ελλάδα μέσω του ποταμού Έβρου.

Όλες οι ανάγκες ένδυσης - σίτισης και πρώτων βοηθειών των ανωτέρω προσώπων καλύφθηκαν άμεσα από τις Ελληνικές Αρχές.
:popc:
Μετα απο αυτη τη φωτο, οι συριζαιοι θα δωσουν τον υπερ παντων αγωνα κατα του φραχτη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών