Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Που πάνε αυτά τα λεφτά;

επιστρέφουν στα ταμεία του κράτους άρα η ΝΔ δίνει 40 εκατ λιγότερα από τον ΣΥΡΙΖΑ για τα παιδιά;
1
11%
δεν επιστρέφουν στα ταμεία του κράτους άρα τρώνε οι δαπίτες χρηματα ΕΣΠΑ που προορίζονται για παιδιά;
8
89%
 
Σύνολο ψήφων: 9

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 10 Οκτ 2022, 21:42

και λέει ο πέτσας, τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή. Οποιος δεν προσαρμόζεται πεθαίνει
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 10 Οκτ 2022, 21:45

65 εκατ. ευρώ που προορίζονται για παιδιά τα δίνουν στον αέρα οι αλήτες. Τρώνε και τα πόμολα και μας αποκαλούν ζαιους όταν ζητάμε το δίκιο μας.
Εν τω μεταξύ ξέρω 10 ιδιοκτήτες ΚΔΑΠ που ψήφισαν ΝΔ το 2019 και παλιότερα και θα ψηφίσουν ΣΥΡΙΖΑ μπας και γυρίσουμε στις καλές εποχές του 2017-2019.

Μονο εγώ δε θα ψηφίσω Τσίπρα και εμένα λένε ζαιο οι δαπίτες.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 10 Οκτ 2022, 22:53

Πάλι κλαίγεται ο νηματοθέτης που δεν παίρνει χρήματα από την κυβέρνηση; Αν θέλει να προσφέρει δωρεάν τις υπηρεσίες του, ας το κάνει με δικά του χρήματα!!!!

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 10 Οκτ 2022, 22:55

Bipsco έγραψε:
10 Οκτ 2022, 22:53
Πάλι κλαίγεται ο νηματοθέτης που δεν παίρνει χρήματα από την κυβέρνηση; Αν θέλει να προσφέρει δωρεάν τις υπηρεσίες του, ας το κάνει με δικά του χρήματα!!!!
Βρε ας απαντήσει η κυβέρνηση πού πάνε τα 65 εκατ. "αέρας" που έδωσε και εγώ είμαι μια χαρά και χωρίς το ΕΣΠΑ. Οι τριγύρω κλείνουν, όχι εγώ. Αλλα νομιζετε όλοι σαν εσάς είναι, μονο το σπιτι τους κοιτάνε να σώσουν.

Τρώνε 65 εκατ. το χρόνο που έπρεπε να πάνε για παιδιά και εσύ τους καλύπτεις; Πόσο κάτω θα πέσετε πια;

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 10 Οκτ 2022, 23:04

3f3k έγραψε:
10 Οκτ 2022, 22:55
Bipsco έγραψε:
10 Οκτ 2022, 22:53
Πάλι κλαίγεται ο νηματοθέτης που δεν παίρνει χρήματα από την κυβέρνηση; Αν θέλει να προσφέρει δωρεάν τις υπηρεσίες του, ας το κάνει με δικά του χρήματα!!!!
Βρε ας απαντήσει η κυβέρνηση πού πάνε τα 65 εκατ. "αέρας" που έδωσε και εγώ είμαι μια χαρά και χωρίς το ΕΣΠΑ. Οι τριγύρω κλείνουν, όχι εγώ. Αλλα νομιζετε όλοι σαν εσάς είναι, μονο το σπιτι τους κοιτάνε να σώσουν.

Τρώνε 65 εκατ. το χρόνο που έπρεπε να πάνε για παιδιά και εσύ τους καλύπτεις; Πόσο κάτω θα πέσετε πια;
Ναι , εγώ είμαι ο ανήθικος!!!!! Εσύ άνοιξες το νήμα από την καλή σου την καρδιά!!!!!

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 10 Οκτ 2022, 23:07

Bipsco έγραψε:
10 Οκτ 2022, 23:04
3f3k έγραψε:
10 Οκτ 2022, 22:55
Bipsco έγραψε:
10 Οκτ 2022, 22:53
Πάλι κλαίγεται ο νηματοθέτης που δεν παίρνει χρήματα από την κυβέρνηση; Αν θέλει να προσφέρει δωρεάν τις υπηρεσίες του, ας το κάνει με δικά του χρήματα!!!!
Βρε ας απαντήσει η κυβέρνηση πού πάνε τα 65 εκατ. "αέρας" που έδωσε και εγώ είμαι μια χαρά και χωρίς το ΕΣΠΑ. Οι τριγύρω κλείνουν, όχι εγώ. Αλλα νομιζετε όλοι σαν εσάς είναι, μονο το σπιτι τους κοιτάνε να σώσουν.

Τρώνε 65 εκατ. το χρόνο που έπρεπε να πάνε για παιδιά και εσύ τους καλύπτεις; Πόσο κάτω θα πέσετε πια;
Ναι , εγώ είμαι ο ανήθικος!!!!! Εσύ άνοιξες το νήμα από την καλή σου την καρδιά!!!!!
Εγώ καταθέτω γεγονότα. Εσύ φαίνεται να μην ενδιαφέρεσαι για χιλιάδες εκπαιδευτικούς που μένουν άνεργοι και για 83χιλ παιδιά που είτε θα πληρώσουν για δημιουργική απασχόληση ή θα κλειδωθουν στο σπίτι στον φετινό δύσκολο χειμώνα. Την ώρα που τα λεφτά έχουν δηλωθεί στον προϋπολογισμό αλλά τα δίνουν στον "αέρα".
Αν ξέρει τι γίνεται στον χώρο, μπορείς να πεις τη γνώμη σου. Αν δεν έχεις ιδέα τι κάνει η κ@#$! η Μιχαηλίδου εδώ και 3 χρόνια, τότε καλύτερα κάτσε στη γωνία σου γιατί σε κόβω να σε σβερκώνει κανένας νεοδημοκρατης που χρεοκόπησε εξαιτίας της.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 10 Οκτ 2022, 23:26

3f3k έγραψε:
10 Οκτ 2022, 23:07
Bipsco έγραψε:
10 Οκτ 2022, 23:04
3f3k έγραψε:
10 Οκτ 2022, 22:55


Βρε ας απαντήσει η κυβέρνηση πού πάνε τα 65 εκατ. "αέρας" που έδωσε και εγώ είμαι μια χαρά και χωρίς το ΕΣΠΑ. Οι τριγύρω κλείνουν, όχι εγώ. Αλλα νομιζετε όλοι σαν εσάς είναι, μονο το σπιτι τους κοιτάνε να σώσουν.

Τρώνε 65 εκατ. το χρόνο που έπρεπε να πάνε για παιδιά και εσύ τους καλύπτεις; Πόσο κάτω θα πέσετε πια;
Ναι , εγώ είμαι ο ανήθικος!!!!! Εσύ άνοιξες το νήμα από την καλή σου την καρδιά!!!!!
Εγώ καταθέτω γεγονότα. Εσύ φαίνεται να μην ενδιαφέρεσαι για χιλιάδες εκπαιδευτικούς που μένουν άνεργοι και για 83χιλ παιδιά που είτε θα πληρώσουν για δημιουργική απασχόληση ή θα κλειδωθουν στο σπίτι στον φετινό δύσκολο χειμώνα. Την ώρα που τα λεφτά έχουν δηλωθεί στον προϋπολογισμό αλλά τα δίνουν στον "αέρα".
Αν ξέρει τι γίνεται στον χώρο, μπορείς να πεις τη γνώμη σου. Αν δεν έχεις ιδέα τι κάνει η κ@#$! η Μιχαηλίδου εδώ και 3 χρόνια, τότε καλύτερα κάτσε στη γωνία σου γιατί σε κόβω να σε σβερκώνει κανένας νεοδημοκρατης που χρεοκόπησε εξαιτίας της.
Αυτό που βλέπω είναι ότι είστε ένας κρατικοδίαιτος κλάδος και ότι δεν μπορείτε να σταθείτε οικονομικά χωρίς κρατική επιχορήγηση!!!!!!!! Επίσης, τα παιδιά χρειάζονται ελεύθερο χρόνο και όχι δημιουργικές απασχολήσεις!!! Επειδή κάποιος επέλεξε ένα επάγγελμα, δεν ειναι υποχρεωμένο το κράτος να του προσφέρει δουλειά!!!

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 10 Οκτ 2022, 23:34

Αυτά τα προγράμματα υπάρχουν ώστε να τρώνε χρήματα οι κυβερνήσεις και οι κδαπ

3f3k
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 23:09
Phorum.gr user: letryf

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 3f3k » 11 Οκτ 2022, 01:48

Bipsco έγραψε:
10 Οκτ 2022, 23:34
Αυτά τα προγράμματα υπάρχουν ώστε να τρώνε χρήματα οι κυβερνήσεις και οι κδαπ
Όταν θες να διακόψεις οποιοδήποτε πρόγραμμα το ανακοινώνεις στον κατάλληλο χρόνο. Δεν το δείχνεις έμμεσα σαν φλώρος 1 Σεπτεμβρίου, την ώρα που όλοι έχουν προετοιμαστεί για την χρονιά. Εγώ επειδή δεν ειμαι δαπιτης ειχα δει τι πάνε να κάνουν πριν 2 χρόνια και φρόντισα να ποντάρω στα κατάλληλα ατού για να μη χρειάζομαι το ΕΣΠΑ.
Επίσης αν θες να κόψεις χρήμα από το ΕΣΠΑ των παιδιών καλό θα ήταν να μη δηλώνεις ότι θα δώσεις 320εκατ. και τελικά δίνεις λιγότερα και από τον ΣΥΡΙΖΑ για να φας 65εκατ. με τα φιλαράκια σου.

Το πρόβλημά μου δεν είναι που δεν έδωσαν κ άλλο ΕΣΠΑ στα ΚΔΑΠ. Το πρόβλημα είναι που δεν ανακοίνωσαν τη μείωση του κονδηλίου ποτέ και μάλιστα είναι τόσο χέστες που δεν το παραδέχονται.

Τα παιδιά φυσικά και χρειάζονται ελεύθερο χρόνο. Ξέρεις τι έκανε η κυβερνησάρα σου; Στα ΚΔΑΠ έκανε τις παρουσίες υποχρεωτικές σε τουλάχιστον 3 4ωρα την εβδομάδα. Ενώ μεχρι προπερσι ήταν τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα. Τόσο μπούφοι είστε που ούτε τι έκανε η ΝΔ δεν ξέρετε, τα αντίθετα από οτι πιστεύετε έκαναν.
Kαι να σου πω και κατι ακομα. H κυβερνησάρα σου εδώ και 3 χρόνια αυστηροποιεί τους κανόνες λειτουργείας και τις κτηριακές προδιαγραφές για τα ιδιωτικά ΚΔΑΠ την ιδια ώρα που τις κανει πιο απλές στα δημοτικά.
Επίσης φέτος για τρίτη χρονιά δίνει +10 εκατ. απευθείας σε δήμους για τα δημοτικά ΚΔΑΠ, χωρίς προϋποθέσεις και χωρίς να ελέγξει πως χρησιμοποιούνται τα λεφτά.

Ωραιοι φιλελεύθεροι. Είσαι ό,τι πιο ΠΑΣΟΚ έχει υπάρξει απο το 2002.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Τρώει η ΝΔ λεφτά των παιδιών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 11 Οκτ 2022, 10:03


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών