Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Animal
Δημοσιεύσεις: 1146
Εγγραφή: 28 Δεκ 2020, 18:58

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Animal » 22 Σεπ 2022, 11:37

Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:31
Animal έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:21
Ο Μπουτάρης αυτοπροσδιορίζετε ως Κεντροαριστερός(μάλιστα ακούγεται έντονα στην Θεσσαλονίκη ότι στις προσεχείς δημοτικές εκλογές του 2023 θα κατέβει υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος του Σαββάκη του δημάρχου που θα στηρίξει ο ΣΥΡΙΖΑ για τον δήμο Θεσσαλονίκης).Πέρα απο αυτό ποτέ δεν ζήτησε συνγώμη που είπε ότι χέστηκε για τους έλληνες που έσφαξε ο Κεμάλ,έχει αποκαλέσει επανελειμένα τα Σκόπια ως Μακεδονία σκέτο https://www.protothema.gr/politics/arti ... makedonia/ ,έχει πει ότι τον ενοχλεί να ακούει τον εθνικό ύμνο της Ελλάδας στην δοξολογία.'ηθελε πρώτος να φτιάξει τζαμί στην Θεσσαλονίκη για την Πακιστανική κοινότητα της πόλης κτλ.Θες κι άλλα τέτοια ωραία; Εθνομηδενιστής είναι.
Δεν ξέρω, τον αγαπάω αυτόν τον άνθρωπο.
Δηλώνω Πατριώτης και ψηφίζω Δημιουργία Ξανά Θάνο Τζήμερο (τώρα Εθνική Δημιουργία).

Δεν με ενοχλεί να υπάρχουν γύρω μου άλλες απόψεις.
Ο Μπουτάρης έχει το θάρρος της γνώμης του και δεν μπορώ να τον διαγράψω επειδη μπορεί να έχω διαφορετική άποψη
ή επειδή μια άποψη δεν συμβαδίζει επακριβώς με την πεπατημένη.

Και πολλοί "πατριώτες" του χριστιανορθόδοξου τόξου που είχαν τρομέρές διαφωνίες για την συνθήκη των Πρεσπών,
πήγαν σε συγκεντρώσεις διαδηλώσεις σημαίες κακό, οι ίδιοι είναι λάτρεις και του Πούτιν ο οποίος Πούτιν ήταν απ τους
πρώτους που αναγνώρισαν την χώρα εκείνη με το ονομα μακεδονία απ την πρώτη στιγμή.
Πως συμβιβάζεται να είσαι και με τον Πούτιν και να σε πιάνει τρεμούλα για την συνθήκη των Πρεσπών, εκεί φαίνεται η δηθενιά
και η προπαγάνδα.

Προτιμώ Μπουτάρη, τέτοιους Δήμαρχους θέλουμε
Οκ.Προτιμάς τον δήμαρχο του ΠΑΣΟΚ (παλιά) και του ΣΥΡΙΖΑ (τώρα πια) https://myportal.gr/dimos-thessalonikis ... i-savvaki/ ο οποίος είναι εθνομηδνειστής.Δικαίωμα σου να αγαπάς εθνομηδενιστή δήμαρχο.Μην λες όμως ότι είσαι πατριώτης με τέτοιες επιλογές.

carousel
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 15 Σεπ 2022, 07:12

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από carousel » 22 Σεπ 2022, 11:46

Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:34
carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:31
Esperos έγραψε:
21 Σεπ 2022, 19:43


Ο Μπουτάρης θέλει να πει ότι, προκειμένου ν απροωθήσει το τουριστικό πλάνο της Θεσσαλονίκης,
δεν κολλάει και δεν τροποποειεί τα σχέδια στήνει τουρλωτό κ@λαράκι με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά έστω και αν ο Κ.Ατ έκανε ότι έκανε εκλιπαρώντας τον κατή να ξανακάνει ό,τι έκανε.
φίξεδ και δεν χρειαζόταν να γράψεις τίποτα άλλο.
Παιδιά, αυτή είναι η ουσία του τουρισμού.
Πας , σου στρώνουν το κρεβάτι, σου σκουπίζουν το δωμάτιο, βρίσκεις καθαρή μπανιέρα ζεστό νερό, πρωινό, πληρώνεις και φεύγεις.
Θέλουμε τουρισμό; Αυτό πειτε μου.
ή απ την πολύ λεβεντιά δεν θέλουμε, είμαστε του Δημοσίου και ότι και να γίνει τα μιστά μας πέφτουν οπότε δεν θέλουμε τουρίστες.
τσκ...άαχιιι!

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 22 Σεπ 2022, 11:47

Animal έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:37
Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:31
Animal έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:21
Ο Μπουτάρης αυτοπροσδιορίζετε ως Κεντροαριστερός(μάλιστα ακούγεται έντονα στην Θεσσαλονίκη ότι στις προσεχείς δημοτικές εκλογές του 2023 θα κατέβει υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος του Σαββάκη του δημάρχου που θα στηρίξει ο ΣΥΡΙΖΑ για τον δήμο Θεσσαλονίκης).Πέρα απο αυτό ποτέ δεν ζήτησε συνγώμη που είπε ότι χέστηκε για τους έλληνες που έσφαξε ο Κεμάλ,έχει αποκαλέσει επανελειμένα τα Σκόπια ως Μακεδονία σκέτο https://www.protothema.gr/politics/arti ... makedonia/ ,έχει πει ότι τον ενοχλεί να ακούει τον εθνικό ύμνο της Ελλάδας στην δοξολογία.'ηθελε πρώτος να φτιάξει τζαμί στην Θεσσαλονίκη για την Πακιστανική κοινότητα της πόλης κτλ.Θες κι άλλα τέτοια ωραία; Εθνομηδενιστής είναι.
Δεν ξέρω, τον αγαπάω αυτόν τον άνθρωπο.
Δηλώνω Πατριώτης και ψηφίζω Δημιουργία Ξανά Θάνο Τζήμερο (τώρα Εθνική Δημιουργία).

Δεν με ενοχλεί να υπάρχουν γύρω μου άλλες απόψεις.
Ο Μπουτάρης έχει το θάρρος της γνώμης του και δεν μπορώ να τον διαγράψω επειδη μπορεί να έχω διαφορετική άποψη
ή επειδή μια άποψη δεν συμβαδίζει επακριβώς με την πεπατημένη.

Και πολλοί "πατριώτες" του χριστιανορθόδοξου τόξου που είχαν τρομέρές διαφωνίες για την συνθήκη των Πρεσπών,
πήγαν σε συγκεντρώσεις διαδηλώσεις σημαίες κακό, οι ίδιοι είναι λάτρεις και του Πούτιν ο οποίος Πούτιν ήταν απ τους
πρώτους που αναγνώρισαν την χώρα εκείνη με το ονομα μακεδονία απ την πρώτη στιγμή.
Πως συμβιβάζεται να είσαι και με τον Πούτιν και να σε πιάνει τρεμούλα για την συνθήκη των Πρεσπών, εκεί φαίνεται η δηθενιά
και η προπαγάνδα.

Προτιμώ Μπουτάρη, τέτοιους Δήμαρχους θέλουμε
Οκ.Προτιμάς τον δήμαρχο του ΠΑΣΟΚ (παλιά) και του ΣΥΡΙΖΑ (τώρα πια) https://myportal.gr/dimos-thessalonikis ... i-savvaki/ ο οποίος είναι εθνομηδνειστής.Δικαίωμα σου να αγαπάς εθνομηδενιστή δήμαρχο.Μην λες όμως ότι είσαι πατριώτης με τέτοιες επιλογές.
Δήμαρχος του πασοκ και του συριζα και του μιανού κόμματος και του αλλουνού κόμματος, αυτά είναι στρεβλώσεις του πολιτικύ συστήματος
που θέλει εκλογές να μοιάζουν σαν κερκίδες σε γήπεδο.
Όλοι οι Δήμαρχοι με κάποιο κόμμα βγαίνουν.
Και ο προηγούμενος, ήταν και πρωταθλητής φορούσε στα νιάτα του το εθνόσημο, ήταν και με τα πατριβτικά κόμματα
αλλά έκανε τις βούτες του στα ταμεία και είχε την κάλυψη όλων των κομμάτων.
Ένας Μπουτάρης επέμενε και το θέμα πήρε έκταση και τον μπουζουριάσανε.
Αυτό η δεξιά και τα τρολ, δεν του το συγχώρεσαν ποτέ.

Εμένα με ενδιαφέρει και αυτή η πτυχή. Πατριώτες που κάνουν βούτες στα ταμεία και τους ξεμπροστιάζουν συριζαίοι,
με τους συριζαίους θα πάω σε αυτήν την φάση και θα τους πω μπράβο.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 22 Σεπ 2022, 11:51

carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:46
τσκ...άαχιιι!
Αν δεν θέλουμε τον τουρισμό, εγώ πάσο, αλλάζει το πράγμα,
ούτε τον Μπουτάρη χρειαζόμαστε ούτε γενικώς Δημάρχους.
Αρκεί να μας πείτε το ισοδύναμο.

Να ψηφίζουμε Δημάρχους όποιον βρίζει πιο πολύ τον Κεμάλ και τους Σκοπιανούς, είναι και αυτό μια άποψη και δοκιμασμένη συνταγή επιτυχιας, μετά βούτες στο δημόσιο χρήμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Esperos την 22 Σεπ 2022, 12:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Animal
Δημοσιεύσεις: 1146
Εγγραφή: 28 Δεκ 2020, 18:58

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Animal » 22 Σεπ 2022, 12:00

Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:47
Animal έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:37
Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:31


Δεν ξέρω, τον αγαπάω αυτόν τον άνθρωπο.
Δηλώνω Πατριώτης και ψηφίζω Δημιουργία Ξανά Θάνο Τζήμερο (τώρα Εθνική Δημιουργία).

Δεν με ενοχλεί να υπάρχουν γύρω μου άλλες απόψεις.
Ο Μπουτάρης έχει το θάρρος της γνώμης του και δεν μπορώ να τον διαγράψω επειδη μπορεί να έχω διαφορετική άποψη
ή επειδή μια άποψη δεν συμβαδίζει επακριβώς με την πεπατημένη.

Και πολλοί "πατριώτες" του χριστιανορθόδοξου τόξου που είχαν τρομέρές διαφωνίες για την συνθήκη των Πρεσπών,
πήγαν σε συγκεντρώσεις διαδηλώσεις σημαίες κακό, οι ίδιοι είναι λάτρεις και του Πούτιν ο οποίος Πούτιν ήταν απ τους
πρώτους που αναγνώρισαν την χώρα εκείνη με το ονομα μακεδονία απ την πρώτη στιγμή.
Πως συμβιβάζεται να είσαι και με τον Πούτιν και να σε πιάνει τρεμούλα για την συνθήκη των Πρεσπών, εκεί φαίνεται η δηθενιά
και η προπαγάνδα.

Προτιμώ Μπουτάρη, τέτοιους Δήμαρχους θέλουμε
Οκ.Προτιμάς τον δήμαρχο του ΠΑΣΟΚ (παλιά) και του ΣΥΡΙΖΑ (τώρα πια) https://myportal.gr/dimos-thessalonikis ... i-savvaki/ ο οποίος είναι εθνομηδνειστής.Δικαίωμα σου να αγαπάς εθνομηδενιστή δήμαρχο.Μην λες όμως ότι είσαι πατριώτης με τέτοιες επιλογές.
Δήμαρχος του πασοκ και του συριζα και του μιανού κόμματος και του αλλουνού κόμματος, αυτά είναι στρεβλώσεις του πολιτικύ συστήματος
που θέλει εκλογές να μοιάζουν σαν κερκίδες σε γήπεδο.
Όλοι οι Δήμαρχοι με κάποιο κόμμα βγαίνουν.
Και ο προηγούμενος, ήταν και πρωταθλητής φορούσε στα νιάτα του το εθνόσημο, ήταν και με τα πατριβτικά κόμματα
αλλά έκανε τις βούτες του στα ταμεία και είχε την κάλυψη όλων των κομμάτων.
Ένας Μπουτάρης επέμενε και το θέμα πήρε έκταση και τον μπουζουριάσανε.
Αυτό η δεξιά και τα τρολ, δεν του το συγχώρεσαν ποτέ.

Εμένα με ενδιαφέρει και αυτή η πτυχή. Πατριώτες που κάνουν βούτες στα ταμεία και τους ξεμπροστιάζουν συριζαίοι,
με τους συριζαίους θα πάω σε αυτήν την φάση και θα τους πω μπράβο.
Άρα ανήκεις στην κεντροαριστερά.Δικαίωμα σου.Ψήφιζε λοιπόν τους ΠΑΣΟΚους και Συριζαιους να δούμε αν θα υπάρξει προκοπή σε αυτή την χώρα.

carousel
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 15 Σεπ 2022, 07:12

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από carousel » 22 Σεπ 2022, 12:02

Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:51
carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:46
τσκ...άαχιιι!
Αν δεν θέλουμε τον τουρισμό, εγώ πάσο, αλλάζει το πράγμα,
ούτε τον Μπουτάρη χρειαζόμαστε ούτε γενικώς Δημάρχους.
Αρκεί να μας πείτε το ισοδύναμο.

Να ψηφίζουμε Δημάρχους όποιον βρίζει πιο πολύ τον Κεμάλ και τους Σκοπιανούς, είναι και αυτό μια άποψη και δοκιμασμένη συνταγή επιτυχιας, μετά βούτες στο δημόσιο χρήμα.

Δεν χρειάζονται μεγαλοστομίες
Φρόντισε ο Θείος Βλαδίμηρος και γι αυτό
Θα πήξουμε στο γερμαναριό εφέτο :romance-hearteyes:

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 22 Σεπ 2022, 12:06

Animal έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:00
Άρα ανήκεις στην κεντροαριστερά.Δικαίωμα σου.Ψήφιζε λοιπόν τους ΠΑΣΟΚους και Συριζαιους να δούμε αν θα υπάρξει προκοπή σε αυτή την χώρα.
δεξιές αριστερές κεντοαποδώ κεντροαποκεί, είναι δρόμοι που οδηγούν στην ίδια πλατεία του παλαιοκομματισμού.
Είμαι φιλελεύθερος Δημοκράτης, ψηφίζω Εθνική Δημιουργία Θάνο Τζήμερο.
Οι φιλελεύθεροι δεν ανήκουν πουθενά, είναι σκεπτόμενοι και πραγματιστές.

Εχω κουραστεί να βλέπω να εκλέγονται δήμαρχαίοι βουλευτάδες και δε ξερω γω τι άλλο με συνταγή το να παριστάνουν τους πατριώτες
βρίζοντας κεμαλ σκοπιανούς με σφοδρό αντικομουνισμό αλλά από ουσία, μια απ τα ίδια με τους καπακαπα. Βούτες στα ταμεία.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 22 Σεπ 2022, 12:06

carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:02
Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:51
carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:46
τσκ...άαχιιι!
Αν δεν θέλουμε τον τουρισμό, εγώ πάσο, αλλάζει το πράγμα,
ούτε τον Μπουτάρη χρειαζόμαστε ούτε γενικώς Δημάρχους.
Αρκεί να μας πείτε το ισοδύναμο.

Να ψηφίζουμε Δημάρχους όποιον βρίζει πιο πολύ τον Κεμάλ και τους Σκοπιανούς, είναι και αυτό μια άποψη και δοκιμασμένη συνταγή επιτυχιας, μετά βούτες στο δημόσιο χρήμα.

Δεν χρειάζονται μεγαλοστομίες
Φρόντισε ο Θείος Βλαδίμηρος και γι αυτό
Θα πήξουμε στο γερμαναριό εφέτο :romance-hearteyes:
Δεν απαντάς όμως αν θέλουμε ή δεν θέλουμε τουρισμό.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.


Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 22 Σεπ 2022, 12:12

Επίσης το νήμα λέει

"Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής"

Αν ο Μπουτάρης, πραγματικά αισθανόταν ότι είναι με τους Τούρκους, δεν θα πήγαινε καν στην εκδήλωση, θα πήγαινε στις εκδηλώσεις στην Τουρκία, στην Σμύρνη και δεν ξέρω γω που τις κάνουν.
Εκεί μόνο ένας Μπαζιάνας με τον Νίκο Παππά και μερικούς του Καπακαπα θα περιμέναμε να πήγαιναν με χαρά.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 22 Σεπ 2022, 12:12

carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:10
Εικόνα
Θες να μας πεις ότι είσαι με το κούγκι ? Να γίνουν όλα κούγκι ?
Φοβάσαι ν αγράψεις και επιλέγεςι τις διφορούμενες εικονίτσες ?
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

carousel
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 15 Σεπ 2022, 07:12

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από carousel » 22 Σεπ 2022, 12:14

Είμαι σε αυτοεξορία και κάνω πρόβα για αντάρτικο, μην ασχολείσαι

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3979
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 24 Σεπ 2022, 11:00

Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:34
carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:31
Esperos έγραψε:
21 Σεπ 2022, 19:43


Ο Μπουτάρης θέλει να πει ότι, προκειμένου ν απροωθήσει το τουριστικό πλάνο της Θεσσαλονίκης,
δεν κολλάει και δεν τροποποειεί τα σχέδια στήνει τουρλωτό κ@λαράκι με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά έστω και αν ο Κ.Ατ έκανε ότι έκανε εκλιπαρώντας τον κατή να ξανακάνει ό,τι έκανε.
φίξεδ και δεν χρειαζόταν να γράψεις τίποτα άλλο.
Παιδιά, αυτή είναι η ουσία του τουρισμού.
Πας , σου στρώνουν το κρεβάτι, σου σκουπίζουν το δωμάτιο, βρίσκεις καθαρή μπανιέρα ζεστό νερό, πρωινό, πληρώνεις και φεύγεις.
Θέλουμε τουρισμό; Αυτό πειτε μου.
ή απ την πολύ λεβεντιά δεν θέλουμε, είμαστε του Δημοσίου και ότι και να γίνει τα μιστά μας πέφτουν οπότε δεν θέλουμε τουρίστες.
Σε έχω επαινέσει κατ’ επανάληψη για το γεγονός πως κατάφερες να σπάσεις τα δεσμά του κομΜΟΥΝΙσμού , την απολυταρχική ιδεολογία με την οποία γαλουχήθηκες (απαιτεί κότσια κάτι τέτοιο, είναι λαμπρό παράδειγμα απελευθέρωσης πνεύματος, πραγματικής χειραφέτησης), εδώ όμως σφάλεις.
Και εξηγούμαι:
Ναι, ελλείψει μιας υγιούς, σφριγηλής οικονομίας εναποθέτουμε μεγάλο μέρος των προσδοκιών μας στον τουρισμό.
Αυτό δεν σημαίνει πως θα κάνουμε οτιδήποτε, θα υπομείνουμε τα πάντα προκειμένου να προσελκύσουμε λαούς που είτε επιβουλεύονται την Ελλάδα (όπως οι Τούρκοι και συγγενικά τους φύλα) είτε αποτελούν την πλέμπα της οικουμένης (βλ. Τσάβηδες μέθυσοι, πρεζόνια, τελειωμένοι, λιωμένοι, η Σάρα, η Μάρα και το κακό συναπάντημα / Ζαίοι από κάθε γωνιά του πλανήτη)
Διαφορετικά ας το γυρίσουμε στο μοντέλο ασιατικών κρατών με ειδίκευση στον ΠΟΡΝΟτουρισμό και μάλιστα με ανήλικες «εργαζόμενες». Γιατί και οι παιδόφιλοι ξοδεύουν χρήματα, κατά συνέπεια συμβάλλουν στην οικονομία των χωρών που επισκέπτονται.
Νομίζω πως αντιλαμβάνεσαι το σκεπτικό μου. Αυτό δεν είναι οικονομικός φιλελευθερισμός, αυτό συνιστά ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ!

Όπως επιλέγουμε ΠΟΙΟΣ μπαίνει σπίτι μας, σε ποιον παράσχουμε άσυλο (π.χ. τον πραγματικό πρόσφυγα και όχι τους ισλαμοεισβολείς), έτσι φιλτράρουμε και τους ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ. Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο κάποιοι εξ αυτών να αποφασίσουν να παρατείνουν την διαμονή τους επ’ αόριστον, να αποφασίσουν να εγκατασταθούν μόνιμα.
Εσύ τι αλλοδαπούς προτιμάς στην ελληνική επικράτεια, Τούρκους ή Ουρουγουανούς/Κοσταρικανούς; (τυχαία τα 2 τελευταία παραδείγματα)
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Σεπ 2022, 11:01

να διωξουν και τον ζερβα που γλυφονταν διπλα στον κυριο Σαββιδη :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Έδιωξαν το Μπουτάρη από την αίθουσα των 100 χρόνων της Μικρασιατικής καταστροφής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 24 Σεπ 2022, 19:43

Gordian Knot έγραψε:
24 Σεπ 2022, 11:00
Esperos έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:34
carousel έγραψε:
22 Σεπ 2022, 11:31


φίξεδ και δεν χρειαζόταν να γράψεις τίποτα άλλο.
Παιδιά, αυτή είναι η ουσία του τουρισμού.
Πας , σου στρώνουν το κρεβάτι, σου σκουπίζουν το δωμάτιο, βρίσκεις καθαρή μπανιέρα ζεστό νερό, πρωινό, πληρώνεις και φεύγεις.
Θέλουμε τουρισμό; Αυτό πειτε μου.
ή απ την πολύ λεβεντιά δεν θέλουμε, είμαστε του Δημοσίου και ότι και να γίνει τα μιστά μας πέφτουν οπότε δεν θέλουμε τουρίστες.
Σε έχω επαινέσει κατ’ επανάληψη για το γεγονός πως κατάφερες να σπάσεις τα δεσμά του κομΜΟΥΝΙσμού , την απολυταρχική ιδεολογία με την οποία γαλουχήθηκες (απαιτεί κότσια κάτι τέτοιο, είναι λαμπρό παράδειγμα απελευθέρωσης πνεύματος, πραγματικής χειραφέτησης), εδώ όμως σφάλεις.
Και εξηγούμαι:
Ναι, ελλείψει μιας υγιούς, σφριγηλής οικονομίας εναποθέτουμε μεγάλο μέρος των προσδοκιών μας στον τουρισμό.
Αυτό δεν σημαίνει πως θα κάνουμε οτιδήποτε, θα υπομείνουμε τα πάντα προκειμένου να προσελκύσουμε λαούς που είτε επιβουλεύονται την Ελλάδα (όπως οι Τούρκοι και συγγενικά τους φύλα) είτε αποτελούν την πλέμπα της οικουμένης (βλ. Τσάβηδες μέθυσοι, πρεζόνια, τελειωμένοι, λιωμένοι, η Σάρα, η Μάρα και το κακό συναπάντημα / Ζαίοι από κάθε γωνιά του πλανήτη)
Διαφορετικά ας το γυρίσουμε στο μοντέλο ασιατικών κρατών με ειδίκευση στον ΠΟΡΝΟτουρισμό και μάλιστα με ανήλικες «εργαζόμενες». Γιατί και οι παιδόφιλοι ξοδεύουν χρήματα, κατά συνέπεια συμβάλλουν στην οικονομία των χωρών που επισκέπτονται.
Νομίζω πως αντιλαμβάνεσαι το σκεπτικό μου. Αυτό δεν είναι οικονομικός φιλελευθερισμός, αυτό συνιστά ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ!

Όπως επιλέγουμε ΠΟΙΟΣ μπαίνει σπίτι μας, σε ποιον παράσχουμε άσυλο (π.χ. τον πραγματικό πρόσφυγα και όχι τους ισλαμοεισβολείς), έτσι φιλτράρουμε και τους ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ. Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο κάποιοι εξ αυτών να αποφασίσουν να παρατείνουν την διαμονή τους επ’ αόριστον, να αποφασίσουν να εγκατασταθούν μόνιμα.
Εσύ τι αλλοδαπούς προτιμάς στην ελληνική επικράτεια, Τούρκους ή Ουρουγουανούς/Κοσταρικανούς; (τυχαία τα 2 τελευταία παραδείγματα)
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών