Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 16 Σεπ 2022, 19:32

Εικόνα
«Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών»
Εικόνα
https://www.euro2day.gr/news/politics/a ... -me-i.html

Ερωτηθείς γιατί δεν ζητάει εκλογές «για να λάμψει η αλήθεια» αφού η υπάρχουσα κυβερνητική πλειοψηφία έχει επιλέξει το «όλα στο σκοτάδι», απάντησε: «Λέμε ότι οι εκλογές πρέπει να γίνουν μετά τη διαλεύκανση της υπόθεσης, ώστε ο ψηφοφόρος να έχει γνώση τι έχει συμβεί».

Παρέπεμψε, επί τούτου, στα τρολ του διαδικτύου που μιλούν για «πρακτοριλίκια, Κινέζους και Ερντογάν», για να αναρωτηθεί:

«Μέχρι προχθές ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών και τώρα θα με κάνουν Ερντογανικό;».

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Σεπ 2022, 21:37


nikos p 2020
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 10:29

Re: Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos p 2020 » 16 Σεπ 2022, 21:50

georgebi έγραψε:
16 Σεπ 2022, 19:32
Εικόνα
«Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών»
Εικόνα
https://www.euro2day.gr/news/politics/a ... -me-i.html

Ερωτηθείς γιατί δεν ζητάει εκλογές «για να λάμψει η αλήθεια» αφού η υπάρχουσα κυβερνητική πλειοψηφία έχει επιλέξει το «όλα στο σκοτάδι», απάντησε: «Λέμε ότι οι εκλογές πρέπει να γίνουν μετά τη διαλεύκανση της υπόθεσης, ώστε ο ψηφοφόρος να έχει γνώση τι έχει συμβεί».

Παρέπεμψε, επί τούτου, στα τρολ του διαδικτύου που μιλούν για «πρακτοριλίκια, Κινέζους και Ερντογάν», για να αναρωτηθεί:

«Μέχρι προχθές ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών και τώρα θα με κάνουν Ερντογανικό;».

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 16 Σεπ 2022, 21:55

Προφανώς αναφέρεται στα ΜΜΕ και το δίκτυο της ΝΔ (καλά αυτά τα δύο κατ ουσίαν ταυτίζονται). Αρχικά τον εγλειφαν σε απίστευτο βαθμό, τον παρουσίαζαν ως εξαιρετικά μορφωμένο και απρόσμενα χαρισματικό ευπατρίδη, ο οποίος αποτελεί την καλύτερη εναλλακτική για τους ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ. Βγήκε και μια abacus που κόντευε να τον βγάλει στη δεύτερη θέση.
Όταν όμως είδαν α)ότι από τον ΣΥΡΙΖΑ κόβει ελάχιστο και αυτό κυρίως στην Κρήτη, ενώ παίρνει αρκετούς από ΝΔ, αλλά και από από αποχή β) ότι πάει σε πιο αντινδ και πιο φιλοσυριζα στάση, ειδικά μετά το θέμα των υποκλοπών, άρχισαν να τον λένε αγράμματο, ανεύθυνο, πράκτορα 50 διαφορετικών κρατών ταυτοχρόνως κλπ :smt005:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ήμουν ο Κολοκοτρώνης των Βρυξελλών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 17 Σεπ 2022, 11:40

Ωχ ωχ ωχ :-?:-?:-?

Προβλήματα στη συμμαχία Συριζα-ΠΑΣΟΚ


Εικόνα
https://www.protothema.gr/politics/arti ... lokotroni/
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών