Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ksmyrn
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: 21 Μάιος 2018, 16:16

Re: Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksmyrn » 22 Σεπ 2022, 12:51

Γελάω όταν τα φασιστάκια εδώ σκούζουν με αυτά που γράφεις, είναι πολύ αστείο ανάγνωσμα :lol:

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 22 Σεπ 2022, 13:31

Kauldron έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:44
Chainis έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:21
Kauldron έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:06


Υποστηρικτής των Νεοναζί Ουκρανών είσαι εσύ και μόνο, αγαπητέ. Βρες μου έναν Ουκρανό στρατιώτη που δε φέρει ναζιστικά σύμβολα πάνω του.
Εγώ μια χαρά υπέρ των Ισραηλινών είμαι, το έχω δηλώσει σε ανύποπτο χρόνο.
Θα πάω να τους ψάξω έναν ένα όπως προφανώς έκανες εσύ και είσαι τόσο βέβαιος και θα σου πω.
Μέχρι τότε για μένα οι Ουκρανοί είναι πατριώτες που πολεμάνε για την χώρα τους εναντίον ενός εισβολέα που την ακρωτηριάζει και την καταστρέφει.
Και δεν με ενδιαφέρουν οι πολιτικές τους επιλογές όπως (στο έχω ξαναγραψει) δεν με ενδιαφέρει αν σε έναν πόλεμο με την Τουρκία θα πολεμάνε και ΧΑίτες και κομουνιστές.

Εγώ δεν είμαι υπέρ των Ισραηλινών γενικώς.
Τους σέβομαι γιατί αγαπάνε και υπερασπιζονται την χώρα ρους με νύχια και με δόντια και τους θέλω για συμμάχους της δικής μας χώρας και γι αυτό χαίρομαι που είναι με το μέρος μας κι όχι με την Τουρκία που θέλεις να τους τοποθετήσεις εσύ με το ζόρι.
Δεν είπα οτι είναι με τη Τουρκία, και δε τους τοποθετώ πουθενά.
Αλλά όταν κάποιος είναι στρεψόδικος και συμφεροντολόγος, είναι χαρακτηριστικό του να βάζει λόγια στο στόμα του άλλου, προκειμένου να ανατρέψει επιχειρήματα που δε μπορεί ν' αντιμετωπίσει.
Όσο για τους Ουκρανούς αλήτες που υποστηρίζεις, βλέπουμε τότενκοπφ στις στις στολές τους σε όλες τις φωτογραφίες, αλλά δεν είναι ναζί.
Γίνανε ήρωες τα μπασταρδάκια της Galicia.
Δεν είπες αλλά έχεις βάλει τουλάχιστον 2 ποστ ότι αντάλλαξαν πρέσβεις σε απάντηση όταν λέμε ότι είναι σύμμαχοι μας.
Ντροπαλός γενικώς, όχι μόνο στις πολιτικές συμπάθειες. :lol:

Στην Ουκρανία βλέπεις ότι παρουσιάζει η Πουτινοπροπαγάνδα που την ακολουθείς κατά γράμμα.
Για σένα ο μισός στρατός της είναι ναζί άσχετα αν οι ναζί παίρνουν 2-4% στις εκλογές.
Μάλλον έχουν τακτική να μην ψηφίζουν αυτοί.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48653
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Σεπ 2022, 13:47

Εντάξει, νίκησες. Μπράβο, ζήτω.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48653
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Σεπ 2022, 13:47

ksmyrn έγραψε:
22 Σεπ 2022, 12:51
Γελάω όταν τα φασιστάκια εδώ σκούζουν με αυτά που γράφεις, είναι πολύ αστείο ανάγνωσμα :lol:
Αλυχτάνε και γαβγίζουν. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 22 Σεπ 2022, 20:42

stella έγραψε:
22 Σεπ 2022, 09:56
Ωραίος ο Τζίμι Φάλον, όλους τους τρολάρει όμως - δεν έχει κάτι εναντίον του ΠΘ in particular. Αλλά όντως μοιάζει και με τον Φέντερερ (το καλό σενάριο) και με τον Μίστερ Μπιν (το ρεαλιστικό σενάριο). Και επιλέγοντας αυτά τα πρόσωπα ο Φάλον, ναι ήθελε να σχολιάσει (ΚΑΙ) την εμφάνιση του Κυριάκου.
:+1:

22.09.2022
Το «τερμάτισαν» στον ΣΚΑΪ: «Ο Μητσοτάκης περπατάει σαν τους Beatles»
Για να δημιουργήσουν εντυπώσεις δημοφιλίας...

Εικόνα

To «τερμάτισαν» στον ΣΚΑΪ καθώς παρουσίασαν τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη ότι περπατάει όπως οι… «Βeatles» σε γνωστό άλμπουμ του θρυλικού συγκροτήματος.


Με άλλα λόγια θέλουν να τον παρουσιάσουν ότι έχει στοιχεία «ροκ σταρ», άρα είναι δημοφιλής και άρα σωστά προηγείται… στις «δημοσκοπήσεις».



Το έχουν παραξηλώσει στα φιλοκυβερνητικά ΜΜΕ.


https://www.pronews.gr/elliniki-politik ... es-vinteo/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Νέα μεγάλη διεθνής επιτυχία για το Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 26 Σεπ 2022, 20:00

09-26-2022
Σαν… Iron Man ο Μητσοτάκης σε προεκλογικό σποτ – Τα είδαμε όλα!!!

Εικόνα

Το μουσικό θέμα Hard Times δια χειρός του Ahsen Tariq, ένα ορχηστρικό κομμάτι αφιερωμένο στον Iron Man, επέλεξαν οι επικοινωνιολόγοι του Κυριάκου Μητσοτάκη για το πρώτο, επί της ουσίας, προεκλογικό σποτ.


Επιλογή που σίγουρα θα συζητηθεί, καθώς μετά τον «Μωυσή», το πολύ γνωστό μουσικό θέμα, παραπέμπει σε έναν Μητσοτάκη φτυστό Iron Man.

Ένα βίντεο των 2 λεπτών και 33 δευτερολέπτων με πλάνα που επιλέχθηκαν από τα πολύωρα γυρίσματα που έκανε τηλεοπτικό συνεργείο κατά την επίσκεψη του πρωθυπουργού στην Νέα Υόρκη.

Δείτε:

https://www.el.gr/ellada/san-iron-man-o ... giko-spot/




Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών