Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Σεπ 2022, 18:18

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:48
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:35
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:30


μετάφραση: οι έλληνες θα πληρώνουν φόρους που θα πηγαίνουν στους ρομά
oh wait αυτό συμβαίνει ήδη
Ε ναι, από τη στιγμή που παίζει η ηλίθια άποψη ότι ο μεγάλος πληθυσμός προϋποθέτει μεγαλύτερο πλούτο για όλους και τεράστιας σημασίας αμυντική δυνατότητα, κάποιοι θα συνεχίζουν να τον υποστηρίζουν.

Ούτως ή άλλως, υπάρχουν ακλόνητα επιχειρήματα για το κατά κεφαλήν εισόδημα των κρατών με τριψήφιο αριθμό εκ. κατοίκων. Κολυμπάνε στο χρήμα... ή στα πέλαγα.
κοίτα, δεν μιλάμε εδώ να γίνουμε 30 εκατομμύρια και βάλε, να διατηρήσουμε τον πληθυσμό στα επίπεδα των ~10 εκ. λέμε
αυτό που γίνεται τώρα είναι αύξηση πληθυσμού μεν αλλά με εισαγωγή ξένων και μάλιστα από κοινωνίες που έχουν μεγάλες πολιτισμικές διαφορές σε σχέση με τη δική μας
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Σεπ 2022, 18:25

Maspoli έγραψε:
27 Σεπ 2022, 16:11

Πράγματι, φαίνεται από διάφορες πηγές ότι έχει ένα, μικρό σε ηλικία, παιδί. Να φυλάει Θερμοπύλας πάντως στον αγώνα κατά της υπογεννητικότητας δεν τον λες. Το ίδιο ισχύει και για τον Μπογδάνο που θα αποκτήσει το πρώτο του παιδί.

Ο Φαήλος ειπώθηκε ότι έχει δύο κόρες. Δεν έχω facebook και δεν έχω άποψη για το τι έχει γράφει εκεί μέσα, στο υπόλοιπο διαδίκτυο όμως δεν βρίσκω κάποια σχετική μαρτυρία προς τούτο, πέραν ενός σχολίου του στο twitter όπου αυτός κάνει μνεία για ύπαρξη μιας κόρης (την αναφέρει ως τη μεγαλύτερη). Ακόμα και σε άρθρο που μιλάει γι' αυτόν και σύντροφό του τα τελευταία χρόνια, ενώ δίνεται λεπτομερώς το οικογενειακό παρελθόν της συντρόφου του, δεν υπάρχει κουβέντα για το δικό του. Χωρίς απαραίτητα να αμφισβητείται η ύπαρξη κορών, δημιουργούνται κάποια ερωτήματα για τις σχέσεις του μαζί τους και το πώς αυτές προέκυψαν (ερωτήματα που έχουν σχέση με τις παραδοσιακές οικογενειακές αξίες).
δηλαδη καποιο δημοσιο προσωπο εχει καταφερει να μην δημοσιοποιουνται στοιχεια για την οικογενεια του, και αυτο ειναι υποπτο;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21445
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Σεπ 2022, 18:27

Feindflug έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:18
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:48
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:35


Ε ναι, από τη στιγμή που παίζει η ηλίθια άποψη ότι ο μεγάλος πληθυσμός προϋποθέτει μεγαλύτερο πλούτο για όλους και τεράστιας σημασίας αμυντική δυνατότητα, κάποιοι θα συνεχίζουν να τον υποστηρίζουν.

Ούτως ή άλλως, υπάρχουν ακλόνητα επιχειρήματα για το κατά κεφαλήν εισόδημα των κρατών με τριψήφιο αριθμό εκ. κατοίκων. Κολυμπάνε στο χρήμα... ή στα πέλαγα.
κοίτα, δεν μιλάμε εδώ να γίνουμε 30 εκατομμύρια και βάλε, να διατηρήσουμε τον πληθυσμό στα επίπεδα των ~10 εκ. λέμε
αυτό που γίνεται τώρα είναι αύξηση πληθυσμού μεν αλλά με εισαγωγή ξένων και μάλιστα από κοινωνίες που έχουν μεγάλες πολιτισμικές διαφορές σε σχέση με τη δική μας
Εικόνα
εντάξει τύπε, τη πόσταρες τη μαλακία σου
ξεκαύλωσες τώρα;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Σεπ 2022, 18:30

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:27
Feindflug έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:18
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:48


κοίτα, δεν μιλάμε εδώ να γίνουμε 30 εκατομμύρια και βάλε, να διατηρήσουμε τον πληθυσμό στα επίπεδα των ~10 εκ. λέμε
αυτό που γίνεται τώρα είναι αύξηση πληθυσμού μεν αλλά με εισαγωγή ξένων και μάλιστα από κοινωνίες που έχουν μεγάλες πολιτισμικές διαφορές σε σχέση με τη δική μας
Εικόνα
εντάξει τύπε, τη πόσταρες τη μαλακία σου
ξεκαύλωσες τώρα;
Δεν την βρίσκω με τον Νότη, δικέ μου, για να ξεκαυλώσω.

Μην προβάλλεις την σεξουαλικότητά σου πάνω μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Σεπ 2022, 18:37

Otto Weininger έγραψε:
27 Σεπ 2022, 19:54
Unique έγραψε:
27 Σεπ 2022, 16:35
Δηλαδη μανα+πατερας+αδερφια δεν ειναι οικογενεια κατα τον νηματοθετη? Ειστε ψυχασθενεις ρε σεις
Προφανώς και το να έχεις μεγαλώσει μέσα σε οικογένεια, με θεσμούς, αξίες και έθιμα δε σου δίνει την εικόνα της οικογένειας που θες να υποστηρίξεις.

Μόνο ο απόλυτος αριθμός παιδιών. Γι'αυτό είπα στον νηματοθετη ότι βάσει όσων λέει οι γύφτοι, με τους οποίους πολιτισμικά είναι κοντά, θα έπρεπε να είναι οι στυλοβάτες των οικογενειακών αξιών.

Και φέρνει σαν απάντηση τον...στρατό. Πρόκειται περί βλαμμένου.
:smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21445
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Σεπ 2022, 18:38

Feindflug έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:30
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:27
Feindflug έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:18

Εικόνα
εντάξει τύπε, τη πόσταρες τη μαλακία σου
ξεκαύλωσες τώρα;
Δεν την βρίσκω με τον Νότη, δικέ μου, για να ξεκαυλώσω.

Μην προβάλλεις την σεξουαλικότητά σου πάνω μου.
μα δεν αμφισβήτησα την στρέιτ σεξουαλικότητά σου
το γεγονός ότι εξέλαβες το σχόλιό μου με αυτό το τρόπο δείχνει καλά κρυμμένες ενοχές :lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Σεπ 2022, 20:54

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:38
Feindflug έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:30
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 18:27


εντάξει τύπε, τη πόσταρες τη μαλακία σου
ξεκαύλωσες τώρα;
Δεν την βρίσκω με τον Νότη, δικέ μου, για να ξεκαυλώσω.

Μην προβάλλεις την σεξουαλικότητά σου πάνω μου.
μα δεν αμφισβήτησα την στρέιτ σεξουαλικότητά σου
το γεγονός ότι εξέλαβες το σχόλιό μου με αυτό το τρόπο δείχνει καλά κρυμμένες ενοχές :lol:
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6353
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 29 Σεπ 2022, 23:36

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:10
Jimmy81 έγραψε:
28 Σεπ 2022, 04:07
Δεν αρκεί μόνο να κάνουν παιδιά οι Έλληνες. Χωρίς εθνοκεντρική εκπαίδευση θα είναι ξύλα απελέκητα, βορά στις ορέξεις του εθνομηδενισμού της Νέας Τάξης. Πρέπει από νωρίς οι γηραιότεροι της φυλής να τα μυήσουν στις αξίες και τα ιδεώδη του ελληνισμού. Να διαβάζουν Περικλή Γιαννόπουλο, Ίωνα Δραγούμη, Ντάνο και όλα τα μεγάλα συγγραφικά πνεύματα του ελληνισμού.
Ποιος είναι ο Ντάνος; Ο επιζών;

Αν είναι έτσι, είσαι περισσότερο αλλού γι' αλλού αλλούτερος απ' όσο φαίνεσαι.
Α σε παρακαλώ κυράμ. Ο Ντάνος ενσαρκώνει άψογα το μοντέλο του παραδοσιακού ελληνόβλαχου που νομίζει ότι ο Θεός ευλογεί την ελληνική ψυχή στις διάφορες δοκιμασίες του έθνους (πόλεμος, αθλητισμός, σκλαβιά κλπ) ανά τους αιώνες. Σίγουρα είχε μπουκαλάκι με θαυματουργό αγιασμούλι δίπλα στο παγουράκι που μας έδινε ο στρατός.

https://www.protothema.gr/life-style/ar ... s-petras-/

Είναι δυνατόν να μην βάλουμε το πνευματικό έργο του εν λόγω τιτάνα δίπλα στο "Οσοι Ζωντανοί" ας πούμε; :lol:

Κατά τ' άλλα διαφωνείς με το κύριο συμπέρασμά μου ότι αν τα εκκολαπτόμενα κουτσούβελα μάς βγουν άπλυτοι του Ανταρσύα-πεμπτοφαλαγγίτες, δεν έχει να κερδίσει τίποτα το ελληνικό έθνος; Αυτοί σιγά μην πολεμήσουν τους Τουρκαλάδες. Θέλει και την κατάλληλη πνευματική προπαγάνδα η διαιώνιση της ελληνικής φυλής. Όχι μόνο μωρά.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Σκαρταδος 4
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 23 Αύγ 2022, 15:52

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκαρταδος 4 » 29 Σεπ 2022, 23:51

Jimmy81 έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:10
Jimmy81 έγραψε:
28 Σεπ 2022, 04:07
Δεν αρκεί μόνο να κάνουν παιδιά οι Έλληνες. Χωρίς εθνοκεντρική εκπαίδευση θα είναι ξύλα απελέκητα, βορά στις ορέξεις του εθνομηδενισμού της Νέας Τάξης. Πρέπει από νωρίς οι γηραιότεροι της φυλής να τα μυήσουν στις αξίες και τα ιδεώδη του ελληνισμού. Να διαβάζουν Περικλή Γιαννόπουλο, Ίωνα Δραγούμη, Ντάνο και όλα τα μεγάλα συγγραφικά πνεύματα του ελληνισμού.
Ποιος είναι ο Ντάνος; Ο επιζών;

Αν είναι έτσι, είσαι περισσότερο αλλού γι' αλλού αλλούτερος απ' όσο φαίνεσαι.
Α σε παρακαλώ κυράμ. Ο Ντάνος ενσαρκώνει άψογα το μοντέλο του παραδοσιακού ελληνόβλαχου που νομίζει ότι ο Θεός ευλογεί την ελληνική ψυχή στις διάφορες δοκιμασίες του έθνους (πόλεμος, αθλητισμός, σκλαβιά κλπ) ανά τους αιώνες. Σίγουρα είχε μπουκαλάκι με θαυματουργό αγιασμούλι δίπλα στο παγουράκι που μας έδινε ο στρατός.

https://www.protothema.gr/life-style/ar ... s-petras-/

Είναι δυνατόν να μην βάλουμε το πνευματικό έργο του εν λόγω τιτάνα δίπλα στο "Οσοι Ζωντανοί" ας πούμε; :lol:

Κατά τ' άλλα διαφωνείς με το κύριο συμπέρασμά μου ότι αν τα εκκολαπτόμενα κουτσούβελα μάς βγουν άπλυτοι του Ανταρσύα-πεμπτοφαλαγγίτες, δεν έχει να κερδίσει τίποτα το ελληνικό έθνος; Αυτοί σιγά μην πολεμήσουν τους Τουρκαλάδες. Θέλει και την κατάλληλη πνευματική προπαγάνδα η διαιώνιση της ελληνικής φυλής. Όχι μόνο μωρά.
Αν γίνει πόλεμος οι ανταρσυες στην πρώτη γραμμή θάναι
Για κάτι εκσυχρονιστες σημιτικους και κάτι φιλελε κουλικους δεν βάζω το χέρι στη φωτια

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Σεπ 2022, 00:08

έργο_μακέτο έγραψε:
27 Σεπ 2022, 12:44
Δεν θέλω να υπερασπιστώ τους τζημεροφαήλους αλλά τι σχέση έχει η οικογενειακή τους κατάσταση;

Δεν μπορεί ένας άγαμος να είναι υπέρ των οικογενειακών αξιών στην κοινωνία;
Εξαρτάται σε τι ηλικία είναι άγαμος και με ποιον τρόπο δηλώνει υπέρ των οικογενειακών αξιών. Ας πούμε υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ του "είμαι υπέρ των οικογενειακών αξιών" και "υστεριάζω στα σόσιαλ προσβάλλοντας τον μισό πληθυσμό της χώρας που δεν κάνει παιδιά γιατί δεν θέλει ευθύνες".
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Σεπ 2022, 11:35

Jimmy81 έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Σεπ 2022, 14:10
Jimmy81 έγραψε:
28 Σεπ 2022, 04:07
Δεν αρκεί μόνο να κάνουν παιδιά οι Έλληνες. Χωρίς εθνοκεντρική εκπαίδευση θα είναι ξύλα απελέκητα, βορά στις ορέξεις του εθνομηδενισμού της Νέας Τάξης. Πρέπει από νωρίς οι γηραιότεροι της φυλής να τα μυήσουν στις αξίες και τα ιδεώδη του ελληνισμού. Να διαβάζουν Περικλή Γιαννόπουλο, Ίωνα Δραγούμη, Ντάνο και όλα τα μεγάλα συγγραφικά πνεύματα του ελληνισμού.
Ποιος είναι ο Ντάνος; Ο επιζών;

Αν είναι έτσι, είσαι περισσότερο αλλού γι' αλλού αλλούτερος απ' όσο φαίνεσαι.
Α σε παρακαλώ κυράμ. Ο Ντάνος ενσαρκώνει άψογα το μοντέλο του παραδοσιακού ελληνόβλαχου που νομίζει ότι ο Θεός ευλογεί την ελληνική ψυχή στις διάφορες δοκιμασίες του έθνους (πόλεμος, αθλητισμός, σκλαβιά κλπ) ανά τους αιώνες. Σίγουρα είχε μπουκαλάκι με θαυματουργό αγιασμούλι δίπλα στο παγουράκι που μας έδινε ο στρατός.

https://www.protothema.gr/life-style/ar ... s-petras-/

Είναι δυνατόν να μην βάλουμε το πνευματικό έργο του εν λόγω τιτάνα δίπλα στο "Οσοι Ζωντανοί" ας πούμε; :lol:

Κατά τ' άλλα διαφωνείς με το κύριο συμπέρασμά μου ότι αν τα εκκολαπτόμενα κουτσούβελα μάς βγουν άπλυτοι του Ανταρσύα-πεμπτοφαλαγγίτες, δεν έχει να κερδίσει τίποτα το ελληνικό έθνος; Αυτοί σιγά μην πολεμήσουν τους Τουρκαλάδες. Θέλει και την κατάλληλη πνευματική προπαγάνδα η διαιώνιση της ελληνικής φυλής. Όχι μόνο μωρά.
Ε ναι, μόνον όταν πηγαίνουν τρανς στα ριάλιτις αναβαθμίζεται η ποιότητα τους.

Κατά τα άλλα, μου αρέσουν οι συγκρίσεις που επιχειρείς. Γιαννόπουλος - Δραγούμης - Ντάνος. Φαίνεται ότι είσαι διαβασμένο παιδί, μπράβο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι εν ελλάδι υπερασπιστές των "οικογενειακών αξιών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Σεπ 2022, 11:38

Σκαρταδος 4 έγραψε:
29 Σεπ 2022, 23:51
Αν γίνει πόλεμος οι ανταρσυες στην πρώτη γραμμή θάναι
Των απέναντι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών