μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7292
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 04 Νοέμ 2022, 12:30

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:28
Unique έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:23
Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:12

ΟΚ, ας μάθουμε τότε στα παιδιά μας να δέρνουν τους καθηγητές τους για να λυθεί το πρόβλημα. :roll:
Θεωρω οτι οποιαδηποτε μορφη βιας εναντια σε εχθρους του κρατους θα πρεπει να ειναι δικαιολογημενη.
Εγώ πάλι θεωρώ ότι πρέπει να αφήσεις για λίγο το ίντερνετ και να βγεις να παίξεις με τα υπόλοιπα παιδιά.
Οχι, γιατι θα βρειτε παλι τροπο να "βιασετε" την πραγματιτκοτητα. Εμεις θα ειμαστε εδω να σας βαζουμε στο σωστο δρομο.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Νοέμ 2022, 12:33

Unique έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:30
Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:28
Unique έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:23


Θεωρω οτι οποιαδηποτε μορφη βιας εναντια σε εχθρους του κρατους θα πρεπει να ειναι δικαιολογημενη.
Εγώ πάλι θεωρώ ότι πρέπει να αφήσεις για λίγο το ίντερνετ και να βγεις να παίξεις με τα υπόλοιπα παιδιά.
Οχι, γιατι θα βρειτε παλι τροπο να "βιασετε" την πραγματιτκοτητα. Εμεις θα ειμαστε εδω να σας βαζουμε στο σωστο δρομο.
Καλά, αλλά άμα μεσημεριάσει θα φύγουν τα υπόλοιπα παιδιά και δεν θα προλάβεις να παίξεις. Στο λέω για να μην γκρινιάζεις μετά.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 04 Νοέμ 2022, 12:34

Ο αντικομμουνισμος θα έπρεπε να διδάσκεται στα σχολεία
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Νοέμ 2022, 12:35

Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:21
Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:12
Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:10


για την "εκπαιδευση" αυτων των μουρλων, το μεγαλυτερο μερος ευθυνης φερουν οι γονεις τους. το υπολοιπο, οι εκπαιδευτικοι τους.

για τα παιδια των μουρλων, επισης.

με λιγα λογια, οταν εκπαιδευεις, σαν γονιος η σαν εκπαιδευτικος, "με τον τσαμπουκα" της θεσης εξουσιας που εχεις, να περιμενεις οτι ο εκπαιδευομενος θα εφαρμοσει τσαμπουκα επανω σου, αργα η γρηγορα. :102:
ΟΚ, ας μάθουμε τότε στα παιδιά μας να δέρνουν τους καθηγητές τους για να λυθεί το πρόβλημα. :roll:
πρωτα να μαθουμε στους εκπαιδευτικους (και γονεις) να μην δερνουν, η "δερνουν" τα παιδια.

αν αυτο αποτυχει, ναι, να μαθουμε στα παιδια να δερνουν, με εισαγωγικα και χωρις.
Είναι αργά να μάθεις οτιδήποτε στον άλλον, όταν έχει φτάσει σε ηλικία να είναι εκπαιδευτικός. Έχει διαμορφωμένη προσωπικότητα πλέον.
Η βασική δουλειά γίνεται στο σπίτι και σε μικρή ηλικία, αυτός είναι ο πυρήνας της διαπαιδαγώγησης. Το σχολείο βοηθά, δεν υποκαθιστά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 12:38

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:25
Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:19
Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:08

Να συνεξηγηθούμε. Εγώ δεν υποστηρίζω ότι, αν τα πράγματα έγιναν όπως τα λες, η συμπεριφορά της εν λόγω καθηγήτριας δεν ήταν επιλήψιμη. Λέω ότι, ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, θα έπρεπε οι γονείς των παιδιών να τα έχουν διαπαιδαγωγήσει σωστά και να τα έχουν μάθει ότι δεν τραμπουκίζουμε και δεν αυτοδικούμε στο σχολείο, πόσω μάλλον τους καθηγητές μας.
Σεβασμός.-
Θα έρθεις σπίτι, θα μού τα πεις και μετά θα αναλάβω εγώ τα υπόλοιπα, δηλαδή να πάω στον διευθυντή του σχολείου για τα περαιτέρω.
ουτε εγω εκπαιδευω το παιδι μου ετσι. η δικη μου σωστη αντιδραση θα ηταν να βγει απο την αιθουσα και να παει να κανει τα παραπονα στον διευθυντη, αμεσα, χωρις να αγγιξει την εκπαιδευτικο.
αν δε βρεθει ικανοποιητικη λυση, τοτε εχει ρολο ο γονιος.

τα προβληματα προσπαθεις να τα λυσεις πρωτα μονος σου, με τον νομιμο τροπο. μετα απευθυνεσαι σε ανωτερη αρχη, και μονο στο τελος, αφου αποτυχουν ολα, εχει θεση η βια.
Τώρα, κάπου αρχίζουμε να συνεννοούμαστε.
Που διαφωνώ:
Πρώτον, για μένα το παιδί δεν έχει καμιά δουλειά να πάει κατ' ευθείαν στον διευθυντή για θέμα που αφορά στον καθηγητή του. Δεν είναι δουλειά του παιδιού να λύνει το ίδιο τα προβλήματα με τους καθηγητές, είναι δουλειά του γονιού και του διευθυντή του σχολείου. Πρώτα στον γονιό. Να μεσολαβήσει χρόνος, να πέσει ο ατμός, να το κουβεντιάσουμε με ηρεμία, να δούμε τι ακριβώς συνέβη και κυρίως να είναι ψύχραιμη η αντίδραση.
Δεύτερον, βία μόνο για αυτοάμυνα.
οχι.

κανενα προβλημα δεν θα φτασει σε εμενα, χωρις πρωτα το παιδι να εχει κανει αποπειρα να το λυσει μονο του, με τον οποιον (συμμαθητη, εκπαιδευτικο η αλλον) εχει το προβλημα. και με την παρουσα ανωτερη αρχη, αν υπαρχει (π.χ. προβλημα με συμμαθητη, ο εκπαιδευτικος).

αν περιμενει ποτε θα φτασει σπιτι να τα πει σε εμενα, τα μισα θα εχουν διαστρεβλωθει στο δρομο, απο ολες τις πλευρες.

φυσικα και εγω με τη σειρα μου, θα ακολουθησω τον νομιμο δρομο επιλυσης, ακολουθωντας την ιεραρχια.

ναι, η βια ως τελευταια λυση, αφορα σε προβληματα που σχετιζονται με βια. δηλαδη δεν θα δειρουμε κανεναν εκπαιδευτικο επειδη του εβαλε κακο βαθμο, εστω και αδικως.

αν ομως ο εκπαιδευτικος σηκωσει χερι...
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 12:42

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:35

Είναι αργά να μάθεις οτιδήποτε στον άλλον, όταν έχει φτάσει σε ηλικία να είναι εκπαιδευτικός. Έχει διαμορφωμένη προσωπικότητα πλέον.
Η βασική δουλειά γίνεται στο σπίτι και σε μικρή ηλικία, αυτός είναι ο πυρήνας της διαπαιδαγώγησης. Το σχολείο βοηθά, δεν υποκαθιστά.
μπορεις να τον εξαναγκασεις να συμπεριφερθει οπως πρεπει , με τη "βια" - απειλη απολυσης, απειλη εγκλεισμου σε φυλακη κλπ. η και με την κανονικη βια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ασέβαστος την 04 Νοέμ 2022, 12:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Νοέμ 2022, 12:42

Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:21
(...) πρωτα να μαθουμε στους εκπαιδευτικους (και γονεις) να μην δερνουν
btw στα χρόνια τα δικά μου, οι δάσκαλοι βαράγανε. Είχαμε έναν διευθυντή στο δημοτικό που, έτσι κι έκανες μαλακία, τράβαγε κάτι χαστούκια-στράκες και σού κοκκίνιζε το μάγουλο. Είχα αρπάξει κι εγώ ουκ ολίγα, όλα σχεδόν τα αγόρια είχαμε αρπάξει τη στράκα μας.
Πού να τολμήσω να πω στον πατέρα μου ότι με χαστούκισε ο δάσκαλος στο σχολείο, ούτε απ' το μυαλό δεν μού πέρασε, ακόμα θα με βάραγε (ο πατέρας μου).
Ε, δεν πάθαμε και τίποτα, μάθαμε να σεβόμαστε. Και τους δασκάλους και τούς πατεράδες μας.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 12:52

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:42
Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:21
(...) πρωτα να μαθουμε στους εκπαιδευτικους (και γονεις) να μην δερνουν
btw στα χρόνια τα δικά μου, οι δάσκαλοι βαράγανε. Είχαμε έναν διευθυντή στο δημοτικό που, έτσι κι έκανες μαλακία, τράβαγε κάτι χαστούκια-στράκες και σού κοκκίνιζε το μάγουλο. Είχα αρπάξει κι εγώ ουκ ολίγα, όλα σχεδόν τα αγόρια είχαμε αρπάξει τη στράκα μας.
Πού να τολμήσω να πω στον πατέρα μου ότι με χαστούκισε ο δάσκαλος στο σχολείο, ούτε απ' το μυαλό δεν μού πέρασε, ακόμα θα με βάραγε (ο πατέρας μου).
Ε, δεν πάθαμε και τίποτα, μάθαμε να σεβόμαστε. Και τους δασκάλους και τούς πατεράδες μας.
ναι, κι εγω τα ιδια.

κι εμενα αν πηγαινα στον πατερα μου, καλα σου εκανε θα μου ελεγε. ξερεις τι εκανα ομως; βγηκα απο την πορτα του σχολειου, πηγα απεναντι στο αστυνομικο τμημα, 12 χρονω κολοπαιδο, και ειπα οτι θελω να κανω μυνηση.

κακος χαμος εγινε, μπατσοι, εκπαιδευτικοι, γονεις, να θελουν να με αποτρεψουν, κι εγω μουλαρωμενος. βεβαια δεν κατεληξε πουθενα, εφοσον οι γονεις μου δεν ηθελαν να το προχωρησουν, αλλα επομενη φορα δεν υπηρξε, τουλαχιστον σε εμενα.
υπηρξε σε συμμαθητη, οπου ηρθε μετα ο πατερας του και εκανε μαυρο τον εκπαιδευτικο την ωρα της προσευχης, μπροστα σε ολους.

και μετα δεν υπηρξε αλλη φορα, για κανεναν. :102:

εμαθαν να σεβονται, τους μαθητες και τους πατεραδες τους. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25192
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 04 Νοέμ 2022, 12:52

southern έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:34
Ο αντικομμουνισμος θα έπρεπε να διδάσκεται στα σχολεία
Το ΚΚΕ θα το λάτρευε αυτό
Επί 40 χρόνια εδιδάσκετο ο αντικομμουνισμός στα σχολεία και έφτασε το ΚΚΕ στο 15%

Παπάρες!
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Νοέμ 2022, 12:55

Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:52
(...) ξερεις τι εκανα ομως; βγηκα απο την πορτα του σχολειου, πηγα απεναντι στο αστυνομικο τμημα, 12 χρονω κολοπαιδο, και ειπα οτι θελω να κανω μυνηση.
(...)
Εχμμμ...ναι...έτσι κι έκανα εγώ κάτι τέτοιο θα έδινα χαιρετίσματα στον Παντέλο μετά. :lol:
Είπαμε, μπορούσε να γίνει άγριος ο πατέρας μου. Πολύ άγριος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 12:57

Beria έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:52
southern έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:34
Ο αντικομμουνισμος θα έπρεπε να διδάσκεται στα σχολεία
Το ΚΚΕ θα το λάτρευε αυτό
Επί 40 χρόνια εδιδάσκετο ο αντικομμουνισμός στα σχολεία και έφτασε το ΚΚΕ στο 15%

Παπάρες!
σωστα.

και ο αντιφασισμος επισης, με παρομοιο αποτελεσμα.

ισως φταιει ο τροπος που διδασκονται. ισως θελει λιγοτερο φανατισμο, περισσοτερο ορθολογισμο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 04 Νοέμ 2022, 12:59

Στηρίζουμε μπολσεβικοδημαρχο
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 13:02

Ναύτης έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:55
Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:52
(...) ξερεις τι εκανα ομως; βγηκα απο την πορτα του σχολειου, πηγα απεναντι στο αστυνομικο τμημα, 12 χρονω κολοπαιδο, και ειπα οτι θελω να κανω μυνηση.
(...)
Εχμμμ...ναι...έτσι κι έκανα εγώ κάτι τέτοιο θα έδινα χαιρετίσματα στον Παντέλο μετά. :lol:
Είπαμε, μπορούσε να γίνει άγριος ο πατέρας μου. Πολύ άγριος.
εμενα ευτυχως οχι τοσο. μαζευα μερικες, αλλα με μετρο.

παντως ο μπατσος εκεινη την εποχη, ηταν "εξουσια". ισως ανωτερη και απο τον γονιο. και δεν εχανε ευκαιρια να την δειξει.

οποτε λεγοντας "οποιος ξαναβαρεσει το παιδι θα εχει να κανει με εμενα, και δεν θα του τη χαρισω" ισως περασε και απο τα αυτια του πατερα μου, και εκεινη τη μερα τουλαχιστον δεν τις εφαγα, οπως περιμενα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25192
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 04 Νοέμ 2022, 13:02

Ασέβαστος έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:57
Beria έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:52
southern έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:34
Ο αντικομμουνισμος θα έπρεπε να διδάσκεται στα σχολεία
Το ΚΚΕ θα το λάτρευε αυτό
Επί 40 χρόνια εδιδάσκετο ο αντικομμουνισμός στα σχολεία και έφτασε το ΚΚΕ στο 15%

Παπάρες!
σωστα.

και ο αντιφασισμος επισης, με παρομοιο αποτελεσμα.

ισως φταιει ο τροπος που διδασκονται. ισως θελει λιγοτερο φανατισμο, περισσοτερο ορθολογισμο.
Οτιδήποτε διδάσκεται ή προπαγανδίζεται από καθέδρας δημιουργεί απώθηση στη νεολαία και έχει πάντα τα αντίθετα αποτελέσματα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32769
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: μπολσεβικοδημαρχος πατρων κανει προσυλητισμο σε σχολεια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Νοέμ 2022, 13:03

Sol έγραψε:
04 Νοέμ 2022, 12:59
Στηρίζουμε μπολσεβικοδημαρχο
στηριζετε προσυλητισμο μαθητων;

:lol::lol:

ασε, ξερω. :smt005::smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών