Τσιάρτας: Καταδίκη για..."διέγερση" αναγνωστών σε "πράξεις μίσους και διακρίσεων"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τσιάρτας: Καταδίκη για..."διέγερση" αναγνωστών σε "πράξεις μίσους και διακρίσεων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Νοέμ 2022, 15:11

πέραν της λανθασμένης ορολογίας («αλλαγή φύλου») που είναι εξόχως κακοποιητική αυτή καθ’ αυτή,
Κάτι τέτοια χαριτωμένα διαβάζω στις "τεκμηριώσεις"...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τσιάρτας: Καταδίκη για..."διέγερση" αναγνωστών σε "πράξεις μίσους και διακρίσεων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Νοέμ 2022, 15:42

stella έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:38
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:32
stella έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:24
Με αυτήν του τη δήλωση, πέραν της λανθασμένης ορολογίας («αλλαγή φύλου») που είναι εξόχως κακοποιητική αυτή καθ’ αυτή, «εύχεται» (υπόρρητα εν είδη κατάρας) να συμβεί κάτι (κακό κατά την άποψή του) σε παιδιά άλλων (δεν εκφέρει δηλαδή κάποια άποψη – αξιολογική κρίση) με βάση συγκεκριμένο χαρακτηριστικό (τη ταυτότητα φύλου τους)/b].


Δείτε πόσο ηλίθια είναι η αιτιολόγηση. Αν για εμένα κάτι είναι κακό, το να το εύχομαι στους άλλους σημαίνει ταυτόχρονα προσβολή και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που να επιφέρει 10 μήνες φυλακή. Μιλάμε για σουρεαλισμό.

Αν για εσένα δεν είναι κάτι κακό, γιατί προσβάλλεσαι; Είναι σαν να σου λέω "Είναι σιχαμερό αυτό που κάνεις, σε καταριέμαι να γίνει η κόρη σου επιστήμονας".


Πιο κάτω Χέλη μου γράφει τι συνέβη με το που είπε η γυναίκα ότι θα κάνει μήνυση στον Τσιάρτα. Προφανώς έσκασε ολόκληρος οχετός με απειλές και βρισίδια, σε ποστ που ξεκίνησε ο ποδοσφαιριστής. Τοξικές μαλακίες και απειλές για βία, σε ποστ που ο ίδιος ξεκίνησε και όπως καταλαβαίνω δεν έσβησε.

Επίσης, παίζει και η έμμεση ή άμεση εξομοίωση των τρανς με την παιδοφιλία.

Και η ποινή είναι με αναστολή, με ένα χρηματικό πρόστιμο υποπολλαπλάσιο της έκθεσης που έλαβε ο μπούρτζης για το σχόλιό του αυτό. Οπότε τι συζητάμε καν;


Η παιδοφιλία χρησιμοποιείται ως βρισιά για κάθε ομάδα. Για τους πολιτικούς λέγεται συχνά-πυκνά, ας πούμε.

Αυτό που συνέβη δεν έχει καμμιά σχέση με το τι δήλωσε, αλλά με το ότι είναι δημόσιο πρόσωπο. Αν ισχύει βέβαια τίποτα απ' όλα αυτά, γιατί τα παίρνω με 2-3 ως και 135 δόσεις αλάτι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών