Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5721
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 28 Νοέμ 2022, 15:29

Κώστας Τζαβάρας
Βουλευτής ΝΔ
τακτικό μέλος της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής.

«Ούτε αποχώρησα από την επιτροπή Διαφάνειας, ούτε παραιτήθηκα.
Εξακολουθώ να είμαι τακτικό μέλος της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής. Και κανείς δεν μπορεί μέχρι να τελειώσει η κοινοβουλευτική περίοδος να με αντικαταστήσει χωρίς τη θέλησή μου.

Επίσης, ούτε είμαι άρρωστος, ούτε πάσχω από κάποιο μεταδοτικό νόσημα. Εκτός από το νόσημα του να λέω τη γνώμη μου με παρρησία. Και αυτό το δικαίωμα μου το δίνει το αξίωμα που έχω»,

«Γιατί δε θα είμαι σήμερα, μόνο σήμερα. Γιατί σε συνεννόηση με το κόμμα μου και επειδή δεν ήθελα να προκαλέσω ρήγμα στην οριακή πλειοψηφία στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας, έχοντας δημοσιοποιήσει τις απόψεις μου για τα θέματα των υποκλοπών, τις οποίες δεν αλλάζω γιατί είναι επιστημονικές.

Έχω πει τη γνώμη μου είναι γνώμη που συμφωνεί με όλους σχεδόν τους Συνταγματολόγους για το τι διασφαλίζει το άρθρο 19 παράγραφος 1 του Συντάγματος όταν προβλέπει ότι το απόρρητο των επικοινωνιών είναι “απολύτως απαραβίαστο”.

Έτσι λοιπόν, στην έρευνα που κάνει η Βουλή δεν υπάρχει δυνατότητα για επίκληση του απορρήτου ή του καθήκοντος εχεμύθειας


γιατί η Βουλή έχει και μία ελεγκτική εξουσία που ασκεί στην κυβέρνηση.
Αυτή την ελεγκτική εξουσία δεν μπορεί να την εμποδίσει κανένας διοικητής της ΕΥΠ ή κρατικός υπάλληλος


που καλείται στο πλαίσιο του κοινοβουλευτικού ελέγχου να διαφωτίσει τα μέλη του κοινοβουλίου. Υπάρχει λοιπόν θέμα διαφάνειας».

Επειδή λοιπόν αυτές είναι οι απόψεις μου θεώρησα θα πρέπει να διευκολύνω το κόμμα μου και να μη συμμετάσχω στη συγκεκριμένη επιτροπή προκειμένου να μην είμαι εγώ η αιτία που θα διασαλευτεί -που θα υπάρξει δηλαδή μία ανατροπή στον συσχετισμό των κοινοβουλευτικών δυνάμεων που εκπροσωπούνται στη συγκεκριμένη επιτροπή, σύμφωνα με τη δύναμη που έχουν τα κόμματα στις τελευταίες εκλογές.

Τόσο απλά είναι τα πράγματα και τόσο σαφή».
Παντελονάτος
Αλλά εσείς εκεί... Με τον Ωτακουστη . ..
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Νοέμ 2022, 20:31

Στύγιος έγραψε:
28 Νοέμ 2022, 13:19
Ξαναρωτάω , αυτοί οι ατυχείς που παρακολουθούσαν Άδωνι, τουλάχιστον πήραν κάποιο έξτρα επίδομα για ψυχική οδύνη;
:smt005:

Δεν έχεις κι άδικο! Βαρέα και ανθυγιεινά.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13332
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 28 Νοέμ 2022, 20:54

Θα τούς στείλουν επιστολή. Αν θέλουν, απαντάνε. Αν δεν θέλουν και πάλι φίλοι είμαστε. Πολιτισμένα πράγματα.
Ο άλλος δεν είδε, δεν άκουσε, είδε φως και μπήκε.
Για όλα φταίει ο μουζικάντης-σεκιουριτάς. Διορίστηκε μόνος του.
Ξεφτίλα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2022, 21:25

Κοιτα να δεις που θα τον ξαναβγάλουν τα γίδια τον Κουλη :011:

Τόσο αγώνα δίνουμε εμείς οι δημοκρατικοί πολίτες να αναδείξουμε το Ελληνικό Watergate :g030:
κι όμως κανείς δεν ασχολείται.... 5ο θέμα και καταϊδρωμένο..... :e040:

Εικόνα

Δεν το λέω εγώ....στη δημοσκόπηση της εφσυν το λένε... :cry

Δημοσκόπηση Prorata: Τα θέματα που απασχολούν τους Ελληνες
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29165
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 28 Νοέμ 2022, 21:33

Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2022, 06:28
Tarkovsky έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 23:53
έχει κελαηδήσει κόσμος
* μέσα από την ΕΥΠ
* συνεργάτες των Ισραηλινών
* μέσα από τη Νουδούλα
μπας και σώσουν τον πάτο τους

το πράμα πλέον δεν μαζεύεται, μιλάμε για το δεύτερο Watergate
:smt005:
Εικόνα


Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13332
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Νοέμ 2022, 09:26

Ο Δημητριάδης φέρεται να είπε κατά την ακρόασή του ότι παραιτήθηκε αυτοβούλως αναλαμβάνοντας την πολιτική ευθύνη.
Δυο ερωτήσεις.
Πρώτον, ήταν πολιτικό πρόσωπο ο Δημητριάδης για να αναλάβει την πολιτική ευθύνη για οτιδήποτε;
Δεύτερον, αφού κατά το κυβερνητικό αφήγημα όλα έγιναν νόμιμα και για λόγους εθνικής ασφάλειας, γιατί χρειάστηκε κάποιος να αναλάβει την πολιτική ευθύνη παραιτούμενος;

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25202
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 29 Νοέμ 2022, 11:04



Εξαιρετικος οπως παντα, υπενθυμίζει στο διεθνες κοινο οτι διεξαγεται ενας πληροφοριακος πολεμος απο πλευρας Τουρκίας

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Νοέμ 2022, 13:59

Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2022, 06:28
Tarkovsky έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 23:53
έχει κελαηδήσει κόσμος
* μέσα από την ΕΥΠ
* συνεργάτες των Ισραηλινών
* μέσα από τη Νουδούλα
μπας και σώσουν τον πάτο τους

το πράμα πλέον δεν μαζεύεται, μιλάμε για το δεύτερο Watergate
:smt005:
σύντομα θα κοπεί το ειρωνικό γελάκι, θα καταντήσει νευρικό με κλάματα


κατά τα άλλα, στη ΝΔούλα όλα καλά; μπετόν αρμέ;

είναι κανάς άλλος της Επιτροπής για ταξιδάκι εξωτερικό χειμωνιάτικα;
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13332
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Νοέμ 2022, 14:04

talaipwros έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 01:11
Παρίας ο κουλης μετα τις αποκαλυψεις βαξεβανη

Εμ βέβαια, μεγάλη μπίζνα το Τατόι.
btw με τον ΠΘ του ΗΒ συναντήθηκε το είδωλο;

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 29 Νοέμ 2022, 14:09

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:59
Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2022, 06:28
Tarkovsky έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 23:53
έχει κελαηδήσει κόσμος
* μέσα από την ΕΥΠ
* συνεργάτες των Ισραηλινών
* μέσα από τη Νουδούλα
μπας και σώσουν τον πάτο τους

το πράμα πλέον δεν μαζεύεται, μιλάμε για το δεύτερο Watergate
:smt005:
σύντομα θα κοπεί το ειρωνικό γελάκι, θα καταντήσει νευρικό με κλάματα


κατά τα άλλα, στη ΝΔούλα όλα καλά; μπετόν αρμέ;

είναι κανάς άλλος της Επιτροπής για ταξιδάκι εξωτερικό χειμωνιάτικα;
Μετα τις εκλογες θα σου κανω προσφορα για το συγκλονιστικο συλλεκτικο documento που θα εριχνε τη χουντα Μητσοτακη.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Νοέμ 2022, 14:25

Κυριακή πρωί βολτάρω τον σκύλο, έχω μόλις πάρει Ντοκουμέντο και κοιτάω πρωτοσέλιδο. Το βλέπει η άγνωστη ξανθά στρουμπουλή κυράτσα, ξέρετε απ' αυτές τις καρικατούρες της τοπικής της ΝΔ και με σταματά:

- Τι ωραίο σκυλάκι, καλλονός, δεν σας έχω ξαναδεί στη γειτονιά - μαλακίες, αφορμή για κουβέντα έψαχνε. Μια που περνάτε, να σας κεράσουμε καφέ; Τι διαβάζετε;
- Έχω πάρει πρωινό, σας ευχαριστώ. Άλλωστε μου έχουν γυρίσει τα άντερα με αυτά που βλέπω και θα τον κάνω εμετό.
- ΜΑ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ;
- Για τον πουσταρά τον Μητσοτάκη.

Και πάνω που λέω, λαμπρά, πάμε για μάχη να ξεσηκώσουμε στο πόδι τους πάντες γύρω-τριγύρω και να μας παίξουν τα κανάλια, με αφήνει παγωτό και μαλάκα:

- Να ξέρετε, όλοι σπίτι τον ψηφίσαμε λόγω κόμματος. Το ίδιο και τον πατέρα του, που όμως δεν ήταν ελεεινός. Τώρα δεν θα πάμε καν να ψηφίσουμε εάν κατέβουμε με αυτόν αρχηγό.
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8274
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Νοέμ 2022, 14:35

under έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:09
Μετα τις εκλογες θα σου κανω προσφορα για το συγκλονιστικο συλλεκτικο documento που θα εριχνε τη χουντα Μητσοτακη.
ΟΚ, μέχρι στιγμής 4 τα φύλλα, πλήρης η σειρά και με τα ένθετα και με τα πάντα όλα της - έχει ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο για τις ρεμούλες SIEMENS στην Ελλάδα από εποχής κατοχικού δωσίλογου Βουλπιώτη έως και Χριστοφοράκο-Κούλη

θα τα βρούμε, δεν πρόκειται να σου πάρω το κεφάλι, άλλωστε το πρώτο φύλλο της 6ης Νοεμβρίου είναι ταλαιπωρημένο ένεκα εκείνης της νεροποντής


θα τα ζητά και η κυράτσα, μην ανησυχείς όμως, με σένα τα λέμε τόσα χρόνια στο πχόρουμ, είσαι αλλιώς, πώς να το κάνουμε; :lol:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2022, 14:51

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:59
Otto Weininger έγραψε:
28 Νοέμ 2022, 06:28
Tarkovsky έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 23:53
έχει κελαηδήσει κόσμος
* μέσα από την ΕΥΠ
* συνεργάτες των Ισραηλινών
* μέσα από τη Νουδούλα
μπας και σώσουν τον πάτο τους

το πράμα πλέον δεν μαζεύεται, μιλάμε για το δεύτερο Watergate
:smt005:
σύντομα θα κοπεί το ειρωνικό γελάκι, θα καταντήσει νευρικό με κλάματα
αυτό είναι το μόνο σίγουρο. ατσαλώσου


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2022, 14:52

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:25
Κυριακή πρωί βολτάρω τον σκύλο, έχω μόλις πάρει Ντοκουμέντο και κοιτάω πρωτοσέλιδο. Το βλέπει η άγνωστη ξανθά στρουμπουλή κυράτσα, ξέρετε απ' αυτές τις καρικατούρες της τοπικής της ΝΔ και με σταματά:

- Τι ωραίο σκυλάκι, καλλονός, δεν σας έχω ξαναδεί στη γειτονιά - μαλακίες, αφορμή για κουβέντα έψαχνε. Μια που περνάτε, να σας κεράσουμε καφέ; Τι διαβάζετε;
- Έχω πάρει πρωινό, σας ευχαριστώ. Άλλωστε μου έχουν γυρίσει τα άντερα με αυτά που βλέπω και θα τον κάνω εμετό.
- ΜΑ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ;
- Για τον πουσταρά τον Μητσοτάκη.

Και πάνω που λέω, λαμπρά, πάμε για μάχη να ξεσηκώσουμε στο πόδι τους πάντες γύρω-τριγύρω και να μας παίξουν τα κανάλια, με αφήνει παγωτό και μαλάκα:

- Να ξέρετε, όλοι σπίτι τον ψηφίσαμε λόγω κόμματος. Το ίδιο και τον πατέρα του, που όμως δεν ήταν ελεεινός. Τώρα δεν θα πάμε καν να ψηφίσουμε εάν κατέβουμε με αυτόν αρχηγό.
στα τυριά του σκλαβενίτη η κουβέντα;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών