Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 29 Νοέμ 2022, 14:53

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:35
under έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:09
Μετα τις εκλογες θα σου κανω προσφορα για το συγκλονιστικο συλλεκτικο documento που θα εριχνε τη χουντα Μητσοτακη.
ΟΚ, μέχρι στιγμής 4 τα φύλλα, πλήρης η σειρά και με τα ένθετα και με τα πάντα όλα της - έχει ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο για τις ρεμούλες SIEMENS στην Ελλάδα από εποχής κατοχικού δωσίλογου Βουλπιώτη έως και Χριστοφοράκο-Κούλη

θα τα βρούμε, δεν πρόκειται να σου πάρω το κεφάλι, άλλωστε το πρώτο φύλλο της 6ης Νοεμβρίου είναι ταλαιπωρημένο ένεκα εκείνης της νεροποντής


θα τα ζητά και η κυράτσα, μην ανησυχείς όμως, με σένα τα λέμε τόσα χρόνια στο πχόρουμ, είσαι αλλιώς, πώς να το κάνουμε; :lol:
Ευχαριστω φιλε.
Νομιζω οτι ειδικα μετα τις εκλογες θα πενταπλασιαστει η αξια τους.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8251
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Νοέμ 2022, 14:55

under έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:53
Ευχαριστω φιλε.
Νομιζω οτι ειδικα μετα τις εκλογες θα πενταπλασιαστει η αξια τους.
δεν αρχίζουμε καλά... :a038:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8251
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Νοέμ 2022, 15:01

Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:52
Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:25
Κυριακή πρωί βολτάρω τον σκύλο, έχω μόλις πάρει Ντοκουμέντο και κοιτάω πρωτοσέλιδο. Το βλέπει η άγνωστη ξανθά στρουμπουλή κυράτσα, ξέρετε απ' αυτές τις καρικατούρες της τοπικής της ΝΔ και με σταματά:

- Τι ωραίο σκυλάκι, καλλονός, δεν σας έχω ξαναδεί στη γειτονιά - μαλακίες, αφορμή για κουβέντα έψαχνε. Μια που περνάτε, να σας κεράσουμε καφέ; Τι διαβάζετε;
- Έχω πάρει πρωινό, σας ευχαριστώ. Άλλωστε μου έχουν γυρίσει τα άντερα με αυτά που βλέπω και θα τον κάνω εμετό.
- ΜΑ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ;
- Για τον πουσταρά τον Μητσοτάκη.

Και πάνω που λέω, λαμπρά, πάμε για μάχη να ξεσηκώσουμε στο πόδι τους πάντες γύρω-τριγύρω και να μας παίξουν τα κανάλια, με αφήνει παγωτό και μαλάκα:

- Να ξέρετε, όλοι σπίτι τον ψηφίσαμε λόγω κόμματος. Το ίδιο και τον πατέρα του, που όμως δεν ήταν ελεεινός. Τώρα δεν θα πάμε καν να ψηφίσουμε εάν κατέβουμε με αυτόν αρχηγό.
στα τυριά του σκλαβενίτη η κουβέντα;
Κυριακή και με σκύλο; :lol:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29734
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2022, 15:04

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:01
Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:52
Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:25
Κυριακή πρωί βολτάρω τον σκύλο, έχω μόλις πάρει Ντοκουμέντο και κοιτάω πρωτοσέλιδο. Το βλέπει η άγνωστη ξανθά στρουμπουλή κυράτσα, ξέρετε απ' αυτές τις καρικατούρες της τοπικής της ΝΔ και με σταματά:

- Τι ωραίο σκυλάκι, καλλονός, δεν σας έχω ξαναδεί στη γειτονιά - μαλακίες, αφορμή για κουβέντα έψαχνε. Μια που περνάτε, να σας κεράσουμε καφέ; Τι διαβάζετε;
- Έχω πάρει πρωινό, σας ευχαριστώ. Άλλωστε μου έχουν γυρίσει τα άντερα με αυτά που βλέπω και θα τον κάνω εμετό.
- ΜΑ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ;
- Για τον πουσταρά τον Μητσοτάκη.

Και πάνω που λέω, λαμπρά, πάμε για μάχη να ξεσηκώσουμε στο πόδι τους πάντες γύρω-τριγύρω και να μας παίξουν τα κανάλια, με αφήνει παγωτό και μαλάκα:

- Να ξέρετε, όλοι σπίτι τον ψηφίσαμε λόγω κόμματος. Το ίδιο και τον πατέρα του, που όμως δεν ήταν ελεεινός. Τώρα δεν θα πάμε καν να ψηφίσουμε εάν κατέβουμε με αυτόν αρχηγό.
στα τυριά του σκλαβενίτη η κουβέντα;
Κυριακή και με σκύλο; :lol:
δεν το είδα όλο το κόνσεπτ. Απλά να ξέρεις ότι τέτοιες ιστοριούλες από Σ/Μ και πάρκα, βγάζουν οι ζαίοι στο τουίτερ συνέχεια.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8251
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 29 Νοέμ 2022, 15:13

Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:04
Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:01
Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:52


στα τυριά του σκλαβενίτη η κουβέντα;
Κυριακή και με σκύλο; :lol:
δεν το είδα όλο το κόνσεπτ. Απλά να ξέρεις ότι τέτοιες ιστοριούλες από Σ/Μ και πάρκα, βγάζουν οι ζαίοι στο τουίτερ συνέχεια.
δεν είναι όλα τα περιστατικά αλήθεια, όπως και δεν είναι όλα ψέματα

εμένα μου συνέβη, δεν θα έγραφα φίδια μόνο και μόνο για να σας την (μ)πω

ελπίζω να το πιστεύεις
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29734
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2022, 15:16

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:13
Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:04
Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:01


Κυριακή και με σκύλο; :lol:
δεν το είδα όλο το κόνσεπτ. Απλά να ξέρεις ότι τέτοιες ιστοριούλες από Σ/Μ και πάρκα, βγάζουν οι ζαίοι στο τουίτερ συνέχεια.
δεν είναι όλα τα περιστατικά αλήθεια, όπως και δεν είναι όλα ψέματα

εμένα μου συνέβη, δεν θα έγραφα φίδια μόνο και μόνο για να σας την (μ)πω

ελπίζω να το πιστεύεις
Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω αφού το λες.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 29 Νοέμ 2022, 15:22

Tarkovsky έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:55
under έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 14:53
Ευχαριστω φιλε.
Νομιζω οτι ειδικα μετα τις εκλογες θα πενταπλασιαστει η αξια τους.
δεν αρχίζουμε καλά... :a038:
Μια χαρα ειναι.Ασε που δεν θα θες να τις θυμασαι.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.


talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 29 Νοέμ 2022, 15:55

πατησιωτης έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:37
Βαζει στην ιδια κατηγορία Πολακιστες με Τραμπιστες

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39345
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Νοέμ 2022, 17:53

Γιάννης Μαντζουράνης 
Χορηγούμενη · Πληρώθηκε από Γιάννης Μαντζουράνης
·
Δήλωση Γιάννη Μαντζουράνη, Δικηγόρου Κώστα Βαξεβάνη με αφορμή την αγωγή του δημοσιογράφου κατά του πρωθυπουργού.
«Ο κ. Μητσοτάκης το συνηθίζει να ψεύδεται.
Το συνηθίζει να δολοφονεί την προσωπικότητα των πολιτικών αντιπάλων του και όσων τολμούν να του ασκήσουν κριτική.
Το συνηθίζει να μεταφέρει την πολιτική αντιπαράθεση στο βούρκο.
Το συνηθίζει να συμπεριφέρεται ως γόνος δυναστείας, που όλα του επιτρέπονται.
Ε, λοιπόν, είναι καιρός να αντιληφθεί ότι αυτό δεν ισχύει.
Ότι στις δημοκρατίες ουδείς είναι ανέγγιχτος, υπεράνω του Συντάγματος και των νόμων.
Με την αγωγή του Κώστα Βαξεβάνη εναντίον του θα υποχρεωθεί να λογοδοτήσει για τις συκοφαντίες του στην ελληνική Δικαιοσύνη.
Για να καταλάβει επιτέλους ότι η αλήθεια δεν φιμώνεται και τελικά επικρατεί του ψεύδους και της συκοφαντίας.
Ραντεβού στο δικαστήριο, κύριε πρωθυπουργέ».
-------------------------
📌 Η δήλωση του Γιάννη Μαντζουράνη, δικηγόρου Κώστα Βαξεβάνη έγινε με αφορμή την αγωγή του δημοσιογράφου και εκδότη του Documento κατά του πρωθυπουργού, η οποία επιδόθηκε την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου στο Μέγαρο Μαξίμου, για συκοφαντική δυσφήμιση με αίτημα χρηματικής ικανοποίησης ύψους 100.000 ευρώ.
📌 Ο Κώστας Βαξεβάνης προσέφυγε στο Πολυμελές Πρωτοδικείο Αθηνών εναντίον του Κυριάκου Μητσοτάκη για όσα ισχυρίστηκε σε συνέντευξη στο Νίκο Χατζηνικολάου στον ΑΝΤ1 περί εμπλοκής του Κ. Βαξεβάνη σε ροή ρωσικών κεφαλαίων προς την Ελλάδα για απόκτηση επιρροής σε ΜΜΕ, που, σύμφωνα με τον πρωθυπουργό αναφέρεται σε απόφαση αμερικανικού δικαστηρίου. Όσα ανέφερε δημοσίως ο πρωθυπουργός είναι απολύτως ψευδή και συκοφαντικά, αφού τέτοια εμπλοκή του Κώστα Βαξεβάνη δεν αναφέρεται σε οποιαδήποτε απόφαση οποιουδήποτε αμερικανικού δικαστηρίου, όπως αποδεικνύεται από το κείμενο της δικαστικής απόφασης, που επικαλέστηκε ο κος Μητσοτάκης, καθώς και από την άμεση διάψευση των ισχυρισμών του από τους Times του Λονδίνου.

https://www.facebook.com/mantzouranisgi ... kEU2hSpQDl



.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5714
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 29 Νοέμ 2022, 18:12

Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:04


δεν το είδα όλο το κόνσεπτ. Απλά να ξέρεις ότι τέτοιες ιστοριούλες από Σ/Μ και πάρκα, βγάζουν οι ζαίοι στο τουίτερ συνέχεια.
ήμουν σε τουαλέτα, σε μεγάλο μαρκετ,
και διαβάζω στο εσωτερικό της πόρτας κλεινοντας την

η ΝΔ σας εύχεται καλό χέσιμο....

πριν 2 ώρες το σκηνικό
σκιάχτηκα (true story)
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29734
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2022, 20:39

Γαληνός έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 18:12
Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 15:04


δεν το είδα όλο το κόνσεπτ. Απλά να ξέρεις ότι τέτοιες ιστοριούλες από Σ/Μ και πάρκα, βγάζουν οι ζαίοι στο τουίτερ συνέχεια.
ήμουν σε τουαλέτα, σε μεγάλο μαρκετ,
και διαβάζω στο εσωτερικό της πόρτας κλεινοντας την

η ΝΔ σας εύχεται καλό χέσιμο....

πριν 2 ώρες το σκηνικό
σκιάχτηκα (true story)
Θα φάτε μια πουτσα στις εκλογές, που το χέσιμο θα σας είναι παιχνιδάκι μετά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8041
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 29 Νοέμ 2022, 21:39

4 ΜΗΝΕΣ πέρασαν και ακόμα η ΣΑΠΙΑ και ΔΙΑΒΡΩΜΕΝΗ όσο και ΑΝΙΚΑΝΗ ΕΥΠ δεν έχει καταφέρει να εντοπίσει ποιοί έκαναν τις υποκλοπές με το Predator!
Μην τους απολύσετε, μην την διαλύσετε, κάνουν... εξαιρετική δουλειά, θα χάσουμε κελεπούρι!!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13264
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ονόματα βόμβες της ΝΔ παρακολουθούσε το Predator: Αντώνης Σαμαράς, Άδωνις, Κικίλιας, Όλγα Κεφαλογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 29 Νοέμ 2022, 23:32



Κατά τον Απρίλιο θα κυκλοφορήσει και το σίκουελ με τίτλο: "Το μαύρο βγήκε από τον παράδεισο"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών