Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34909
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 14 Νοέμ 2022, 20:32

kongrosian έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 18:30
να κάνει κριτική ένας αριστερός, ένας κομμουνιστής για το κκε, το σταλινισμό και όσα έγιναν, να το δεχτώ.

τώρα να κάνει κριτική ο κάθε Ανέστης_35, που έχει φάει αντικομουνιστική πετριά στην κεφάλα για απροσδιόριστους λόγους (ήταν ο παππούς του χουντικός; έχει κάνα εργοστάσιο/επιχείρηση; είναι φιλελέρας για πολύ συγκεκριμένους λόγους, τους οποίους μπορεί να μας τους παραθέσει επιτέλους), δεν το δέχομαι.
Από πότε δικαούνται να κάνουν κριτική σε κάτι μόνο αυτοί που είναι μέρος της ομάδος του;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29229
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Νοέμ 2022, 20:35

πατησιωτης έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 20:32
kongrosian έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 18:30
να κάνει κριτική ένας αριστερός, ένας κομμουνιστής για το κκε, το σταλινισμό και όσα έγιναν, να το δεχτώ.

τώρα να κάνει κριτική ο κάθε Ανέστης_35, που έχει φάει αντικομουνιστική πετριά στην κεφάλα για απροσδιόριστους λόγους (ήταν ο παππούς του χουντικός; έχει κάνα εργοστάσιο/επιχείρηση; είναι φιλελέρας για πολύ συγκεκριμένους λόγους, τους οποίους μπορεί να μας τους παραθέσει επιτέλους), δεν το δέχομαι.
Από πότε δικαούνται να κάνουν κριτική σε κάτι μόνο αυτοί που είναι μέρος της ομάδος του;
Αφού το λέει, αν δεν είναι κομμουνιστής κάνει κριτική απο...ιδιοτέλεια. Μόνο οι κομμουνιστές κάνουν ανιδιοτελή κριτική. :lol:

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3979
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 14 Νοέμ 2022, 23:47

Ο... μπαμπάς σας

Εικόνα

Αλλά είπαμε: «Εκεί που τελειώνει η ΛΟΓΙΚΗ, αρχίζει ο κομΜΟΥΝΙσμός»
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
Ανέστης_35
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: 13 Οκτ 2022, 21:41
Phorum.gr user: Ανέστης_35

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανέστης_35 » 15 Νοέμ 2022, 01:40

kongrosian έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 18:30
να κάνει κριτική ένας αριστερός, ένας κομμουνιστής για το κκε, το σταλινισμό και όσα έγιναν, να το δεχτώ.

τώρα να κάνει κριτική ο κάθε Ανέστης_35, που έχει φάει αντικομουνιστική πετριά στην κεφάλα για απροσδιόριστους λόγους (ήταν ο παππούς του χουντικός; έχει κάνα εργοστάσιο/επιχείρηση; είναι φιλελέρας για πολύ συγκεκριμένους λόγους, τους οποίους μπορεί να μας τους παραθέσει επιτέλους), δεν το δέχομαι.
:g018:
☆★ (πού θα βρω το άλλο μου μισό;)

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Νοέμ 2022, 08:52

Βλήμα έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 17:57
Ασέβαστος έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 10:36
Βλήμα έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 17:13
Ρε σεις, τι φακελώματα και μαλακίες λέει;
Εγώ σε άλλο κόμμα είμαι μέλος;
ναι.

η στο ιδιο, αλλα εχεις παρει γραμμη να μην τα παραδεχεσαι.

οτι μεσες-ακρες ισχυουν αυτα, ειναι γνωστο. απλως ειναι βλακωδες να φτιαχνει διηγημα για παιδια του δημοτικου.
Έχει γίνει τόση πολλή δουλειά να σε πείσουν ότι έτσι είναι που, όσο και να σου λέει ο άλλος, με πολλές περισσότερες εμπειρίες από εσένα ότι δεν είναι έτσι, αποκλείεται να σε πείσει. Εγώ κάνω αυτή την ανάρτηση για να μην μείνει να αιωρείται η (τελείως αστήριχτη) άποψή σου σα να συμφωνώ μαζί της και το διαβάσει κόσμος.
εχμ, υπηρξα εφηβος, και αριστερος. οι αριστεροι με επεισαν οτι ειναι ετσι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών