Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:10

Επιτυχής η πρώτη κεντρική εκδήλωση της Πατριωτικής Ενώσεως στην Αθήνα (video) 18/11/20220 ΚΟΥΠΕΣ 1821-2021 1 Πατριωτική Ένωση ευχαριστεί τους εκατοντάδες Έλληνες πατριώτες που την Δευτέρα συμμετείχαν στην πρώτη της κεντρική εκδήλωση στο Λεκανοπέδιο Αττικής. Στην κατάμεστη αίθουσα του ξενοδοχείου Royal Olympic o Πρόεδρος της Πατριωτικής Ενώσεως Πρόδρομος Εμφιετζόγλου ανέλυσε τις κυριότερες προγραμματικές θέσεις του κόμματος, αρχής γεννωμένης από το δημογραφικό και το μεταναστευτικό, εξηγώντας ότι το κράτος πρέπει να δημιουργήσει ένα ειδικό ταμείο για το δημογραφικό, παρακρατώντας είκοσι λεπτά ανά λίτρο καυσίμου που πωλείται, 15 από τους φόρους και τα τέλη και 5 από τον καταναλωτή. Αναφέρθηκε ακόμη και στο ενεργειακό ζήτημα της χώρας, δεσμευόμενος ότι μια κυβέρνηση υπό την Πατριωτική Ένωση θα επανενεργοποιούσε άμεσα όλα τα εργοστάσια λιγνίτη και θα προχωρούσε την επομένη της εκλογής της σε επέκταση των χωρικών υδάτων στα 12 ν.μ. και στην ανακήρυξη ΑΟΖ, με σκοπό να διασφαλιστεί σύντομα η ενεργειακή ασφάλεια και η ευημερία των Ελλήνων. Ο πρόεδρος της Πατριωτικής Ενώσεως υπογράμμισε ακόμη πώς η κυβέρνηση, προχωρώντας σε έρευνες μόνο στα νοτιοδυτικά της Κρήτης και όχι στα νοτιοανατολικά, αναγνωρίζει εμμέσως το τουρκολιβυκό μνημόνιο. Τον Πρόεδρο της Πατριωτικής Ενώσεως προλόγισε ο Εκπρόσωπος Τύπου του Κόμματος Παναγιώτης Δούμας, που εστίασε στην ανάγκη συγκρότησης ενός πολιτικού πόλου που θα απομακρύνει από την εξουσία αυτό που χαρακτήρισε ως «απέθαντη ελίτ που αναπαράγεται με την οικογενειοκρατία και τους κομματικούς σωλήνες και καταστρέφει την πατρίδα». Επισήμανε δε ότι ο Πρόδρομος Εμφιετζόγλου αποτελεί το σημαντικότερο όπλο του πατριωτικού χώρου για να μπορέσει να συσπειρωθεί και διεμβολίσει το σύστημα. Χαιρετισμούς απηύθυναν οι Ιωάννης Μαλταμπές, πρόεδρος του Πατριωτικού Συνδέσμου και υποψήφιος βουλευτής με την Πατριωτική Ένωση που ηγείται των προσπαθειών για περαιτέρω διεύρυνση των συνεργασιών με άλλους φορείς, και οι Σιμέλα Κιοσκερίδου υποψήφια βουλευτής Κοζάνης, Γιώργος Δασκαλούλης, υπόψήφιος βουλευτής Λαρίσσης και ο Ιωάννης Τσουχλαράκης, εκπρόσωπος της Περιφερειακής Οργανώσεως Χανίων. Οικοδεσπότης ήταν ο γνωστός εκδότης Γιάννης Γιαννάκενας, ο οποίος είναι και συντονιστής Κεντρικού Τομέως Αθηνών και υποψήφιος βουλευτής. Παρόντες μεταξύ άλλων στην εκδήλωση ήταν οι Αντώνης Κουνάδης, τ. Πρόεδρος Ακαδημίας Αθηνών, ο γνωστός ηθοποιός Κώστας Πρέκας, ο βραβευμένος από την Ακαδημία Αθηνών ιερέας π. Ιωάννης Διώτης, ο πρέσβης Γεώργιος Πουκαμισάς, η εφοπλιστής Χρυσάνθη Λαιμού, ο εκδότης της εφημερίδας «Ελεύθερη Ώρα» Γεώργιος Μιχαλόπουλος, ο δημοσιογράφος Πάρις Καρβουνόπουλος, ο αντιπρόεδρος των Ελλάδας κ. Ματζανάς, ο Πρόεδρος της ΕΛΑΣΥΝ και νομικός Ιωάννης Ζωγράφος, ο Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής Μάρκος Αναγνωστόπουλος, ο δημοτικός σύμβουλος Ζωγράφου Πέτρος Θεοδωράκος, ο τ. πολιτευτής και στέλεχος του ΛΑΟΣ Χρήστος Χαρίτος, ο επιχειρηματίας Λεωνίδας Βαράγκης, ο Ταξίαρχος (ΠΖ) Χρήστος Μπαρζάκης και ο ηρωικός υπάλληλος της πρεσβείας της Ελλάδας στην Τρίπολη της Λιβύης και πολυτραυματίας Πυρόβολος Ιωάννης. Παρόντες ήταν επίσης όλοι οι υποψήφιοι βουλευτές της Πατριωτικής Ενώσεως στο Λεκανοπέδιο Αττικής, καθώς και υποψήφιοι και στελέχη από όλη την Ελλάδα....

Διαβάστε περισσότερα www.elkosmos.gr/epitychis-proti-kentriki-ekdilosi-ti/ © www.elkosmos.gr
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος southern την 19 Νοέμ 2022, 20:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Νοέμ 2022, 20:15

δεν τους καθάρισε όλους αυτούς τους χουντογερους ο κορωνοιος να ησυχάσουμε; καλά τα έλεγαν οι ψεκές τελικά;

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:18

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:15
δεν τους καθάρισε όλους αυτούς τους χουντογερους ο κορωνοιος να ησυχάσουμε; καλά τα έλεγαν οι ψεκές τελικά;
Η πατριωτικη ενωση έχει κεφάλαιο κίνησης κάτι που δεν ισχύει για φαηλοτζημερους και Κασιδιαρη.
Για αυτό Πονάτε
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 19 Νοέμ 2022, 20:19

southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:10

...............................................................
Διαβάστε περισσότερα.......
Σίγουρα. :D

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:20

Someone έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:19
southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:10

...............................................................
Διαβάστε περισσότερα.......
Σίγουρα. :D
Το νήμα δεν είναι για αριστερούς
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 19 Νοέμ 2022, 20:27

southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:20
Someone έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:19
southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:10

...............................................................
Διαβάστε περισσότερα.......
Σίγουρα. :D
Το νήμα δεν είναι για αριστερούς
Για δείξε μου ένα ποστ μου που φαίνομαι αριστερός. Μήπως κάνουν κάτι κάτι σε αυτό το φόρουμ και σας μετατρέπουν σε υπνωτισμένα ζόμπι με κρυφά μηνύματα στην οθόνη; Μέχρι στιγμής μόνο για μένα έχουν πει ότι ξεπλένω βιαστές, είμαι ΚΚΕ, είμαι ΣΥΡΙΖΑ, είμαι ΧΑ, είμαι ο χρήστης Χαοτικός, είμαι μαλάκας επειδή ρωτάω στα σοβαρά αν ο παιδολάγνος είναι δεξιός ή αριστερός.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Someone την 19 Νοέμ 2022, 20:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:30

Someone έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:27
southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:20
Someone έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:19


Σίγουρα. :D
Το νήμα δεν είναι για αριστερούς
Για δείξε μου ένα ποστ μου που φαίνομαι αριστερός. Μήπως κάνοουν κάτι κάτι σε αυό το φόρουμ και σας μετατρέπουν σε υπνωτισμένα ζόμπι με κρυφά μηνύματα στην οθόνη; Μέχρι στιγμής μόνο για μένα έχουν πει ότι ξεπλένω βιαστές, είμαι ΚΚΕ, είμαι ΣΥΡΙΖΑ, είμαι ΧΑ, είμαι ο χρήστης Χαοτικός, είμαι μαλάκας επειδή ρωτάω στα σοβαρά αν ο παιδολάγνος είναι δεξιός ή αριστερός.
Αριστερό σε αποκάλεσα, δεν σε έβρισα :-? Mea culpa
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 19 Νοέμ 2022, 20:35

southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:30
Someone έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:27
southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:20

Το νήμα δεν είναι για αριστερούς
Για δείξε μου ένα ποστ μου που φαίνομαι αριστερός. Μήπως κάνουν κάτι κάτι σε αυτό το φόρουμ και σας μετατρέπουν σε υπνωτισμένα ζόμπι με κρυφά μηνύματα στην οθόνη; Μέχρι στιγμής μόνο για μένα έχουν πει ότι ξεπλένω βιαστές, είμαι ΚΚΕ, είμαι ΣΥΡΙΖΑ, είμαι ΧΑ, είμαι ο χρήστης Χαοτικός, είμαι μαλάκας επειδή ρωτάω στα σοβαρά αν ο παιδολάγνος είναι δεξιός ή αριστερός.
Αριστερό σε αποκάλεσα, δεν σε έβρισα :-? Mea culpa
Ναι αυτό είπα. Περιμένω τώρα να με πει Πασοκτζή κάποιος και νεοδημοκράτη κάποιος άλλος.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 19 Νοέμ 2022, 20:38

southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:18
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:15
δεν τους καθάρισε όλους αυτούς τους χουντογερους ο κορωνοιος να ησυχάσουμε; καλά τα έλεγαν οι ψεκές τελικά;
Η πατριωτικη ενωση έχει κεφάλαιο κίνησης κάτι που δεν ισχύει για φαηλοτζημερους και Κασιδιαρη.
Για αυτό Πονάτε
θα την βγάλουν μέχρι τις εκλογές; όλοι είναι 80+.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:41

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:38
southern έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:18
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:15
δεν τους καθάρισε όλους αυτούς τους χουντογερους ο κορωνοιος να ησυχάσουμε; καλά τα έλεγαν οι ψεκές τελικά;
Η πατριωτικη ενωση έχει κεφάλαιο κίνησης κάτι που δεν ισχύει για φαηλοτζημερους και Κασιδιαρη.
Για αυτό Πονάτε
θα την βγάλουν μέχρι τις εκλογές; όλοι είναι 80+.
Δεν ισχύει αυτό που λες. Ο Εμφιετζόγλου σκοπεύει να ενώσει και όχι να γίνει ένας μόνιμος αρχηγός
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 19 Νοέμ 2022, 20:46

Boυλη δεν βλεπετε ακομα και εαν αναστηθει ο Χιτλερ.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 19 Νοέμ 2022, 20:48

καναπεδακια ειχατε η εστω σφολιατοειδη? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 19 Νοέμ 2022, 20:49

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:48
καναπεδακια ειχατε η εστω σφολιατοειδη? :102:
Ανεβαζουν την χοληστερινη.Θες να τους μεινει μονο ο κουκος ;
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:50

Frappezitis έγραψε:
19 Νοέμ 2022, 20:46
Boυλη δεν βλεπετε ακομα και εαν αναστηθει ο Χιτλερ.
Περισσότερες πιθανότητες από το να ξαναβγει ο συριζα πρώτο κόμμα. :8)
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Επιτυχής η πρώτη εκδήλωση της πατριωτικης ένωσεως του εμφιετζογλου στην Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Νοέμ 2022, 20:52

Καλό θα ήταν ενωθούν δυνάμεις με τον μπογδανο αλλά και παράγοντες όπως ο συναδινος
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών