Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Νοέμ 2022, 11:38

Maspoli έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:41

ΥΓ. Έχω πάντως μια υποψία ότι ο δρόμος δεν είναι κανονικά ανοικτός στην κυκλοφορία (παρόλο που το θέμα με την ασφάλεια των εργαζομένων που έκαναν την ασφαλτόστρωση εξακολουθεί να υφίσταται)
μα το γράφει και στο δημοσίευμα ότι προφανώς ο δρόμος δεν θα δοθεί στην κυκλοφορία αν πρώτα δεν μετακινηθούν οι στύλοι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2022, 11:53

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:38
Maspoli έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:41

ΥΓ. Έχω πάντως μια υποψία ότι ο δρόμος δεν είναι κανονικά ανοικτός στην κυκλοφορία (παρόλο που το θέμα με την ασφάλεια των εργαζομένων που έκαναν την ασφαλτόστρωση εξακολουθεί να υφίσταται)
μα το γράφει και στο δημοσίευμα ότι προφανώς ο δρόμος δεν θα δοθεί στην κυκλοφορία αν πρώτα δεν μετακινηθούν οι στύλοι
Ο δρόμος είναι κανονικά ανοικτός. Οδηγεί στο εργοστάσιο διαχείρησης απορριμάτων της Δυτικής Ελλάδος. Για αυτό το λόγο έγινε και η διαπλάτυνση. Απλά οι τύποι έκαναν αρπαχτή με τα κοινοτικά κονδύλια...

https://mesogeos.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B5% ... %B1%CF%82/

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Νοέμ 2022, 11:55

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:53
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:38
Maspoli έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:41

ΥΓ. Έχω πάντως μια υποψία ότι ο δρόμος δεν είναι κανονικά ανοικτός στην κυκλοφορία (παρόλο που το θέμα με την ασφάλεια των εργαζομένων που έκαναν την ασφαλτόστρωση εξακολουθεί να υφίσταται)
μα το γράφει και στο δημοσίευμα ότι προφανώς ο δρόμος δεν θα δοθεί στην κυκλοφορία αν πρώτα δεν μετακινηθούν οι στύλοι
Ο δρόμος είναι κανονικά ανοικτός. Οδηγεί στο εργοστάσιο διαχείρησης απορριμάτων της Δυτικής Ελλάδος. Για αυτό το λόγο έγινε και η διαπλάτυνση. Απλά οι τύποι έκαναν αρπαχτή με τα κοινοτικά κονδύλια...

https://mesogeos.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B5% ... %B1%CF%82/
Αρνούμαι να το πιστέψω. αυτά δεν γίνονται ούτε στο μπαγκλαντες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2022, 12:07

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:55
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:53
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:38


μα το γράφει και στο δημοσίευμα ότι προφανώς ο δρόμος δεν θα δοθεί στην κυκλοφορία αν πρώτα δεν μετακινηθούν οι στύλοι
Ο δρόμος είναι κανονικά ανοικτός. Οδηγεί στο εργοστάσιο διαχείρησης απορριμάτων της Δυτικής Ελλάδος. Για αυτό το λόγο έγινε και η διαπλάτυνση. Απλά οι τύποι έκαναν αρπαχτή με τα κοινοτικά κονδύλια...

https://mesogeos.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B5% ... %B1%CF%82/
Αρνούμαι να το πιστέψω. αυτά δεν γίνονται ούτε στο μπαγκλαντες
Αυτό που είμαστε ο πάτος και όμως προσπαθείτε να βρείτε άλλους που υποτίθεται ότι είναι πιο πάτος από εμάς είναι θέμα.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 23 Νοέμ 2022, 12:07

plouf έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:34
Gherschaagk έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:29
plouf έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:28
Με μια λεξη ελληνιαρηδες αυτοι ειστε. :102:
Εσύ είσαι κάτι άλλο δλδ;
Εγω δεν ψηφισα ποτε τα λαμογια ΜΠΑΤΣΟΚ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΡΚΑΤΙΑΣ και ΣΦΥΡΙΖΑ αγαπητη. :wave:
Αρα,εισαι αρχιελληνιαρης.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 23 Νοέμ 2022, 12:26

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:09
Υδράργυρος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:36
Maspoli έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:23
Δε νομίζω ότι η ασφαλτόστρωση γίνεται από ΔΕΚΟ
Η ΔΕΚΟ έπρεπε να είχε μετακινήσει τις κολώνες.
Βασικά, ο εργολάβος. Δώθηκε μία εργολαβία με την ανάλογη έκπτωση, έναντι των άλλων ανταγωνιστών και ξαφνικά ο εργολάβος, ξαναείδες το έργο και ανακάλυψε ότι δε θα κάνει απλά μία διαπλάτυνση αλλά θα πρέπει να μετακινήσει και κολώνες. Σου λέει μαλάκας είμαι να ξοδέψω ώστε να τις μετακινήσω; Άστες εκεί. Έτσι και αλλιώς η επιτροπή είναι μιλημένη να παραλάβει το έργο χωρίς κυρώσεις. Και στην τελική και να μην το παραλάβει εγώ τα λεφτά μου τα πήρα.
+1

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Νοέμ 2022, 13:17

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:09
Υδράργυρος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:36
Maspoli έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:23
Δε νομίζω ότι η ασφαλτόστρωση γίνεται από ΔΕΚΟ
Η ΔΕΚΟ έπρεπε να είχε μετακινήσει τις κολώνες.
Βασικά, ο εργολάβος. Δώθηκε μία εργολαβία με την ανάλογη έκπτωση, έναντι των άλλων ανταγωνιστών και ξαφνικά ο εργολάβος, ξαναείδες το έργο και ανακάλυψε ότι δε θα κάνει απλά μία διαπλάτυνση αλλά θα πρέπει να μετακινήσει και κολώνες. Σου λέει μαλάκας είμαι να ξοδέψω ώστε να τις μετακινήσω; Άστες εκεί. Έτσι και αλλιώς η επιτροπή είναι μιλημένη να παραλάβει το έργο χωρίς κυρώσεις. Και στην τελική και να μην το παραλάβει εγώ τα λεφτά μου τα πήρα.
Ο εργολάβος δεν έχει δικαίωμα να ακουμπήσει τις κολώνες. Η ΔΕΗ πρέπει να έρθει και να τις μετακινήσει (που θέλουν και αλλαγή από οτι βλέπω)

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2022, 13:43

Υδράργυρος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:17
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 11:09
Υδράργυρος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:36


Η ΔΕΚΟ έπρεπε να είχε μετακινήσει τις κολώνες.
Βασικά, ο εργολάβος. Δώθηκε μία εργολαβία με την ανάλογη έκπτωση, έναντι των άλλων ανταγωνιστών και ξαφνικά ο εργολάβος, ξαναείδες το έργο και ανακάλυψε ότι δε θα κάνει απλά μία διαπλάτυνση αλλά θα πρέπει να μετακινήσει και κολώνες. Σου λέει μαλάκας είμαι να ξοδέψω ώστε να τις μετακινήσω; Άστες εκεί. Έτσι και αλλιώς η επιτροπή είναι μιλημένη να παραλάβει το έργο χωρίς κυρώσεις. Και στην τελική και να μην το παραλάβει εγώ τα λεφτά μου τα πήρα.
Ο εργολάβος δεν έχει δικαίωμα να ακουμπήσει τις κολώνες. Η ΔΕΗ πρέπει να έρθει και να τις μετακινήσει (που θέλουν και αλλαγή από οτι βλέπω)
Όχι. Πρώτον, το δίκτυο δεν ανήκει πια στη ΔΕΗ αλλά στο ΔΕΔΔΗΕ. Έπειτα, ο ΔΕΔΔΗΕ αναθέτει το έργο σε εργολάβους. Μπορώ να σου απαριθμήσω καμία 10αριά τέτοιους. Και φυσικά για να γίνουν όλα αυτά χρειάζονται, έλεγχοι άδειες και αιτήσεις. Ούτε πας με τσεκούρι να τις κατεβάσεις, ούτε κάνεις σαν να μην υπάρχουν. Όλες οι κακοτεχνίες και η πλειοψηφία των θυμάτων λόγω αυτών οφείλονται στις λαμογιές και την αδιαφορία. Σιγά μην πάει κατηγορούμενος ο εργολάβος που έφτιαξε ένα δρόμο χωρίς να μετακινήσει τις κολώνες και άφησε τις σούβλες στα αριστερά. Άντε να πάει ο δήμαρχος που στην τελική δε θα μπει και φυλακή...

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Νοέμ 2022, 13:47

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:43


Όχι. Πρώτον, το δίκτυο δεν ανήκει πια στη ΔΕΗ αλλά στο ΔΕΔΔΗΕ. Έπειτα, ο ΔΕΔΔΗΕ αναθέτει το έργο σε εργολάβους. Μπορώ να σου απαριθμήσω καμία 10αριά τέτοιους. Και φυσικά για να γίνουν όλα αυτά χρειάζονται, έλεγχοι άδειες και αιτήσεις. Ούτε πας με τσεκούρι να τις κατεβάσεις, ούτε κάνεις σαν να μην υπάρχουν. Όλες οι κακοτεχνίες και η πλειοψηφία των θυμάτων λόγω αυτών οφείλονται στις λαμογιές και την αδιαφορία. Σιγά μην πάει κατηγορούμενος ο εργολάβος που έφτιαξε ένα δρόμο χωρίς να μετακινήσει τις κολώνες και άφησε τις σούβλες στα αριστερά. Άντε να πάει ο δήμαρχος που στην τελική δε θα μπει και φυλακή...
Εργολάβος του ΔΕΔΔΥΕ θα πάει να μετακινήσει τις κολώνες, όχι ο εργολάβος που φτιάχνει το δρόμο. Στην Ελλάδα δε μπορούν να συντονιστούν αυτά τα πράματα και έχουμε τις σουρεαλιστικές εικόνες. Είναι πολιτισμικό το πρόβλημα. Το έχουμε πει: χριστιανική αίγυπτος είμαστε

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Νοέμ 2022, 13:48

Thor έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 12:07
plouf έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:34
Gherschaagk έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:29


Εσύ είσαι κάτι άλλο δλδ;
Εγω δεν ψηφισα ποτε τα λαμογια ΜΠΑΤΣΟΚ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΡΚΑΤΙΑΣ και ΣΦΥΡΙΖΑ αγαπητη. :wave:
Αρα,εισαι αρχιελληνιαρης.
Τα κομματα της Μεταπολιτευσης χρεωσαν την χωρα μεχρι τα μπουνια και τα πακετα Ντελορ για τον εκσυγχρονισμο της χωρας δεν αξιοποιηθηκαν
οπως επρεπε.
Πληρωσε τα χρωστουμενα και σκασε ελληνιαρη. :c020:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2022, 13:50

Υδράργυρος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:43


Όχι. Πρώτον, το δίκτυο δεν ανήκει πια στη ΔΕΗ αλλά στο ΔΕΔΔΗΕ. Έπειτα, ο ΔΕΔΔΗΕ αναθέτει το έργο σε εργολάβους. Μπορώ να σου απαριθμήσω καμία 10αριά τέτοιους. Και φυσικά για να γίνουν όλα αυτά χρειάζονται, έλεγχοι άδειες και αιτήσεις. Ούτε πας με τσεκούρι να τις κατεβάσεις, ούτε κάνεις σαν να μην υπάρχουν. Όλες οι κακοτεχνίες και η πλειοψηφία των θυμάτων λόγω αυτών οφείλονται στις λαμογιές και την αδιαφορία. Σιγά μην πάει κατηγορούμενος ο εργολάβος που έφτιαξε ένα δρόμο χωρίς να μετακινήσει τις κολώνες και άφησε τις σούβλες στα αριστερά. Άντε να πάει ο δήμαρχος που στην τελική δε θα μπει και φυλακή...
Εργολάβος του ΔΕΔΔΥΕ θα πάει να μετακινήσει τις κολώνες, όχι ο εργολάβος που φτιάχνει το δρόμο. Στην Ελλάδα δε μπορούν να συντονιστούν αυτά τα πράματα και έχουμε τις σουρεαλιστικές εικόνες. Είναι πολιτισμικό το πρόβλημα. Το έχουμε πει: χριστιανική αίγυπτος είμαστε
Βασικά, τσου. Είναι δική σου δουλειά να αναλάβεις το κόστος. Για να στο πω και με προσωπικό παράδειγμα. Όταν οικείοι μου χρειάστηκε να μετακινήσουν κολώνα του ΔΕΔΔΗΕ από καλλιεργήσιμο χωράφι, στην άκρη του, επωμίστηκαν το κοστος. Φυσικά και μηχανικός του ΔΕΔΔΗΕ επέβλεπε και φυσικά η μετακίνηση έγινε με ιδιωτικό συνεργείο.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 23 Νοέμ 2022, 14:22

plouf έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:48
Thor έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 12:07
plouf έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 08:34


Εγω δεν ψηφισα ποτε τα λαμογια ΜΠΑΤΣΟΚ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΡΚΑΤΙΑΣ και ΣΦΥΡΙΖΑ αγαπητη. :wave:
Αρα,εισαι αρχιελληνιαρης.
Τα κομματα της Μεταπολιτευσης χρεωσαν την χωρα μεχρι τα μπουνια και τα πακετα Ντελορ για τον εκσυγχρονισμο της χωρας δεν αξιοποιηθηκαν
οπως επρεπε.
Πληρωσε τα χρωστουμενα και σκασε ελληνιαρη. :c020:
Εισαι ο ορισμος του ελληνιαρη,για ολα φταινε οι αλλοι και ποτε εσυ.
Εγω ψηφισα αυτο,εσεις ψηφισατε εκεινο,λες και υπαρχει καποιο σοβαρο κομμα στην Ελλαδα και το γνωριζει μονο ο πλουφ.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 23 Νοέμ 2022, 14:27

Εντάξει μωρέ, πώς κάνετε έτσι, θα πάνε μ' ένα πριόνι και θα κόψουν τις κολώνες σύριζα με το έδαφος. :giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 23 Νοέμ 2022, 14:33

Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:50

Βασικά, τσου. Είναι δική σου δουλειά να αναλάβεις το κόστος. Για να στο πω και με προσωπικό παράδειγμα. Όταν οικείοι μου χρειάστηκε να μετακινήσουν κολώνα του ΔΕΔΔΗΕ από καλλιεργήσιμο χωράφι, στην άκρη του, επωμίστηκαν το κοστος. Φυσικά και μηχανικός του ΔΕΔΔΗΕ επέβλεπε και φυσικά η μετακίνηση έγινε με ιδιωτικό συνεργείο.
Το κόστος είναι δικό σου, αλλά ο ΔΕΔΔΥΕ έφερε το συνεργείο ή εσύ;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Έριξαν άσφαλτο πριν φύγουν οι κολώνες της ΔΕΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Νοέμ 2022, 14:38

Υδράργυρος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 14:33
Εμπεδοκλής έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 13:50

Βασικά, τσου. Είναι δική σου δουλειά να αναλάβεις το κόστος. Για να στο πω και με προσωπικό παράδειγμα. Όταν οικείοι μου χρειάστηκε να μετακινήσουν κολώνα του ΔΕΔΔΗΕ από καλλιεργήσιμο χωράφι, στην άκρη του, επωμίστηκαν το κοστος. Φυσικά και μηχανικός του ΔΕΔΔΗΕ επέβλεπε και φυσικά η μετακίνηση έγινε με ιδιωτικό συνεργείο.
Το κόστος είναι δικό σου, αλλά ο ΔΕΔΔΥΕ έφερε το συνεργείο ή εσύ;
Ιδιωτική εταιρεία. Φυσικά και οι δικοί μου συνενοήθηκαν με την εταιρεία για τα πάντα. Σου είπα δεν ήμουν εγώ αλλά οικείοι μου. Επίσης ΔΕΔΔΗΕ, όχι ΔΕΔΔΥΕ. Το Η είναι για το Ηλεκτρική. Δεν έχω διάθεση να σε υποτιμήσω. Θεώρησα ότι στην αρχή σου ξέφυγε και δε σε διόρθωσα αλλά διαπίστωσα ότι απλά σου έχει κολλήσει λάθος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών