Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Νοέμ 2022, 10:13

Όσο αντιπαθής και αν μου είναι ο Μπακογιάννης εδώ προφανώς την ευθύνη της έχει αυτός που ανέλαβε να φτιάξει τη βάση. Το αν έπρεπε ή όχι να μπει δέντρο και τι δέντρο είναι άλλη συζήτηση. Αλλά σιγά μην κάτσει ο οποιοσδήποτε δήμαρχος να ασχοληθεί με το αν η βάση είναι σωστή. Αυτά είναι δουλειά άλλων και έχουν και επιβλέποντες/προϊσταμένους που επίσης θα έπρεπε να βεβαιωθούν ότι όλα γίνονται σωστά.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 26 Νοέμ 2022, 10:15

Ναύτης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:10
Unique έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 09:17
Ναύτης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 09:09

:lol:
Δεν φταις εσύ, εγώ φταίω που ξεχνιέμαι μερικές φορές και σε παίρνω στα σοβαρά.
Εμ και εσυ σε νημα που κατηγορειται ο Μπακογιαννης γιατι παρθηκαν λαθος μετρησεις μπηκες να λυσεις το Κυπριακο? :smt005::smt005:
Κατά τα λοιπά, νεοδημοκρατικό τρολάκι, είσαι τάχα με τον Εμφιετζόγλου για να μην πάρουν ψήφους τα αναχώματα της νδ. :lol:
Σταλινοφασιστακι μου ποτε θα πετυχεις κατι? Χειροτερος κουβαδορος και απο τον wooded :smt005::smt005:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 26 Νοέμ 2022, 10:17

Unique έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:15
Ναύτης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:10
Unique έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 09:17


Εμ και εσυ σε νημα που κατηγορειται ο Μπακογιαννης γιατι παρθηκαν λαθος μετρησεις μπηκες να λυσεις το Κυπριακο? :smt005::smt005:
Κατά τα λοιπά, νεοδημοκρατικό τρολάκι, είσαι τάχα με τον Εμφιετζόγλου για να μην πάρουν ψήφους τα αναχώματα της νδ. :lol:
Σταλινοφασιστακι μου ποτε θα πετυχεις κατι? Χειροτερος κουβαδορος και απο τον wooded :smt005::smt005:
Σε άλλους πούλα τα αυτά, εγώ δεν ψωνίζω νουδοτρολάκι.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Νοέμ 2022, 10:18

ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:13
Όσο αντιπαθής και αν μου είναι ο Μπακογιάννης εδώ προφανώς την ευθύνη της έχει αυτός που ανέλαβε να φτιάξει τη βάση. Το αν έπρεπε ή όχι να μπει δέντρο και τι δέντρο είναι άλλη συζήτηση. Αλλά σιγά μην κάτσει ο οποιοσδήποτε δήμαρχος να ασχοληθεί με το αν η βάση είναι σωστή. Αυτά είναι δουλειά άλλων και έχουν και επιβλέποντες/προϊσταμένους που επίσης θα έπρεπε να βεβαιωθούν ότι όλα γίνονται σωστά.
Σε όλες τις δουλειές -ιδιως δε για όσους πιστεύουν στην αντιγραφειοκρατική ιδιωτική πρωτοβουλία - την ευθύνη για τα λάθη των υφιστάμενων την έχει η διοίκηση.

Όταν δε τα λάθη είναι συνεχόμενα είναι προφανές ότι η διοίκηση είναι ανίκανη.

Δεν γίνεται κάθε απόφαση να καταλήγει σε αποτυχία και να φταίνε μόνο οι υφιστάμενοι
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 26 Νοέμ 2022, 10:19

Ναύτης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:17
Unique έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:15
Ναύτης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:10

Κατά τα λοιπά, νεοδημοκρατικό τρολάκι, είσαι τάχα με τον Εμφιετζόγλου για να μην πάρουν ψήφους τα αναχώματα της νδ. :lol:
Σταλινοφασιστακι μου ποτε θα πετυχεις κατι? Χειροτερος κουβαδορος και απο τον wooded :smt005::smt005:
Σε άλλους πούλα τα αυτά, εγώ δεν ψωνίζω νουδοτρολάκι.
"Γω ειμαι εξυπνος. Δε με δουλευετε. Πσιφιζω ΚΚΕ, το κομμα του λαου" :smt005::smt005:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Νοέμ 2022, 10:25

Beria έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:18
ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:13
Όσο αντιπαθής και αν μου είναι ο Μπακογιάννης εδώ προφανώς την ευθύνη της έχει αυτός που ανέλαβε να φτιάξει τη βάση. Το αν έπρεπε ή όχι να μπει δέντρο και τι δέντρο είναι άλλη συζήτηση. Αλλά σιγά μην κάτσει ο οποιοσδήποτε δήμαρχος να ασχοληθεί με το αν η βάση είναι σωστή. Αυτά είναι δουλειά άλλων και έχουν και επιβλέποντες/προϊσταμένους που επίσης θα έπρεπε να βεβαιωθούν ότι όλα γίνονται σωστά.
Σε όλες τις δουλειές -ιδιως δε για όσους πιστεύουν στην αντιγραφειοκρατική ιδιωτική πρωτοβουλία - την ευθύνη για τα λάθη των υφιστάμενων την έχει η διοίκηση.

Όταν δε τα λάθη είναι συνεχόμενα είναι προφανές ότι η διοίκηση είναι ανίκανη.

Δεν γίνεται κάθε απόφαση να καταλήγει σε αποτυχία και να φταίνε μόνο οι υφιστάμενοι
Πρέπει να είμαι μάλλον ο χρήστης που έχω γράψει τα περισσότερα για τις ανοησίες του Μπακογιάννη. Προφανώς είναι ανίκανος. Δεν περίμενα το παρόν περιστατικό. Αλλά θέλω να είμαι και δίκαιος. Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 επίπεδα προϊσταμένων/υπευθύνων πριν από αυτόν για το συγκεκριμένο θέμα (πχ τεχνική υπηρεσία, κάποιος προϊστάμενός της, αρμόδιος αντιδήμαρχος για τέτοια θέματα κλπ). Μπορούμε δηλαδή να του καταλογίσουμε ότι δεν ασκεί σωστά την εποπτεία ή ότι δεν απολύει αυτούς που είναι υπεύθυνοι. Όχι όμως ότι φταίει ο ίδιος για μία λάθος κατασκευή.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 26 Νοέμ 2022, 10:28

ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:25

Πρέπει να είμαι μάλλον ο χρήστης που έχω γράψει τα περισσότερα για τις ανοησίες του Μπακογιάννη. Προφανώς είναι ανίκανος. Δεν περίμενα το παρόν περιστατικό. Αλλά θέλω να είμαι και δίκαιος. Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 επίπεδα προϊσταμένων/υπευθύνων πριν από αυτόν για το συγκεκριμένο θέμα (πχ τεχνική υπηρεσία, κάποιος προϊστάμενός της, αρμόδιος αντιδήμαρχος για τέτοια θέματα κλπ). Μπορούμε δηλαδή να του καταλογίσουμε ότι δεν ασκεί σωστά την εποπτεία ή ότι δεν απολύει αυτούς που είναι υπεύθυνοι. Όχι όμως ότι φταίει ο ίδιος για μία λάθος κατασκευή.
Τα φαραωνικά σχέδια και οι υπερβολές αυξάνουν την πιθανότητα αστοχιών, ειδικά όταν η εποπτεία του παρελθόντος δεν διεκδικεί δάφνες αποτελεσματικότητας.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Νοέμ 2022, 10:30

Maspoli έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:28
ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:25

Πρέπει να είμαι μάλλον ο χρήστης που έχω γράψει τα περισσότερα για τις ανοησίες του Μπακογιάννη. Προφανώς είναι ανίκανος. Δεν περίμενα το παρόν περιστατικό. Αλλά θέλω να είμαι και δίκαιος. Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 επίπεδα προϊσταμένων/υπευθύνων πριν από αυτόν για το συγκεκριμένο θέμα (πχ τεχνική υπηρεσία, κάποιος προϊστάμενός της, αρμόδιος αντιδήμαρχος για τέτοια θέματα κλπ). Μπορούμε δηλαδή να του καταλογίσουμε ότι δεν ασκεί σωστά την εποπτεία ή ότι δεν απολύει αυτούς που είναι υπεύθυνοι. Όχι όμως ότι φταίει ο ίδιος για μία λάθος κατασκευή.
Τα φαραωνικά σχέδια και οι υπερβολές αυξάνουν την πιθανότητα αστοχιών, ειδικά όταν η εποπτεία του παρελθόντος δεν διεκδικεί δάφνες αποτελεσματικότητας.
Αυτό δεκτό αλλά μου μοιάζει να ενέχει το στοιχείο της υπερβολής. Ένα μεγάλο δέντρο δεν είναι κάτι το ασυνήθιστο ούτε για το δήμο της Αθήνας.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34843
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 26 Νοέμ 2022, 10:31

Μόνον ο Κακλαμάνης ή άλλως πως Ομέρ Πριόνης κατόρθωσε να στήσει δέντρο και να το υπερασπίσει από τις φλόγες της αναρχίας. :lol:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Νοέμ 2022, 10:32

ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:30
Maspoli έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:28
ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:25

Πρέπει να είμαι μάλλον ο χρήστης που έχω γράψει τα περισσότερα για τις ανοησίες του Μπακογιάννη. Προφανώς είναι ανίκανος. Δεν περίμενα το παρόν περιστατικό. Αλλά θέλω να είμαι και δίκαιος. Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 επίπεδα προϊσταμένων/υπευθύνων πριν από αυτόν για το συγκεκριμένο θέμα (πχ τεχνική υπηρεσία, κάποιος προϊστάμενός της, αρμόδιος αντιδήμαρχος για τέτοια θέματα κλπ). Μπορούμε δηλαδή να του καταλογίσουμε ότι δεν ασκεί σωστά την εποπτεία ή ότι δεν απολύει αυτούς που είναι υπεύθυνοι. Όχι όμως ότι φταίει ο ίδιος για μία λάθος κατασκευή.
Τα φαραωνικά σχέδια και οι υπερβολές αυξάνουν την πιθανότητα αστοχιών, ειδικά όταν η εποπτεία του παρελθόντος δεν διεκδικεί δάφνες αποτελεσματικότητας.
Αυτό δεκτό αλλά μου μοιάζει να ενέχει το στοιχείο της υπερβολής. Ένα μεγάλο δέντρο δεν είναι κάτι το ασυνήθιστο ούτε για το δήμο της Αθήνας.
Αλήθεια είναι αυτό. Αλλά ένα μεγάλο δέντρο, το οποίο όπως και όλα τα υπόλοιπα πρότζεκτ της διοίκησης Μπακογιάννη - δεν καταφέρνει να τοποθετηθεί λόγω αστοχίας στις μετρήσεις, ε το λες και μοτίβο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 26 Νοέμ 2022, 10:32

Το θέμα δεν είναι γιατί έκαναν μαλακία με τη βάση. Αυτά συμβαίνουν, άλλωστε διορθώθηκε.
Το θέμα είναι για ποιον λόγο έσκασε ο δήμος Αθηναίων ένα τσουβάλι δημόσιο χρήμα για να φέρει από την Αιτωλοακαρνανία ένα έλατο 21 μέτρα ύψος και 6 τόνους βάρους, για το οποίο χρειάστηκε ειδικό όχημα μεταφοράς, ειδική ατσάλινη βάση τοποθέτησης και, προφανώς, εξειδικευμένο συνεργείο;
Α! Θα βάλει, λένε, στο δέντρο και 6 χιλιάδες λαμπιόνια.
To the point το σχόλιο του σοσιαλμπαχαλάκια.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 09:29
οι Έλληνες βάζουν καραβάκι ανθέλληνες δεξιοί.

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 2999
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 26 Νοέμ 2022, 10:37

Από μέλος του σκατοσογου τι να περιμένει κανείς...
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22810
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Νοέμ 2022, 10:39

και 6 χιλιάδες λαμπιόνια, κατά τα λοιπά οικονομία ε; κρυφοπουτινακια... ο σωστός ο πατριώτης θα έβαζε εκεί ένα ωραίο γαλανόλευκο καραβάκι, κάποιες λάμπες πάνω χρωματιστές, τέλος. τίμια και οικονομικά. αλλά έχουμε τα δεξιά μεγαλεία με τα μεγαλεπήβολα σχέδια, μπας και εντυπωσιαστεί κάνας κυρ παντελής.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13498
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 26 Νοέμ 2022, 10:40

Το παρήγορο είναι ότι θα βγάλουν το μεροκάματό τους οι πρ. ΟΠΠΙ, που θα τούς βάλουν να φυλάνε νυχθημερόν το δέντρο του μικρού πρίγκηπα.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 26 Νοέμ 2022, 10:41

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:39
και 6 χιλιάδες λαμπιόνια, κατά τα λοιπά οικονομία ε; κρυφοπουτινακια... ο σωστός ο πατριώτης θα έβαζε εκεί ένα ωραίο γαλανόλευκο καραβάκι, κάποιες λάμπες πάνω χρωματιστές, τέλος. τίμια και οικονομικά. αλλά έχουμε τα δεξιά μεγαλεία με τα μεγαλεπήβολα σχέδια, μπας και εντυπωσιαστεί κάνας κυρ παντελής.
Εντάξει τώρα. Ούτε εγώ ούτε εσύ δεν έχουμε ιδέα πόσος κόσμος και πόσοι τουρίστες αναμένεται να έρθουν στις γιορτές στην Αθήνα. Είναι λίγο πιο σύνθετο το να πάρεις μια τέτοια απόφαση βιτρίνας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών