Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 30 Νοέμ 2022, 13:59

hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:58
Έχω κατασκευαστική εταιρεία αλλά δεν βαριέσαι.
Ok.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Νοέμ 2022, 16:26

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 11:37
ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:13
Όσο αντιπαθής και αν μου είναι ο Μπακογιάννης εδώ προφανώς την ευθύνη της έχει αυτός που ανέλαβε να φτιάξει τη βάση. Το αν έπρεπε ή όχι να μπει δέντρο και τι δέντρο είναι άλλη συζήτηση. Αλλά σιγά μην κάτσει ο οποιοσδήποτε δήμαρχος να ασχοληθεί με το αν η βάση είναι σωστή. Αυτά είναι δουλειά άλλων και έχουν και επιβλέποντες/προϊσταμένους που επίσης θα έπρεπε να βεβαιωθούν ότι όλα γίνονται σωστά.
αυτός έχει την τελική ευθύνη για ό,τι γίνεται ακόμα και αν δεν έχει την άμεση επίβλεψη ενός έργου, όπως ακριβώς έχει την τελική ευθύνη για ό,τι γίνεται σε ένα πλοίο ο πρώτος ακόμα και αν δεν βρίσκεται στη γέφυρα
Ο καπετανιος(μαστερ),οχι ο πρωτος(υποπλοιαρχος).
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Νοέμ 2022, 16:28

Green Dragon έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:19
under έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:14
Green Dragon έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:13


'Με ποια διαδικασια διαλεγει καποιος εναν ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ανικανο ;'

Δύο πιθανότητες - αδιαφορία (το πιο πιθανό) ή ρουσφέτι

Ναι έχω κάνει και είμαι απολύτως υπεύθυνος για τα λάθη μου. Και οι δυσαρεστημένοι πελάτες την ευθύνη την ζητούν από εμένα αν το λάθος το έκανε εργαζόμενος, όπως είναι φυσικό.
Δηλαδη εισαι ανικανος και εσυ και αυτος που σε επελεξε και συνεπως σε επελεξε ως ρουσφετι ή επειδη αδιαφορουσε για την εταιρεια του ;
Αν κάνω συνέχεια λάθη ή όχι συνέχεια αλλά καίρια ναι, θα κριθώ ως ανίκανος. Αν είναι σπάνιο το φαινόμενο (καμία σχέση με τον δημοκτόνο Μπακογιάννη δηλαδή) όχι δεν είμαι ανίκανος.
:smt005:
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

κλαίων ως πόστερ
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2022, 06:05
Phorum.gr user: όνομα χρήστη

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κλαίων ως πόστερ » 30 Νοέμ 2022, 16:28

Unique έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:42
under έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:28
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:24
Αγαπητό αποκαΐδι, αυτό δεν είναι απλά ένα λάθος, είναι τραγικό λάθος. Ο τύπος που έκανε το λάθος είναι παντελώς ανίκανος και ακατάλληλος για την θέση.
Ναι ξερω,στην επαρχια ειστε ολοι παντα πολυ ακριβεις και αλανθαστοι.
Ξερεις πχιος ειμαι εγω? :smt005::smt005::smt005:
Όταν παίζουν μαζί γιουνικ και αντερ, υπάρχει μια μαγική γλίτσα στην ατμόσφαιρα
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Δεκ 2022, 00:54
Αν έχεις 7 φίλους και παραγγείλεις ή φτιάξεις πίτσες, χωρίς να φας κι εσύ, είσαι ο μαλάκας της παρέας

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Νοέμ 2022, 17:12

klg έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 12:56
EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:48
ST48410 έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:41


Εντάξει τώρα. Ούτε εγώ ούτε εσύ δεν έχουμε ιδέα πόσος κόσμος και πόσοι τουρίστες αναμένεται να έρθουν στις γιορτές στην Αθήνα. Είναι λίγο πιο σύνθετο το να πάρεις μια τέτοια απόφαση βιτρίνας.

Και να πεις ότι δεν υπάρχουν θέματα να κραζεις τη ΝΔ απ το πρωί μέχρι το βράδυ.. αντί γι αυτά ασχολούμαστε με τις πιστωτικές κάρτες της μπαταχτσους και το δέντρο του δήμου Αθηναίων
Ε αυτό είναι το επίπεδο που μπορεί να φτάσει η κριτική σε αυτή τη χώρα. Πάντως το ότι πήγε και έφερε ένα actual έλατο, το θεωρώ φοβερό δείγμα καραμπαμπισμού, plus και ότι ο δήμος έχει δέσμευση σε sustainability.
Μα καλά, δεν υπάρχει κανένα γαμωείδος ελάτου να μπορεί να ευδοκιμήσει στο σημείο να το φυτέψετε μόνιμα να το στολίζετε μια φορά το χρόνο να τελειώνετε με τα καραγκιοζλίκια;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Νοέμ 2022, 17:14

κλαίων ως πόστερ έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 16:28
Unique έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:42
under έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:28


Ναι ξερω,στην επαρχια ειστε ολοι παντα πολυ ακριβεις και αλανθαστοι.
Ξερεις πχιος ειμαι εγω? :smt005::smt005::smt005:
Όταν παίζουν μαζί γιουνικ και αντερ, υπάρχει μια μαγική γλίτσα στην ατμόσφαιρα
:blm:
Ακριβέστατη περιγραφή.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 30 Νοέμ 2022, 17:19

Green Dragon έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:19
under έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:14
Green Dragon έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 13:13


'Με ποια διαδικασια διαλεγει καποιος εναν ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ανικανο ;'

Δύο πιθανότητες - αδιαφορία (το πιο πιθανό) ή ρουσφέτι

Ναι έχω κάνει και είμαι απολύτως υπεύθυνος για τα λάθη μου. Και οι δυσαρεστημένοι πελάτες την ευθύνη την ζητούν από εμένα αν το λάθος το έκανε εργαζόμενος, όπως είναι φυσικό.
Δηλαδη εισαι ανικανος και εσυ και αυτος που σε επελεξε και συνεπως σε επελεξε ως ρουσφετι ή επειδη αδιαφορουσε για την εταιρεια του ;
Αν κάνω συνέχεια λάθη ή όχι συνέχεια αλλά καίρια ναι, θα κριθώ ως ανίκανος. Αν είναι σπάνιο το φαινόμενο (καμία σχέση με τον δημοκτόνο Μπακογιάννη δηλαδή) όχι δεν είμαι ανίκανος.
:+1:
ο μπακογιάννης έχει ξεσκιστεί στις βλακείες αλλά προς θεού δεν είναι ανίκανος για δήμαρχος, άλλωστε όλοι κάνουμε σοβαρά λάθη διαρκώς και μάλιστα με τις τσέπες τρίτων
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29165
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 30 Νοέμ 2022, 18:53

Green Dragon έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 23:40
Ναύτης έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 23:36
Τα έχουμε ξαναπεί: για να μάς κυβερνάνε 3-4 τζάκια, χρειάζονται 3 εκατομμύρια κούτσουρα.
Εδώ έχουμε φαινόμενο, έχεις ακούσει για κάτι άχρηστα κωλόπαιδα που σκορπάνε την περιουσία του δισεκατομμυριούχου πατέρα τους που κληρονόμησαν και μένουν στον άσσο; Κάτι τέτοιο είναι αυτό το νούμερο και αν ποτέ αποδειχτούμε τόσο μαλάκες ώστε να τον κάνουμε πρωθυπουργό τον ρόλο της περιουσίας θα τον παίξει η χώρα.
Νοεμβρίου 28, 2022
ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ...!!! Η Ελλάδα είναι πρώτη σε όλη την Ευρώπη σε πληθυσμό γιδιών!

Εικόνα

Η Ελλάδα είναι πρώτη στην Ευρώπη σε πληθυσμό γιδιών. Στη χώρα μας εκτρέφονται περίπου 4.5 εκατομμύρια (Η Ελλάδα είναι πρώτη στη γιδοτροφία με 47,6% των αρμεγόμενων γιδιών της ΕΕ).
SpoilerShow
Οι περισσότεροι άνθρωποι, όπως αναφέρει στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ο καθηγητής και Διευθυντής του Εργαστηρίου Ζωοτεχνίας του Τμήματος Κτηνιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ Γεώργιος Αρσένος, του οποίου η καταγωγή είναι από τα Τρίκαλα, αγνοούν τις ευεργετικές ιδιαιτερότητες του γίδινου γάλακτος ενώ γνωρίζουν τα προβλήματα τροφικών αλλεργιών που σχετίζονται με την κατανάλωση αγελαδινού γάλατος. Η δυσανεξία και η αλλεργία στο αγελαδινό γάλα απασχολεί παιδιάτρους και γονείς.

Σε σύγκριση με το αγελαδινό, προσθέτει, το γίδινο γάλα έχει μοναδικά χαρακτηριστικά όπως υψηλή πεπτικότητα και υποαλλεργικότητα και σημαντικός αριθμός επιστημόνων το συνιστά για άτομα που είναι αλλεργικά στο αγελαδινό γάλα. Ερευνητικά αποτελέσματα δείχνουν ότι 40%-100% των ατόμων που είναι αλλεργικοί στο αγελαδινό γάλα μπορούν να καταναλώσουν γίδινο γάλα χωρίς πρόβλημα.

Εικόνα

Ειδικότερα, εξηγεί ο κ. Αρσένος, βρέφη με προβλήματα στο γαστρεντερικό εξαιτίας του αγελαδινού γάλακτος, θεραπεύτηκαν μετά από κατανάλωση γίδινου. Η εστίαση πλήθους ερευνητών διεθνώς στις ευεργετικές ιδιότητες του γίδινου γάλακτος δίνει, σύμφωνα με τον ίδιο, σταδιακά προστιθέμενη αξία σε ένα προϊόν που η Ελλάδα έχει σημαντική παραγωγή και προοπτικές ανάπτυξης, για να διευκρινίσει:

«Αυτό αποτελεί πρόκληση για το σύνολο των εμπλεκομένων στην παραγωγή και μεταποίηση του γίδινου γάλακτος στη χώρα. Τα πρώτα βήματα έγιναν με την είσοδο στην αγορά παστεριωμένου γίδινου γάλακτος αλλά και άλλων γαλακτοκομικών προϊόντων αποκλειστικά από γίδινο γάλα». Όσον αφορά το μέλλον; Όπως αναφέρει στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ο καθηγητής και Διευθυντής του Εργαστηρίου Ζωοτεχνίας του Τμήματος Κτηνιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ Γεώργιος Αρσένος «το μέλλον απαιτεί βιώσιμες εκτροφές για παραγωγή υψηλής ποιότητας γάλακτος και ενσωμάτωση καινοτομιών σε όλα τα στάδια παραγωγής και μεταποίησης όπως για παράδειγμα η παραγωγή σκόνης από γίδινο γάλα για βρέφη, ώστε η Ελλάδα να αποτελέσει σημείο αναφοράς στο γίδινο γάλα στην Ευρώπη».
https://www.stoxos.gr/2022/11/blog-post_250.html

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Νοέμ 2022, 19:57

sys3x έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 17:12
klg έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 12:56
EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 10:48



Και να πεις ότι δεν υπάρχουν θέματα να κραζεις τη ΝΔ απ το πρωί μέχρι το βράδυ.. αντί γι αυτά ασχολούμαστε με τις πιστωτικές κάρτες της μπαταχτσους και το δέντρο του δήμου Αθηναίων
Ε αυτό είναι το επίπεδο που μπορεί να φτάσει η κριτική σε αυτή τη χώρα. Πάντως το ότι πήγε και έφερε ένα actual έλατο, το θεωρώ φοβερό δείγμα καραμπαμπισμού, plus και ότι ο δήμος έχει δέσμευση σε sustainability.
Μα καλά, δεν υπάρχει κανένα γαμωείδος ελάτου να μπορεί να ευδοκιμήσει στο σημείο να το φυτέψετε μόνιμα να το στολίζετε μια φορά το χρόνο να τελειώνετε με τα καραγκιοζλίκια;
Δε μπορεί ο Σύριζα να φυτέψει ένα ευρωέλατο να σώσει και τον κοσμάκη;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Νοέμ 2022, 22:20

klg έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 19:57
sys3x έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 17:12
klg έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 12:56


Ε αυτό είναι το επίπεδο που μπορεί να φτάσει η κριτική σε αυτή τη χώρα. Πάντως το ότι πήγε και έφερε ένα actual έλατο, το θεωρώ φοβερό δείγμα καραμπαμπισμού, plus και ότι ο δήμος έχει δέσμευση σε sustainability.
Μα καλά, δεν υπάρχει κανένα γαμωείδος ελάτου να μπορεί να ευδοκιμήσει στο σημείο να το φυτέψετε μόνιμα να το στολίζετε μια φορά το χρόνο να τελειώνετε με τα καραγκιοζλίκια;
Δε μπορεί ο Σύριζα να φυτέψει ένα ευρωέλατο να σώσει και τον κοσμάκη;
Λεφτόδεντρα λες, φυσικά, φοινικιές.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 01 Δεκ 2022, 01:44

Green Dragon έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 23:33
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 17:46
Unique έγραψε:
26 Νοέμ 2022, 08:56
Ξερω θα το μετανιώσω αλλα θα ρωτησω: Ο Μπακογιαννης πηρε τη μεζουρα και εκανε τις μετρησεις? :p2:
Ο Μπακογιάννης είναι ο δήμαρχος. Ο δήμαρχος είναι ο υπεύθυνος. Αν πέσει το σπίτι μου δεν θα ψάξω να βρω τον εργάτη που έβαλε στραβά μια βίδα. Αυτός που φταίει είναι αυτός που έχει ευθύνη επίβλεψης για το έργο και με την σειρά του αυτός που διόρισε τον επιβλέποντα που είναι ο πρώτος υπεύθυνος.

Επίσης λειτουργεί αμφίδρομα η μαλακία που λες. Αν ο δήμαρχος δεν είναι υπεύθυνος για τα λάθη ενός έργου, δεν είναι ταυτόχρονα και άξιος επαίνου για την επιτυχία ενός έργου. Κυριολεκτικά δηλαδή λες ότι ο δήμαρχος είναι απλώς κάποιος που βάζει την υπογραφή του στην δουλειά 15.000 άλλων ατόμων και ο ίδιος δεν κάνει απολύτως τίποτα, άρα είναι παντελώς αχρείαστος, γιατί υπογραφή ξέρει να βάζει και 5χρονο παιδί.
Πως τον πετσόκοψες έτσι!
:+1::goodpost:
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 01 Δεκ 2022, 01:58

Green Dragon έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 09:35
Unique έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 05:27
Green Dragon έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 23:33


Πως τον πετσόκοψες έτσι!
Λεγεται διαχωρισμος εξουσιων και ειναι πρακτικη διακυβερνησης προηγμενων χωρων. Σιγα μη χρεωσουμε και στον Μητσοτακη το λαθος ενος μαλακα να μετρησει λαθος. :smt005::smt005:

Αυτα βεβαια ειναι για προηγμενες χωρες με λογικους πολιτες. Οχι για μια χωρα υποκριτων, οπου παντα φταιει η κυβερνηση ακομα και οταν ξεχνουν να φορεσουν αλυσιδες για χιονια :smt005:
Ο Μπακογιάννης είναι ο επικεφαλής του Δήμου Αθηναίων και έχει την ΕΥΘΥΝΗ για ότι γίνεται στον Δήμο. Τα καταλαβαίνουμε αυτό; Αν ένας πελάτης μου δυσαρεστηθεί, σε εμένα θα παραπονεθεί, όχι στον υπάλληλο που έκανε την πατάτα. Δική μου ευθύνη είναι ο υπάλληλος. Τόσο απλά.

Ο Μητσοτάκης είναι αρχηγός της κυβέρνησης, δεν έχει σχέση με την υπόθεση.

* Μου αρέσει που αναφέρεις τον όρο 'διαχωρισμός εξουσιών' ο οποίος δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την υπόθεση αλλά μόνο με το νοητικό κατασκεύασμα που προσπάθησες να περάσεις
Σωστά.
Αν ο διοικητής ενός οργανισμού ή μίας μονάδας είναι οξυδερκής, δίκαιος, σοβαρός, αυτό διαπνέει όλον το σύστημα και έτσι αποφεύγονται διάφορες παλινωδίες.
Το έχουμε δει από εταιρίες, μέχρι στρατόπεδα.
Ας θυμηθεί κάποιος από την στρατιωτική του θητεία την διαφορά όταν ο επικεφαλής ήταν έτσι ή αλλιώς.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7233
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 01 Δεκ 2022, 03:02

Αρχέλαος έγραψε:
01 Δεκ 2022, 01:58
Green Dragon έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 09:35
Unique έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 05:27


Λεγεται διαχωρισμος εξουσιων και ειναι πρακτικη διακυβερνησης προηγμενων χωρων. Σιγα μη χρεωσουμε και στον Μητσοτακη το λαθος ενος μαλακα να μετρησει λαθος. :smt005::smt005:

Αυτα βεβαια ειναι για προηγμενες χωρες με λογικους πολιτες. Οχι για μια χωρα υποκριτων, οπου παντα φταιει η κυβερνηση ακομα και οταν ξεχνουν να φορεσουν αλυσιδες για χιονια :smt005:
Ο Μπακογιάννης είναι ο επικεφαλής του Δήμου Αθηναίων και έχει την ΕΥΘΥΝΗ για ότι γίνεται στον Δήμο. Τα καταλαβαίνουμε αυτό; Αν ένας πελάτης μου δυσαρεστηθεί, σε εμένα θα παραπονεθεί, όχι στον υπάλληλο που έκανε την πατάτα. Δική μου ευθύνη είναι ο υπάλληλος. Τόσο απλά.

Ο Μητσοτάκης είναι αρχηγός της κυβέρνησης, δεν έχει σχέση με την υπόθεση.

* Μου αρέσει που αναφέρεις τον όρο 'διαχωρισμός εξουσιών' ο οποίος δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την υπόθεση αλλά μόνο με το νοητικό κατασκεύασμα που προσπάθησες να περάσεις
Σωστά.
Αν ο διοικητής ενός οργανισμού ή μίας μονάδας είναι οξυδερκής, δίκαιος, σοβαρός, αυτό διαπνέει όλον το σύστημα και έτσι αποφεύγονται διάφορες παλινωδίες.
Το έχουμε δει από εταιρίες, μέχρι στρατόπεδα.
Ας θυμηθεί κάποιος από την στρατιωτική του θητεία την διαφορά όταν ο επικεφαλής ήταν έτσι ή αλλιώς.
Και γιατι σταματησατε στον Μπακογιαννη τοτε? Φταστε το πιο ψηλα ρε σεις, μεχρι τη Κατερίνα Σακελλαροπούλου. Να παραιτηθει η Προεδρος της Δημοκρατιας επειδη καποιος εκανε το μοιραιο και εγκληματικο λαθος να παρει λαθος μετρησεις !! :smt005::smt005:

Μαλακες, χωρις πλακα ειλικρινα ειστε ανεπιδεκτοι μαθησεως. Ανυπομονοι και αλανθαστοι αφρικανοι.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 01 Δεκ 2022, 08:41

Αλλη μαλακια που εκανε ο μπακογιαννης ηταν με τα ανοιξιατικα κλαδεματα στις μουριες. Φετος τον μαιο για πρωτη φορα βγηκαν συνεργεια και εκαναν ενα αψυχολογητο κλαδεμα στις μουριες. Πολλοι μετσξυ των οποιων και ειδικοι, φωναξαν τοτε και οι υπερασπιστες του μπακογιαννη μιλαγαν για γκρινιαρηδες που διαμαρτυρονται οτι και να κανει ο δημαρχος κλπ.
Λοιπον πολλα απο τα κλαδεμενα δεντρα ξεραθηκαν. Το καλοκαιρι με τις ζεστες τα δεντρα στρεσαριστηκαν, εγιναν ευαλωτα, επεσε και το σκαθαρι και τα ξερανε. Αλλη μια γκαφα.
Ο ανθρωπος ειναι βλακας και ανικανος, πως να το κανουμε. Δε συμβουλευεται τους ειδικους

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Mπακογιαννης:Ανίκανος πέρα από κάθε φαντασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 01 Δεκ 2022, 08:43

Unique έγραψε:
01 Δεκ 2022, 03:02
Αρχέλαος έγραψε:
01 Δεκ 2022, 01:58
Σωστά.
Αν ο διοικητής ενός οργανισμού ή μίας μονάδας είναι οξυδερκής, δίκαιος, σοβαρός, αυτό διαπνέει όλον το σύστημα και έτσι αποφεύγονται διάφορες παλινωδίες.
Το έχουμε δει από εταιρίες, μέχρι στρατόπεδα.
Ας θυμηθεί κάποιος από την στρατιωτική του θητεία την διαφορά όταν ο επικεφαλής ήταν έτσι ή αλλιώς.
Και γιατι σταματησατε στον Μπακογιαννη τοτε? Φταστε το πιο ψηλα ρε σεις, μεχρι τη Κατερίνα Σακελλαροπούλου. Να παραιτηθει η Προεδρος της Δημοκρατιας επειδη καποιος εκανε το μοιραιο και εγκληματικο λαθος να παρει λαθος μετρησεις !! :smt005::smt005:

Μαλακες, χωρις πλακα ειλικρινα ειστε ανεπιδεκτοι μαθησεως. Ανυπομονοι και αλανθαστοι αφρικανοι.
1) Σταμάτα να κάνεις ψυχολογικές προβολές.

2) Ο Μπακογιάννης είναι ο ανώτερος στον Δήμο Αθηναίων, δεν έχει πιο ψηλά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών