Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσίπρα;

Τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ
35
45%
Τον Αλέξη Τσίπρα
32
41%
Κανένα από τους 2
11
14%
 
Σύνολο ψήφων: 78

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14013
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Δεκ 2022, 21:58

xioni έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:53
southern έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:48
xioni έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:38
Πιάσαμε πάτο. Είναι να απορείς τι γίνεται στο μυαλό του νηματοθέτη (στο ποιο;).
Εσύ δεν έφαγες ακόμα μπαν για τους ρατσιστικους χαρακτηρισμους κατά των μικρασιατων και Ποντίων προσφύγων;;
Δεν ρουφιάνεψες καλά μάλλον. Βγάλε την κουκούλα ρε :lol::lol::lol:

Σου το ξαναλέω, ο χαρακτηρισμός "τουρκόσποροι" χρησιμοποιήθηκε αρχικά από τους ιδεολογικούς σου προγόνους, τους υπερπατριώτες και ελληναράδες εκείνης της εποχής. Κι έχεις το θράσος και μιλάς αντί να ανοίξεις μια τρύπα να κρυφτείς, ίζημα.
Οι μικρασιατες και οι πόντιοι της Βορειας Ελλάδας είναι Δεξιοί κύριε ουρανιοτοξακια. Οι ιδεολογικοι μου πρόγονοι ήταν η ΕΡΕ και ο Ελληνικός συναγερμός του στρατάρχη Παπάγου, γνωστού εφιάλτη των απογόνων των σνοφιτων και λοιπών αποβρασμάτων του ΔΣΕ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος southern την 01 Δεκ 2022, 22:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9018
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 01 Δεκ 2022, 22:01

Το σωστό ερώτημα είναι αν συμπαθούμε περισσότερο τον Τσίπρα η τον Τζέφρυ Παπανδρέου.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Δεκ 2022, 22:03

foscilis έγραψε:
01 Δεκ 2022, 19:02
Δεν έχετε καταλάβει ΠΟΣΟ αντιπαθητικός είναι ο Γλύξμπουργκ, νομίζετε είναι εύκολο βασιλιάς να καταφέρει να τον απολύσει ο λαός του.
Δε τον απέλυσε κανένας λαός. Το καθεστώς του 67 τον έδιωξε και μετά ο πονηρός Καραμανλής το ολοκλήρωσε.
Σημείωση δεν είμαι κατά διάνοια βασιλικός
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 01 Δεκ 2022, 22:11

Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:03
foscilis έγραψε:
01 Δεκ 2022, 19:02
Δεν έχετε καταλάβει ΠΟΣΟ αντιπαθητικός είναι ο Γλύξμπουργκ, νομίζετε είναι εύκολο βασιλιάς να καταφέρει να τον απολύσει ο λαός του.
Δε τον απέλυσε κανένας λαός. Το καθεστώς του 67 τον έδιωξε και μετά ο πονηρός Καραμανλής το ολοκλήρωσε.
Σημείωση δεν είμαι κατά διάνοια βασιλικός
70% πήρε η Αβασίλευτη στο δημοψήφισμα του 74
Ούτε αυτό θεωρείται ενδεικτικό;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Δεκ 2022, 22:15

Beria έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:11
Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:03
foscilis έγραψε:
01 Δεκ 2022, 19:02
Δεν έχετε καταλάβει ΠΟΣΟ αντιπαθητικός είναι ο Γλύξμπουργκ, νομίζετε είναι εύκολο βασιλιάς να καταφέρει να τον απολύσει ο λαός του.
Δε τον απέλυσε κανένας λαός. Το καθεστώς του 67 τον έδιωξε και μετά ο πονηρός Καραμανλής το ολοκλήρωσε.
Σημείωση δεν είμαι κατά διάνοια βασιλικός
70% πήρε η Αβασίλευτη στο δημοψήφισμα του 74
Ούτε αυτό θεωρείται ενδεικτικό;
Γι'αυτό είπα περί πονηρού Καραμανλή. Το δίλλημα Καραμανλής η τανκς ήταν μια έμμεση απειλή που αφορούσε και το βασιλιά. Κοινώς αν έρθει πάλι πίσω ο Κοκος παίζουν τα τανκς ενώ με εμένα δεν υπάρχει περίπτωση. Ε κόσμος δεν ήθελε με τπτ τα τανκς
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14013
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Δεκ 2022, 22:19

Μάλλον δεν θα εκπλαγείτε αν σας πω ότι οι γονείς ψήφισαν υπέρ το 1974 όπως και πολλοί πελοποννησιοι
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 01 Δεκ 2022, 22:19

Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:15
Beria έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:11
Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:03


Δε τον απέλυσε κανένας λαός. Το καθεστώς του 67 τον έδιωξε και μετά ο πονηρός Καραμανλής το ολοκλήρωσε.
Σημείωση δεν είμαι κατά διάνοια βασιλικός
70% πήρε η Αβασίλευτη στο δημοψήφισμα του 74
Ούτε αυτό θεωρείται ενδεικτικό;
Γι'αυτό είπα περί πονηρού Καραμανλή. Το δίλλημα Καραμανλής η τανκς ήταν μια έμμεση απειλή που αφορούσε και το βασιλιά. Κοινώς αν έρθει πάλι πίσω ο Κοκος παίζουν τα τανκς ενώ με εμένα δεν υπάρχει περίπτωση. Ε κόσμος δεν ήθελε με τπτ τα τανκς
Δεν υπήρξε καθόλου τέτοια δίλημμα
Αντιθέτως η Βασιλευόμενη πήρε παραπάνω ψήφους εξαιτίας του ότι από την πλευρά της έπαιξε αυτό το δίπολο. Επιστροφή στην ομαλότητα που φέρνει η βασιλεία, απέναντι στο φαύλο κοινοβουλευτικο καθεστώς που οδηγεί σε δικτατορίες.

Ανάποδα εντελώς ήταν από αυτό που λες.
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Δεκ 2022, 22:22

Προφανως γνωριζεις καλυτερα μιας και τα εζησες σε σχεση με εμενα που απλα τα εχω ακουσει/διαβάσει προφανώς υποκειμενικά.
Ξαναλέω δεν έχω και δε θέλω να έχω καμία σχέση με βασιλιά ή βασιλικό καθεστώς.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 01 Δεκ 2022, 22:27

Ερμής έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:22
Προφανως γνωριζεις καλυτερα μιας και τα εζησες σε σχεση με εμενα που απλα τα εχω ακουσει/διαβάσει προφανώς υποκειμενικά.
Ξαναλέω δεν έχω και δε θέλω να έχω καμία σχέση με βασιλιά ή βασιλικό καθεστώς.
Έχω ξαναγράψει ότι μεγάλωσα σε οικογένεια με πολιτική πόλωση. Πατέρας και οικογένεια του ΕΔΑίτες και μητέρα και οικογένεια της βασιλικοί και στρατιωτικοί.
Η οικογένεια το 74 ψήφισε μονοκουκκι Αβασίλευτη
Ο Κωνσταντίνος μέσα σε πέντε χρόνια κατέστρεψε την εικόνα της βασιλείας στην Ελλάδα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Δεκ 2022, 22:31

southern έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:51
Ναύτης έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:48
southern έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:46

Εγώ δεν είμαι κασιδιαρικος
Δεν το ξέρω αυτό, πάντως ο μπουχεσοβασιλικός που παρέθεσες είναι.
Χτες ποσταρα μπογδανο και εμφιετζογλου. Μπήκες και στο νήμα. Δεν έχω καλές σχέσεις με τους χρυσαυγιτες του φόρουμ. Ο πιτσιρικάς του τουιτ προφανώς είναι κασιδιαρικος όμως αυτό δεν σημαίνει ότι όλες του οι απόψεις είναι λάθος. Ένα νέο παιδί είναι.
Ε αυτό λέω κι εγώ. Βλαμμένο για βλαμμένο δεν αφήνεις που να μην "ποστάρεις".

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14013
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Δεκ 2022, 22:34

Ναύτης έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:31
southern έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:51
Ναύτης έγραψε:
01 Δεκ 2022, 21:48

Δεν το ξέρω αυτό, πάντως ο μπουχεσοβασιλικός που παρέθεσες είναι.
Χτες ποσταρα μπογδανο και εμφιετζογλου. Μπήκες και στο νήμα. Δεν έχω καλές σχέσεις με τους χρυσαυγιτες του φόρουμ. Ο πιτσιρικάς του τουιτ προφανώς είναι κασιδιαρικος όμως αυτό δεν σημαίνει ότι όλες του οι απόψεις είναι λάθος. Ένα νέο παιδί είναι.
Ε αυτό λέω κι εγώ. Βλαμμένο για βλαμμένο δεν αφήνεις που να μην "ποστάρεις".
Βλαμμενοι εξ ορισμού είναι οι τουρκοζαίοι :smt005:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14013
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Δεκ 2022, 22:37

Ο δαιμονοποιημενος Κωνσταντίνος αποδεικνύεται πιο δημοφιλής από τον τρέχοντα αρχηγό του Σύριζα (λέγεται πως ο Καροτος θα αναλάβει μετά τη νέα εκλογική ήττα)
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Δεκ 2022, 22:38

Αν ο Παύλος ζούσε 2-3 χρόνια περισσότερο, ακόμα βασιλευομένη θα είχαμε.
Ο Κωστάκης ήταν ένας εντελώς κακομαθημένος μαλάκας που τον έσερνε η μαμά του από τη μύτη. Όπως ήταν αναμενόμενο, τα έκανε εντελώς μπουρδέλο, παρά το γεγονός ότι ο Γέρος στην ουσία ήταν φιλοβασιλικός, και έχασε τον θρόνο. Δεν ήταν εύκολο, αλλά τα κατάφερε.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Δεκ 2022, 22:41

southern έγραψε:
01 Δεκ 2022, 22:37
Ο δαιμονοποιημενος Κωνσταντίνος αποδεικνύεται πιο δημοφιλής από τον τρέχοντα αρχηγό του Σύριζα (λέγεται πως ο Καροτος θα αναλάβει μετά τη νέα εκλογική ήττα)
Ναι, ο λαός του πχόρουμ μίλησε! :sal9:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20937
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ποιον συμπαθείτε περισσότερο; τον Κωνσταντίνο Γλυξμπουργκ ή τον Αλέξη Τσιπρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 01 Δεκ 2022, 22:49

Εμείς όλοι στον Σύριζα :smt023

στηρίζουμε (και προσκυνάμε) Βασιλέα Κωνσταντίνο :blm:

όπως και αυτός στήριξε εμάς :g030:


Ο τέως βασιλιάς Κωνσταντίνος στηρίζει την κυβέρνηση Τσίπρα " Πρέπει να δώσουμε στο νέο ηγέτη μια ευκαιρία"
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών