Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Θα ψηφίζετε τον Μπογδάνο η το Μπακογιαννη για δήμαρχο Αθηναίων;

Μπογδανο
16
34%
Μπακογιαννη
4
9%
Λευκο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άλλον αριστερό υποψήφιο
22
47%
Κασιδιαρη
5
11%
 
Σύνολο ψήφων: 47

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13580
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Δεκ 2022, 12:27

Πολύ θα γούσταρα ο συριζα και η Ανταρσυα μαζί να κατέβαζαν μαζί κοινό υποψήφιο τον Πέτρο Κωνσταντίνου :lol:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34319
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 06 Δεκ 2022, 12:29

southern έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:22
πατησιωτης έγραψε:
06 Δεκ 2022, 11:12
southern έγραψε:
06 Δεκ 2022, 10:52

Εσύ όχι απλά θα ψηφίσεις τον μπακογιαννη αλλά θα είσαι εκλογικός αντιπρόσωπος του. Ο Τζήμερος από το 2014 κατεβαίνει στη περιφέρεια Αττικής.
Μπορεί να κατεβάσει κάποιον υποψήφιο για δήμαρχο.Το τι εσύ πιστεύεις για μένα είναι ένα θέμα και τι θα κάνω εγώ άλλο.Άλλωστε δεν κρύβομαι.Εάν κατεβάσει ο Τζήμερος υποψήφιο για δήμαρχο θα τον ψηφίσω στον α΄γύρο.Στον β΄βέβαια εάν είναι αντίπαλοι Μπακογιάννης και Ηλιόπουλος θα ψηφίσω Μπακογιάννη.
Δεν ξέρω για το Τζήμερο αλλά ο Φαήλος είχε στηρίξει τον πρώην ανελιτη Καπερναρο το 2019.
Mε ανελίτες και γενικά ψευδοδεξιούς δικηγόρους του κινήματος "δεν πληρώνω" δεν θέλω καμμία σχέση.Ούτε με ανθρώπους που στηρίζουν μπαταξήδες δανειολήπτες.Καλύτερα Μπακογιάννης παρά ΑΝΕΛ-ΕΛΠΑ κλπ "δεξιοί" με αριστερές σημαιούλες.Το μόνο κόμμα που θεωρώ πραγματικά δεξιότερο της ΝΔ είναι του Τζήμερου,τα έχουμε πει πολλές φορές,δεν χρειάζεται να τα επαναλαμβάνω.Νόμος - Τάξη - Καπιταλισμός. :D

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13580
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Δεκ 2022, 12:32

πατησιωτης έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:29
southern έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:22
πατησιωτης έγραψε:
06 Δεκ 2022, 11:12


Μπορεί να κατεβάσει κάποιον υποψήφιο για δήμαρχο.Το τι εσύ πιστεύεις για μένα είναι ένα θέμα και τι θα κάνω εγώ άλλο.Άλλωστε δεν κρύβομαι.Εάν κατεβάσει ο Τζήμερος υποψήφιο για δήμαρχο θα τον ψηφίσω στον α΄γύρο.Στον β΄βέβαια εάν είναι αντίπαλοι Μπακογιάννης και Ηλιόπουλος θα ψηφίσω Μπακογιάννη.
Δεν ξέρω για το Τζήμερο αλλά ο Φαήλος είχε στηρίξει τον πρώην ανελιτη Καπερναρο το 2019.
Mε ανελίτες και γενικά ψευδοδεξιούς δικηγόρους του κινήματος "δεν πληρώνω" δεν θέλω καμμία σχέση.Ούτε με ανθρώπους που στηρίζουν μπαταξήδες δανειολήπτες.Καλύτερα Μπακογιάννης παρά ΑΝΕΛ-ΕΛΠΑ κλπ "δεξιοί" με αριστερές σημαιούλες.Το μόνο κόμμα που θεωρώ πραγματικά δεξιότερο της ΝΔ είναι του Τζήμερου,τα έχουμε πει πολλές φορές,δεν χρειάζεται να τα επαναλαμβάνω.Νόμος - Τάξη - Καπιταλισμός. :D
Το 2019 είχε κατέβει και ο Βούλγαρακης. Δεν ξέρω αν έχει επιστρέψει πλέον στη ΝΔ
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6234
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 06 Δεκ 2022, 12:35

Εμείς στον προοδευτικό woke χώρο είμαστε σε φοβερό δίλημμα. Να ψηφίσουμε Μπακογιάννη που θέλει να τελέσει τον πρώτο γάμο ομοφυλόφιλων ή Μπογδάνο που θέλει να δει μαύρο εύζωνα; :003:
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13580
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Δεκ 2022, 12:36

Jimmy81 έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:35
Εμείς στον προοδευτικό woke χώρο είμαστε σε φοβερό δίλημμα. Να ψηφίσουμε Μπακογιάννη που θέλει να τελέσει τον πρώτο γάμο ομοφυλόφιλων ή Μπογδάνο που θέλει να δει μαύρο εύζωνα; :003:
Για σένα νομίζω ο ιδανικοτερος θα ήταν ο Πετρος Κωνσταντίνου
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Δεκ 2022, 13:08

Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2022, 10:43
Ναι. Αν και για εμένα ο Μπογδάνος είναι ένας φανφαρόνος και τίποτα παραπάνω (άσχετα αν λέει σωστά πράγματα συχνά πυκνά - τα οποία δεν πιστεύει :P ) θα ψηφίζα σχεδόν οποιονδήποτε για να φύγει ο Μπακογιάννης.

Πραγματικά δήλαδή, αυτός είναι κινούμενη συμφορά.

Επίσης, στις δημοτικές εκλογές δεν έχω κόλλημα να ψηφίσω υποψήφιο οποιουδήποτε κόμματος, μόνο το πρόσωπο κοιτάζω. Νομίζω αυτή είναι η σωστή προσέγγιση.
συμφωνώ
ο ντορογιος είναι ένας ανίκανος με έπαρση, πολύ κακός συνδυασμός
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Δεκ 2022, 13:11

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Δεκ 2022, 13:08
Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2022, 10:43
Ναι. Αν και για εμένα ο Μπογδάνος είναι ένας φανφαρόνος και τίποτα παραπάνω (άσχετα αν λέει σωστά πράγματα συχνά πυκνά - τα οποία δεν πιστεύει :P ) θα ψηφίζα σχεδόν οποιονδήποτε για να φύγει ο Μπακογιάννης.

Πραγματικά δήλαδή, αυτός είναι κινούμενη συμφορά.

Επίσης, στις δημοτικές εκλογές δεν έχω κόλλημα να ψηφίσω υποψήφιο οποιουδήποτε κόμματος, μόνο το πρόσωπο κοιτάζω. Νομίζω αυτή είναι η σωστή προσέγγιση.
συμφωνώ
ο ντορογιος είναι ένας ανίκανος με έπαρση, πολύ κακός συνδυασμός
Ας μην αντικατασταθεί, όμως, με έναν ανίκανο χωρίς έπαρση
Η πόλη έχει ανάγκη από δήμαρχο, όχι από υποψήφιο αρχηγό κόμματος.

Πόσο δε μάλλον από έναν και ηλίθιο και επηρμενο σαν τον Μπογδάνο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Theseus
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: 31 Ιαν 2022, 12:53

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Theseus » 06 Δεκ 2022, 13:31

πατησιωτης έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:29
southern έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:22
πατησιωτης έγραψε:
06 Δεκ 2022, 11:12


Μπορεί να κατεβάσει κάποιον υποψήφιο για δήμαρχο.Το τι εσύ πιστεύεις για μένα είναι ένα θέμα και τι θα κάνω εγώ άλλο.Άλλωστε δεν κρύβομαι.Εάν κατεβάσει ο Τζήμερος υποψήφιο για δήμαρχο θα τον ψηφίσω στον α΄γύρο.Στον β΄βέβαια εάν είναι αντίπαλοι Μπακογιάννης και Ηλιόπουλος θα ψηφίσω Μπακογιάννη.
Δεν ξέρω για το Τζήμερο αλλά ο Φαήλος είχε στηρίξει τον πρώην ανελιτη Καπερναρο το 2019.
Mε ανελίτες και γενικά ψευδοδεξιούς δικηγόρους του κινήματος "δεν πληρώνω" δεν θέλω καμμία σχέση.Ούτε με ανθρώπους που στηρίζουν μπαταξήδες δανειολήπτες.Καλύτερα Μπακογιάννης παρά ΑΝΕΛ-ΕΛΠΑ κλπ "δεξιοί" με αριστερές σημαιούλες.Το μόνο κόμμα που θεωρώ πραγματικά δεξιότερο της ΝΔ είναι του Τζήμερου,τα έχουμε πει πολλές φορές,δεν χρειάζεται να τα επαναλαμβάνω.Νόμος - Τάξη - Καπιταλισμός. :D
Ε, γιατί δεν το στηρίζεις έστω στις πρώτες εκλογές;

Αν δε μπορεί να κάνει κυβέρνηση η ΝΔ θα έχουμε και δευτέρες εκλογές, όπου, αν θέλεις σώνει και καλά, ψήφισε Νέα Δημοκρατία.

Αλλά τουλάχιστον στις πρώτες μπορείς να ψηφίσεις Τζήμερο, μπας και πλησιάσει το 3%.

Manolis
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 14:06

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis » 06 Δεκ 2022, 16:59

τον υποψήφιο του ΚΚΕ.παρολαυτα θα πάω και στον δεύτερο γύρο να ψηφίσω τον υποψηφιο του ΣΥΡΙΖΑ/πασοκ γιατί βαρέθηκα να βλέπω τις καλοθρεμενες λαμογιοφατσες των νουδουλων.
Μπορείτε να με βρείτε και εδώ: https://www.forums.gr/member/63826-manolis-7

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 06 Δεκ 2022, 17:11

Υδράργυρος έγραψε:
06 Δεκ 2022, 01:06
Οχι αλλο βλακα για δημαρχο
Μας άφησες χωρίς επιλογές... :011:

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 06 Δεκ 2022, 17:12

Για τον Μπογδάνο δεν ξέρω, για τον Μπακογιάννη μπορώ να γράψω ανεκδοτολογικά τι μου έχουν αναφέρει δύο άτομα που τον έχουν συναντήσει
από κοντά. Ο ένας νεοδημοκράτης ήθελε να κατέβει υποψήφιος στις περιφερειακές και είχε συναντήσει τον ΚΜ στο γραφείο του
στο Κολωνάκι. Μου είπε τα χειρότερα(πως είναι καβαλημένος κλπ) :D Ο άλλος συριζαίος, πρώην κυβερνητικό στέλεχος, συνάντησε
τον Μπακογιάννη όταν ήταν περιφερειάρχης και στάζει μέλι για τον νυν δήμαρχο Αθηναίων(συνεργάσιμος, μετριόφρων κλπ) :D

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 06 Δεκ 2022, 17:30

Αν το ΚΚΕ μπορούσε να βρει δεύτερο Κιντή (Δήμος Ηλιούπολης) ή έστω Λέωντα,θα ψήφιαζα μέχρι και ΚΚΕ.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24854
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Δεκ 2022, 17:36

waldorf έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:30
Αν το ΚΚΕ μπορούσε να βρει δεύτερο Κιντή (Δήμος Ηλιούπολης) ή έστω Λέωντα,θα ψήφιαζα μέχρι και ΚΚΕ.
Ο Λέων ήταν ο ευγενέστερος άνθρωπος που πέρασε από τον Δήμο Αθηναίων
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θα ψηφίζατε τον Μπογδάνο για δήμαρχο Αθηναίων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 06 Δεκ 2022, 17:40

έργο_μακέτο έγραψε:
06 Δεκ 2022, 01:12
Είμαι της άποψης ότι οι κωμικοί δεν πρέπει να εμπλέκονται ενεργά με την πολιτική.
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών